Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jeden či dva??


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Iva
Anonymní





Předmět: Jeden či dva??
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2004 5:36:16
Odpovědět s citátem

Ahoj máme doma (sedm měsíců) nalezence kocourka přímo kouzelného, hrajeme si s ním a chodíme s ním ven (na vodítku) bydlíme na sídlišti tak máme strach ho pustit ven. Chodíme s ním na návštěvy k rodičům a kamarádům (je vždy mooc šťastný, když se takhle někam jde - odzvlášť když jsou tam malé děti nebo nějaká zvířátka). Je ohromně přizpůsobivý a nebojácný. Chci se Vás zeptat :
1) Myslíte si že můžu takového kocourka cca rok starého pouštět ven samotného? (panelákové sídliště).
2) Je občas (tak jednou do týdne) doma sám skoro celý den - měl by mít kamaráda? Ptám se proto, že dvě kočičky je obtížné nosit na návštěvy popř. do práce Surprised).

Předem děkuji za všechny rady a názory.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Jeden či dva??
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2004 8:25:44
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
Ahoj máme doma (sedm měsíců) nalezence kocourka přímo kouzelného, hrajeme si s ním a chodíme s ním ven (na vodítku) bydlíme na sídlišti tak máme strach ho pustit ven. Chodíme s ním na návštěvy k rodičům a kamarádům (je vždy mooc šťastný, když se takhle někam jde - odzvlášť když jsou tam malé děti nebo nějaká zvířátka). Je ohromně přizpůsobivý a nebojácný. Chci se Vás zeptat :
1) Myslíte si že můžu takového kocourka cca rok starého pouštět ven samotného? (panelákové sídliště).
2) Je občas (tak jednou do týdne) doma sám skoro celý den - měl by mít kamaráda? Ptám se proto, že dvě kočičky je obtížné nosit na návštěvy popř. do práce Surprised).

Předem děkuji za všechny rady a názory.


Milá Ivo,
myslím si, a nejsem pravděpodobně jediná, že každá kočka by měla mít kamaráda svého druhu. Prostě potřebuje někoho jako je ona. Váš kocourek je zatím velice přizpůsobivý, je to ještě kotě, ale za nějaký čas se může stát, že už mu ve hrách stačit nebudete, bude se chtít honit a prát a to je pak kočičí společnost tou nejlepší variantou. Je mi jasné, že na návštěvu s dvěma kočkami už je to asi problém. Faktem je, že jak bude stárnout, zažije si své denní rituály a vy ho už třeba ven jen tak lehce nenalákáte, protože jemu se zrovna nebude chtít a když bude, nebudete třeba doma. Pokud jste s ním ale často a je sám jen jeden den, myslím, že mu to nevadí, má klid, hezky se prospí a těší se pak na vás a vy mu to určitě vynahradíte, když s ním podnikáte tolik věcí.
Nápad s pouštěním kocouře ven na sídlišti se mi zdá ale dosti bláznivý. Je tam spousta nebezpečí a pachů a jak se dostane domů až bude chtít? Není to pes, kterého můžete vypustit a pak ho za pár hodin zavolat domů!
U nás po sídlišti běhá hodně koček a nejednou jsem měla chuť je odnést domů a pak do útulku, zvláště jednu takovou krásnou mourku. Pak jsem ji ale druhý den viděla, jak běží k vedlejšímu paneláku a skáče do okna v přízemí. Schovala se za záclonu a mě došlo, že tam asi bydlí Sad chudinka.
Nepřipadá mi to prostě jako chytrý nápad, jak dáte jednou kočce volnost, na vodítko už vám asi nepůjde, nebo se jí moc nebude chtít a začne si žít svůj život. Ale jako největší riziko tu vidím nebezpečí, sídliště není vesnice, kde projede dvakrát denně soused autem do práce a z práce Exclamation
Question Mimochodem, vy vodíte svého kocouře do práce? Není to na jednoho až moc změn? Nebylo by mu lépe doma? Kočky změny nemají moc v lásce Exclamation .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jeden či dva??
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2004 8:26:33
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
Ahoj máme doma (sedm měsíců) nalezence kocourka...


Ahoj,
na první otázku odpovím spíš pocitově: můj šéf kocourka po sídlišti pouštěl, vždycky ho pak prý šel pustit zpátky do baráku, už to měli secvičené. Viděl jsem taky lidi, v paneláku, kterým na okně seděla kočka, a pak se šla klidně ven projít. To je taková jedna strana. Pak jsem ale taky viděl bohužel spoustu přejetých koček, minule zrovna v místech, kde jsem si nedávno fotil nádherné koťátko - je mi z toho vlastně i teď hodně divně. Sám za sebe říkám, že dokud bydlím ve městě, vlastně taky na panelákovém sídlišti, kočky ven samotné NIKDY nepustím. Prostě se o ně hrozně bojím. Šíleně moc.
Mimochodem, je váš kocourek kastrovaný?
Ke druhé otázce: máme menší byt a proto jsme se hrozně dlouho dohadovali, jestli si pořídíme druhou kočku. Myslím, že nakonec rozhodl náš první kocouř - chtěl si moc hrát, jenže hry se postupně měnily. Už chtěl dlouho číhat, třeba 10 minut, pomalu se plížit, a pak skočit. Jenže, to člověka moc nebaví, a tak... ani jeden z nás vlastně nebyl spokojenej. A tak se k nám přistěhovala Kitty. Blbnou teď spolu a myslím, že jim to já jako člověk, kterej jim ten čas klidně věnuje, nikdy nemůže úplně nahradit, kočičí společnost.
Co se týká výběru druhé kočičky a seznamování a tak dále, rady jsou v části Prvně s kocouřem.
Mějte se hezky a pozdravujte kocourka! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Jeden či dva??
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2004 14:13:21
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
1) Myslíte si že můžu takového kocourka cca rok starého pouštět ven samotného? (panelákové sídliště).
2) Je občas (tak jednou do týdne) doma sám skoro celý den - měl by mít kamaráda? Ptám se proto, že dvě kočičky je obtížné nosit na návštěvy popř. do práce Surprised).


1. Ja osobne by som tiez macku von medzi panelaky nepustala, je vsak vela ludi, ktori to robia. Mozno pokial ide o tichsie sidlisko, bez frekventovanej cesty a bez "anti-macacich" ludi, ktori by si na vasom kocurovi mohli "zgustnut", tak to mozete skusit. Pokial je ale kocur este nekastrovany, nepustala by som ho, moze vam odist aj na tyzden-dva na zalety a bud sa uz nevratit, alebo sa vratit zraneny alebo s nejakou chorobou. Inac, ja chodim s mackou von tiez len na voditku a vyhovuje nam to tak obom.
2. Kocurovi by bolo urcite lepsie, keby mal macacieho kamarata. V pripade, ze budu obidvaja kastrovani, je uplne jedno, ci to bude macicka alebo dalsi kocurik. Dve macky nie je problem nosit aj v jednej prepravke, ked si na seba zvyknu. My sme nasich dvoch milacikov vozili na navstevy z Ciech na Slovensko a bolo to uplne bez problemov. Dve macky sa uzasne spolu zahraju, su lepsie ako televizia Smile, mozete ich na vikendy (pripadne cez dovolenky) nechavat doma samotne, ak najdete dobru dusu, ktora im pojde kazdy den nasypat papanicko a vycistit zachody.
Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: Odpověď pro Tinu...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2004 8:51:59
Odpovědět s citátem

Kocourka zatím neberu do práce jen jsem o tom uvažovala, protože ho nechci nechávat doma ani ten jeden den samotného - ale máte pravdu ... asi by to chtělo tu koučičí společnost Smile.
Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: Odpověď pro Filipa...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2004 8:54:27
Odpovědět s citátem

Náš kocourek je kastrovaný a děkuje za pozdrav. Very Happy
Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: Děkuji ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2004 8:59:21
Odpovědět s citátem

.. za Vaše pohotové odpovědi, kocourka ven pouštět nehodlám taky mám o něj strach, jen mi to jeden člověk doporučil, a já se chtěla přesvědčit, že můj strach o kourka není příliš sobecký. Bydlíme v sedmém patře byt máme docela velkej, a dokonce máme balkon, takže si kocour určitě stěžovat nemůže : ). A co se týká parťáka.... dneska jsme se s přítelem shodli na tom, že to bude asi nejlepší (je přítel trochu vyhrožuje, že jestli budou ničit nábytek a dělat v noci škraby škraby na dveře tak půjdou oba : ))) ) .
Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: Děkuji ...
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2004 17:17:00
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
.. za Vaše pohotové odpovědi, kocourka ven pouštět nehodlám

Ja si take myslim, ze neni dobre kocourka poustet ven. Bydleli jsme v panelaku a ja jsem videla, jak deti s cizimi kockami zachazeji. To bych tedy nasemu milackovi neprala.
Ja ted take vaham s kamaradem pro Maxika. Ale uz se mi skoro zda, ze mu nase splecnost vyhovuje. Doma je stale nekdo a Maxik si dokaze rict, kdyz si chce hrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: Děkuji Max..
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2004 5:57:24
Odpovědět s citátem

Neustále s přítelem Váháme,
je to zvláštní pořizovat si dva kde se můžeme plně věnovat jednomu : ), na druhou stranu je asi fajn koukat se jak spolu dovádějí, ale je to zase dvakrát více starostí, dvoje očkování, dva záchody, víc jídla, zabezpečení dvou koček když se jede na dovolenou kam nemůžou je také určitě složitější - tohle všechno se mi pořád honí hlavou. Ne ze sobeckosti, ale objevuje se to mezi příjemnými myšlenkami na krásné hry dvou milovaných koček...
Proto Ti děkuji Max, že nejsem sama kdo uvažuje o tom mít jenom jednoho modrého kocouře doma : ).
Iva
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Děkuji Max..
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2004 9:37:22
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
Neustále s přítelem Váháme,
je to zvláštní pořizovat si dva kde se můžeme plně věnovat jednomu : ), ...

Ahoj. Jen mě teď k tomu napadlo: Micince jsme kamarádku pořídili proto, že od příchodu miminka se stala najednou strašně přítulná a pořád nás obtěžovala mňoukáním, že chce, abychom se jí věnovali. A to právě moc nešlo - jednak nebyl čas a jednak jsem na kočku nechtěla moc sahat kvůli hygieně. Ale co chci říct. Po příchodu druhé kočičky skutečně Micinka měla jiné starosti, ale jen půl roku. Teď už zase chodí za námi a mňouká na nás. Druhá kočička tedy nebyla řešením.

Ještě k výhodám dvou koček. U nás si zas až tak moc nepadly ty dvě do noty. Hrají si spolu, to jo, jedí spolu z jedné misky (původní dvě misky jsme už proto museli zrušit), půjčují si navzájem záchůdky, ale co mi vadí, že spolu nespí. Ani se vedle sebe nepoloží (nanejvýš tak na metr od sebe), ani si navzájem nečistí kožíšek. S tím musíte počítat, když si budete druhou kočku pořizovat, že vše nemusí být tak, jak si to představujete. Tohle byste měla taky zvážit.

A ještě tohle, už jsem to psala jinde: Ačkoli je Micinka kastrovaná, příchod kotěte v ní způsobil nová mrouskání. Takže si myslím, že klidně i váš kocourek může po příchodu druhé kočičky projevit své teritoriální sklony a může vám začít stříkat ten svůj pach po stěnách. Neříkám, že to bude dělat, s tím zkušenosti nemám. Třeba mi tu teď někdo odpoví na základě vlastní zkušenosti, že to bude s kocourkem bude úplně v pořádku, ale může on vědět, co dělají jiní kocouři? Nás na to Micinčino mrouskání taky předem nikdo neupozornil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Axy
Anonymní





Předmět: Jeden nebo dva
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2005 15:47:10
Odpovědět s citátem

Ze své několikaleté zkušenosti vřele doporučuji víc koček.Připadají mi mnohem šťastnější.
V bytě jsem měla 3,2 kočky a kocoura(vykastrované) a můžu říct,že je to pro všechny strany mnohem přínosnější.
Teď jsem se přestěhovala na chalupu na vesnici a žijeme s 8 vniřními kočkami a dvěma vnějšími(ty vnější se přijdou pouze nabašit) ty vnitřní se rozvalují s námi na sedačce Very Happy .Je to úžasný svět.Opravdu vam dokáží tu trochu víc žrádla a pněz za veterináře skvěle vrátit.Jsme s manželem podnikatelé takže se vracíme až k večeru a není lepšího léku proti stresu než smečka koček která se na vás vrhne Very Happy
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re:jeden či dva
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2005 20:49:15
Odpovědět s citátem

JE TO TĚŽKÉ , VĚTŠINA LITERATURY A CHOVATELŮ DOPORUČÍ DVA.Náklady nejsou o tolik větší, práce také není o tolik víc a jestli už někdo přijde dát o vaší dovolené 1 kocourkovi, určitě dá i druhému. V tom bych problém nevidělal.Na druhé straně v jedné knize jsem četla zajímavý názor, že kočka není smečkové zvíře,nepotřebuje druhou kočku, pokud nejste doma v klidu si pochrupkává a je v pohodě.Až přijdete, musíte ji ovšem nějaký čas věnovat.Spousta lidí prý si kupuje druhou spíš pro sebe a zdůvodní to kamarádem pro první.Tolik volná citace.NA ZAČÁTKU JSEM TAKÉ CHTĚLA JEN JEDNU,ale po 4 měsících jsme kupovali kamaráda, přiznám se, že i kvůli sobě, protože Daník není moc mazel a já se chtěla s kocourem mazlit, a tak máme mazlíka.S Daníkem si hraje, honí se, občas se olížou, ale tělíčko na tělíčko teda fakt neleží.MYSLÍM, ŽE POKUD O KOUPI DRUHÉ KOČKY UVAŽUJETE, BUDE VÁM TO STEJNĚ LEŽET V HLAVĚ a dřív nebo později JI stejně koupíte. Proto je asi lépe dřív, aby si na sebe lépe zvykli.Jak už někdo psal, nemusí soužití s novou kočkou vždy proběhnout dobře a můžou také někdy žít spíše vedle sebe než spolu.Konečné rozhodnutí je jen na Vás. Je spousta šťastných koček samotných a spousta má radost z kamarádů.Ať se rozhodnete jakkoliv,stůjte si za tím a netrapte se ,zda je to tak správné.Vše má svá pro a proti a každému vyhovuje něco jiného.
P.S. Teď už vím, že až( doufám za mnoho let naši kocourci nebudou), pořídím si zase dva a rovnou sourozence.Odpadne problém se zvykáním a asi se k sobě budou asi i víc tulit.Nebo ne?J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: ještě jednou re:jeden či dva
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2005 20:51:53
Odpovědět s citátem

Teď jsem si všimla, že původní dotaz byl z dubna 2004. Tak to jsem přišla asi s křížkem po funuse, docela by mě zajímalo, jak to vlastně vyřešili.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ainny



Založen: 18.09.2004
Příspěvky: 12

Předmět: Re: ještě jednou re:jeden či dva
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2005 10:59:20
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Teď jsem si všimla, že původní dotaz byl z dubna 2004. Tak to jsem přišla asi s křížkem po funuse, docela by mě zajímalo, jak to vlastně vyřešili.J.

Já myslím, že to je fuk, Jančo, tuhle volbu pořád někdo řeší. A podle mé zkušenosti, kdy jsem tvrdila, že kočku do bytu nikdy a pak mě dcera uprosila na "aspoň" jednu, si myslím, že dvě ne. Lepší jsou tři! Laughing Radši už ani neříkám, že víc NIKDY ani náhodou. Wink
P.S. Jinak by mě taky zajímalo jak to dopadlo u pisatelky toho úplně prvního dotazu...
_________________
Ainny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: ještě jednou re:jeden či dva
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2005 23:02:31
Odpovědět s citátem

A není to u koček jak u lidí? 3 je takový divný počet, to se dva spolčí proti jednomu...To už jsou lepší 4,ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ainny



Založen: 18.09.2004
Příspěvky: 12

Předmět: Re: ještě jednou re:jeden či dva
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 7:26:05
Odpovědět s citátem

njn dala bych přednost dvěma párům. To už by mi ale doma neprošlo... Wink
Ale je fakt, že se nespolčují. Tak nějak si časem rozdělili priority, takže ani to liché číslo není problém Smile
_________________
Ainny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda
Anonymní





Předmět: Re: ještě jednou re:jeden či dva
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 10:08:06
Odpovědět s citátem

janča napsal:
A není to u koček jak u lidí? 3 je takový divný počet, to se dva spolčí proti jednomu...To už jsou lepší 4,ne?


Ale to pak hrozí taky 3 proti jednomu Wink . Já myslím, že na počtu nezáleží, hierarchii si stejně udělají podle zákonů přírody (když jim do toho člověci nebudou mluvit). Chce to volný průběh se zásahem pouze v případě velkého nebezpečí nejslabšímu, ale k tomu zase tak moc nedochází, protože tomu opravdu nejslabšímu je to jasný a neprovokuje.
Odpovědět 
sokil



Založen: 24.02.2006
Příspěvky: 1

Předmět: Kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 8:49:00
Odpovědět s citátem

No, já nevím. První jsme měli kočičku jednu. Pak dvě, jednu dobu i s koťaty kolem 10. A bylo to úžasné. Po hromadné kastraci jsme na stálém počtu 5 + 1 (venkovní). Bydlíme na vesnici takže problém vycházek je vyřešený. A otázka počtu koček mám vyřešenou taky. Jednu dobu jsem bydlela v bytě s jednou kočkou a nebylo to ono. Kočka se nudila. Takže minimálně 2.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (68x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top