Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 17:10:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám domaa cca týden kotě z útulku, všechno bylo ok, kotě bez problémů jen se mi zdálo, že má víc vypouklý konečník (je to černý krátkossrstý kocourek). Normálně baštilo i si hrálo. V úterý dostal kapky do uší na svrab a večer dostal průjem...prostě mu neustálo odkapávalo ze zadečku. Je to hnědá tekutá stolice. Byla jsem včera poprvé u vet. Prý á asi červíky, ale odčervéné je. Dala mu ceporex injekčně,l (antb.) a dnesk jsme šli na druhou, zítra na třetí, ale vůbec se to nezlepšilo...naopak ještě víc trousí po bytě. Jinak žere. Ale je dost znečištěné a ulepené. Ale snahu na zadečku se mýt má. Dala jsem mu dnes i na doporučení smectu, tak uvidím, co dál...ale pravdou je, že momentálně si nemůžu dovolit platit každý den drahého veterináře, jelkož jsem samoživitelka, mám tři děti a nemůžu si vyskakovat...Dnes mi dr. ještě říkala, že má zánět rekta...poradíte mi tu někdo, co s tím??? Ta dr. je dost mladá, bojím se, že není tak zkušená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 17:41:14
Odpovědět s citátem

No jestli je to dvouměsíční kotě, tak je to prtisko. Ono nějak bych tipla, že ten průjem může být reakce na ty kapky proti svrabu (co to bylo za kapky?), případně ze změny stravy (čím krmíte?), prostředí, průjem může být v podstatě z různých příčin. A když se pak k tomu navalí dávka antibiotik, která určitě organismus hodně zatíží, po nich to zřejmě lepší moc nebude. Dostal něco od vetky na zastavení průjmu?

Jinak dávejte smectu dál a určitě kupte něco na srovnání střevní mikroflory, např. probican. Důležité je, aby kotě pilo a dostávalo kvalitní stravu a klidně i nějakou vitamínovou pastu.

Takhle na dálku se ale diagnoza stanovit nedá a navíc pro malé kotě je průjem hodně zatěžující. A veta bych pro jistotu asi změnila, ono špatná léčba se může o dost prodražit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 17:59:24
Odpovědět s citátem

Hned jak jsem k ní včera přišla, řekla, že to je na antb. a hned mu dala injekci. Když jsem jí dnes řekla, že je to horší, tak se divila a poradila mi tu smectu, divím se, že ne už včera. Jinak zkusila jsem mu včera uvařit mrkev a brambor, ale nectěl to, jen konzervy. A mám pocit, že po vařeným kuřecím se mu to taky zhorší. Prý mu mám dát dál konzervu, pokud jí žere. Včera třeba maso nechtěl, ale vzal mi buchtu a rohlík. Jinak skoro pořád je na topení a tam spí. Nevím, ale ted v průběhu těch injekcí nechci přecházet k jinýmu veterináři...mimoto jsme pro ty kapky byla u jinýho a ten na něm nic jinýho neshledal. Jen že má prý nafouklé bříško a bude chtít odčervit. Dali mu v utulku pastu Flubenol, ale jen jednou! což je málo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:12:47
Odpovědět s citátem

Dobrý večer to je vtip dávat kotěti rohlík a buchtu to je asi tak jako kdyžbyste to dala kojenci a ty konzervy to taky neni nic dobrého kupte kvalitní granule pro kotata a pravdě podobně budet mít po problému
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:20:05
Odpovědět s citátem

Jak psala April, u tak malého kotěte je průjem dost závažný a popravdě tu jde o dny, ne-li hodiny. Minulý týden mi umřela 3 koťata cca 6 týdenní právě na kombinaci silného začervení, zánětu střeva a tedy průjmu. Podzimní koťata jsou dost špatná. Hlavně kontrolujte zda je kotě hydratované. A také jakou má teplotu. Hydrataci poznáte tak, že chytnete kůži za hlavou, vytáhnete jí. Pokud se kůže hned vrátí na místo, je to dobré. Pokud kůže "stojí dál", musíte začít zavodňovat.
Jinak standartně se léčba provádí tak, že se kotěti dávají antibiotika (Synulox) na zmírnění zánětu a po pár dnech se odčerví, doporučuju Banmithem. Je nejšetrnější.
Jako krmení dávejte kuřecí s rýží, nebo pokud mu tohle nejede, kvalitní kuřecí konzervu s vysokým obsahem masa. Jestli vůbec nejí, krmte ho i násilím.
Se smectou určitě pokračujte.
Držím palce!
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:23:39
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Dobrý večer to je vtip dávat kotěti rohlík a buchtu to je asi tak jako kdyžbyste to dala kojenci a ty konzervy to taky neni nic dobrého kupte kvalitní granule pro kotata a pravdě podobně budet mít po problému


Granule určitě ne, jsou mastné a průjem moc nezlepší. A tak malé kotě z útulku na 90% granule vůbec nezná, tudíž je žrát nebude.
Jinak pokud byste byla z Prahy nebo okolí, můžu se stavit a zkusit pomoct. Nějaké vybavení a zkušenosti mám:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:27:56
Odpovědět s citátem

tak je asi normální dávat buchtu a rohlík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:30:56
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Dobrý večer to je vtip dávat kotěti rohlík a buchtu to je asi tak jako kdyžbyste to dala kojenci a ty konzervy to taky neni nic dobrého kupte kvalitní granule pro kotata a pravdě podobně budet mít po problému


Proč vtip??? je logický, pokud ho bolí bříško, že asi jo a maso i granule odmítá a samo si od stolu veme rohlík...což tak nenormální nebude, tak proč ne??? mám ho držet radši o hladu???
Stravu jako jsou kočičí konzervy jí odmala...vzhledem k tomu, že bylo nalezený na smetišti, tak to asi tak špatný nebude...problém nastal až po ušních kapkách...Pokud by šlo o konzervu, asi by se průjem objevil už dříve.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:30:56
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
tak je asi normální dávat buchtu a rohlík


Samozřejmě, že není dobré krmit buchtou a rohlíkem. Výše jsem psala čím krmit:
Jako krmení dávejte kuřecí s rýží, nebo pokud mu tohle nejede, kvalitní kuřecí konzervu s vysokým obsahem masa.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:33:28
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
majkl napsal:
Dobrý večer to je vtip dávat kotěti rohlík a buchtu to je asi tak jako kdyžbyste to dala kojenci a ty konzervy to taky neni nic dobrého kupte kvalitní granule pro kotata a pravdě podobně budet mít po problému


Granule určitě ne, jsou mastné a průjem moc nezlepší. A tak malé kotě z útulku na 90% granule vůbec nezná, tudíž je žrát nebude.
Jinak pokud byste byla z Prahy nebo okolí, můžu se stavit a zkusit pomoct. Nějaké vybavení a zkušenosti mám:)


Bohužel jsem z jižních Čech. Granule odmítá. Vyrostl na konzevách a jenom ty jí a do toho si vyžádá třeba i vývar z kuřete nebo brambory. Granule vůbec.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:39:23
Odpovědět s citátem

Jinak mu dávám stříkačkou slabý čaj...podle vet. a smectu. Není apatické a přede při mazlení a krmení. Takže dehydrované nebude. Mám ještě dvouletého kocoura...ten je v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:46:30
Odpovědět s citátem

Jestli je prcek odmala popelář, tak se něčím podobným jako rohlíky a zbytky živil on i jeho máma. Takže se ani nedivím, že po tomhle Vám vystartoval:).
Kuřecí vývar je výborný, dodá kotěti energii i vodu. Brambory mu raději nedávejte, ty by mohly průjem zhoršit.
Ještě jsem zapomněla - nedávejte mu teď ani kotěcí mlíčko.
A pokud Vám vet bude nutit probiotika, odmítněte je zatím. U tak akutního průjmu jsou na nic a jen tahání peněz z klientů. Účinkují až když se stav zvířete a střeva zlepší.
Abych to tedy shrnula: antibiotika, odčervení banmithem, smecta popř. zavodnění fyziologickým roztokem a glukoza. Ostatní je u veterináře vyhazování peněz.
Pevně doufám, že to bude dobré.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:51:33
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Jestli je prcek odmala popelář, tak se něčím podobným jako rohlíky a zbytky živil on i jeho máma. Takže se ani nedivím, že po tomhle Vám vystartoval:).
Kuřecí vývar je výborný, dodá kotěti energii i vodu. Brambory mu raději nedávejte, ty by mohly průjem zhoršit.
Ještě jsem zapomněla - nedávejte mu teď ani kotěcí mlíčko.
A pokud Vám vet bude nutit probiotika, odmítněte je zatím. U tak akutního průjmu jsou na nic a jen tahání peněz z klientů. Účinkují až když se stav zvířete a střeva zlepší.
Abych to tedy shrnula: antibiotika, odčervení banmithem, smecta popř. zavodnění fyziologickým roztokem a glukoza. Ostatní je u veterináře vyhazování peněz.
Pevně doufám, že to bude dobré.


Našli ho v krabici na smetišti vyhladovělýho! Vzala jsem si ho neplánovaně ještě ke svýmu kocourovi. Malý je vděčný, má rád děti. Byla by ho škoda. Mlíko nedávám vůb ec, jednou jsem mu dala trošku tvarohu a zdálo se mi, že má řidší stolici. Vet. mi řekla, že jestli nezabere ani ta zítřejší injekce, tak dá ještě jednu a pak nějaký prášky. Nevím, ještě se mi to nestalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 19:22:15
Odpovědět s citátem

Rohlíky ne, brambory ne, buchtu ne, čaj už vůbec NE, tvaroh taky ne ... vůbec už s jídlem neexperimentujte!

Pokud nejí kuřecí s rýží (což já osobně ani na průjem nedoporučuju, z vlastní zkušenosti u koček), dávejte kvalitní konzervy, když tedy nejí granule, pokud by granule vzal na milost, tak dospělácké - nejsou tolik tučné.

A hlavně - nestřídejte rychle stravu - z kombinace kuřecí, brambory, buchta, tvaroh, rohlík, čaj ... a to vše během jednoho týdne, by se nejspíš vyprůjmovala i jinak dobře živená zdravá dospělá kočka.

My řešili průjem u Maxíše a Rubky tím, že víc jak měsíc byli na jedné značce granulí (dospělácké jehněčí IAMS) a jedné značce konzerv ( http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/animonda_rafine_carny/maso/121730 ).
Žádné mňamky, žádné laskominy, žádné experimenty, ale striktně jen a pouze tahle stereotypní dieta.

Dávejte smectu, možná bych dala i živočišné uhlí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 19:43:38
Odpovědět s citátem

April napsal:
Rohlíky ne, brambory ne, buchtu ne, čaj už vůbec NE, tvaroh taky ne ... vůbec už s jídlem neexperimentujte!

Pokud nejí kuřecí s rýží (což já osobně ani na průjem nedoporučuju, z vlastní zkušenosti u koček), dávejte kvalitní konzervy, když tedy nejí granule, pokud by granule vzal na milost, tak dospělácké - nejsou tolik tučné.

A hlavně - nestřídejte rychle stravu - z kombinace kuřecí, brambory, buchta, tvaroh, rohlík, čaj ... a to vše během jednoho týdne, by se nejspíš vyprůjmovala i jinak dobře živená zdravá dospělá kočka.

My řešili průjem u Maxíše a Rubky tím, že víc jak měsíc byli na jedné značce granulí (dospělácké jehněčí IAMS) a jedné značce konzerv ( http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/animonda_rafine_carny/maso/121730 ).
Žádné mňamky, žádné laskominy, žádné experimenty, ale striktně jen a pouze tahle stereotypní dieta.

Dávejte smectu, možná bych dala i živočišné uhlí.


Stravu nestřídám. Tvarohu si jen líznul min. týden, to byl v pořádku.
To, že si vzal sám kousech suchého pečiva problém nebude, rozhodně to není mastný a asi ani neublíží. Černý čaj si taky myslím, že není špatný na průjem, ale naopak, protože staví. I sama veterinářka mi ho poradila.
Smectu dávám teprve dnes. JinAK zaráží mě spíš to, že každý mi tu radí něco jiného...lčaj ano, čaj ne...granule ano, granule ne... konzervu ne, konzervu ano...kdo se v tom má potom vyznat? Myslím si, že to bude spíš o tom, že každý má jinou zkušenost a vyzkoušené něco jiného a taky každý zvíře je holt jiný...je rozdíl mezi zhýčkanou domácí čistokrevnou číčou a kotětem ze smetiště...o tom žádná. Tady je podstatný to, že se vůbec tohle kotě dostalo k někomu domů a neskončilo mrtvý někde na skládce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 19:54:33
Odpovědět s citátem

U kotěte od popelnice se dá předpokládat, že jeho střevní mikroflora nebude úplně v pořádku, takže jakékoliv líznutí může prostě přetrávit jinak, než dobře živené piplané kotě.

Co se týče čaje - blbost a vřele doporučuju si nastudovat, co kočka může a co nemůže ( http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=866 ) černý čaj patří mezi nápoje, který pro kočky vůbec není dobrý, co je dobré pro děti a pro člověka, případně pro psy, může být pro kočky špatné!!!!

Každý má jinou zkušenost a o těch tu každý píšeme, ale v podstatě se shodneme v tom, že ustálit na stravě, dávat smectu. Někdy ty informace se zdají zmatené a protichůdné, ale to i proto, že některé kočce pomůže kuřecí s rýží, některé ne, nicméně zkusit můžete všechno, ale postupně a dlouhodobě, nelze dávat jeden den kuře s rýží a druhý den konzervu, dokonce ani týden někdy nestačí k nápravě střevních problémů. A rohlík a buchty nejsou dobré pro kotě se špatným trávením - kočka je masožravec a rohlík a buchty jsou plné obilovin - logicky to není prostě ideální strava. Ano - náš kocour ochutnává sladké pečivo, miluje ho, jenže je mu 7 a je zdravý (ťuk, ťuk, ťuk), pokud by měl problém, nedostane ho, ani kdyby mi tu naříkal.

Vůbec není podstatné, že by kotě skončilo mrtvé někde na skládce, teď je u Vás a Vy se mu snažíte pomoct, ptáte se, a my tu radíme. Musíte informace protřídit, protože 100% správnou radu Vám zjevně nedala ani vetka, nemůžete to tedy čekat od lidí na foru, kteří čerpají informace od Vás a ty informace jsou "špatné" (opravdu čaj, rohlík, buchta, prostě není kočičí strava ani pití!, k pití kuřecí vývar, k jídlu dle možností a toho, co kočka je ochotná pozřít - netučné granule, kvalitní konzervy, nebo kuřecí s rýží).

Mimochodem - Rubka je útulková, Maxíš je "skoro von", tudíž zkušenost je taková, že oběma pomohlo to samé.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 20:35:42
Odpovědět s citátem

Já píšu svou zkušenost,v květnu jsem našla kotě,trochu větší než to vaše,vychrtlé,s hnusnou srstí,kalnýma očima a průjmem.První můj krok byl odčervení (prášek Drontal).Odčervení jsem asi po deseti dnech zopakovala,ale už spot-onem Profender.Kotě jsem také vytřela do čista,vlhkou žíňkou.K jídlu jsem mu dávala kotěcí ganule a konzervičky k pití vodu,kterou zpočátku nepilo,ale trochu jsem jí ochutila několika kapkama tatry.U veta dostala injekci ATB a na osm dní prášky Prednisol(doufám,že si název dobře pamatuju) a na osm dní vitamínové tablety.Průjem přetrvával,tak jsem ještě zakoupila Aloe vera gel,kvalitní s vysokým procentuálním obsahem Aloe.Nic jiného kočička nedostala.Trvalo dlouho,kočička se z toho dostala,stolice se upravila.Je to také kočka,která jedla kravské mléko s namočeným chlebem(vím čí byla) a to co si našla.Také je schopná okusovat lidské jídlo,tak hlídám a nic nezůstane na stole,aby na to nemohla.Ještě podotýkám,to Aloe dostává dodnes a bude dostávat i nadále,srovná to celkově organismus a posiluje imunitu,nechala jsem jí naočkovat,byla z toho špatná,nemocná,přeočkování už se nekonalo a konat nebude.Kočka je doma,ven nechodí.Dneska je z ní nádherná kočička,s normální stolicí s krásnou srstí a jasnýma očima.Podívejte se do jejího alba,jak vypadala a jak vypadá.Chce to trpělivost a přísnou discipínu,ne kočky,ale vaší,hlídat jí a potom nebudete potřebovat tolik korunek na veta:-))),Jinak to album je pod jménem Lea von Neukirchen.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 20:46:38
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Já píšu svou zkušenost,v květnu jsem našla kotě,trochu větší než to vaše,vychrtlé,s hnusnou srstí,kalnýma očima a průjmem.První můj krok byl odčervení (prášek Drontal).Odčervení jsem asi po deseti dnech zopakovala,ale už spot-onem Profender.Kotě jsem také vytřela do čista,vlhkou žíňkou.K jídlu jsem mu dávala kotěcí ganule a konzervičky k pití vodu,kterou zpočátku nepilo,ale trochu jsem jí ochutila několika kapkama tatry.U veta dostala injekci ATB a na osm dní prášky Prednisol(doufám,že si název dobře pamatuju) a na osm dní vitamínové tablety.Průjem přetrvával,tak jsem ještě zakoupila Aloe vera gel,kvalitní s vysokým procentuálním obsahem Aloe.Nic jiného kočička nedostala.Trvalo dlouho,kočička se z toho dostala,stolice se upravila.Je to také kočka,která jedla kravské mléko s namočeným chlebem(vím čí byla) a to co si našla.Také je schopná okusovat lidské jídlo,tak hlídám a nic nezůstane na stole,aby na to nemohla.Ještě podotýkám,to Aloe dostává dodnes a bude dostávat i nadále,srovná to celkově organismus a posiluje imunitu,nechala jsem jí naočkovat,byla z toho špatná,nemocná,přeočkování už se nekonalo a konat nebude.Kočka je doma,ven nechodí.Dneska je z ní nádherná kočička,s normální stolicí s krásnou srstí a jasnýma očima.Podívejte se do jejího alba,jak vypadala a jak vypadá.Chce to trpělivost a přísnou discipínu,ne kočky,ale vaší,hlídat jí a potom nebudete potřebovat tolik korunek na veta:-))),Jinak to album je pod jménem Lea von Neukirchen.

O tom aloe jsem četla už na jiné diskuzi, kde se to kupuje a kolik to stojí, jestli se můžu zeptat? Očkovat taky nechci, očkovala jsem kocoura a taky to nesl špatně, je jen doma a ven nechodí ani jeden...kotě taky očkovat neplánuju...myslím, že by ho to jen víc zatížilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 22:17:06
Odpovědět s citátem

To Aloe mám od své snachy,takže za nákupku(asi 600kč),je toho litr a je to na dlouho,kočce dávám 1ml na 1kg váhy,tzn,kočka má 3,5kg,takže denně dostáv 3,5ml


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2011 10:06:03
Odpovědět s citátem

Tak večer ještě trochu trousil. Ráno jsem našla sem tam pár kapek, ale už hustější konzistence, asi po smectě. I byl čilejší, hladový, bříško neměl nafouklé. Jak se ale najedl, zas mu to bříško nakynulo, tak nevím. Jinak ted šel ze záchodu a zase utrousil i vedle, ale přitom už to bylo nohem tužší a ne tekutý jako předtím a přitom pořád trousí, nebo neudrží stolici. !Dnes jdeme na třetí injekci, má tam být jiný dr.starší a prý dobrý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 10:16:23
Odpovědět s citátem

mám téměř totožnou zkušenost... co nám opravdu zabralo byla až smecta, dávala jsem ji do úplně každého jídla - posypat opravdu vždy,přidávala jsem i do vody (do malinké misečky tak aby to co nejdříve vypil), pokud není zbytí klidně bych mu dala i kousíček rohlíku hlavně i ten posypala
podávejte dokud nebude stolice uplně normální, klidně i den déle
hlavně pak opatrně se změnou krmení
pokud nepapá vůbec žádné granulky vyzkoušejte RC baby kupte klidně jen malé balení 400g a nechejte mu v misečce trošku k dispozici.. na těchto granulkách jsme se rozjedli, do té doby tak jako vy pouze kapsičky.přeji hodndě štěstí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 13:44:03
Odpovědět s citátem

Tak v neděli dostal poslední pátou injekci, v sobotu i s odčervením. V pndělí už byl bez problémů a dokonce i splaknul, bez nafouklýho bříška. Veterinář říkal, že to kotě bylo zdevastovaný, já se min. týd. dozvěděla, že ten průjem už měl než jsme si ho donesli...už to v něm bylo.
Kuřecí prý dávat nemám, jelikož zrovna jemu nedělá dobře. Jinak už je čiperný a vypadá dobře. Akorát dneska začal docela dost prdět a smrdět, takže se bojím, aby zas něco nepřišlo. Dostává kapsičky, rýži, granule nechce. Nebo konzervu. Do dvou týdnů mám ještě jednou odčervit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:13:09
Odpovědět s citátem

Zkuste vždy pár granulek vpašovat do konzervy nebo kapsičky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 23:11:27
Odpovědět s citátem

To jsou dobré zprávy, takže hovňouse už má tuhé? Smile Prdění může být způsobené ještě ne zcela zdravou střevní florou a tím začervením. Ono to chvilku potrvá než se dá všechno do kupy. Také tu mám teď jednoho malého prdlavce s podobným osudem:) Můžete už zkusit také nějaká probiotika.
O tom, že Vám útulek dal kotě v takovém stavu ... no o tom škoda mluvit:(
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 6:49:51
Odpovědět s citátem

Bohužel se stalo čeho jsem se obávala. Večer zase přišel průjem. Do rána mám obdělaný celý byt i dětské postele...Včera jsem byla u veta, dostal další injekci.Nejen, že je to pro mě už hodně finančně drahý, ale jestli to nikam neppovede a tohle se bude opakovat znovu, budu muset kotě vrátit. Už jen fakt, že mi zamlčeli, že měl průjem je blbý. Nemůžu tu se třemi dětmi žít ve výkalech. A to jsem si chtěla vzít od nich z útulku ještě jedno kotě, ale po téhle zkušenosti už ne.
Vet. říkal, že dostane ješště dvě injekce a pak asi prášky. Ale je taky možný, že to je vrozená věc a bude to takhle pořád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 7:02:41
Odpovědět s citátem

Já hlavně nechápu, jak může kotě obdělat celý byt vč. dětských postelí. Nám průjmovaly dvě koťata současně, ale nikdy netrousily po bytě. Chápala bych, pokud by razítkovalo, ale tohle?

Tak prostě zavírejte dveře do místností, kde není jeho přítomnost žádoucí, vymezte kotěti prostor k pohybu a hlavně mu postavte záchod poblíž, aby to stihl. Záchod musí mít rychle k dispozici.

Jaké kapsičky dáváte, značku? Soudě dle toho, že už chvíli se jevilo, že jsou bobky OK, vsadila bych krk na dietní chybu, něco je špatně ve stravě. Nicméně budu se opakovat - kvalitní granule, jedna značka konzerv a nic jiného!

Jinak rozjuch, že jsou konečně bobky bývá předčasný, pokud zabobkuje 2, 3 dny ... odfrknutí, že je to za námi je na místě až po týdnu, 14 dnech.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 7:31:31
Odpovědět s citátem

Zavírat dveře nelze, mám malý byt, dveře jsou jen do ložnice, ne do pokojíku ani kuchyně. Dietní chb je blbost! mám krmení přímo od veterináře. HILLS! dost drahý na to, aby to bylo ok. To kotě má záchod poblíž, už jen vzhledem velikosti bytu. Ale když spí, tak se ani neobtěžuje vstát, prostě se vykálí rovnou na místo. Holka to měla i ve vlasech, což nemusím ani komentovat, dvě děti na celý posteli, já na topení,o celý podlaze ani nemluvím.
Smecta taky nezabírá. O dietní chybu nejde, protože má neustále nafouklé bříško, dle dvou veterinářů má prostě špatný střeva a prý hezky dlouho,, už z útulku. Antb.ani smecta nezabírají. TAkový průjem jsme tu ještě neměli! ani poprvé. Tohle je už moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 7:44:40
Odpovědět s citátem

Nafouklé bříško jsou nafouklá, podrážděná zavzdušněná střeva právě z toho, jak špatně pracují. Převedeno na lidi - celiatici jsou alergici na lepek, tedy na výrobky z mouky, efektem té alergie, pokud nedodružují bezlepkovou dietu, je, že střeva nepracují, jak mají, takže se objevuje plynatost, průjem, zničená výstelka střev ... takže to celé rovná se - dietní chyba.

To kotě má obdobný problém - něco ve stravě mu zatěžuje střeva, střeva jsou poškozená a z toho vzniká nafouklé bříško a průjem. Je tedy třeba zjistit příčinu. Smecta vytváří ochranný povrch ve střevech, ale není všespásná. Zbytek je na Vás.

Navíc bych se zeptala dětí, jestli kotěti něčím nepřilepšovaly.

Ale když čtu Váš vztek (né, že bych tomu nerozuměla, je mi jasné, že exkrementy po bytě nikoho nepotěší), ačkoliv tenhle argument nerada používám, protože jsem si jistá, že vše jde řešit, bude možná lepší kotě vrátit do útulku. Nepřijde mi, že byste se chtěla řídit nějakou radou a vytrvat v léčbě déle jak týden (jen pro info, u nás průjmovala dvě koťata 3 měsíce), hledáte jen nějakou spásnou univerzální rychlou radu, ta ale není. A náklady na léčbu průmu po asi prvním týdnu (kdy jsme léčili) se po zbytek doby zredukovaly na náklady za kvalitní stravu, uhlí a smectu, kdy jsme nastavili koťatům pevný stravovací režim.

Mimochodem že to kotě si nezvládne dojít na záchod, není například z toho průmu už vyčerpané? V podstatě vůbec nepíšete, jestli dostává nějaký rehydratační nápoj, vitamíny, jak pije atp.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 8:28:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den,moje kočka,když jsem jí našla pomlácenou vychtrlou,nemocnou ,také průjmovala,po zaléčení vetem(ATB,Prednisol,vitamíny)se sice průjem zklidnil,takže chodila asi tak 3x za den,ale pořád řídké, jsem koupila výrobek z aloe vera(krmila jsem jenom granulemi a konzervami jedné značky).Přípravek z aloe dávám denně a dodnes.Stolice se upravila,kočka vyměšuje jednou denně.Našla jsem jí v květnu a trvalo určitě minimálně měsíc,než se to srovnalo.Krmím pořád stejnými granulemi a konzervičkami a nemíním na tom nic měnit.Stravu jí zpestřuji,občasnám podáním syrového,přemraženého hovězího masa,vařené ryby,vařenéným kuřecím,trochou bílého,neslazeného jogurtu a trochou kysané smetany.Já vím,je to hrůza,ale chce to opravdu čas a trpělivost a hlavně přísně dodržovat dietu,vydržet ,hlídat,nedat ani ždibík ničeho jiného.Já jsem spíše pro přírodní léčbu,tu počáteční chemii od veta,to byla nutnost,potom jsem zaplatila trochu více za tu aloe,ale je toho litr,kočce dávám 1ml/1kg váhy,tak to vydrží dlouho,vyplatilo se to.No je na vás,jak se rozhodnete,jestli kotě vrátíte,nebo ještě vydržíte.V každém případě vám přeji oběma hodně štěstí.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 8:43:38
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nafouklé bříško jsou nafouklá, podrážděná zavzdušněná střeva právě z toho, jak špatně pracují. Převedeno na lidi - celiatici jsou alergici na lepek, tedy na výrobky z mouky, efektem té alergie, pokud nedodružují bezlepkovou dietu, je, že střeva nepracují, jak mají, takže se objevuje plynatost, průjem, zničená výstelka střev ... takže to celé rovná se - dietní chyba.

To kotě má obdobný problém - něco ve stravě mu zatěžuje střeva, střeva jsou poškozená a z toho vzniká nafouklé bříško a průjem. Je tedy třeba zjistit příčinu. Smecta vytváří ochranný povrch ve střevech, ale není všespásná. Zbytek je na Vás.

Navíc bych se zeptala dětí, jestli kotěti něčím nepřilepšovaly.

Ale když čtu Váš vztek (né, že bych tomu nerozuměla, je mi jasné, že exkrementy po bytě nikoho nepotěší), ačkoliv tenhle argument nerada používám, protože jsem si jistá, že vše jde řešit, bude možná lepší kotě vrátit do útulku. Nepřijde mi, že byste se chtěla řídit nějakou radou a vytrvat v léčbě déle jak týden (jen pro info, u nás průjmovala dvě koťata 3 měsíce), hledáte jen nějakou spásnou univerzální rychlou radu, ta ale není. A náklady na léčbu průmu po asi prvním týdnu (kdy jsme léčili) se po zbytek doby zredukovaly na náklady za kvalitní stravu, uhlí a smectu, kdy jsme nastavili koťatům pevný stravovací režim.

Mimochodem že to kotě si nezvládne dojít na záchod, není například z toho průmu už vyčerpané? V podstatě vůbec nepíšete, jestli dostává nějaký rehydratační nápoj, vitamíny, jak pije atp.


Takže za prvé kotě nikdo z dětí nedokrmuje, nic takového. Mají rozum. Za druhé, jaká dietní chyba??? hills pro kočky se špatnými střevy si myslím je uplně dostačující, nemyslíte? nebo máte lepší nápad? rýže, taky není špatná na dietu nebo ano??? kuřecí nesmí, má z toho průjmy. Granule odmítá, radši bude hladovět. Takže co ještě bych měla udělat??? Měla jsem kdysi kotě a to mělo podobný problém, ale zvracelo...nakonec se źjistila vrozená vada...totéž asi bude tady, i dle vete. A že by si nezvládlo dojít na záchod? Tak to je taky v tomhle případě blbost, protože to by asi ani nevyšplhalo na palandu, neskákalo by a nedělalo by jiné skopičiny, ono je totiž jinak fit. Jinak pije uplně normálně, zlobí normálně, prostě všechno normálně až na ten šílený průjem a to, že si na záchod ani nedojde, protože to vypadá, že asi spohodlnělo...i to se u koček některých stává.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top