Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 20:50:47
Odpovědět s citátem

... na sebe vrčí chovatelé a nechovatelé. Proč to tak silně připomíná dnešní poslaneckou sněmovnu? Každá strana mele ty své tisíckrát omleté agrumenty, které ne vždy jsou objektivně pravdivé.
Mám psa i kočky. Žijí vedle sebe v harmonii, neútočí, žerou si navrájem ze svých misek, když se nedívám. Kočky jsou čistokrevné, pes kříženec. Všichni tři od malička očkovaní, odčervovaní, opečovávaní a milovaní, ale i vychovávaní. Za kočky jsem platila, za psa ne. Kočka je zdravá, již dvojnásobná matka, její děti bezproblémové. Kocour zápasil s virózou, kterou chytil navzdory očkování. Už je OK. Pes nikdy nestonal, zato už byl 3x šitý. Miluju ho.
Kočky nejsou příbuzné a v množení jim nebráním. Mám je ráda a odmítám jim ubližovat kastrací či jiným omezováním. Koťata rodíme pečlivě, krmíme kvalitně, veterinárně kontrolujeme, mazlíme. S láskou prodáváme ne pro zisk, ale proto, aby si jich majitelé vážili. Kočka zdarma je jako ukradené cibulky ocúnů. Něco vzácného, ale nic to nestálo. Když se chytnou, fajn. Když ne, nic se neděje...
Nechci být chovatelkou, protože nechci kočky otravovat výstavami a redukcí porodnosti. Chci je nechat žít přirozeně, spokojeně a zdravě. Přesně tak, jak chci žít i já.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:05:13
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

přiznám se, že úplně nechápu smysl tohoto příspěvku? Je to úvaha, vyjádření, sdělení životního postoje? Budiž, plný respekt k svobodnému sdělení názoru, ALE - nemyslím, že by kastrace kočky omezovala!!Naopak, omezuje je neustálá reprodukční činnost. Pokud necháváte své kočky volně, tzv. přírodně přirozeně pářit, tak máte do roka kolik odchovů? Logicky až 4...kočka dokojí vrh, zabřezne, odrodí, dokojí...Velmi vyčerpávající, bych řekla, pro organismus kočky.
Možná se mýlím, možná má vaše kočka jen jeden vrh do roka, pak ale nevím, jak jim bráníte v reprodukci...a bráníte-li jim, je to omezování přirozené touhy, která je, nenaplněná, trápí.

Pokud je tento příspěvek provokací, motivovanou snahou za a) na sebe upozornit, za b) rozdmýchat ono výše uvedené vrčení, pak ovšem mé předchozí řádky ignorujte, děkuji.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:12:49
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
... na sebe vrčí chovatelé a nechovatelé. Proč to tak silně připomíná dnešní poslaneckou sněmovnu? Každá strana mele ty své tisíckrát omleté agrumenty, které ne vždy jsou objektivně pravdivé.
Mám psa i kočky. Žijí vedle sebe v harmonii, neútočí, žerou si navrájem ze svých misek, když se nedívám. Kočky jsou čistokrevné, pes kříženec. Všichni tři od malička očkovaní, odčervovaní, opečovávaní a milovaní, ale i vychovávaní. Za kočky jsem platila, za psa ne. Kočka je zdravá, již dvojnásobná matka, její děti bezproblémové. Kocour zápasil s virózou, kterou chytil navzdory očkování. Už je OK. Pes nikdy nestonal, zato už byl 3x šitý. Miluju ho.
Kočky nejsou příbuzné a v množení jim nebráním. Mám je ráda a odmítám jim ubližovat kastrací či jiným omezováním. Koťata rodíme pečlivě, krmíme kvalitně, veterinárně kontrolujeme, mazlíme. S láskou prodáváme ne pro zisk, ale proto, aby si jich majitelé vážili. Kočka zdarma je jako ukradené cibulky ocúnů. Něco vzácného, ale nic to nestálo. Když se chytnou, fajn. Když ne, nic se neděje...
Nechci být chovatelkou, protože nechci kočky otravovat výstavami a redukcí porodnosti. Chci je nechat žít přirozeně, spokojeně a zdravě. Přesně tak, jak chci žít i já.

Uff, tak takýto výlev tu už dávno nebol Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:23:32
Odpovědět s citátem

Tak předně, je to Diskusní fórum a povídání. O kočkách. Otevřela jsem téma. Ano, je to provokativní. Chtěla bych vyprovokovat diskutující k zamyšlení. Jestli je chovatelství čisté linie skutečně to nejlepší pro zvířata nebo pro lidi.
Moje kočka měla letos dva vrhy a do dalšího se nechystá. Zřejmě sama ví, na kolik se cítí.
Kdybych na sebe chtěla upozornit, budu to dělat jinak a efektivněji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:30:50
Odpovědět s citátem

Diskusí na toto téma už tu bylo tolik - stačí dozhledat v DF - , že zakládat další je skoro zbytečné. Navíc, nikdy z žádné debaty na toto téma nevzešel relevantní závěr a většinou ani jedna strana neuzná názory té druhé.

Jestli tím efektivnějším způsobem myslíte například přidání fotek vašich kočiček do galerie nebo napsání jejich příběhů , aby na Mk bylo zase víc kočičáků, tak to by bylo fakt efektivnější.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
motty



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Rokytnice

Předmět: :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:34:08
Odpovědět s citátem

Závidím Vám tak uvědomělou kočku která ví kolik koťat zvládne Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:34:20
Odpovědět s citátem

No, já bych to viděla tak, že mnohá zvířata mají víc rozumu než někteří lidé.
Děkuji za pozornost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:43:08
Odpovědět s citátem

No tak třeba dnes se to změní, Luci. Very Happy
Motty, ona už se prostě nemrouská. Možná opravdu čeká na jaro.
Evi, moje řeč.
Mnohokrát jsem se zamýšlela nad podstatou chovu zvířat. Vyšlechtění linie a udržení znaků. Vždyť je to tak nepřirozené, umělý genetický výběr. Proč je tolik ras náchylné k nějaké nemoci či vadě? Není to podobné jako s degenerací šlechtických rodů? Ti měli též omezený výběr...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:45:28
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Tak předně, je to Diskusní fórum a povídání. O kočkách. Otevřela jsem téma. Ano, je to provokativní. Chtěla bych vyprovokovat diskutující k zamyšlení. Jestli je chovatelství čisté linie skutečně to nejlepší pro zvířata nebo pro lidi.
Moje kočka měla letos dva vrhy a do dalšího se nechystá. Zřejmě sama ví, na kolik se cítí.
Kdybych na sebe chtěla upozornit, budu to dělat jinak a efektivněji.

Tak by sme sa teoreticky mohli baviť o úplnom začiatku prirodzeného života Vašich čistokrvných mačiek u Vás - je úplne jasné, že ste si ich kúpili za cenu do chovu, t.j. 2-3 vyššiu než na maznáčika a len Vaša prirodzená prudérnosť a láska k nim Vám bráni absolvovať jednu jedinú výstavu potrebnú na uchovnenie. Určite máte všetky genetické testy a zdravotné vyšetrenia a určite nekrížite medzi plemenami a dbáte na nulový inbreeding. Určite ľuďom, ktorí si od Vás berú mačiatka dávate len cenu rovnajúcu sa nákladom, ktoré znášate do veku 4 mesiacov mačiatka a určite sú mačiatka riadne očkované, očipované, so zdravotným preukazom a máte zmluvy a tak - medzi ným Vaše mačky nerodia viac než 3 x za dva roky - v takom prípade gratulujem a potvrdzujem, že sa správate ako riadny chovateľ, ak čo i len jedna vec z toho čo som napísala nie je pravda, tak potom už radšej nič nepíšte, prosím:)
Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 21:50:19
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
No tak třeba dnes se to změní, Luci. Very Happy

To fakt těžko. Vše, co k námětu mohlo být diskutováno, už bylo diskutováno. Včetně genetiky, linií, chovu s PP, bez PP, ...Opravdu doporučuji projít DF , najdete vše, o čem máte potřebu debatovat, v širokém spektru názorů, argumentů...Jde-li vám o tyto poznatky, jsou v DF. Jde-li vám o upoutání pozornosti, pak opravdu je mnohem efektivnější docílit toho fotkami kočiček, hezkým vtipným příběhem a tak.

Motty, ona už se prostě nemrouská. Možná opravdu čeká na jaro.
Evi, moje řeč.
Mnohokrát jsem se zamýšlela nad podstatou chovu zvířat. Vyšlechtění linie a udržení znaků. Vždyť je to tak nepřirozené, umělý genetický výběr. Proč je tolik ras náchylné k nějaké nemoci či vadě? Není to podobné jako s degenerací šlechtických rodů? Ti měli též omezený výběr...


K nemocím a vadám jsou náchylné i "obyč" kočky.někdy to může být i tím, že je kočka vyčerpána opakovanou graviditou, porody, kojením....
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:01:54
Odpovědět s citátem

Ivo, všetko, co jste vypísala, sú len tie isté slová, čo hovoria ortodoxní chovatelia... Ja som písala o niečom inom. Opakujem vo slovenčine, abyste tomu rozumela. Je chov zvierat správny? Ako by sa Vám páčilo, keby Vám niekto prikazoval, s kým a ak vobec možete mať deti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:04:29
Odpovědět s citátem

Také nějak nevidím smysl tohoto příspěvku. Jsme dva tábory, které si nikdy neporozumí. I když budeme slyšet argumenty toho druhého, poslouchat ho nebudeme a budeme si vést svou-obě strany.

Jen to vyvolává zbytečné vášně a nic neřeší. Bezpapírová koťata byla, jsou a budou, někdo je utopí, odnese do lesa, odhodí jako nepotřebnou věc do popelnice-když mají štěstí, někdo jiný je najde včas, zachrání je a poskytne jim domov. Jiný je s láskou odchová a najde jim nové milující rodiny. Víc ale asi bude těch prvních. A majitelé těch koček pravděpodobně budou tvrdit, že je jen nechávají žít přirozeně. S tím souhlasit doopravdy nemůžu-sama mám doma dva zachráněné nalezence, kteří měli posloužit ve svém cca měsíci jako potrava lišce nebo sově v lese.

Svá zvířata miluji, a je mi jedno, jestli jsou "von" s papírama, chovní, kastrovaní, nebo "obyčejní" bezpapíráci. Miluju i naši (papírovou) fenu. Pro kočky a psa s PP jsem se rozhodla z jednoho prostého důvodu-líbí se mi určité plemeno a po opakovaných zkušenostech s koupí štěňat a koťata zaručeně čistokrevných po rodičích s papírama, ze kterých vždy vyrostlo cosi, co s daným plemenem mělo něco společného jen vzdáleně. No a papíry (téměř) zaručují, že dostanu to, zač platím. Že můj labrador nebude agresívní, bude milovat lidi a vodu, bude dobrý společník-protože toto plemeno je k tomu šlechtěno, a takového psa jsem chtěla a mám ho.

U koček se mi líbí zase něco jiného-povaha, přítulnost, nádherná vznešenost daného plemene, ve kterém jsem se zhlídla. Že žije se mnou, a ne jen vedle mne. A zase to doma mám, protože mám zvířata s PP. Ale stejně bez rozdílu miluju ty dva "obyčejné" kocoury, kterým jsem poskytla domov. Nedělám mezi nima v ničem žádný rozdíl.
Ale množit je nechci. Je jich dost.

Množit chci jen to plemeno, co se mi líbí a vím, že se líbí i jiným. A je jich málo. Peterbaldy. A na kočce to tedy nenechám, aby rodila 3-4x do roka. Moje holt tak chytré nejsou, aby se mrouskaly 1x ročně. Takže omezovat je budu, a nebudu mít pocit, že jim tím ubližuju a jdu proti přírodě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:05:57
Odpovědět s citátem

No já teda nevím, ale nemám pocit, že vaše kočka by si mohla vybírat, s kým svá koťata bude mít.... Nebo jí pouštíte volně ven, aby si vybrala?
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:10:26
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ivo, všetko, co jste vypísala, sú len tie isté slová, čo hovoria ortodoxní chovatelia... Ja som písala o niečom inom. Opakujem vo slovenčine, abyste tomu rozumela. Je chov zvierat správny? Ako by sa Vám páčilo, keby Vám niekto prikazoval, s kým a ak vobec možete mať deti?


Iste že je správny, a Vy ste to potvrdili svojim výberom čistokrvných mačiek Very Happy Inak by ste si boli obstarali mačky obyčajné. Zrejme ste chceli určité plemeno kvôli výzoru a povahe a to sa krížením medzi plemenami stráca. Zodpovedný chovateľ robí svojim chovným mačkám všetky známe a dostupné testy, aby vylúčil z chovu tie, ktoré nesú nejakú genetickú deformáciu. Vy krížením a netestovaným chovom neviete, čo Vaše mačiatka ponesú alebo sa len veziete na testoch, ktoré zaplatil niekto iný. Takže teď by jsem to měla taky říci česky?Smile))))))))))) or in English to achieve better understanding and to make it clear even for ignorants?Smile)))))))))))))))))) oder in Deutsch??Smile)) po polski ?))))))
Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:14:15
Odpovědět s citátem

Jestlipak se tím, co aplikujete u svých koček, řídíte i vy sama?

Nic, jak už jsem napsala několikrát, toto téma zde bylo probráno nesčíslněkrát a máte-li pocit, že právě vy do něj vnesete jasno či přesvědčíte chovatele, že konají špatně - omyl, nestane se tak.

Ale mám návrh, změníme téma, pojdme pohovořit třeba o tom, co vašim kočičkám nejvíc chutná...s čím si rády hrají, jak se vlastně jmenují, o jaké jde plemeno a tak. to bude pro nás nové, to ještě nevíme, když vaše kočičky neznáme. Situace chovatelé x nechovatelé už se tu omílala mockrát, tam už se nic nového zjistit nedá Smile)
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:15:47
Odpovědět s citátem

A je to tady! Někdo se asi dost baví, že se mu to povedlo-vyvolat vášně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:17:33
Odpovědět s citátem

No vida, už se atmosféra uvolnila. Very Happy
Ráda bych se zeptala na jednu věc. Představte si chovnou kočku. Povila koťata a jedno z nich mělo zálomek. Jsou tyto rodiče doživotně vyřazeni z chovu nebo se množí dál a stop dostane jen kotě se zálomkem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:22:23
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
No vida, už se atmosféra uvolnila. Very Happy
Ráda bych se zeptala na jednu věc. Představte si chovnou kočku. Povila koťata a jedno z nich mělo zálomek. Jsou tyto rodiče doživotně vyřazeni z chovu nebo se množí dál a stop dostane jen kotě se zálomkem?



Ale mám návrh, změníme téma, pojdme pohovořit třeba o tom, co vašim kočičkám nejvíc chutná...s čím si rády hrají, jak se vlastně jmenují, o jaké jde plemeno a tak. to bude pro nás nové, to ještě nevíme, když vaše kočičky neznáme. Situace chovatelé x nechovatelé už se tu omílala mockrát, tam už se nic nového zjistit nedá Smile)
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:23:10
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
No vida, už se atmosféra uvolnila. Very Happy
Ráda bych se zeptala na jednu věc. Představte si chovnou kočku. Povila koťata a jedno z nich mělo zálomek. Jsou tyto rodiče doživotně vyřazeni z chovu nebo se množí dál a stop dostane jen kotě se zálomkem?


Osobne by som vyradila oboch rodičov z chovu, chvost je predĺžená chrbtica, nikdy neviete, kde sa deformácia objaví v inej časti u iných potomkov.
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:35:41
Odpovědět s citátem

Vďaka, Ivo. Takových otázek by bylo mnoho, nicméně pokusím se tuto diskusi uzavřít než ji zamkne administrátor. Smile
Až si chovatelé přiznají, že chovatelství je především byznys, pak je začnu brát vážně. Nic proti tomu. Nabídka, poptávka...
Kdyby totiž bylo chovatelství opravdu tak ušlechtilé a produkovalo zvířata ve vyšlechtěných liniích právě jen proto, aby byly rasy zdravé, silné, odolné, krásné a bůhvíjaké ještě, chovatelé by do chovu investovali peníze právě jako do záliby, koníčka, ušlechtilé činnosti a mláďata by rozdávali. A dělali by to jen pro dobrý pocit z toho, co dělají. Jenže to nejde. Lidi chtějí mít něco extra, něco drahého...
Je zajímavé, že chovatelé radí: pořiďte si kotě (štěně) zásadně s PP (argumenty známe). A nebo si vezměte něco z útulku. Nic mezi tím. Jako by koťata (štěňata) ostatní nebyla hodna jejich lásky.
Taky šíří názor, že naprostá většina množitelů jsou fuj. Nejsou.
Dobrou noc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
motty



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Rokytnice

Předmět: :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:41:40
Odpovědět s citátem

Milá paní, Vaše výroky jsou tak trošku autodestruktivní:
1. S láskou prodáváme ne pro zisk, ale proto, aby si jich majitelé vážili
2. Kdyby totiž bylo chovatelství opravdu tak ušlechtilé a produkovalo zvířata ve vyšlechtěných liniích právě jen proto, aby byly rasy zdravé, silné, odolné, krásné a bůhvíjaké ještě, chovatelé by do chovu investovali peníze právě jako do záliby, koníčka, ušlechtilé činnosti a mláďata by rozdávali.

Sama koťata prodáváte, ovšem chovatelé by je měli rozdávat? Ale to byste pak měla po kšeftu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:42:45
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Vďaka, Ivo. Takových otázek by bylo mnoho, nicméně pokusím se tuto diskusi uzavřít než ji zamkne administrátor. Smile
Až si chovatelé přiznají, že chovatelství je především byznys, pak je začnu brát vážně. Nic proti tomu. Nabídka, poptávka...
Kdyby totiž bylo chovatelství opravdu tak ušlechtilé a produkovalo zvířata ve vyšlechtěných liniích právě jen proto, aby byly rasy zdravé, silné, odolné, krásné a bůhvíjaké ještě, chovatelé by do chovu investovali peníze právě jako do záliby, koníčka, ušlechtilé činnosti a mláďata by rozdávali. A dělali by to jen pro dobrý pocit z toho, co dělají. Jenže to nejde. Lidi chtějí mít něco extra, něco drahého...


Toto je citace z vašeho prvního příspěvku:

S láskou prodáváme ne pro zisk, ale proto, aby si jich majitelé vážili. Kočka zdarma je jako ukradené cibulky ocúnů. Něco vzácného, ale nic to nestálo. Když se chytnou, fajn. Když ne, nic se neděje...

Tomu říkám krásná ukázka vlastního sebeodporování si.

Takže chovatelé prodávají kvůli byznysu a vy proto, aby si noví majitelé kotisek vážili.

Nopotěškoště.


Je zajímavé, že chovatelé radí: pořiďte si kotě (štěně) zásadně s PP (argumenty známe). A nebo si vezměte něco z útulku. Nic mezi tím. Jako by koťata (štěňata) ostatní nebyla hodna jejich lásky.
Taky šíří názor, že naprostá většina množitelů jsou fuj. Nejsou.
Dobrou noc.

_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:46:45
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Vďaka, Ivo. Takových otázek by bylo mnoho, nicméně pokusím se tuto diskusi uzavřít než ji zamkne administrátor. Smile
Až si chovatelé přiznají, že chovatelství je především byznys, pak je začnu brát vážně. Nic proti tomu. Nabídka, poptávka...
Kdyby totiž bylo chovatelství opravdu tak ušlechtilé a produkovalo zvířata ve vyšlechtěných liniích právě jen proto, aby byly rasy zdravé, silné, odolné, krásné a bůhvíjaké ještě, chovatelé by do chovu investovali peníze právě jako do záliby, koníčka, ušlechtilé činnosti a mláďata by rozdávali. A dělali by to jen pro dobrý pocit z toho, co dělají. Jenže to nejde. Lidi chtějí mít něco extra, něco drahého...
Je zajímavé, že chovatelé radí: pořiďte si kotě (štěně) zásadně s PP (argumenty známe). A nebo si vezměte něco z útulku. Nic mezi tím. Jako by koťata (štěňata) ostatní nebyla hodna jejich lásky.
Taky šíří názor, že naprostá většina množitelů jsou fuj. Nejsou.
Dobrou noc.


Veľký omyl, iste že sú aj medzi chovateľmi podvraťáci a nečestní ľudia, nemožno ich však hádzať do jedného vreca. Cvične Vám môžem preposlať moje faktúry od zoohitu za jeden roky, skeny účtov za veterinára, plus zmluvy s cenami za chovné zvieratá, ktoré sme si kúpili a za maznáčikov, ktorých sme predali - vrhy mávame raz za rok - pochopíte, že to nie je o biznise (netrápte sa so slovenčinou, som úradná prekladateľka:)))) O tom je výber, v každom prípade si však musíte uvedomiť, že nečestní chovatelia a množitelia parazitujú na tých slušných, ktorí si vedia obstarať chovné mačky zo zahraničia za drahé peniaze, ktoré sa im nikdy nevrátia a to len preto, že je to ich hobby a len preto, že chcú, aby boli ich mačatka krásne a zdravé. Nepaušalizujte tému chovu, kým tomu nebudete v plnom rozsahu rozumieť - prajem dobrú noc:)
Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:56:24
Odpovědět s citátem

Kočičí mámo,

byla jste se někdy v nějakém útulku podívat? Doporučuji. Tam právě, ovšem jen pokud mají to štěstí, končí koťata nezodpovědných množitelů, kteří si myslí, že vykastrovat kočku či kocoura je proti přírodě. Dále tam najdete také kočky, kocoury a koťata posbíraná na ulici, všelijak nemocná či zraněná jen proto, že si nějaký pitomec řekne, že koček je na světě spousta a tak o nějakou míň nebo víc, to už je fuk. A to mluvím jen o těch, které skutečně měly to štěstí, že útulek zrovna nebyl přeplněný, mohl je přijmout a z darů lidí, kteří zodpovědní jsou, se o ně mohl postarat.

Zahajovat tuto diskuzi bylo naprosto zbytečné - chtěla-li jste se pobavit četbou rozvášněných příspěvků dvou nesmiřitelných táborů, mohla jste si otevřít některou z mnoha diskuzí, které už tu na toto téma proběhly.

Měla-li jste konkrétní dotaz (zálomek?), měla jste ho položit a bylo by Vám odpovězeno.

To, co jsem výše napsala o rozumu zvířat a některých lidí, platí beze zbytku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 7:23:11
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Chci je nechat žít přirozeně, spokojeně a zdravě. Přesně tak, jak chci žít i já.


Tak jo zahodíme šaty, mobily, auta, rychlovarky, mikrovlnky, počítače, internet a hurá do lesů, luk a hájů ... ohákneme se do stylových kůží, půjdeme od porodu k porodu, budeme umírat na horečku omladnic, zobat bobule a na oheň používat křesadlo, a vůbec, k čemu oheň, to už je moc civilizovaná potřeba, hezky syrovýho zajíce, pokud si ho zvládneme ulovit, žádný masíko z regálu ... když přirozeně, tak přirozeně se vším všudy Very Happy

Ale jo, dobrej pokus o flameware, ale asi tak s tří, čtyřletým křížkem po funuse, tohle už v nikom žhavé emoce nerozdmýchá. Rolling Eyes
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:02:47
Odpovědět s citátem

Já bych ještě něco dodala.

Kdysi se mi strašně líbily britky. I koupila jsem za 3000 (v době, kdy to bylo asi jako dnes 30000!!!) kotě bez PP. Chovatelka byla super-byla jsem u ní v bytě, kočky nebojácné, v čistotě, dostala jsem výbavičku, na papíru sepsáno, jak se mám o kotě starat, čím krmit, prostě výborné, mohla jsem jí kdykoliv zavolat nebo za ní zajít. Na tohle jsem si stěžovat fakt nemohla. Nicméně z modrého kocourka vyrostlo cosi, co s modrým briťákem mělo společného jen tu modrou barvu kožíšku-jinak jako briťák nevypadal vůbec. Místo kulaté hlavy byla hlava špičatá, kožich měl jako siamka. To byl první propadák. Neměla jsem za drahé peníze co jsem chtěla.

Pak tatínek toužil po mrňavém pražském krysaříkovi, tak jsme se děti složily a koupily mu taky asi za 3000 štěně, prý po rodičích s PP-"rodiče" jsem viděla. Ovšem vyrostl z něj malý dobrman... Takže zase to nebylo, co jsem chtěla koupit.

A tak jsem se rozhodla, že už NIKDY zvíře bez papírů nekoupím. Když jsem si vybrala labradora, protože se mi líbil exteriérem i povahou, už jsem koupila štěně s PP, a dobře jsem udělala. A kočky jakbysmet. Prostě bez papírů je už nechci.

Druhá věc je, že i u papírových koček jsou chovatelé a "chovatelé", ale bude jich přece jen méně, než u lidí, co chovají kočky (psy....atp) nadivoko, tzv. po papírových rodičích. I mezi nimi se najdou slušní lidé, kteří to se svými zvířaty myslí dobře a budoucím majitelům svých bezpapírových odchovů poskytnou veškerý servis-sama znám takové chovatele-ale víc mezi nimi bude asi těch množitelů. A s tím se prostě ztotožnit nemůžu a ani nechci.

A návrat k přírodě? Kočičí mámo, nebuďte směšná! To bych vám věřila, kdybyste bydlela někde na samotě u lesa, živila se vlastní produkcí a sběrem lesních plodů, pila vodu z potoka či studánky, prádlo prala v potoce mlácením do něj palicí, svítila loučemi vlastnoručně vyrobenými, sela a zpracovávala len a konopí a z toho si vlastnoručně šila oděvy, vařila na ohništi, místo lednice používala potok nebo díru v zemi atd... Najdou se tací, co se o jakýsi návrat k přírodě pokouší a svět je má za blázny-to ale asi váš případ nebude. Tak si nehrajte na přírodní ženu s porozuměním pro přirozené přírodní potřeby koček, jak jsem konečně pochopila, zřejmě také šlechtěných.

Zřejmě máte také nějaké určité plemeno a ne číči ze dvorka, t.j. koupila jste je za peníze a nemáte je zadarmo, a jak sama říkáte, prodáváte koťata a nerozdáváte je, ale nám chovatelům byste ordinovala jejich rozdávání zadarmo. Tak to mě tedy podrž! A co je špatného na šlechtění, pokud to člověk dělá s rozumem a láskou? Proto je na světě tolik plemen všech zvířat, že si každý najde to své jeho srdci blízké. Jak exteriérem, tak i povahou. Občas i mezi těmito chovateli se najde blbec, co šlechtí např. kočky mankin s mininohama-jen jako příklad. Našlo by se jich víc. Tohle neschvaluju a podle mně je to už exces. Také pokud vím takovéhle hříčky člověka nejsou uznané jako plemeno. Ale jinak většina nových plemen vznikla nějakou hříčkou přírody, kterou pak dotvořil člověk.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 19:01:24
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
... na sebe vrčí chovatelé a nechovatelé. Proč to tak silně připomíná dnešní poslaneckou sněmovnu? Každá strana mele ty své tisíckrát omleté agrumenty, které ne vždy jsou objektivně pravdivé.
Mám psa i kočky. Žijí vedle sebe v harmonii, neútočí, žerou si navrájem ze svých misek, když se nedívám. Kočky jsou čistokrevné, pes kříženec. Všichni tři od malička očkovaní, odčervovaní, opečovávaní a milovaní, ale i vychovávaní. Za kočky jsem platila, za psa ne. Kočka je zdravá, již dvojnásobná matka, její děti bezproblémové. Kocour zápasil s virózou, kterou chytil navzdory očkování. Už je OK. Pes nikdy nestonal, zato už byl 3x šitý. Miluju ho.
Kočky nejsou příbuzné a v množení jim nebráním. Mám je ráda a odmítám jim ubližovat kastrací či jiným omezováním. Koťata rodíme pečlivě, krmíme kvalitně, veterinárně kontrolujeme, mazlíme. S láskou prodáváme ne pro zisk, ale proto, aby si jich majitelé vážili. Kočka zdarma je jako ukradené cibulky ocúnů. Něco vzácného, ale nic to nestálo. Když se chytnou, fajn. Když ne, nic se neděje...
Nechci být chovatelkou, protože nechci kočky otravovat výstavami a redukcí porodnosti. Chci je nechat žít přirozeně, spokojeně a zdravě. Přesně tak, jak chci žít i já.


Lidičky, ze mě je po jednom pořádném vrhu, (jelikož nejsem z těch, kteří by to nechávali na přírodním výběru a ještě s kde čím) úplný milionář!!! Já nevím, Vy pořádní chovatelé jste snad úplně pitomí (omlouvám se Vám), že třeba uvažujete i o kastracích koček! Vždyť to v dnešní době tak dobře vynáší a nestojí to žádné náklady...
Tady se někdo asi fakt úplně zbláznil, ne??? Razz
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 19:36:49
Odpovědět s citátem

Lidičky, ze mě je po jednom pořádném vrhu, (jelikož nejsem z těch, kteří by to nechávali na přírodním výběru a ještě s kde čím) úplný milionář!!! Já nevím, Vy pořádní chovatelé jste snad úplně pitomí (omlouvám se Vám), že třeba uvažujete i o kastracích koček! Vždyť to v dnešní době tak dobře vynáší a nestojí to žádné náklady...
Tady se někdo asi fakt úplně zbláznil, ne??? Razz[/quote]

No áno, ja už po tých troch vrhoch mám dva vrtuľníky, ostrov v Indickom oceáne a niekoľko áut. Mám problém s garážami, ale tak vzhľadom na to, že som si kúpila pol okresu, tak to hádam vyriešim Laughing
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:03:11
Odpovědět s citátem

Přidávam se mi už taky kotě s pp nebudem řešit , byli jsme dost sklmaný sice máme PP a bez smlouvy tím mínim že o kastraci nepadla řeč ale za dost peněz málo muziky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:04:45
Odpovědět s citátem

No áno, ja už po tých troch vrhoch mám dva vrtuľníky, ostrov v Indickom oceáne a niekoľko áut. Mám problém s garážami, ale tak vzhľadom na to, že som si kúpila pol okresu, tak to hádam vyriešim



...a já husa,nechala jsem vykastrovat tři své kočky a kocoura,kde já už dneska mohla být!Teď jenom pořád počítám,abych vyšla s důchodem:-))))

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top