Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:07:03
Odpovědět s citátem

Také nic nového pod sluncem. Choatelé mají stále sklon přehánět. Koťátka jsou nádherná, množitelé nezodpovědní blbci a humor absurdní. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
motty



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Rokytnice

Předmět: ???
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:09:07
Odpovědět s citátem

Milá Matko kočičí, tak nějak pořád nechápu co vlastně řešíte a proč jste načala toto téma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:09:47
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Také nic nového pod sluncem. Choatelé mají stále sklon přehánět. Koťátka jsou nádherná, množitelé nezodpovědní blbci a humor absurdní. Laughing


Sorry, nenapísala ste nič, čo by nás viedlo k zmysluplnej debate - zamyslite sa nad sebou Laughing
Odpovědět 
FrantišekH



Založen: 05.11.2011
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeňský kraj Okres Tachov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:10:59
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Také nic nového pod sluncem. Choatelé mají stále sklon přehánět. Koťátka jsou nádherná, množitelé nezodpovědní blbci a humor absurdní. Laughing


a ty jsi inteligentně někde mezi pumpou a hrablem na sníh..jdi se vyřádit na novinky a neviř tady vlny fora
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:31:24
Odpovědět s citátem

mi když jsme kupovali papíráky tak jsme čekali především zdravé kotata a né že druhý den poletíme na vet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:34:16
Odpovědět s citátem

Františku, Františku, takové krásné jméno a takový hulvát... myslela jsem, že už konečně žijeme ve svobodné zemi, kde se pro vlastní názor nestřílí. Vy jste patrně zastánce starých leninských pořádků. No kde není smysl pro humor, brzo bude brát smrt... Very Happy
A já se mám zamyslet... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: Re: ???
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:36:32
Odpovědět s citátem

motty napsal:
Milá Matko kočičí, tak nějak pořád nechápu co vlastně řešíte a proč jste načala toto téma.

Zkuste si znovu přečíst mé úvahy, tentokrát z pohledu někoho jiného, třeba Vám to dojde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:43:31
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Přidávam se mi už taky kotě s pp nebudem řešit , byli jsme dost sklmaný sice máme PP a bez smlouvy tím mínim že o kastraci nepadla řeč ale za dost peněz málo muziky


Teď budu asi trošku netaktní, ale to je Vaše chyba...netuším sice zcela přesně, co myslíte tím za dost peněz málo muziky, ale když už ty peníze vydávám, tak si zjistím za co...tzn. trošku si projdu rodokmen a pokud mi to nic neříká - mně dříve také neříkalo, ale měla jsem to štěstí, že jsem při prvním pořízení kočičáka trefila na poctivou chovatelku a již při běžném čtení inzerátů, většinou u koček s PP máte formulaci: "kupní smlouva samozřejmostí" a je více ukazatelů, které cosi napoví o dobrém chovateli a tom, který opravdu jen tříská koťata hlava nehlava. To je, jako když si v obchodě kupujete zboží za x tisíc - odejdete bez účtenky?? Já ne... Blbější přirovnání už mě nenapadlo. V té smlouvě máte spoustu údajů i tu kastraci apod. Už to, že je prodávajícímu jedno, co se dál bude dít s jeho odchovem mluví za vše. A o tom to celé je - je chovatel a chovatel. A zrovna v dnešní době si jde s přehledem dobře vybrat.
_________________

www.britaci.estranky.cz


Naposledy upravil Karin Š. dne 10. 11. 2011 20:49:53, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:48:14
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Františku, Františku, takové krásné jméno a takový hulvát... myslela jsem, že už konečně žijeme ve svobodné zemi, kde se pro vlastní názor nestřílí. Vy jste patrně zastánce starých leninských pořádků. No kde není smysl pro humor, brzo bude brát smrt... Very Happy
A já se mám zamyslet... Confused


Hm - zase někdo, kdo si demokracii vysvětluje po svém a myslí si, že může všechno, co?? Very Happy
Ono už se nestřílí?? Někdy možná škoda, ne?? Laughing
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 21:16:30
Odpovědět s citátem

to je pravda ale mi jsme si říkali PP z chovné stanice tak to bude v pořádku dnes vím že jsme byli pěkný blbcí takže pro mě pp nehrajou roli ale slušnej chovatel nebo množitel ano
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 9:08:18
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
to je pravda ale mi jsme si říkali PP z chovné stanice tak to bude v pořádku dnes vím že jsme byli pěkný blbcí takže pro mě pp nehrajou roli ale slušnej chovatel nebo množitel ano


Dobré ráno,

Majkle, pro mě slušný množitel tedy žádnou roli nehraje...co to je za termín slušný množitel?? Zastávám názor, že těchhle čičin, které se narodí bez nějakého záměru, či smyslu jsou plné útulky, tak proč tyto stavy ještě zvyšovat? Beru to ze svého pohledu, že pokud se rozhodnu k nějakému vrhu, tak vím, co bych ráda u daného plemene vylepšila, v čem má třebas moje kočka nějaké nedostatky a dle toho si vyberu kocoura, abych tyto nedostatky odstranila, hledím i na to, jaké má předky, jaké věci se vyskytují v rodokmenu atd. atd. Těchto věcí je spousta. Myslím, že množitelé, ač mohou být sebeslušnější moc na tuto problematiku nehledí a o to jde. Zkrátka je potřeba si opravdu ohlídat, od koho si koťátko pořizuji a je jedno, o kterou rasu se jedná. Ale množení jen tak pro radost beze smyslu nějak neberu, jelikož čičin je hafo a jak už tady někdo psal, v těch lepších případech mají to štěstí, že skončí v útulku =(.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 22:22:46
Odpovědět s citátem

Ano přesně tak množit se záměrem ale bohužel není pravda že každý chovatel PP to tak bere , pro mě byli PP od kočky něco jako kupuji kočku a mam záruku ale bohužel to byl pravý opak mi jsme koupili ale z druhé strany to odjezdem uplně skončilo proto si říkam další kočenka bude klidně s utulku vždyt kočky jsou krásné všechny což je docela zajímavé protože u psu se to říct nedá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 22:45:52
Odpovědět s citátem

Majkl:

ale každé zvíře má srdce a je v útulku kvůli nám lidem!!!
srdce a oči, tomu nelze odolat!



http://www.facebook.com/pages/Nezav%C3%ADrejte-o%C4%8Di-a-dve%C5%99e-oni-n%C3%A1s-pot%C5%99ebuj%C3%AD/178797898839617?sk=wall
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 21:32:44
Odpovědět s citátem

Jen tak na okraj, my, hnusní množitelé, když se nám neplánovaně přihodí koťata, opečujeme je jako Vy, ušlechtilí chovatelé a dáme si inzerát. Jako Vy. Kupodivu všechna koťata dostanou domov na úrovni. Žádný útulek. Jestli ono to není tím, že Vy, chovatelé, chcete za koťata nehorázné částky (ano, ano, vím, co všechno garantujete). A my, hnusáci, dáváme ty bobky za zlomek ceny. Lidi, co nejsou snobi, jsou rádi, že mají krásné zdravé kotě a přitom si ho váží, protože přece jen nebylo zadarmo (viz přirovnání k cibulkám ocúnů výše, které jste svorně ignorovali a obvinili mne z hamižnosti).
A Vám zhusta koťata zůstávají dokud nejdete s cenou dolů. A čekají na nový domov i několik měsíců. Vím to, čtu Vaše weby.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 22:00:24
Odpovědět s citátem

Kočičí mámo,

Vy teda fakt perlíte, k tomu už skutečně není co dodat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 22:07:59
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Jen tak na okraj, my, hnusní množitelé, když se nám neplánovaně přihodí koťata, opečujeme je jako Vy, ušlechtilí chovatelé a dáme si inzerát. Jako Vy. Kupodivu všechna koťata dostanou domov na úrovni. Žádný útulek. Jestli ono to není tím, že Vy, chovatelé, chcete za koťata nehorázné částky (ano, ano, vím, co všechno garantujete). A my, hnusáci, dáváme ty bobky za zlomek ceny. Lidi, co nejsou snobi, jsou rádi, že mají krásné zdravé kotě a přitom si ho váží, protože přece jen nebylo zadarmo (viz přirovnání k cibulkám ocúnů výše, které jste svorně ignorovali a obvinili mne z hamižnosti).
A Vám zhusta koťata zůstávají dokud nejdete s cenou dolů. A čekají na nový domov i několik měsíců. Vím to, čtu Vaše weby.



Chudinko!!
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: marný boj
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 23:08:13
Odpovědět s citátem

Nevím o co se snažíte, kdo Vám ublížil, kočičí mámo!

Bohužel takovým jako jste Vy to nemá cenu vysvětlovat, jelikož nechcete pochopit tak nepochopíte ,ztráta drahoceného času!


PS: Neplánovaně ? Snad je Vaše kočička uvědomělá,ne? Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 23:33:22
Odpovědět s citátem

Té dámě - kočičí mámě - šlo jen o to vyvolat vášně a pak se bavit, o nic jiného.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 6:04:15
Odpovědět s citátem

V posledním příspěvku jsem se snažila říct, že moje koťata neskončila v útulcích, ale u dobře vybraných lidí, kteří jim dávají vše, co si jen kočka může přát. Jsem s nimi v kontaktu, jezdím na návštěvy a dostávám fotky. Opakuji, moje koťata nekončí v útulcích ani v popelnici. A takových je nás mnoho. Bohužel?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 7:22:58
Odpovědět s citátem

[quote="Kočičí máma"]


Vy jste tak ubohá, že se neumíte ani podepsat. Schovávat se za NICK je ubohost největší. Blábolíte hovadiny. Jste hloupá.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 7:49:51
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Jen tak na okraj, my, hnusní množitelé, když se nám neplánovaně přihodí koťata, opečujeme je jako Vy, ušlechtilí chovatelé a dáme si inzerát. Jako Vy. Kupodivu všechna koťata dostanou domov na úrovni. Žádný útulek. Jestli ono to není tím, že Vy, chovatelé, chcete za koťata nehorázné částky (ano, ano, vím, co všechno garantujete). A my, hnusáci, dáváme ty bobky za zlomek ceny. Lidi, co nejsou snobi, jsou rádi, že mají krásné zdravé kotě a přitom si ho váží, protože přece jen nebylo zadarmo (viz přirovnání k cibulkám ocúnů výše, které jste svorně ignorovali a obvinili mne z hamižnosti).
A Vám zhusta koťata zůstávají dokud nejdete s cenou dolů. A čekají na nový domov i několik měsíců. Vím to, čtu Vaše weby.


Uff, vy ste teda úkaz:)))))))) A nedáte pokoj a nedáte. Robte si čo chcete a už dajte pokoj. Množenie sa Vám bohužiaľ zakázať nedát, tak tu aspoň neotravujte vzduch slušným ľuďom. Zjavne máte svoje presvedčenie, ktoré je v rozpore s väčšinou ľudí, ktorí tu chodia, tak sa choďte ukájať niekam inam, kde nájdete spriaznené duše. Alebo si založte vlastný partizánsky množiteľský web, kde budete môcť svoje názory prezentovať za hlasného potlesku všetkých zúčastnených a búchať sa do hrude, aká ste hviezda a hrdinka - držím palce, hviezda jasná a osvietená Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 7:53:45
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:



Vy jste tak ubohá, že se neumíte ani podepsat. Schovávat se za NICK je ubohost největší. Blábolíte hovadiny. Jste hloupá.

Hanka Blažková


Milá Hanko Blažková, podle této Vaší logiky jsou ubozí všichni, kteří zde vystupují pod nickem. Tedy i mí odpůrci chovatelé. Myslíte, že není ubohé to, co jste právě napsala? Very Happy Mám svůj názor stejně jako kdokoliv jiný. Chovatele nepovažuji za ubohé ani hloupé přestože s nimi v mnohém nesouhlasím. Avšak jsem ochotna diskutovat.
Připouštím, že chovatelství má jisté opodstatnění. Není to však cesta, kterou bych se chtěla vydat.
Různí zelení aktivisté, když s něčím nesouhlasí, snaží se tomu aktivně zabránit. Poutají se ke stromům a podobně. Já se nesnažím chovatelům zabránit, aby dělali to, co dělají. Když pominu to, co se mi na plánovaném odchovu nelíbí, zůstanou opravdu krásné kočky. Diskutabilní by bylo, do jaké míry jsou vyšlechtěné tak, aby byla rasa zdravější a zdravější, když se stále vyskytují a budou vyskytovat vrozené vady přestože se tak pečlivě testují.
Chápu i protesty chovatelů, že jim množitelé produkují koťata, která
a) mohou přenášet nežádoucí geny
b) mohou ředit čistou rasu a ničit tak jejich úsilí
c) odčerpávají z trhu potenciální zájemce o jejich papírová koťata.

Nejde mi o to, aby se s námi chovatelé smířili, jde mi (v této diskusi teď už) o to, aby chovatelé uznali, že množitel, který má britku nebo mainskou nebo cokoliv bez PP a má koťata, není to vždy hajzl, který se o koťata nepostará, případně je vyhodí. Že to není nezodpovědný ignorant, který jim nedá ani odčervovací pastu ani očkování a hlavně myslí na to, jak je výhodně prodat.

Odpovíte mi na tuto otázku? Jak je možné, že na stránkách chovatelů se nikdy nenarodí více než 5 koťat? To se Vám nikomu nikdy nestalo, že jich kočka měla třeba 7? Jestli ano, provádíte redukci hned po porodu?
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 8:05:59
Odpovědět s citátem

[/quote]
Odpovíte mi na tuto otázku? Jak je možné, že na stránkách chovatelů se nikdy nenarodí více než 5 koťat? To se Vám nikomu nikdy nestalo, že jich kočka měla třeba 7? Jestli ano, provádíte redukci hned po porodu?
Díky.[/quote]

To je zase taká paušalizácia a zovšeobecňovanie, že to ani nie je možné hádam. Prejdite si viac webov. Vyjadrujte sa ku konkrétnym veciam a konkrétnym nečestným chovateľom. Menujte, ak máte solídne dôkazy a nenavážajte sa do chovateľov ako takých. Mimochodom, už ste informovala chovateľov, od ktorých máte svoje čistokrvné (predpokladám s PP) mačky, akú záslužnú prácu robíte a ako na nich odchovávate mačiatka? Určite skákali od nadšenia, ako ste ich podviedli. Vaše všeobecné blá, blá, blá ma určite neprivedie k tomu, aby som roztrhala registráciu našej CHS a nerobila genetické testy, ktoré sa urobiť dajú a nesprávala sa ako zodpovedný človek a nevyraďovala z chovu tie jedince, ktoré genetické chyby prenášajú. Ak by ste odchovávali na mojich mačiatkach takto, tak Vás poženiem k súdu na základe zmluvy!!!

"Jestli ano, provádíte redukci hned po porodu?"
Vy ste ale chudera a duševný podnájomník!!!!!!!!!!!
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 8:34:09
Odpovědět s citátem

Ivo Goli, místo odpovědi jen urážky. Co jiného jsem mohla čekat, že...

Tei, samozřejmě že odpovím.
1) Prošla jsem weby lidí zde diskutujících + cca 20 dalších.
2) Nedopustila. Moje kočky jsou čistokrevné bez PP. Žádná smlouva ani sdělení chovatelky (má chovnou stanici), že je nesmím množit. Říkala jsem jí, že nechci kastrovat a neprotestovala.
3) To asi nebyla otázka. Předpokládám, že se vztahuje na chovatelku, co mi prodala bezpapírová koťata.
4) Dbám. Legálně nechovám, protože nesouhlasím s některými aspekty chovu.
5) Souhlasím, že některé inzeráty jsou tristní. Ale ne všechny. Chápu, že z pohledu chovatele jsou VŠECHNY inzeráty s nadpisem "Prodám koťata bez PP" k pláči.

A teď se zase zeptám já. Na webu kočky Adélky se píše, že hypertrofickou kardiomyopatii nelze zcela 100% diagnostikovat. Echo se musí opakovat po 2 letech a i když byla dříve kočka negativní, může se u ní později porucha rozvinout. Stejně tak genetický test není zcela spolehlivě průkazný. Znamená to tedy, že ani při nejlepší péči a snaze není v lidských silách tento dominantní gen zcela vymýtit. Mám pravdu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 8:46:31
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ivo Goli, místo odpovědi jen urážky. Co jiného jsem mohla čekat, že...

Tei, samozřejmě že odpovím.
1) Prošla jsem weby lidí zde diskutujících + cca 20 dalších.
2) Nedopustila. Moje kočky jsou čistokrevné bez PP. Žádná smlouva ani sdělení chovatelky (má chovnou stanici), že je nesmím množit. Říkala jsem jí, že nechci kastrovat a neprotestovala.
3) To asi nebyla otázka. Předpokládám, že se vztahuje na chovatelku, co mi prodala bezpapírová koťata.
4) Dbám. Legálně nechovám, protože nesouhlasím s některými aspekty chovu.
5) Souhlasím, že některé inzeráty jsou tristní. Ale ne všechny. Chápu, že z pohledu chovatele jsou VŠECHNY inzeráty s nadpisem "Prodám koťata bez PP" k pláči.

A teď se zase zeptám já. Na webu kočky Adélky se píše, že hypertrofickou kardiomyopatii nelze zcela 100% diagnostikovat. Echo se musí opakovat po 2 letech a i když byla dříve kočka negativní, může se u ní později porucha rozvinout. Stejně tak genetický test není zcela spolehlivě průkazný. Znamená to tedy, že ani při nejlepší péči a snaze není v lidských silách tento dominantní gen zcela vymýtit. Mám pravdu?


ad 1) asi to chce širší prieskum, aby to bolo štatisticky relevantné
ad 2) takže bez PP, ak vám "chovateľka" predala bez PP, tak buď nemá CHS, alebo má CHS a vám predala mačiatka, pre ktoré PP dostať z nejakého dôvodu nemohla (prečítajte si chovateľský poriadok, čo všetko musí chovateľ dodržať, aby mohol dostať PP) - takže asi budú mať nejaký problém a vy na nich veselo odchovávate ďalej - super!!!
ad 3) ani neviem čo povedať
ad 4) Len pre informáciu - registrácia CHS stojí 50 eur, posúdenie na jedinej výstave ktoré potrebujete kvôli uchovneniu stojí 30 eur - mačku môžte nechať posúdiť aj mimo súťaže, to znamená, že prídete, posúdia ju, vystavia vám papier, že je vhodná do chovu a môžete ísť - otázka pol hodiny - na žiadne ďalšie výstavy už ísť nemusíte. Preukaz pôvodu pre mačiatko stojí 5 eur, najväčšou položkou sú sumy, ktoré zaplatí človek za kvalitné chovné zvieratá - tak kto je hamižný?????
ad 5) sú tristné, pretože ide buď o podvod alebo chov bez znalosti veci - urobte seriózny štatistický výskum o percente "slušných" a neslušných množiteľov.

Splňte to, čo je v bode 4 a potom is predávajte mačiatka za koľko uznáte za vhodné - do toho vám, nikto hovoriť nebude - je to len vaša vec. Prečítajte si chovateľský poriadok, čím sa máte riadiť a potom budem s vami diskutovať aj o HCM. Web kočky Adélky naozaj nie je serióznym zdrojom informácií na túto tému.
Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 8:52:08
Odpovědět s citátem

Kočičí mámo, nechtěla jsem ze začátku reagovat, ale nedá mi to.
Klidně se můžete podívat na můj web, mě se často rodí početné vrhy, jednou dokonce i 9 koťat, tak nevím, kde berete ty kecy, že chovatelé mají jen 5 koťat.

Ptám se vás: když vy nabízíte ta vaše koťata v inzerci - jak je označujete? Jako určité plemeno? Nebo tam píšete, že se jedná o křížence nebo jen kotě podobné určitému plemeni? Vsadím boty, že tvrdíte, že máte určité plemeno (protože kříženci se prodávají těžko). Ale tím se dopouštíte podvodu a lži na kupujících (taky se tomu říká klamání spotřebitele). Protože vy nemůžete doložit, že vaše koťata jsou toho určitého plemene, protože nemají průkaz původu. Jestli ho mají rodiče koťat (když holt chovateli nezáleží na tom, do jakého prostředí kotě prodá a jestli někdo na něm nebude práskat bezpapíráky), to je zcela jedno, koťata ho nemají, nejsou tedy určitého plemene, i když jsou mu podobná. Takže i kdybyste jim dávala sebevětší péči, dodržovala zásadu maximálně tři vrhy za dva roky, vyšetřovala na HCM, PKD a jiné dědičné choroby, v momentě, kdy budete tvrdit, že máte určité plemeno, lžete.

A co se týče HCM - ano, bohužel se zatím nedá dosavadními metodami říct, že kočka, která je momentálně negativní, nebude za rok pozitivní, ale dokud nebudou stoprocentně spolehlivé genetické testy, nezbývá než vyšetřovat ultrazvukem a sledovat linie, kde se toto vyšetřování dělá. Mimochodem, já nevyšetřuji jednou za dva roky, ale každoročně. A kotě do chovu prodám pouze tam, kde budou ve vyšetřování pokračovat a svá koťata prodají zase jen tomu, kdo bude taky vyšetřovat atd ... jen tak se dají postupně vytvořit vyšetřované linie. Jenže to je holt ta chovatelská práce, kterou vy tak odsuzujete a haníte. A nebýt jí, neměla byste ani ty svoje kočky na množení bezpapíráků.

Zkuste si taky chovat regulérně, ať to taky poznáte z druhé strany, pak se můžeme bavit dál, do té doby u mě budete jen lhářka a podvodnice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:04:55
Odpovědět s citátem

Dobře. Snažím se pohlížet na věc Vašima očima.
Měla jsem za to, že mé kočky jsou zcela čistého plemene. Když jsem jednou pojala pochybnost u jedné z koček, kontaktovala jsem poradce chovu s prosbou o exteriérové posouzení. Odmítnul. Kočky bez PP se neposuzují.
No budiž, ale tím apriori chovatelé říkají, že mají pravdu, když tvrdí, že kočky bez PP neodpovídají exteriérem předepsané rase. Já nemám možnost dokázat, že tomu tak není a že můj kocour a má kočka jsou exteriérově bez vady. Nebo naopak přesvědčit se o tom, že nejsou.
Otázka zdraví je jiná věc, tam se vše dá veterinárně zjistit bez ohledu na ušlechtilost.
Jaký je Váš názor na to, že bezpapírové kočky nemají šanci být posouzeny exteriérově?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:12:25
Odpovědět s citátem

Je mi to ľúto, že nečítate dôkladne. Mačka bez PP je ako dieťa bez rodného listu, môžu vám ukázať rodičov, vy nikde nemáte istotu, že maminu nešmykol kocúr odvedľa - preto vám ju poradca chovu neposúdi, pretože odchylka od daného plemena sa môže objaviť až a) neskôr alebo b) v ďalšom pokolení. Poradca chovu sa zaoberá chovateľmi a nie partizánskym odchovom. Ak sa vám nepáči chovateľský poriadok, protestujte na zväze chovateľov ako riadny člen zväzu, ktorý má právo sa k tomu vyjadriť. To čo predvádzate tu sú výkriky do ticha - toto nie je fórum, ktoré by vyriešilo vaše otázky.

Takže vy by ste chceli, aby sa vám poradca chovu venoval, ale máte výhrady voči chovateľstvu - takže chcete služby inštitúcie, ktorú nemáte rada Rolling Eyes
Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:16:09
Odpovědět s citátem

Poradca chovu sa riadi chovateľským poriadkom - vy nie, ako môžete niečo chcieť od poradcu chovu???????
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:20:18
Odpovědět s citátem

[quote="Kočičí máma"]
Blažková Hana napsal:


Odpovíte mi na tuto otázku? Jak je možné, že na stránkách chovatelů se nikdy nenarodí více než 5 koťat? To se Vám nikomu nikdy nestalo, že jich kočka měla třeba 7? Jestli ano, provádíte redukci hned po porodu?
Díky.


Na tuto otázku Vám neodpovím, protože mi za odpověď nestojíte.
O chovu koček nevíte vůbec nic !

Hana Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Jsme v pořádným svrabu (33x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (16x)
4
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (16x)
5
Peterbald (16x)
6
Kdo mi to vysvětlí? (13x)
7
Oči koček a možné problémy (13x)
8
Recenze knihy - David Michie: Dalajlamova kočka (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky května 2022 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top