Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:20:30
Odpovědět s citátem

A proč by měl poradce chovu posuzovat bezpapíráky? Kočku vám posoudí posuzovatel na výstavě, případně před chovatelskou komisí. K tomu musíte být členem některé z organizací a musíte mít kočky s prokázaným původem, tedy s PP. Pokud vím, tak za určitých podmínek můžete nechat posoudit a zařadit do chovu i kočku neznámého původu bez pp, v našich podmínkách se to ale týká pouze evropských koček a navíc musíte být organizovaným chovatelem. U ostatních plemen tedy pouze s pp. A jakmile budete členem chovatelské organizace, nesmíte množit kočky bez pp, pokud to uděláte, porušujete chovatelský řád.

Mimochodem, poradce chovu kočky neposuzuje, nýbrž radí např. v otázce určování barev, křížení různých barevných variet apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:23:47
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
A proč by měl poradce chovu posuzovat bezpapíráky? Kočku vám posoudí posuzovatel na výstavě, případně před chovatelskou komisí. K tomu musíte být členem některé z organizací a musíte mít kočky s prokázaným původem, tedy s PP. Pokud vím, tak za určitých podmínek můžete nechat posoudit a zařadit do chovu i kočku neznámého původu bez pp, v našich podmínkách se to ale týká pouze evropských koček a navíc musíte být organizovaným chovatelem. U ostatních plemen tedy pouze s pp. A jakmile budete členem chovatelské organizace, nesmíte množit kočky bez pp, pokud to uděláte, porušujete chovatelský řád.

Mimochodem, poradce chovu kočky neposuzuje, nýbrž radí např. v otázce určování barev, křížení různých barevných variet apod.



dobrý den Aleno,
nevyčerpávejte se. Je to z mého pohledu naprosto zbytečné.
Ta za to nestojí Smile

hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:26:55
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:



dobrý den Aleno,
nevyčerpávejte se. Je to z mého pohledu naprosto zbytečné.
Ta za to nestojí Smile

hanka


Hanko, po ránu jsem ještě čerstvá Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:28:03
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Blažková Hana napsal:



dobrý den Aleno,
nevyčerpávejte se. Je to z mého pohledu naprosto zbytečné.
Ta za to nestojí Smile

hanka


Hanko, po ránu jsem ještě čerstvá Laughing


Aleno, to je házení perel sviním Smile

Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:31:13
Odpovědět s citátem

No, moje chovatelka mi poslala rodokmeny rodičů mých bezpapírových koček. Jsou zcela bezvadné, samý šampion. Tedy nelze tvrdit, že nemají něco jako rodný list. Mám-li věřit chovatelce, pak to, co mi ukázala patří k mým kočkám. Proč by tedy moje kočky neměly být zhodnoceny? Protože je chovatelka nevzala k posouzení a nenechala jim vystavit papíry?

Haničko, z Vás čiší tolik zášti, že se divím, že chováte zvířata. To Vás nic nenaučily? Smile
Z odpovědí ostatních, které se aspoň snaží psát bez jedovatých plivanců, si beru toto ponaučení: ačkoliv mám čistokrevné kočky (podle tvrzení chovatelky), budu od nynějška uvádět do inzerátu, že se jedná o kočky, které vypadají jako čistokrevné. Bude to košer?


Naposledy upravil Kočičí máma dne 14. 11. 2011 9:32:18, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:31:21
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
A proč by měl poradce chovu posuzovat bezpapíráky? Kočku vám posoudí posuzovatel na výstavě, případně před chovatelskou komisí. K tomu musíte být členem některé z organizací a musíte mít kočky s prokázaným původem, tedy s PP. Pokud vím, tak za určitých podmínek můžete nechat posoudit a zařadit do chovu i kočku neznámého původu bez pp, v našich podmínkách se to ale týká pouze evropských koček a navíc musíte být organizovaným chovatelem. U ostatních plemen tedy pouze s pp. A jakmile budete členem chovatelské organizace, nesmíte množit kočky bez pp, pokud to uděláte, porušujete chovatelský řád.

Mimochodem, poradce chovu kočky neposuzuje, nýbrž radí např. v otázce určování barev, křížení různých barevných variet apod.


Toto presne som ešte chcela dopísať Smile
Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:32:37
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:


Aleno, to je házení perel sviním Smile

Hana


Máte pravdu Hanko, jdu raději pomuchlat svoje koťata, jen nevím, kde se mi vzalo to šesté, když jich mám mít 5, asi nějaká kukačka ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 9:36:42
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
No, moje chovatelka mi poslala rodokmeny mých bezpapírových koček. Jsou zcela bezvadné, samý šampion. Tedy nelze tvrdit, že nemají něco jako rodný list. Mám-li věřit chovatelce, pak to, co mi ukázala patří k mým kočkám. Proč by tedy moje kočky neměly být zhodnoceny? Protože je chovatelka nevzala k posouzení a nenechala jim vystavit papíry?

Haničko, z Vás čiší tolik zášti, že se divím, že chováte zvířata. To Vás nic nenaučily? Smile
Z odpovědí ostatních, které se aspoň snaží psát bez jedovatých plivanců, si beru toto ponaučení: ačkoliv mám čistokrevné kočky (podle tvrzení chovatelky), budu od nynějška uvádět do inzerátu, že se jedná o kočky, které vypadají jako čistokrevné. Bude to košer?


Mačiatko nedostáva preukaz pôvodu na výstave!!!!!! Dostáva ho na základe odporúčania poradcu chovu, ktorý príde skontrolovať mačiatka domov a vystaví potrebné dokumenty, ktoré zašle na zväz chovateľov. Ak je všetko v poriadku, PP pre mačiatka prídu poštou. MAČIATKA SA KVOLI PP NEPOSUDZUJÚ NA VÝSTAVE!!!! Takže ak si chovateľka nedala vystaviť pre svoje mačiatka PP, tak nesplnila nejaké podmienky - divá sviňa nevie aké!!!! Návšteva poradcu chovu je bezplatná, opakujem, PP stojí 5 eur pre jedno mačiatko. Keby ste niečo o chove vedeli, tak už to by vám malo byť na chovateľke od ktorej máte rodokmene rodičov divné. Či sa rozhodnete veriť jej tvrdeniam je už len na vás.

A áno, v inzerátoch uvádzajte, že máte mačiatka, ktoré sa podobajú čistokrvným, bude to kóšer.
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 10:02:41
Odpovědět s citátem

Tei, vážím si Vaší snahy komunikovat. Děkuji a musím přiznat, že průběh této diskuse mě skutečně donutil zamyslet se nad celou problematikou chovu koček. Nikdy není nic jednoznačné a lidský faktor je prevít. Ačkoliv se chovem opravdu zabývat nehodlám a moje kočenky jsou ještě mladé, pokud jednou nastane situace, že budu chtít zase pořídit kotě, asi už budu výběr více zvažovat. Přiznávám, že tehdy jsme se zkoumáním věrohodnosti chovné stanice moc nezybývali, neměli jsme důvod. Teď, když jsem už poučenější, vybírala bych jinak. Nicméně moje dva miláčky bych nevyměnila ani za nic. (Pesoska nevyjímaje.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 10:13:34
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Tei, vážím si Vaší snahy komunikovat. Děkuji a musím přiznat, že průběh této diskuse mě skutečně donutil zamyslet se nad celou problematikou chovu koček. Nikdy není nic jednoznačné a lidský faktor je prevít. Ačkoliv se chovem opravdu zabývat nehodlám a moje kočenky jsou ještě mladé, pokud jednou nastane situace, že budu chtít zase pořídit kotě, asi už budu výběr více zvažovat. Přiznávám, že tehdy jsme se zkoumáním věrohodnosti chovné stanice moc nezybývali, neměli jsme důvod. Teď, když jsem už poučenější, vybírala bych jinak. Nicméně moje dva miláčky bych nevyměnila ani za nic. (Pesoska nevyjímaje.)


Všetci milujeme naše mačky, tie papierové aj bezpapierové. Určite by som vám najprv odporúčala preštudovať si chovateľský poriadok, budete vedieť, čím sa slušný chovateľ má riadiť. Uvidíte, či máte nejaké výhrady voči tomu, čo v ňom je a potom sa rozhodnete, do ktorej skupiny ľudí chcete patriť. Ja osobne chcem robiť veci tak, ako je to legálne a slušné voči všetkým - ľuďom a predovšetkým mojim mačkám. Výstavy sú nepovinné, kto nechce nemusí na ne chodiť, ostatné poplatky sú minimálne, tak prečo nerobiť veci tak ako sa majú robiť??? Aj u CHS si treba vyberať, pretože aj medzi nimi sa nájdu nepoctivé, preto sa človek musí informovať a niečo si naštudovať, aby vedel do čoho ide a aké kritériá má pri výbere uplatniť. Obávam sa, že "chovateľka", ktorá vám bez výhrad do chovu predala mačky bez PP nestojí už ani za zmienku. Je mi ľúto, že ste na niekoho takého natrafili.
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 12:02:07
Odpovědět s citátem

Víte lidičkové, ono je plno věcí černobílých. Není to jen špatně anebo jen dobře.

Když jsem před pár lety zatoužila po nahatém sphynxovi, tak jsem absolutně netušila, že se ze mne nakonec stane chovatel se spoustou koček a zcela jiným plemenem. To je vývoj.

Když jsem hledala svého Adamíška, tak jsem ležela týdny na netu. Ale protože jsem nemínila kočky CHOVAT, jen tu jednu vlastnit, tak mě spousta věcí ne že nezajímala, ale vůbec jsem netušila, že bych se o ně zajímat měla. Věděla jsem akorát zcela jistě, že CHCI ZVÍŘE S PP.

Teprve když jsem se více méně ne zcela vlastním přičiněním dostala k páru devonů, začala jsem se o vše kolem chovatelství zajímat víc.

A do tajů chovatelství a výstav mě potom zasvětila kamarádka, kterou jsem získala také díky MK, jinak bychom se asi nikdy nepotkaly.

Takže nejde šmahem odsuzovat všechny, co si koupí kotě bez PP, nebo si jednou chtějí zkusit odchovat koťátka-na to téma zde probíhá diskuse v jiném vláknu.

Co ale vidím dnes jako jednoznačné, chci-li CHOVAT, musím respektovat nějaká nastavená pravidla, i když s něčím nemusím zcela souhlasit. Lidská společnost bez pravidel nemůže fungovat, tak chovatelství také ne. A protože mi záleží na mém dobrém jménu, tak ta pravidla prostě respektovat budu.

A k počtu koťat ve vrzích-já jsem měla největší vrh s 5ti koťaty, odchovala jsem z něj 4. Kdybych měla nevím kolik koťat, tak žádnou selekci dělat doopravdy nebudu, šanci na život budou mít všechna stejnou. Jen bych pak třeba některé neprodala, ale darovala.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 14:48:19
Odpovědět s citátem

Kde jste přišli na to že chovatelá prodávající kotata s PP mají ve smlouvach podmínku kastrace , já žádnou podmínku nemam a je tak slabá polovička co to vyžaduje stačí obvolat pár chovných stanic, ale pro upřesnění už jsme katrovaní a máme klid od řevu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 16:13:03
Odpovědět s citátem

Ano je spousta chovatelů koťat s PP, kteří nemají kastraci ve smlouvě a je jim jedno jestli se na nich bude množit, ale jsou to stále jedni a ti samí! Kočky nic moc, a potřebují prodat za jakoukoli cenu. No pak se ale o nich nebavme jako o chovatelích, věřím, že než tito jedinci mají lépe zaopatřená koťátka i někteří ti množitelé, co z neznalosti si chtějí zkusit třeba mít jednou koťátka, s čímž nesouhlasím, ale dokážu to pochopit. Paradoxně i já jsem kdysi byla nalomená takové kotě s PP koupit, a jsem přesvědčená, že se jednalo o jednu z předních CHS, která takováto koťata prodává. Nakonec jsem našla něco lepšího, a koupila krásnou kočičku do chovu za hromadu peněz, jaké nemilé bylo pro mne ale překvapení, když jsem náhodou narazila na majitelku jiného kotěte ze stejného vrhu jako naše kočička, které bylo prodáno se zálomkem na ocase na mazla rovněž bez podmínky kastrace a vesele se na této kočce množilo. No je to prostě vše o lidech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 16:32:41
Odpovědět s citátem

Tak at mi někdo vysvětlí pojem Kočky nic moc, a to s PP tudíž supr chovná stanice to potom nemá cenu kupovat za spoustu peněz kotě s PP když mužu koupit bez PP a to za méně než polovičku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 16:51:21
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Tak at mi někdo vysvětlí pojem Kočky nic moc, a to s PP tudíž supr chovná stanice to potom nemá cenu kupovat za spoustu peněz kotě s PP když mužu koupit bez PP a to za méně než polovičku


Majkl, ja vlastne neviem, čo sa Vám stalo. Kúpili ste si mačiatko s PP a bez zmluvy a chovateľ sa s Vami odmietol po predaji baviť - je to tak? To, že niekto odchováva mačiatka s PP tiež ešte automaticky neznamená, že je to super CHS, to si treba zistiť, prejsť internetové fóra, spýtať sa inde. Ísť tam osobne, pozrieť sa, v akom prostredí mačiatka vyrastajú, v akom sú stave a v neposlednom rade, či sa Vám páči aj chovateľ ako človek, pretože si nekupujete topánky, ale živého tvora a slušný chovateľ Vám a)bez zmluvy mačiatko nepredá a b) vždy sa bude zaujímať o to, ako sa mačiatko má a rád Vám poradí. Aspoň ja som mala šťastie na takých chovateľov a dodnes som s nimi v kontakte. Takže čo sa vlastne stalo? Mali ste s mačiatkom po prevoze domov nejaké problémy? Aké?
Preukaz pôvodu je pre mňa len jednym z kritérií výberu, je to základ a okrem toho mám potom ešte ďalšie požiadavky.
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 17:12:37
Odpovědět s citátem

Pro kotata jsne jeli 300km což je dost daleko aby jel člověk 2-3 krát , 300km byla cesta tam a dalších 300 zpátky přivezli jsme ragdolky i s chlamidyozou , během pár dnu jsme byli na vet. a puvodní majitel neměl zájem cokoli s náma řešit kotata byla zakoupena s tím že asi pujdou do chovu ale k chovu nejsou už na první pohled vhodná máme kratší ocas , ale to mám nevdí holky jsou povahově užasné .Jde o to že naše představa byla když PP tak to samo sebou kvalita což je samozřejmě nesmysl ,pokud kupujete prvně kotata tak o tom nemáte představu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 17:23:08
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Pro kotata jsne jeli 300km což je dost daleko aby jel člověk 2-3 krát , 300km byla cesta tam a dalších 300 zpátky přivezli jsme ragdolky i s chlamidyozou , během pár dnu jsme byli na vet. a puvodní majitel neměl zájem cokoli s náma řešit kotata byla zakoupena s tím že asi pujdou do chovu ale k chovu nejsou už na první pohled vhodná máme kratší ocas , ale to mám nevdí holky jsou povahově užasné .Jde o to že naše představa byla když PP tak to samo sebou kvalita což je samozřejmě nesmysl ,pokud kupujete prvně kotata tak o tom nemáte představu


Chápem, je to ponaučenie, ja som si brala prvého kocúrika do chovu na odporúčanie serióznych ľudí. Kvôli Shebe sme boli v CHS 2 x (tiež je to cesta tam a späť cca 750 km), raz na "obhliadku" a potom už pre slečnu. Po chovného kocúrika som si išla do Mníchova osobne, to už som mala zaplatenú zálohu 400 eur na neho a keby sa mi niečo nebolo páčilo, tak tých 400 eur oželiem a vrátim sa cca 1 000 km domov bez neho. Našťastie bola CHS veľmi pekná, čistá, mačky krásne a opatrované a pani chovateľka veľmi fajn. Zrejme ste na začiatku nemali skúsenosti, ale tak máte milované mačiatka. Inak je rozdiel medzi mačiatkom do chovu a mačiatkom vhodným na výstavy.
Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 17:39:15
Odpovědět s citátem

Chovatelská stanice tím že je registrovaná a prodává koťata s PP,nemá automaticky nějaké super kočky. Je vyjímkou, když z jednoho vrhu jsou všechny koťat tak nádherná, že by jiní chovatelé ruce utrhali aby se jin poštěstilo získat některé do chovu. Někdy se povede třeba jedno, někdy taky žádné, ty ostatní jsou potom zcela průměrné, tyto sice po větší snaze uchovnění získají, ale nejsou prostě nic moc, a chovatelé co už byli na pár výstavách si takové kotě do chovu nekoupí. Může být rovněž nezajímavé rodokmenem, tedy také nic moc. Taková koťata z neznalosti kupují do chovu začátečníci, případně se prodávají na mazlíka, kde to není nijak na závadu, máte to plemeno co jste chtěl, pak jsou koťata co třeba mají zálomek na ocase nebo jsou jinak méně typová, ty by pak měly jít výhradně na mazlíka, a rozumný chovatel si to pohlídá. Ti co si koupí kočky na chov co jsou nic moc se těžko na takových kočkách dočkají lepších koťat, i když zázraky se někdy dějí. Většinou produkují další koťata nic moc a ještě horší, a protože jim doma zůstávají, mají jich čím dál víc, případně se snaží vydělávat pokud to ještě trochu jde, snaží se prodat za každou cenu a nabízejí na mazla i bez podmínky kastrace. Je jim fuk kde koťata budou, a pokulhává rovněž veterinární péče, neboť tím se zvedají náklady a není možné pak kotě prodat za 5000, na což ovšem tito ,,chovatelé´´lákají zájemce. A Majkl vy nemáte kupní smlouvu? Když pominu to kočky nic moc, zdravé by být měly, tak nevím jak to s chovatelem máte ošetřeno. Proč tedy nezveřejníte dotyčnou chovatelskou stanici?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 18:00:22
Odpovědět s citátem

kupní smlouvu samozřejmě nemam to byla první chyba moje představa byla že když mam PP tak nějakou smlouvu nepotřebuju , mě nejde o to že nejsou tak akorát ale ta choroba nás dost překvapila podle veterináře byli léčeny už doma v CH.S jelikož pruběh u druhé kočy byl nevírazný . Chovnou stanici jmenovat nechci z osobních duvodu nemam v umyslu se s někym po letech dohadovat ale každý noví majitel budoucích kotat by měl vědět že si usi dát pozor od koho kupuje a to i CH:S a ještě by mě zajímalo co znamená Inak je rozdiel medzi mačiatkom do chovu a mačiatkom vhodným na výstavy. slovenštině rozumym ale asi to nechápu kočka musí bít přece supr aby mohla mít kotata a krátky ocas nebo jiné vyditelné vady snad nepřichází k uvahu nebo né,naše kočky rozhodně nestáli nějakých pár tisíc ale cena byla do chovu 15000 za jednu což neni máloale prodávali se v té době i za 25000
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 18:23:55
Odpovědět s citátem

Aha já teda myslela, že je to u vás nějak čerstvé. Jen je škoda, že se každý bojí dotyčnou CHS zveřejnit, nikdo nechce být konkrétní. Pokud bych si byla jistá, já bych to tedy udělala.
Tak rozdíl mezi výstavním a chovným jedincem, tak mohu popsat svůj pohled na věc. Do chovu zvíře se zajímavým rodokmenem, dobrou povahou, zdravé a typové, vysoká cena dle plemene, může být i zvíře, které není úplně špičkové či extrémní v exteriéru, ale o to exkluzivnější má třeba rodokmen a předpoklad, že potomci budou lepší než rodiče. Na výstavy zvíře typové, dobrá povaha, podmínka kastrace, může mít např i zálomek na ocase, protože se posuzuje ve třídě kastrátů a tam to nevadí, střední cena rozumný chovatel myslím takovou kočku prodá i za běžnou cenu mazlíka, a pokud kočka dobře snáší výstavy, tak se raduje, z úspěchů a z toho, že nový majitel dělá propagaci plemene a CHS. Snad to ostatní chovatelé chápou stejně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 18:32:50
Odpovědět s citátem

Děkuji za stručnou a velmi poučnou radu moje představa byla uplně jiná
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 18:35:39
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Jen je škoda, že se každý bojí dotyčnou CHS zveřejnit, nikdo nechce být konkrétní. Pokud bych si byla jistá, já bych to tedy udělala.


Jen k tomuhle bych dodala, že Modrý kocouř.cz nepodporuje veřejné sdělování konkrétních názvů stanic, protože my nemáme možnost posoudit, na kolik jsou údaje pravdivé a objektivní. Bohužel, stalo se už, že nám bylo vyhrožováno dost nepříjemným způsobem. A po těchto zkušenostech opravdu nemáme ani sílu, ani chuť se s kýmkoliv dohadovat a číst nepříjemné maily.

Ne vždy tomu však zabráníme, ale snažíme se tomu předcházet. Proto doporučujeme v těchto případech buď zveřejnění na svém webu, nebo soukromě.

Děkuji za pochopení.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 19:10:26
Odpovědět s citátem

Nikoho jsem neoznačil a ve vlastnim zájmu neoznačim ale je to docela zábané chovatelská stanice se označit nemuže ale množitel jo,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 19:28:06
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Nikoho jsem neoznačil a ve vlastnim zájmu neoznačim ale je to docela zábané chovatelská stanice se označit nemuže ale množitel jo,


Toto je politika webu, ktorú treba rešpektovať. Vzhľadom na to ale, že máte mačky z CHS, tak sa môžete sťažovať na zväze chovateľov. Ja viem, že je to na dlhé lakte, ale ak budete dôsledný a nájdete ešte aj iných "postihnutých", najlepšie so zmluvami, tak by ste mohli presadiť kontrolu u danej CHS.

Inak ja mám v zmluve stanovenú veterinárnu kontrolu do 72 hodín po príchode mačiatka do novej domácnosti. Už sa ma pár ľudí pýtalo, že či musia, ja som povedala, že hej, pretože klauzula hovorí, že ak veternár zistí nejaké zdravotné problémy, za ktoré môžem ja, tak novému majiteľovi vrátim peniaze a zaplatím za veternárnu prehliadku. je to klauzula na ochranu oboch strán - mňa ako chovateľa, aby niekto nešpekuloval ex post a nového majiteľa, aby sa neocitol v takej situácii ako Majkl. Aj o tom sú zmluvy okrem iného Smile
Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 21:04:43
Odpovědět s citátem

Hm.Tak kouknu na Mk, vidím, že tady u námětu už 4 stránky, tož sem kvačím, že se konečně dozvím, jaké má Kočičí máma kočky, jak se jmenují, nějaký příběh....A nic.

Je tu zas jen to stokrát omleté , co je v mnoha předchozích diskusích.

Pobavilo mne, že najednou, Kočičí mámo, pod argumenty diskutujících měníte náhled a názor.Co to? Vy jste to, co najednou jakoby začínáte uznávat, předtím nevěděla??

Zvláštní. Chci-li k nějakému námětu vydat nějaké plamenné prohlášení či vyjádření, tak na základě opravdu dobrých znalostí problematiky.


Pokud mi ovšem opravdu nejde jen o to, bavit se vyvolanou debatou a těšit se z přilákané pozornosti.

Jsem zvědavá, jak se to tu vyvine dál a kdo se vlastně za nickem Kočičí máma skrývá.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 18:37:11
Odpovědět s citátem

Milá Lucinko,
debata, diskuse, dialog,... vyměňování názorů.
Chtěla jsem vyprovokovat tohle všechno a povedlo se. Sice se na mne sneslo spousta plivanců, urážek, obvinění, ale našli se i jednici, kteří přece jen dialog vedli. Drželi si u toho nos, ale vedli.
Co je divného na tom, že měním náhled? Není to snad to, co tu každý z plamenně diskutujících a chovatelství hájících chtěl zaznamenat? Není to snad dobře, že se zamýšlím nad napsanými fakty a uvažuju, jestli moje původní postoje byly správné?
Většina z Vás si myslí, že o chovatelství nic nevím. Myslete si to, když myslíte... Iva mne nabádala, abych si opatřila registraci a pak si vesele odchovávala a prodávala, jak se mi zlíbí. Že mi do toho už nikdo mluvit nebude (pokud budu dodržovat chovatelský řád). No a jsme opět u jádra pudla. Asi bych měla jít ještě víc do hloubky a poslat mé chlupáčky pod nůž. Jenže to jim neudělám. Znala jsem kočku mé kamarádky. Před kastrací sladká a přítulná, po kastraci kousavá a zákeřná mrcha. Vydrželo jí to 15 let. Znala jsem dva kocoury z různých prostředí. Jeden po kastraci totálně apatický, jenom nažrat a tloustnout (předtím lovil myši jak divý a všude ho bylo plno), druhý věčně na veterině a v 6 letech po vleklých a bolestivých problémech s močovým traktem usnul navždy po injekci. Děkuji, nebudu riskovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 18:42:52
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
No a jsme opět u jádra pudla. Asi bych měla jít ještě víc do hloubky a poslat mé chlupáčky pod nůž. Jenže to jim neudělám. Znala jsem kočku mé kamarádky. Před kastrací sladká a přítulná, po kastraci kousavá a zákeřná mrcha. Vydrželo jí to 15 let. Znala jsem dva kocoury z různých prostředí. Jeden po kastraci totálně apatický, jenom nažrat a tloustnout (předtím lovil myši jak divý a všude ho bylo plno), druhý věčně na veterině a v 6 letech po vleklých a bolestivých problémech s močovým traktem usnul navždy po injekci. Děkuji, nebudu riskovat.


Takže teraz máme morálny problém s kastráciou?Smile)))))))))))))))))))))))

A veľký omyl, nemôžem vás nabádať, aby ste sa niekde zaregistrovali a chovali - s vašimi bezpapierovými mačkami vás nikde nezaregistrujú. Len som sa vám snažila vysvetliť ako to robia slušní ľudia, sorry za tú snahu, asi je to fakt hádzanie hrachu o stenu. PS - preložím do češtiny, ak treba Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 18:55:24
Odpovědět s citátem

To není morálny problém, Ivo. A zkuste už přestat kousat, jo?
Nechci nechat do koček řezat, protože to bolí a nechci je vystavovat stresu, protože by se jim mohla změnit povaha, jak jsem byla v minulosti svědkem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 18:59:16
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
To není morálny problém, Ivo. A zkuste už přestat kousat, jo?
Nechci nechat do koček řezat, protože to bolí a nechci je vystavovat stresu, protože by se jim mohla změnit povaha, jak jsem byla v minulosti svědkem.


No vidíte, a ja mám dve takmer 5 ročné mačky zachránené zo záhradkárskej osady a kastrované v jednom roku a obidve sú zlatíčka, váhu si držia ako modelky posledné tri roky a myši tiež lovia - fotodokumentáciu si môžete pozrieť v albumoch Miš a MašSmile))) A že som "kousavá", no je mi ľúto, ak napíšete nezmysel a chcete sa tváriť vážne, tak si o to koledujete. Opäť, prečítajte si seriozne články o výhodách a nevýhodách kastrácie a štúdie o dlhodobých následkoch a neprezentujte tu "plky" z rôznych pavedeckých a rádoby odborne sa tváriacich webov.

Ako vyriešite zápal maternice po opakovaných rujách? Už viete ako budete reagovať, keď vám kocúr alebo mačka označkuje všetko vrátane vankúša v posteli? Radikálne vyhlásenia sú dvojsečná zbraň a web je priehľadný ako plexisklo. Nerobte zo seba už vopred blázna - to je fakt dobrá rada ako od úprimnej kamarátky Wink
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:19:06
Odpovědět s citátem

Já přece vím, že kastrace neznamená vždycky problém, ale právě proto, že mohou nastat problémy (tři z mnoha možných jsem již zmínila), nechci to riskovat u mých dvou dosud zdravých a veselých jedinců.
No nevěděla jsem, že to jsou nesmysly. Budu to muset kámošce sdělit. (Hele, Dano, věděla Minda, že je nesmysl být po kastraci otrávená a divoká?...)
Very Happy Very Happy Very Happy Je to dost nevážné?
Apropos, kde kromě tohoto webu lze číst seriozní články? Abych zase neztrácela čas na něčem pavědeckém.
Zánět dělohy bych rozhodně neřešila já, ale veterinář. Je to tak správně? Už mám strach, aby zase nepřiletěla nějaká facka... Twisted Evil
No a loužička v posteli? Pochopitelně, komu to kočka neudělala, lže. Ty naše nejsou výjimkou. Za tu dobu, co je máme, se to stalo jen párkrát a pokaždé to mělo u kočičího hlediska opodstatnění. Například když byl kocour nemocný a nesměl ven nebo když chtěla kočka za námi do ložnice a nebyla vpuštěna.
Jo a blázna se sebe dělám úplně nejraději. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top