Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zkusit vrh,či nezkusit-aneb vyplatí se mít koťata?

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: zkusit vrh,či nezkusit-aneb vyplatí se mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 13:16:07
Odpovědět s citátem

Ahojte zkušení chovatelené,můj domov oplývá dvouma britakama,klukama.Chtěla bych vyzkoušet koťátka a pořídit kočičku.ůMam teď nabídku na whiskas s pp já mam doma whiskas bez pp kocourka ale je to uplně čistá linie jen whiskasů stejně jako kočička,takže vrh by byl taky whiskáčkový mramor.Jen se bojím že je tak blbá doba,abych koťátka prodala a nezůstali mi doma,z toho mam strach,když vidím,že za kolik se prodávají koťata dneska. Poradíte zda se do toho pustit či radši couvnout?děkuji pěkně
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 14:11:01
Odpovědět s citátem

V každém případě proděláte. I kdybyste nakrásně všechny udala. Chov koček není výdělečná činnost a stojí hodně peněz. Radila bych si tu přečíst pár diskuzí o tom, jak se dnes špatně udávají koťata s PP a čím vším musí chovatelé projít aby koťátkům našli správným domov, i za cenu dát třeba kotě zadarmo.

NAVÍC vy nejste a nebudete chovatel, ale obyčejný množitel! Jak Vás vůbec může napadnout dát dohromady kočku s PP s kocourem bez PP???

Nevím odkud máte nabídku na kočku s PP, ale pokud je to slušná chs, tak má takovéhle věci má ošetřené v kupní smlouvě a kočku Vám nedá.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 14:46:14
Odpovědět s citátem

No to promiňte,já nejsem žádnej množitel,já sem chtěl jednou zkusit mít koťátka pro radost,akorát prostě mam obavu,aby si koťátka vidělala aspoň na sebe,jako je jídlo,očko a tak.Nepotřebuju jako aby mi to sypalo do kapsy a taky bych je nechtěla dát právě leckterý pochybný identitě.
Pak sem chtěla nechat kocoura vykastrovat a s kočičkou se třeba zůčastnit nějaký výstavy.Ale rohodně nechci mít vrhy za sebou nebo vícero vrhů.Kočička z chovný stanice není a má jí pán,co si jí tenkrát koupil a měl v plánu jí připustit,jenže se na to ještě nedostal a nemá na to už ani čas a tak ji prodává a kočičce sou 3 roky
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: zkusit vrh,či nezkusit-aneb vyplatí se mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 14:50:58
Odpovědět s citátem

Leny9 napsal:
Ahojte zkušení chovatelené,můj domov oplývá dvouma britakama,klukama.Chtěla bych vyzkoušet koťátka a pořídit kočičku.ůMam teď nabídku na whiskas s pp já mam doma whiskas bez pp kocourka ale je to uplně čistá linie jen whiskasů stejně jako kočička,takže vrh by byl taky whiskáčkový mramor.Jen se bojím že je tak blbá doba,abych koťátka prodala a nezůstali mi doma,z toho mam strach,když vidím,že za kolik se prodávají koťata dneska. Poradíte zda se do toho pustit či radši couvnout?děkuji pěkně



Ach jo...to se mi snad jen zdá Evil or Very Mad "úplně čistá linie" - máte vůbec potuchu o tom, co tu plácáte? Máte doma kocourka bez PP, tak o jakých liniích to tady chcete mluvit, když nemůžete vůbec tušit, kdo jsou jeho předci?? A o nějakých jen základních testech se raději ani nezmiňuju.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: Re: zkusit vrh,či nezkusit-aneb vyplatí se mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 14:55:25
Odpovědět s citátem

No dobrá myslela sem to tak,že jeho rodiče i prarodiče je jedna barva,že to není míchaný.To je celý.Když chce mít asi člověk jednou koťata pro radost,tak vám není tady rovnej a asi se nesmim ani na nic zeptat.To neznamená,že když mam kočku bez pp že to musí bejt nějakej aušus nebo co!!!A že by po něm nemohly bejt pěkný koťata,že musí bejt nutně pěkný jen po tich s pp!!
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 14:55:26
Odpovědět s citátem

Leny9 napsal:
No to promiňte,já nejsem žádnej množitel,já sem chtěl jednou zkusit mít koťátka pro radost,akorát prostě mam obavu,aby si koťátka vidělala aspoň na sebe,jako je jídlo,očko a tak.Nepotřebuju jako aby mi to sypalo do kapsy a taky bych je nechtěla dát právě leckterý pochybný identitě.
Pak sem chtěla nechat kocoura vykastrovat a s kočičkou se třeba zůčastnit nějaký výstavy.Ale rohodně nechci mít vrhy za sebou nebo vícero vrhů.Kočička z chovný stanice není a má jí pán,co si jí tenkrát koupil a měl v plánu jí připustit,jenže se na to ještě nedostal a nemá na to už ani čas a tak ji prodává a kočičce sou 3 roky


To už si teď ale děláte legraci?? Můžete mi říct, jak by jste se nazval (a)? Co jste jiného, než množitel? Jste členem nějaké organizace, máte uchovněné kočičky s PP, udělané testy alespoň na základní choroby jako je FIV, FeLV, FIP, HCM a PKD?? Znáte krevní skupinu kocoura a kočky, které chcete připouštět? Pro radost...a pak to vypadá, jak to vypadá. Koťata ve finále kolem daného plemene ani neprošla, povahově jsou úplně jiná atd. Jsem asi divná, ale když něco dělám, tak bych měla vědět, proč to dělám a čemu tím prospěju.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: zkusit vrh,či nezkusit-aneb vyplatí se mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 15:01:15
Odpovědět s citátem

Leny9 napsal:
No dobrá myslela sem to tak,že jeho rodiče i prarodiče je jedna barva,že to není míchaný.To je celý.Když chce mít asi člověk jednou koťata pro radost,tak vám není tady rovnej a asi se nesmim ani na nic zeptat.To neznamená,že když mam kočku bez pp že to musí bejt nějakej aušus nebo co!!!A že by po něm nemohly bejt pěkný koťata,že musí bejt nutně pěkný jen po tich s pp!!


Kočka není nikdy aušus, to je pouze Váš postřeh a nikdo to tady nepsal. Rozčiluje mě to, že o chovu evidentně nemáte ani nejmenší páru a ještě se budete čilit. Takových koťat, jejihž stavy chcete ještě zvyšovat jsou narvané útulky. Tohle Vám opravdu schvalovat nebudu. Záměrně jsem se i ptala na to, v jakém věku by šla koťátka z domu...v 8 týdnech??
A když chcete množit, tak se neptejte chovatelů - tohle Vám žádný neodsouhlasí. Je fuk, jestli je to kočka s PP nebo bez, ale o to, kde pak ve finále končí a jak. Vy je dáte dál rovněž bez podmínky kastrovat a někdo na té kočce bude třískat koťata hlava nehlava a nechat kočku poprvé rodit ve třech letech...chudera Sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 15:10:14
Odpovědět s citátem

tak já sem myslela že množitel je ten,co opakuje vrhy,kočky má jen na to aby mu rodili koťata a snaží se z toho vyrejžovat.Já sem jen obyčnej člověk,co má rád kočičky a chtěla sem zažít mít doma jdnou ty malý kuličky.Nic víc a to sem jako špatná kvůli tomu???Fakt tady končím debatu,protože jak člověk nemá echt kočky s pp a po všech zkouškách a pod,tak asi nemá nárok mít koťata.A navíc já nechci patlat nějaký plemena koček dohromady a připustit bůch ví čim.Docela mě jako mrzí,že člověk kterej chce mít jen něco pro radost je takhle zkritizovanej.

Navíc lidi,který chcou mít kočku doma jen jako kamaráda radši šáhnou po kotěti bez pp za normální cenu než aby si kupoval kočku za deset tisíc,když stejně nikdy nebude chodit na výstavy a pod.
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: Re: zkusit vrh,či nezkusit-aneb vyplatí se mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 15:15:03
Odpovědět s citátem

Karin máte pravdu,já sem koťata nikdy neměla.a jen sem to chtěla zkusit.A proto sem se i ptala.To že koťata mají jít k novým majitelům nejdříve ve 12 týdnech vím.
Já sem utulek narvaný britskýma kočkama teda ještě neviděla,viděla sem normálníma pouličníma směsma.

Ale jinka pokud znamená pro kočičku ve 3 letech první porod nějaký problém,tak to od toho radši upustím.Pán řikal,že klidně koťátka mít může.
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 18:36:00
Odpovědět s citátem

Leny, já vám nadávat nebudu, kde-kdo si chce vyzkoušet jednou koťátka pro radost... Ale.

Britky jsou plemeno, kde každá 3. (!) má HCM-pokud nevíte, co to je, tak je to dědičné onemocnění srdíčka, kdy některé kočičky na to umírají velmi mladé, jiné žijí na lécích a na dalších se nemoc neprojeví, ale bez testů ji šíří dál. Vyléčit se prozatím tato nemoc nedá. Takže by se klidně mohlo stát, že budete mít tu smůlu a vyprodukujete koťata s tímto onemocněním-a za pár měsíců se na vás začnou majitelé obracet, že jim kočky umírají nebo je mají doživotně na lécích-a jejich život nebude určitě 15-18 let.

Dál u britek jsou dost důležité krevní testy-když se sejde kočka s kocourem s jinou krevní skupinou, a vy to nevíte, koťata umřou. Pokud to víte, buď najdete jiného krycího kocoura anebo učiníte patřičná opatření-musíte ihned po porodu koťatům zabránit, aby se napila od mámy. Takže je musíte 24 perných hodin krmit sama co 2-3 hodiny-a to je pěkný záhul. Každý, kdo to kdy dělal, vám to potvrdí. Když budete mít kliku, kočka druhý den koťata přijme a začne se o ně starat, když kliku mít nebudete, starost o vrh zůstane na vás. A to si fakt nepřejte.

Třeba se nestane vůbec nic a narodí se zdravá koťátka. Za měsíc budete mít doma akční demoliční četu... Máte na to uzpůsobený byt?

Aby se člověku aspoň částečně vrátily náklady na kotě a malinko(!) vydělal (za předpokladu, že vrh byl zdravý a nebyl u veta pečený-vařený), musí kotě prodat tak za 10000, a to vy neprodáte ani náhodou.

A kdyby se stalo, že kotíci budou nemocní, tak peníze jen tak lítají, to mi věřte.

Chovatelství není doopravdy procházka růžovou zahradou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 19:01:36
Odpovědět s citátem

Tatiano,ste moc hodná a hezky ste mi to osvětlila.Již sem si psala s karin soukromé zprávy a usoudila sem,že od toho raději opustím,než šířit nějakou vadu srdce.A potom taky mi jedna paní ještě řikala,že je to řádná demoliční četa a že její manžel byl na sebevraždu.Takto uspůsobený byt nebo prostor na to opravdu nemam.Sice nemam v bytě nábytek,ale prý dou na řadu i kabely a tak. Smile sou to teda pěkný lumpové
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 15:42:04
Odpovědět s citátem

Já se například jen bezmocně zvenčí dívala, jak kotě vevnitř na okně demoluje žaluzie-totálně. Až tak, že jsme je museli z okna sundat. Zdravé je máme pouze v ložnici, kam kočky nechodí. Jinak žádné okno nemá plně funkční žaluzie-vlastně jedno ano, jedno ze 4. To je památka na poslední vrh.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2011 15:48:54
Odpovědět s citátem

Pěkná památka Smile já tak přemýšlím,že nám by asi neměli co zničit...nábytek nemam,nemám ho ráda.žaluzie máme vevnitř v oknech.leda bych se bála teda o kožený gauč!
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 13:35:40
Odpovědět s citátem

Leny9 napsal:
Pěkná památka Smile já tak přemýšlím,že nám by asi neměli co zničit...nábytek nemam,nemám ho ráda.žaluzie máme vevnitř v oknech.leda bych se bála teda o kožený gauč!



Kožený gauč by se jim taky mohl hodně líbit. Kamarádka chovatelka si koupila kožený dlouhý kabát, a zlikvidovali jí ho ti její pacholci do týdne. Šel do popelnice. Moc se jim líbil. Prý na drásání něco super. Sedačka by mohla být ještě lepší škrábadlo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 13:55:27
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Leny9 napsal:
Pěkná památka Smile já tak přemýšlím,že nám by asi neměli co zničit...nábytek nemam,nemám ho ráda.žaluzie máme vevnitř v oknech.leda bych se bála teda o kožený gauč!



Kožený gauč by se jim taky mohl hodně líbit. Kamarádka chovatelka si koupila kožený dlouhý kabát, a zlikvidovali jí ho ti její pacholci do týdne. Šel do popelnice. Moc se jim líbil. Prý na drásání něco super. Sedačka by mohla být ještě lepší škrábadlo.






No to si myslim Very Happy u toho sem měla strach i když sem si pořizovala ty naše darebáky..párkrát je to napadlo,ale naštěstí dobře chápou co smí a co nesmí.Tohle by byl asi masakr.Na koťata je asi opravdu nejlepší mít vyčleňenou nějakou místnost a když sou volně po bytě,tak mít oči na šťopkách.Akorát teda nechápu proč si kamarádka kabát neschovala nějka do skříně
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 15:01:26
Odpovědět s citátem

Leny9 napsal:
Usoudila sem,že od toho raději opustím,než šířit nějakou vadu srdce.


Díky bohu, že po zemi chodí i rozumní lidé:-) Nabídka bezpapírových i papírových britek je nekonečná - je to nyní asi nejpopulárnější plemeno. Cena za ko´tata bez PP se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 1.500 do 3.000 Kč (stačí nahlédnout na libovolný inzertní server). Budete-li se chovat odpovědně, určitě byste na vrhu nevydělala. Když si spočítáte náklady na základní testy (HCM, krevní skupina atd.), veterináře, očkování, odčervení, krmivo a stelivo, jste v mínusu.

Koťátka jsou zajisté supr - koho by to nelákalo. Ale pokud po nich opravdu moc toužíte, jsou i jiné možnosti. V depozitech je desítky opuštěných drobků a každé takové zařízení uvítá, když se najde někdo, kdo by je byl ochoten vypiplat. Staňte se náhradní "kočičí mámou"!

A ještě něco: Nechte kocoury urychleně vykastrovat - určitě dříve, než novou kočku přinesete domů. Jednak jí mohou neplánovaně nakrýt, jednak s velikou pravděpodobností začnou značkovat (a to bych Vám nepřála:-). Když se kočka trochu aklimatizuje, zařiďte sterilizaci i pro ní. Možná se Vám to zdá zbytečné opatření při neplodných kocourech, ale pokud jste ještě nesdílela byt s kočkou v říji, nepochopíte:-) Já ano a pár dnů jsme se nevyspali my a nejspíš ani sousedé:-) Kromě toho mrouskání na prázdno má negativní dopady na kondici kočky a z dlouhodobého hlediska i na její zdravotní stav (hnisavé záněty dělohy, nádorové bujení atd.).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 15:29:19
Odpovědět s citátem

Ty nepříznivé zdravotní důsledky se mohou projevit nejen v dlouhodobém horizontu! Stačí při troše smůly 3-4 nekryté mrouskání za sebou a o průšvih v podobě zánětu dělohy je zaděláno-sama znám takové případy. Kamarád takhle přišel o chovnou kočku. Musela na kastraci, aby vůbec přežila. Takže je rozhodně lepší kastrovat včas, dokud není nikde žádný zánět.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top