Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:34:06
Odpovědět s citátem

http://www.utulek-kocky.cz/clanky/pece-o-kocku/kastrace-kocek.html

http://www.veterinainfo.cz/Kastrace-kocek

http://www.petplace.com/cats/pros-and-cons-of-spaying-and-neutering-in-cats/page1.aspx

http://www.skeptvet.com/index.php?p=1_23_Benefits-Risks-of-Neutering

Na prípade troch mačiek nemôžete zovšeobecňovať, na tomto webe napríklad je plno majiteľov šťastných kastrovaných mačiek. Nepodceňujte zdravotné prolémy u tých nekastrovaných, zápal maternice sa veľmi často rieši práve kastráciou, sama som videla na veterine "šťastnú a prírodne žijúcu" nekastrovanú 6-ročnú mačku, do ktorej veti museli pred operáciou napumpovať 1,5 litra fyziologického roztoku. A to nie je jediný zdravotný problém, ktorý sa nekastrovaním riskuje - ja vám to nadšenie a presvedčenie síce verím, ale myslím si, že ste naivná a neskúsená a navyše sa nechcete dať poučiť. Jednoducho vidím, že toho veľa neviete a hovoríte skôr zo "srdca" - OK, robte si svojimi mačkami, čo uznáte za vhodné, ja by som vám naše mačiatko nezverila ani za podstatne viac peňazí než zvyčajne "žmýkam" z nových majiteľov, po tom, čo ste tu predviedli. Dúfam, že ma všetci mačací svätí ochránia pred záujemcami ako ste vy. A pokojne zo seba robte ďalej blázna - držím palce:)))))))))


Naposledy upravil Iva Goli dne 15. 11. 2011 19:44:51, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:37:48
Odpovědět s citátem

Ivo, jak psala na předchozí straně Hanka - neházejte perly .... škoda času
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:38:00
Odpovědět s citátem

Nekastrovať mačky a chovať na nich "prirodzene"... ehm... pre mačku rozhodne nie je prirodzené byť kotná s každou rujou, bohužiaľ k tomuto "defektu" ju doviedlo spolužitie s človekom. Takto rodiaca mačka zvyčajne nemá dlhú "životnosť", pretože každý jeden pôrod a odchov enormne vyčerpáva. Vy snáď tiež neotehotniete pri každej príležitosti. Resp. čo by s telom ženy urobilo tehotenstvo každé 2-3 roky? Asi by jej to veľmi neprospelo, že áno? Prečo myslíte, že to bude u mačky inak?

Ad kastrácia a zmeny mačky (a Vaše odborné poznatky a skúsenosti)... keďže už nejaký čas depozitujem a micky sa u mňa striedajú, kastrovaných zvierat mám za sebou niekoľko. Nezmenilo to ich povahu ani chuť do života. Sú to úplne normálne mačky, ktoré sa hrajú, lovia hmyz a sú spokojné. Prítulné ostali prítulnými, štíhle štíhlymi, pažravé pažravými. Jediné čo sa zmenilo je, že nebudú mať ruju, mačatá a výrazne sa u mačiek znížilo riziko rakoviny mliečnych žliaz (a samozrejme aj maternice).

Prezentovali ste sa tu ako fantastická chovateľka bez PP napodobením, ale ja mám pocit, že o mačkách toho viete žalostne málo. Podľa mňa by si mal každý majiteľ mačiek, nezávisle na tom či množí, pozháňať relevantné informácie o mačkách, ich chorobách, liečbe a prevencii. Zaujímavé, že si viete vygoogliť info o HCM alebo zálomku (keď sa Vám to hodí do "krámu"), ale máte problém nájsť niečo relevantné o kastrácii.
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:54:08
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Ivo, jak psala na předchozí straně Hanka - neházejte perly .... škoda času


dobrý večer Aleno,

hele, ta si Vás všechny " kouří ".
Very Happy
já se divím, že to ještě někoho baví Very Happy
hezký večer
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:56:34
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Ivo, jak psala na předchozí straně Hanka - neházejte perly .... škoda času


Trochu zábavy v tomto šedom krízovom svete neuškodí, nie?Smile)))))))
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 19:59:00
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Alena C. napsal:
Ivo, jak psala na předchozí straně Hanka - neházejte perly .... škoda času


Trochu zábavy v tomto šedom krízovom svete neuškodí, nie?Smile)))))))


dobrý večer Iva,

já myslím, že srdce psychiatra by po přečtení již prvního příspěvku paní KM zaplesalo Very Happy Very Happy Very Happy
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 20:01:57
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Iva Goli napsal:
Alena C. napsal:
Ivo, jak psala na předchozí straně Hanka - neházejte perly .... škoda času


Trochu zábavy v tomto šedom krízovom svete neuškodí, nie?Smile)))))))


dobrý večer Iva,

já myslím, že srdce psychiatra by po přečtení již prvního příspěvku paní KM zaplesalo Very Happy Very Happy Very Happy
Hanka


Tak tie názory sú čistý extrakt naivity, ktorá je bežne prezentovaná na iných mačkárskych weboch a všetci sa tam hrdinsky potľapkávajú po pleciach, akí sú so svojim názormi statoční. Ale pani je zjavne proste nadšená a naivná, na psychiatra to určite nie je, ale psycholog by mohol zauvažovať nad prístupom k životu:)))))))))))))


Naposledy upravil Iva Goli dne 15. 11. 2011 20:04:45, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 20:03:02
Odpovědět s citátem

Ad kastrácia a zmeny mačky (a Vaše odborné poznatky a skúsenosti)...

Zase jedna kousavá... pro mne jen další potvrzení toho, že chovatelky neumí být slušné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 20:09:09
Odpovědět s citátem

Ja nie som chovateľka Laughing
Vyjadrila som sa tak ako som sa vyjadrila, pretože ste to napísala ako veľký argument, prečo mačky nekastrovať Laughing
Škoda, že ste si v mojom príspevku nevšimli to podstatné, možno by sa Vám to hodilo
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 20:36:34
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Vďaka, Ivo. Takových otázek by bylo mnoho, nicméně pokusím se tuto diskusi uzavřít než ji zamkne administrátor. Smile
Až si chovatelé přiznají, že chovatelství je především byznys, pak je začnu brát vážně. Nic proti tomu. Nabídka, poptávka...
Kdyby totiž bylo chovatelství opravdu tak ušlechtilé a produkovalo zvířata ve vyšlechtěných liniích právě jen proto, aby byly rasy zdravé, silné, odolné, krásné a bůhvíjaké ještě, chovatelé by do chovu investovali peníze právě jako do záliby, koníčka, ušlechtilé činnosti a mláďata by rozdávali. A dělali by to jen pro dobrý pocit z toho, co dělají. Jenže to nejde. Lidi chtějí mít něco extra, něco drahého...
Je zajímavé, že chovatelé radí: pořiďte si kotě (štěně) zásadně s PP (argumenty známe). A nebo si vezměte něco z útulku. Nic mezi tím. Jako by koťata (štěňata) ostatní nebyla hodna jejich lásky.
Taky šíří názor, že naprostá většina množitelů jsou fuj. Nejsou.
Dobrou noc.


milá KM,
já sama mám 8 chovných koček. 5 kočky a 3 kocoury.
Měsíčně dám za maso 10 000,- za písky 3000,- za granule a dobrůtky 2000,-.1x do roka u všech očkování, 2x do roka u všech odčervení, poplatky za vystavení rodokmenů, a můj čas který jim věnuji.
sečtěno a podtrženo 183 000,- ročně a to nepočítám veterináře.
Koťata mám dva až tři vrhy za rok a doma u maminek jsou nejméně 4 měsíce.
Neumím si ani ve snu představit cenu kotěte, která by mi moje náklady zaplatila. Je až s podivem číst vaše bláboly, které zde píšete pouze proto aby jste, jak říkáte rozproudila diskuzi.

Hana Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 21:39:48
Odpovědět s citátem

Milá HB, máte holt náročného koníčka, ale takových lidí s drahým hobby je hodně. Vám se vrátí aspoň něco a přitom Vás hřeje pocit z konání něčeho prospěšného. Co víc si přát? Co takoví Harleyisté? Ti se taky pěkně prohnou, když si pořizují svůj stroj snů, benzín taky něco stojí, pojištění, údržba, kožené oblečky,... a motorky se ne a ne spářit. No, vlastně, když k tomu dojde, je to spíš tragedie a hromada šrotu... Laughing
To jsem ale hnusná!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 22:04:30
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
To jsem ale hnusná!!!



Ubohá!!
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 22:12:39
Odpovědět s citátem

kam jste se to vubec dostali
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 22:37:03
Odpovědět s citátem

Mě vždycky strašně dojímá, jak nám množitelé bezpapíráků doporučují, že bychom měli koťata rozdávat zadarmo ... asi aby k nim mohli ještě lehčeji přijít, že ...

Hanko, dostávám se k hodně podobným číslům ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 4:51:43
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:


To jsem ale hnusná!!!


Ste zjavne chudera, sem-tam sa zdá, že sa chcete baviť o niečom aj seriózne a potom vytiahnete tak hlúpe názory a argumenty, že to snáď ani pravda nemôže byť.

Takže vám nie sú dobrí chovatelia, lebo predávajú (vy môžete, my by sme mali rozdávať), ani majitelia kastrovaných mačiek, lebo do nich dali rezať, ani depozitárka, ktorá teda už toho musela vidieť a zažiť dosť v reálnom živote. Veríte svojej "chovateľke", ktorá vám ukázala papiere od rodičov, ktoré ani nemuseli patriť k tým rodičom, ale zase ste "pojali" pochybnosti, tak ste sa obrátili na poradcu chovu, ktorého by ste sa mali v súlade so svojimi názormi na chovateľov úplne štítiť.

Pani Blažková, mením názor, asi to bude na psychiatra Laughing

Akurát musím priznať, že ste fakt vytrvalá, týpky vášho ranku odpadnú zvyčajne skôr. Ale tak zase na druhej strane sa celkom dobre na vás bavím a čakám, aké múdra z vás ešte vypadnú, len píšte, píšte. Vonku je zima a v telke nič poriadneho aj tak nejde Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 6:49:45
Odpovědět s citátem

Ivo, nesmírně mě těší, že přes veškerý svůj odpor k mým příspěvkům Vám stojím za to, abyste si je prošla ještě jednou a dala si dohromady jednotlivé mé názory. No, možná neprošla. Možná jsou tak zdrcující, že Vám utkvěly hned napoprve.
Když jste tedy takový můj znalec, řekněte, napsala jsem v některém ze svých příspěvků o někom konkrétním, že je chudera, hlupák, blbec nebo jsem použila jinou hrubou nadávku? Myslím, že ne. Myslím, že jste to jen Vy, NĚKTEŘÍ mí oponenti, kteří se cítí být natolik na výši, že se nehodlají snižovat k dialogu, pouze se omezí na nadávky a hanění či výsměch.
V pilotním příspěvku jsem psala o poslanecké sněmovně. Vy takový zůsob komunikace mezi představiteli státu jistě neschvalujete. Tak proč se k tomu sami snižujete? Opravdu nedokážete ustát někoho, kdo má jiný názor na věc a nemůžete zůstat důstojní?
Už jsem několikrát sdělila, že mi jde o dialog. Ale o seriózní, jak píšete, Ivo. Ne že já napíšu názor či zkušenost a budu vždy označena za hlupáka a pod. Je jasné, že komunikace je velmi složitá oblast a pochopení toho druhého patří mezi velmi obtížně zvládnutelný druh lidské dovednosti.
Například, píšete: "Takže vám nie sú dobrí chovatelia, lebo predávajú (vy môžete, my by sme mali rozdávať), ani majitelia kastrovaných mačiek, lebo do nich dali rezať, ani depozitárka, ktorá..." Ne, takto jsem své příspěvky přece neformulovala. Mám lidi ráda, ale nesouhlasím s některými věcmi, které dělají. To snad každý, ne?
Nevidím nic špatného na depozitu koček, naopak. Paní miusiatko mne napadla, reagovala jsem na to, tím přece nedávám najevo, že nesouhlasím s její péčí o kočky.
Taková paní Hana od začátku útočí a shazuje. V posledním příspěvku vypočítala, kolik ji kočky stojí. To mne zaujalo. Brzo se ozvu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 8:00:20
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ivo, nesmírně mě těší, že přes veškerý svůj odpor k mým příspěvkům Vám stojím za to, abyste si je prošla ještě jednou a dala si dohromady jednotlivé mé názory. No, možná neprošla. Možná jsou tak zdrcující, že Vám utkvěly hned napoprve.
Když jste tedy takový můj znalec, řekněte, napsala jsem v některém ze svých příspěvků o někom konkrétním, že je chudera, hlupák, blbec nebo jsem použila jinou hrubou nadávku? Myslím, že ne. Myslím, že jste to jen Vy, NĚKTEŘÍ mí oponenti, kteří se cítí být natolik na výši, že se nehodlají snižovat k dialogu, pouze se omezí na nadávky a hanění či výsměch.
V pilotním příspěvku jsem psala o poslanecké sněmovně. Vy takový zůsob komunikace mezi představiteli státu jistě neschvalujete. Tak proč se k tomu sami snižujete? Opravdu nedokážete ustát někoho, kdo má jiný názor na věc a nemůžete zůstat důstojní?
Už jsem několikrát sdělila, že mi jde o dialog. Ale o seriózní, jak píšete, Ivo. Ne že já napíšu názor či zkušenost a budu vždy označena za hlupáka a pod. Je jasné, že komunikace je velmi složitá oblast a pochopení toho druhého patří mezi velmi obtížně zvládnutelný druh lidské dovednosti.
Například, píšete: "Takže vám nie sú dobrí chovatelia, lebo predávajú (vy môžete, my by sme mali rozdávať), ani majitelia kastrovaných mačiek, lebo do nich dali rezať, ani depozitárka, ktorá..." Ne, takto jsem své příspěvky přece neformulovala. Mám lidi ráda, ale nesouhlasím s některými věcmi, které dělají. To snad každý, ne?
Nevidím nic špatného na depozitu koček, naopak. Paní miusiatko mne napadla, reagovala jsem na to, tím přece nedávám najevo, že nesouhlasím s její péčí o kočky.
Taková paní Hana od začátku útočí a shazuje. V posledním příspěvku vypočítala, kolik ji kočky stojí. To mne zaujalo. Brzo se ozvu.


Milá KM, ja nemám odpor voči vašim príspevkom, ja sa na nich skvele bavím, vypovedajú veľa o tom, aká ste osobnosť - ja to nebudem komentovať, to patrí do rúk odborníkom Wink

Vy ste tu nabehli a napadli ste v prvom rade celoplošne chovateľov a to na základe pochybných argumentov a poloprávd až lží (čím bol váš výpad o redukcii počtu mačiatok po narodení, ak nie čistou zlomyseľnosťou?). Ja som mala snahu vám niečo vysvetliť a odkázala som vás na patričné zdroje informácií, nepomohlo, prišla ste s ďalšími "témami". Na vaše vecné otázky som odpovedala vecne, ale na výpady a kadejaké narážky sa vecne reagovať nedá a keďže vám podobných Johaniek z Arku presvedčených o vlastnej dokonalosti, napriek svojim minimálnym vedomostiam o mačkách, tu už niekoľko bolo, tak prepáčte, už je to pre mňa osobne naozaj len zábava Laughing

Budem rada, ak sa opýtate na niečo podstatné o mačkách, čo sa týka ich zdravia, stravovania, starostlivosti o ne a podobne a to prosím vecne a a bez sprievodných výlevov. Bohužiaľ, vyhlásenia typu "nedám do nich rezať, lebo ich to bolí" považujem za naivné, hlúpe a bez znalosti reprodukčného cyklu mačiek a zdravotných následkov - preto som vás odkázala na seriózne zdroje informácií. No ale pokojne pokračujte ďalej, som zvedavá, čo z vás ešte vypadne Laughing

"Možná jsou tak zdrcující, že Vám utkvěly hned napoprve."

Vaše názory sú fakt zdrcujúce, akurát miliónkrát omleté kdekade Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Úroveň vášho sebavedomia je jednoducho fascinujúca Laughing Laughing Laughing
Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 8:57:34
Odpovědět s citátem

Draha Kocici mama.

Ja som Vas rozhodne nenapadla. Vysvetlila som, preco som co a ako napisala.
Teraz sa nadychnite, vydychnite a precitajte si moj prvy prispevok znova.
Ak Vam ale ide len o vyrypovanie a natahovanie sa kto koho kedy ako a cim urazil, tak toto ignorujte. Ja som myslela, ze Vam ide o macky
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 10:52:49
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:

čím bol váš výpad o redukcii počtu mačiatok po narodení, ak nie čistou zlomyseľnosťou


Ivo, opět se k tomu, co jsem napsala stavíte zaujatě a nepřátelsky. To přece nebyl výpad. To byla otázka. Jen otázka.
Napsala jsem doslova:
"Odpovíte mi na tuto otázku? Jak je možné, že na stránkách chovatelů se nikdy nenarodí více než 5 koťat? To se Vám nikomu nikdy nestalo, že jich kočka měla třeba 7? Jestli ano, provádíte redukci hned po porodu?
Díky."
To není výpad. Ptám se, nenapadám. Normální člověk by napsal, že jemu se to stalo a že koťata normálně odchoval. Že byla kočka sice trochu víc unavená a koťata menší, ale všechno dobře dopadlo. Jiný normální člověk by napsal, že jemu se to sice nestalo, ale že zná toho a toho, kdo... atd.
Fanatik napíše spoustu urážek a označí mne za rozumu mdlého. Smile
Ajnoka v jednom příspěvku Majklovi píše o koťatech "nic moc" s papíry a o tom, jak je těžké dosáhnout super koťat. Můj mdlý rozum mi říká, že pokud chce mít chovatel zdravá a silná koťata, je lepší, když je jich míň (i pro kočku). Mamina není dojná kravka a její produkce mléka je jistě omezená i při nejlepším krmení. Proto mne ta otázka napadla, ne proto, abych byla zlomyslná. Dáte ruku do ohně za všechny chovatele, co znáte, že ani jeden ani jednou neudělal výběr a ze sedmi-osmi narozených koťat nevybral pět, které ponechal?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 11:11:06
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Iva Goli napsal:

čím bol váš výpad o redukcii počtu mačiatok po narodení, ak nie čistou zlomyseľnosťou


Ivo, opět se k tomu, co jsem napsala stavíte zaujatě a nepřátelsky. To přece nebyl výpad. To byla otázka. Jen otázka.
Napsala jsem doslova:
"Odpovíte mi na tuto otázku? Jak je možné, že na stránkách chovatelů se nikdy nenarodí více než 5 koťat? To se Vám nikomu nikdy nestalo, že jich kočka měla třeba 7? Jestli ano, provádíte redukci hned po porodu?
Díky."
To není výpad. Ptám se, nenapadám. Normální člověk by napsal, že jemu se to stalo a že koťata normálně odchoval. Že byla kočka sice trochu víc unavená a koťata menší, ale všechno dobře dopadlo. Jiný normální člověk by napsal, že jemu se to sice nestalo, ale že zná toho a toho, kdo... atd.
Fanatik napíše spoustu urážek a označí mne za rozumu mdlého. Smile
Ajnoka v jednom příspěvku Majklovi píše o koťatech "nic moc" s papíry a o tom, jak je těžké dosáhnout super koťat. Můj mdlý rozum mi říká, že pokud chce mít chovatel zdravá a silná koťata, je lepší, když je jich míň (i pro kočku). Mamina není dojná kravka a její produkce mléka je jistě omezená i při nejlepším krmení. Proto mne ta otázka napadla, ne proto, abych byla zlomyslná. Dáte ruku do ohně za všechny chovatele, co znáte, že ani jeden ani jednou neudělal výběr a ze sedmi-osmi narozených koťat nevybral pět, které ponechal?


Takže odpoviem za seba a za slušných chovateľov, ktorých poznám: áno, narodilo sa mi aj viac ako 5 mačiatok - napríklad teraz vo vrhu C. Nie, nikdy som neurobila redukciu mačiatok, pretože sa ich snažím zachrániť a vypiplať všetkých, nech to stojí, čo to stojí a vaša otázka je pre mňa osobne urážlivá. Normálny chovateľ, keď vidí, že niektoré mačiatko neprospieva, tak ho dokrmuje a pomáha mamine a malému ako sa dá. Je to preto, že mám zodpovednosť za to, že sa mačiatka narodili a nehrám sa na pánaboha. Vrelo odporúčam prečítať si túto diskusiu:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=4437

Tu radia a pomáhajú všetci, chovatelia aj nechovatelia.

Na jednej strane ste veľmi útlocitná keď ide o kastráciu a na druhej strane vypustíte z úst úplne chladné slová o redukcii počtu mačiatok človekom z pragmatických dôvodov

"Můj mdlý rozum mi říká, že pokud chce mít chovatel zdravá a silná koťata, je lepší, když je jich míň (i pro kočku). Mamina není dojná kravka a její produkce mléka je jistě omezená i při nejlepším krmení."

Keďže vám to hovorí citujem "váš mdlý rozum", tak to považujem za váš názor a toto je podľa vás v súlade s vašimi názormi na prirodzenosť?

ad Ajnoka - pletiete dve rôzne veci dohromady - zdravé a krásne mačiatka nemusia byť super z hľadiska exteriéru, t.j. to, že máte vo vrhu menej mačiatok neznamená, že budú viac super. Ani zdravý a krásny človek sa nemusí stať Miss alebo Mister v súťaži krásy.
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 11:32:13
Odpovědět s citátem

Ivo, zabíjení koťat po porodu rozhodně není v souladu s mým názorem na přirozenost. Nikdy bych kotě nezabila.
Při našem druhém vrhu se vykulilo 7 kuliček a všechny jsem pomáhala vybalovat. Porod zvládla mamina úplně sama a s přehledem. Děcka se na ni postupně navěšovala a všichni bobci se náramně snažili, aby žili. Jak rostli, byl to čím dál větší boj, dostat se k cecíku. Denně jsem je vážila a bylo vidět, kdo boj vyhrál a na koho se už moc nedostalo. Tak jsem toho s nejmenším přírůstkem dokrmovala lahvičkou. Pokaždé to byl někdo jiný. Dnes už jsou všichni v nových domovech a mají se královsky.
Jen holt nejsou papíráci. Rolling Eyes
Apropos, lepší bezpapírák než podpapírák. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 11:49:49
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

Apropos, lepší bezpapírák než podpapírák. Razz


Veľmi fundovaný názor, mimochodom podložený čím? Výstavnými úspechmi vašich odchovov Laughing Laughing Laughing

Vzhľadom na to, že sa nezaoberáte chovom a nič neviete napríklad o chovateľských zámeroch, tak nemôžete mať na chov ani žiaden kvalifikovaný názor, môžete mať len dojem - tento je teda naozaj zábavný Laughing Laughing Laughing
Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 12:15:00
Odpovědět s citátem

Dobrá, zeptám se jinak. Jaký je skutečný důvod, že rozmnožujete koťata - řekněme "čistokrevného" plemene?

Ad PŘIROZENOST:
Zdravá kočka má říji a rodí koťata 2-3x do roka, plodná může klidně od půl roku věku do 12-13 let. Celkově to vychází na přibližně 30 vrhů a 100 koťat. Ano, je to sice přirozené, ale kočku tím spolehlivě odrovnáte. Pokud necháte nékteré říje proběhnout na prázdo, zvyšuje se geometrickou řadou riziko gynekologického onemocnění. Teď je Vaše kočka nejspíš mladá - ale co uděláte, když jí bude 8 či 10 let. Budete jí nadále nakrývat? Venkovní plodná kočka se tohoto věku nejspíš ani nedožije, Vaše možná ano. Bude to však už "babička", která si místo náročné péče o mimina zaslouží klid a odpočinek.

Ad KOŤATA ZA ROZUMNOU CENU:
Nejčastěji slýchám argument, že díky koťatům bez PP se čistokrevné kočky stávají dostupnější pro masy. Promiňte, neberu... Kdo čistokrevné kotě opravdu chce, nemá snad problém počkat a našetřit si na něj. Předpokládám, že chováte britky - s PP na mazla se prodávají kolem 5.000 Kč. Stačí, když si bude zájemce po 10 měsíců odkládat bokem pětistovku (zhruba stejnou částku ho tak či tak bude později stát měsíčně péče o kočku). A zatím může v klidu vybírat chovatelskou stanici, seznámit se s plemenem, připravit vše doma atd. Nemusí být přece všechno hned a teď...

A kdo netrvá na kotěti, může mít kočku s PP za symbolickou částku nebo dokonce zadarmo. Z času na čas se nějaká ta "šlechtična" mihne v nabídce útulků a depozit. Občas se někdo musí vzdát kočky kvůli alergii či stěhování. Chovatelé z času na čas potŕebují umístit bývalou chovnou kočku / kocoura kvůli nesnášenlivosti ve smečce. A někdy bohužel umře majitel.

Pro ilustraci: Já osobně jsem fanouškem a hrdým majitelem siamek a orientálek - jen za minulý měsíc 3 různí chovatelé hledali domov pro celkově 8 PP koček (nějak se to blbě seběhlo): 3 jsou po zemřelých majitelích a 5 se vrátilo do svých rodných CHS kvůli změně životní situace původního vlastníka (všechny už mají nové príma domovy, jeden kocour dokonce u nás:-)). Všechny kočky jsou zdravé, krásné, papírové, s perfektními rodokmeny, část z nich s titulem Champion (některé navíc nebyly po návratu kastrované a tudíž by se daly zpeněžit v chovu) - a přesto jsou všechny zadarmo s jedinou podmínkou, kterou je milující majitel!

Ano, chovatelé za svá koťata chtějí peníze - nejsou přece dobročinný spolek a kvalitní chov s sebou nese velké výdaje, které se snaží alepoň částečně vykrýt. Avšak pro ty, které znám já, je přednější zájem koček před penězi. Klidně spustí z ceny, pokud jsou si jistí dobrou péčí. A také proto do chovu prodávají jen výjimečně (pokud tedy nemají tu smůlu, že se nechají obelhat člověkem jako je "chovatelka" Vašich koček).


A naposledy se zeptám trochu rýpavě... Když jste taková milovnice přirozenosti, proč chováte čistokrevné kočky a ne ty obyčejné? Plemenná selekce má přece do přirozenosti hodně daleko! A nechávala byste ty OBYČEJNÉ kočky množit stejně přirozeně? Anebo byste se jinak uvažovala v případě koťat, o které není pražádný zájem, jsou jich plné ulice a útulky a opravdu je můžete leda tak rozdávat zadarmo?

Znovu se tedy ptám: Proč rozmnožujete nepapírové kočky? Klidně řekněte, že milujete koťata a obáváte se kastrace, protože jsem kolem sebe viděla několik negativních případů! A že čistokrevné bez PP proto, že nemůžete mít doma kočičí harém - ty obyčejné byste asi neudala a zůstaly by Vám doma. Je to sice divný důvod (pro většinu z nás těžce pochopitelný a stravitelný), ale přece jen důvod... Hlavně ze sebe nedělejte ochránkyni přirozeného způsobu života koček. A neplyvejte po chovatelích, když o nich nic nevíte (viz Vámi uváděná redukce počtu koťat)!

PS: Asi se budete divit, ale moje kočky opravdu nikdy doma louži neudělaly:-)


Naposledy upravil Balisek dne 16. 11. 2011 12:26:19, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 12:23:52
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Kočičí máma napsal:

Apropos, lepší bezpapírák než podpapírák. Razz


Veľmi fundovaný názor, mimochodom podložený čím? Výstavnými úspechmi vašich odchovov Laughing Laughing Laughing

Vzhľadom na to, že sa nezaoberáte chovom a nič neviete napríklad o chovateľských zámeroch, tak nemôžete mať na chov ani žiaden kvalifikovaný názor, môžete mať len dojem - tento je teda naozaj zábavný Laughing Laughing Laughing


Ivo, víte, co je podpapírák? Asi ne. To je to, co najdete v lese pod papírem. Laughing Už víte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 12:40:40
Odpovědět s citátem

Balisku, ano, konečně někdo, kdo dokáže prezentovat své názory a argumenty na úrovni a bez urážek, útoků či výsměchu.
S Vašimi argumenty, tak, jak jste je napsala, v podstatě nemohu nesouhlasit. Jediné, o čem by se dala vést debata, je pořízení kočky, která již vyrostla v jiné rodině. Jistě, pokud dojde k přemístění brzo a kočka se ještě nestačila sžít s novým prostředím, je to jiné, ale nebyla bych si jistá, co by se dělo, kdybych si dovezla dejme tomu tříletou kočku nebo kocoura. Nechci tím říct, že já bych si na ni nezvykla (aby mne zase někdo špatně nepřekládal), mám na mysli adaptaci kočky v novém domě, bytě, zahradě... Je rozdíl, když kotě opustí rodné prostředí, zvykne si jinde u nových lidí a vyroste tam. A nebo je-li z tohoto nově přijatého prostředí přemístěno jinam již v dospělém věku.
Prosím, nenapadejte mne opět pro hloupost, neznalost či něco jiného. Ale co je pravdy na tvrzeních, že kočka je věrná domu a že po přemístění má tendence utíkat zpět?
No a k Vaší otázce: ano, odpověděla jste za mne. A nic ze sebe nedělám, na to jsou tu jiné, které ze mne dělají stvůru. A k tomu plivání, čtete dobře mé příspěvky? O tomto jsem psala před chvílí Ivě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 13:00:40
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

Ivo, víte, co je podpapírák? Asi ne. To je to, co najdete v lese pod papírem. Laughing Už víte?


Škoda, toto je hlboko pod úrovňou vašej zvyčajnej zábavnosti, neznižujte si laťku Wink
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 13:52:09
Odpovědět s citátem

Vy nemáte asociace? Smile Mě to napadlo hned, jak jsem v příspěvcích přečetla slovo "bezpapírák". Já za to nemůžu. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 15:26:36
Odpovědět s citátem

Já jsem dostala kočku dvouletou. Byla to chudinka, která měla jeden vrh koťat a pak šla z ruky do ruky, de facto bez vědomí původní chovatelky. Když se to dozvěděla, jela pro ni několik set kilometrů do Rakouska a odebrala ji.

Když ke mně přišla, byla zubožená, měla katastrofální zánět dásní, jaký vet v životě neviděl, měla fialové nejen dásně, ale i obě patra. Léčila jsem ji i interferony, co jsem se dočetla na netu jako o moderní alternativní léčbě. Za léčbu jsem dala spoustu tisíc. Vždy to bylo nějakou dobu v pohodě, a pak problém nastal zas. Ale už jen dásně, patra byla v pořádku.

Když k nám přišla, byla to bláznivá vystresovaná kočka, která pořád hledala, kde nechal tesař díru a zdrhala. Když jsem s ní cokoliv potřebovala dělat, museli jsme ji dva ulovit. Říkala jsem jí "blbka", protože tak se chovala. Jen když měla koťata, byla normální. A koťata dává nádherná, i když sama moc krásy nepobrala.

Po dvou letech u nás jsme dořešili ty zuby, teď je to spokojená bezzubá kočka, která dlabe všechno osotošest, a navíc se z ní stala moje úžasná mazlinka, přímo závislačka, která spí natulená na mně v mé posteli. Večer už čeká u dveří, aby mohla do ložnice. Toto privilegium má z celé smečky jen ona jediná.

Na své životní prostředí jsou fixované domácí micky na dvorku. Tyhle šlechtěné kočky jsou už většinou fixované na člověka a ne na prostředí.
Některým adaptace potrvá asi delší dobu-dá se tomu pomoct bachovkami-jiné se adaptují rychleji. Takže bych se toho vůbec nebála vzít si starší kočku.

Navíc, zvířata na rozdíl od lidí umí být vděčná. Takže když je vytrhnete ze špatného prostředí a dáte jim lásku a klid, ocení to.

Měla jsem vlastně už kdysi takovou kočku, která byla evidentně týraná. Trvalo jí rok, než si u nás zvykla, ale já si s ní pak mohla dělat cokoliv. A to můžu i nyní, se všemi 9. Nechají si všechno líbit, protože mi věří.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 17:20:57
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Vy nemáte asociace? Smile Mě to napadlo hned, jak jsem v příspěvcích přečetla slovo "bezpapírák". Já za to nemůžu. Laughing


Sorry, fakt slabé, toto sa dalo lepšie vypointovať Wink
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 17:54:07
Odpovědět s citátem

A jak, například? To by mne zajimalo. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (14x)
4
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top