Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prodej koťat a zájemci o ně


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Ptají se zájemci PRVNĚ na cenu kotěte a jak s nimi jednáte dál?
dohodnu se s nimi na ceně, která jim vyhovuje a kotě jim prodám
4%
 4%  [ 1 ]
snažím se vysvětlit, jaké jsou náklady na odchov a nemůžu jít pod cenu
34%
 34%  [ 8 ]
zetám se, zda je zajímá jen cena a nic jiného o kotěti a zdraví rodičů
34%
 34%  [ 8 ]
takový zájemce mi nestojí za další komunikaci
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
majda234



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 9
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2011 15:46:19
Odpovědět s citátem

Přeji hezký den,

narazila jsem zde na Vaši diskuzi ohledně prodeje koťátek. Jsem sice chovatelem jen chvilku - cca 2 roky, ale setkala jsem se již s mnoha lidmi, s různými názory.

V dnešní době je celkem velký problém koťátka zadávat za nějakou rozumnou cenu.

Potencionální zájemci samozřejmě mají nárok na to, si udělat jakýsi průzkum trhu a vybrat si sami takové kotě, které odpovídá ceně, byt třeba neodpovídá kvalitě atd.

Aktuálně jsem opět v koloběhu inzercí na koťátka. Nestěžuji si ohledně zájemců, těch by bylo celkem dost, ale co mě nejvíce trápí je to, že máte s potencionálním zájemcem sáhodlouhé e-mailování, vysvětlování, píšete si s ním několik dní či týdnů, a pak se Vám ani neozve, že dané kotě, které si vybral nechce. Jsem tak nějak zklamaná z jednání lidí.

Asi už si začnu dávat na lidi větší pozor, jelikož jsem příliš důvěřivý člověk.

V dnešní době chtějí lidé Ferrari za cenu ojetého Favorita.

Zrovna nedávno jsem měla hovor. Paní chtěla kocourka v dané barvě, kterého zrovna mám, první co bylo se ptala na cenu, kterou jsem jí zdělila. Na základě toho mi začala argumentovat, že ho nechce na výstavy, že ho chce jen do postele na mazlení. Navrhla jsem jí ať mi sama řekne jakou částku by si sama představila, ale že já jako chovatel mám bohužel také hranici, pod kterou nemohu jít. Na což mi řekla tak to se asi nedomluvíme a položila mi telefon.

Nedokážu si tedy představit, že bych vypiplané kotě měla prodat za 500,- (což mi samozřejmě nepokryje ani náklady na očkování a odčervení). Bohužel si lidé neuvědomují, jaké my chovatelé máme náklady na jedno kotě.

Neříkám, že nejsem schopna z ceny slevit, vždy se dá nějak dohodnout.
A když chce nějaké levné postelové kotě, tak ať zachrání život nějakému nebohému tvorečkovi život z útulku, jako jsem to před lety udělala já, když jsem také chtěla postelového mazlíčka a neměla jsem na něj finance.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2011 14:17:46
Odpovědět s citátem

Držím vám palce, abyste pro svá koťátka našla ty pravé lidičky. Nechoďte pod cenu. Pokud tedy nebudete cítit, že tak je to správné, jako se to stalo mně a nikdy jsem toho nelitovala. A s lidmi, kteří by chtěli de lux kotě zadarmo nebo za hubičku, se prostě nebavte a kašlete na ně. Nikdy to nepochopí, co nás to stojí času, námahy, emocí a peněz, než koťátka vypipláme a zbalíme jim baťůžky na cestu jinam. Ti lidé za to nestojí. A jsem přesvědčená, že u takového člověka by kotě ani nemělo záruku, že se o ně dobře postará, že ho při prvním problému neodloží jako nepotřebnou nebo porouchanou věc. Hlavu vzhůru a hledejte dál.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2011 18:18:07
Odpovědět s citátem

Nedávno jsem řešila podobný problém. Paní chtěla kotě na mazlíčka a vybrala si nejkrásnější kočičku z vrhu v barvě na kterou jsem několik let čekala. Nemohla pochopit že zrovna tuhle kočičku bych na mazlíka nabízela nerada, a pokud ano tak i u mazlíka bude kvalita kotěte zohledněna v ceně. Nabízela jsem jí kocourka ze stejného vrhu nebo kočičku z dalšího vrhu za poloviční cenu, ale trvala na svém - chtěla jedině tu vybranou kočičku ale za nižší cenu a nemohla pochopit že se nedomluvíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 19:23:09
Odpovědět s citátem

Tak abyste se tu nenudily, dám sem dlouhou kopii mé komunikace s jedním zájemcem o moje golden shaded kotě z Bulharska. O to "zajímavější", že tento pán chová čivavy a je tam jejich hlavním poradcem a sám má dovezené bengálské kočky z Kanady - to jen pro uvedení do naší mailové komunikace.... Závěr ať si každý udělá sám - já už jsem opravdu narazila na kde co, na kde koho, ale TOHLE jsem ještě nezažila Shocked Shocked

Dne 30.9.2011 8:02, xxxxxxxxxx napsal(a):
Dobry den,pise Vi chovatel z bulharska,jmenuem se Bobby Jamakov.
Chcem zaptam jaka je cena volna zlata kocicka?Budem v Brne na 09.10.Zdravi,Bobby


Dobry den, Bobby,
cena My Dream pro chov je 800 € s EU pasem a mikrochipem. Rodiče jsou
testovaní také na HCM a PKD. Pokud byste měl o ni zájem, napište mi
prosím, kde a jak by žila. Vím, že máte chov chihuahua, ale máte i
kočky? Žila by Maja volně v bytě jako člen rodiny?
Můžete mi napsat německy nebo i s translatorem anglicky.
Dejte mi prosím vědět ihned, mám pro ni dalšího zájemce zde na mazlíka.
S pozdravem
Zdenka Paulíková
CHS Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz


Ahoj Zdenka,
Ano,ja jsem chovatel civavi i bengalsky kocky.Mam 4 import
z Canada.V Bulharska ja odpovidam pro chov civavi.Mam jost
papousky,chovam Neopsephotus bourkii-mutace.Mam malo fotky na
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002924302020#!/profile.php?id=100002924302020&sk=photos
Ted jsem koupil novy dum a Vasa kocicka bude bydli s mne a muj dcerky doma.
Nechcem pro chov a vystavy,ale i nechcem vykastrovana.
Napiste jaka bude cena na mazlika.
Hezky den!
S pozdravem,Bobby


Ahoj Bobby,
bohužel, kočičky na mazlíka prodávám pouze vykastrované za poloviční
cenu - 400 €.
Zdraví
Zdenka Paulíková
CHS Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz


Dobry vecer,
Dekujem moc ale to neni muja kocicka.Vykastrovana nechcem!
Jestli ja vezmem kocicka ona bude vykastrovana ale ne ted.To muzem
udelam kdyz ona ma 4-6rok.Nevim proc mislite ze je stara na 5mesec o
kastraci.Jestli to udelate rano mislim ze neni pekno.
Hezky vecer,
Bobby
Hezky vecer a moc uspehy v chovu!
Zdravi,Bobby


Bobby, to nemyslíte vážně, kastrovat kočku, která nesmí mít koťata - až mezi 4 - 6 rokem????? V těch letech já kastruji kočky, na kterých chovám!!!
Víte, mnoho lidí chce získat kočku za cenu mazlíka a pak na nich chovat,
nebo dokonce množit koťata bez rodokmenu - proto já dám na mazlíka
nekastrované kotě pouze tomu, koho dobře znám a vím, že ji po prvním
mrouskání vykastruje. Vy prodáváte bengálky za cenu mazlíka a mohou být kastrovány až mezi 4. a 6. rokem???
Pokud mi Maja zůstane, nebudu ji kastrovat, protože mám doma
nepříbuzného kocoura, pokud ji nebudu kastrovat, dám ji jen někomu
známému a pokud ji prodám na inzerát, odejde jako kastrovaná - půlroční
kočky se běžně kastrují, poněvadž již mohou brzy mrouskat a mít koťata...
Dobrou noc
Zdenka Paulíková


Dobre rano,
OK-udelajte jak chcete.Jste v pravje.Britsky kocky bez rodokmeni
ja ne budu prodat.Jestli vezmem Maja nakrytim s bengalsky a uvidim
co bude a potom vykastovam.Jedna kocicka ostavim za sebou,druhy dam
kamaradi jak mazlicky bez penize.Viem ze jestli zustane ona bude
chovna kocka,tak treba.
Hezky den!
S pozdravem,Bobby


Bobby, tak to opravdu NE!!! Vyrábět na mojí pracně odchované kočce po
rodičích z Holandska a Belgie křížence s bengálcem to opravdu NE!!!
Zdenka Paulíková

_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)


Naposledy upravil ZdenkaP dne 3. 10. 2011 10:17:41, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 21:57:14
Odpovědět s citátem

Teda Zdenko, tak to je ale síla!!! Ufff!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2011 11:21:22
Odpovědět s citátem

Skoro to vypadá ze strany p .Bobbyho jako špatný vtip... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hrubka



Založen: 22.08.2010
Příspěvky: 14

Předmět: obsah
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2011 16:20:40
Odpovědět s citátem

Po přečtení Vašeho příspěvku jsem zjistila, že tu zírám na monitor s vyvalenýma očima, to je snad vtip? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2011 18:03:35
Odpovědět s citátem

Bohužel to není vtip, on to myslel smrtelně vážně Rolling Eyes Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2011 19:35:53
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Bohužel to není vtip, on to myslel smrtelně vážně Rolling Eyes Evil or Very Mad

DOBRÝ VEČER ZDENO,
bavím se docela dobře. Tak to normálně chodí. A vyhnout se tomu dá jedině tím, že jim tu kočenku pošlete normálně vykastrovanou a budete zticha. Chtěli na mazlíčka, budou mít na mazlíčka. Co je jiná otázka, zda prostředí v rodině je odpovídající a zda se kočenka bude mít dobře.

hezký večer
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2011 19:55:19
Odpovědět s citátem

Hanko, tak to bych nikdy neudělala.... Vše, co se kotěte týče, mám ve smlouvě - a toto bych považovala za "podraz" - nehledě k tomu, že by pak taky třeba mohla skončit někde na ulici nebo minimálně na druhé kastraci. A kde bych ji asi tak asi v Bulharsku hledala, že...
Takový člověk prostě nemá šanci moje kotě dostat, Májenka už novou rodinku našla, bude kastrovaná a bude milovaný mazlík. Některé nejisté zájemce prostě "pohrůžkou" kastrace jen otestuji, pokud proti tomu nic nemají, je reálná šance, že kočku skutečně vykastrují. Bohudík se zatím na mých kočkách bezpapíráci nepráskali (krom jednoho zbytečného krytí chovné kočky mým chovným kocourem, což mám taky na webu pod odchovy) a doufám, že nadále při mé minimální produkci koťat dokážu vybrat seriózní majitele.....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2011 20:40:46
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Hanko, tak to bych nikdy neudělala.... Vše, co se kotěte týče, mám ve smlouvě - a toto bych považovala za "podraz" - nehledě k tomu, že by pak taky třeba mohla skončit někde na ulici nebo minimálně na druhé kastraci. A kde bych ji asi tak asi v Bulharsku hledala, že...
Takový člověk prostě nemá šanci moje kotě dostat, Májenka už novou rodinku našla, bude kastrovaná a bude milovaný mazlík. Některé nejisté zájemce prostě "pohrůžkou" kastrace jen otestuji, pokud proti tomu nic nemají, je reálná šance, že kočku skutečně vykastrují. Bohudík se zatím na mých kočkách bezpapíráci nepráskali (krom jednoho zbytečného krytí chovné kočky mým chovným kocourem, což mám taky na webu pod odchovy) a doufám, že nadále při mé minimální produkci koťat dokážu vybrat seriózní majitele.....

Zdeno, já jsem to blbě napsala, já jsem to myslela obrazně. proto jsem také psala, že už potom je otázka, co by s kočenkou udělali. Ale dobře by asi nedopadla, když by neodchovali.
Já se se stejným problémem potýkám také. Pro tento případ mám opravdu dobře udělanou kupní smlouvu, která opravdu odradí každého zájemce z řad nepoctivých. On si potom každý rozmyslí, co podepisuje.

hezký večer
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 0:10:31
Odpovědět s citátem

Krásný Fanynčin konec Smile)) dojemný a úsměvný nakonec!

Podělím se i já o svůj příběh a zkušenost.
Patřila jsem mezi lidi, co přemýšleli o koťátku bez PP, ale opravdu jsem se dostala jen do fáze myšlenky, začala jsem hledat, pročítat a pochopila důvody PP, každý den jsem byla nalepená na netu na CHS, sjížděla je a okukovala ta nádherná stvoření, měla jsem i vybrané, ale bohužel scházeli penízky, takže jsem, brouzdala, snila a šetřila.
Jednoho krásného dne jsem jí objevila, Camelii, láska na první pohled, kontaktovala jsem, vstřícnou chovatelku a vyměnili si pár emailu, tentokrát mě brzdil její věk, ale kráska mi ležela v hlavě a tak jsem se pro ni rozjela.
Je to náš sobeček, které bych udělala, co jí na jejich blankytných očích uvidím.
A jelikož jedné není nikdy dost, přišla Toyotka,která nám darovala koťátka, takže se také dostávám na druhou stranu a mám z toho docela strach, jsem ráda, že jsem si tu mohla pročíst jak proklepnout „nastávající „ rodiny, jelikož já osobně, pokud jsem koukala na CHS ptala jsem se vždy na konkrétní koťátko, většinou byli zamluvená, nebo když jsme se dostali k ceně, pro mě bohužel vysoká i když vím, že pro to stvořeníčko, patřičně zasloužilá. Nikdy nezněla má první otázka,jaká je cena?
Protože jsem o mé vytoužené krásce nemluvila jako o nějaké věci a tak by to mělo být znatelné, u každého potencionálního uchazeče, po čem touží! Dokonce jsem s jednou laskavou paní komunikovala dost dlouho dávala mi rady a dokonce mě sama kontaktovala, že má koťátko, které bych si přála, ale já už měla doma svou lásku.
(Vlastně všichni,byli velice otevření a ochotný)
Přeji každému koťátku krásný a šťastný domov!
Je mi zle z inzerátu tip:Koupím koťátko klidně bez PP, nebo prodám umazlené kotě 8tt a nedávno jsem objevila, prodám kočku, vždy člen rodiny,ale potřebuji místo!
Nedávejme těmto lidem prosím šanci!

Nedokázala bych dát naše slečny, momentálně jsou to bezbranné, křehké uzlíčky, jen tak někomu.

Př. Docela hodná paní,mi vyprávěla,přivezla jsem si domů kočičku (ted´nevím plemeno) a ona mi spadla z balkónu,tak jsem jí oplakala a vydala se pro kočičku z útulku, jóó ale sphynxe toho bych si móóóc přála,jako superpremiove krmivo považuje friskies,tak toto rozhodne neeeeeee!
Co Vám budu povídat popadlo mě zoufálství.


www.smaragdsphynx.unas.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 12:44:22
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Skoro to vypadá ze strany p .Bobbyho jako špatný vtip... Sad

Bohuzial, ziadny vtip. Tento clovek skupuje macky s PP a potom ich dalej predava v Bulharsku. Bohuzial aj ja som naletel jednemu bulharovi (nebol to Bobby), predal som britku do chovu ale odvtedy nemam o nej ziadne informacie. Ziadny mail, fotografia, proste nic. A to som uz kolkokrat pisal, vzdy bez odpovede. Bobby bol v mojom pripade sprostredkovatel a daval "zaruku", ze bude macka v dobrych rukach. Je to vsetko banda smelinarov a priekupnikov zvierat. Nakupuju na vystavach a burzach v Cechach a na Slovensku doslova vsetko od plazov, cez macky, psy az po lamy. Mal som tu cest. Dorazne vsetkych vystriham pred tymito ludmi. Doteraz ma to velmi mrzi, ze ja som naletel, aj ked som predaval macku do chovu za vyssiu cenu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majda234



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 9
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 16:45:12
Odpovědět s citátem

No tak jak koukám, tak s "blbečkama" (omlouvám se za výraz, ale jinak nazvat ani nejdou) se setkáváme všechny/všichni. Jak jsem již psala, mám doma aktuálně 5 nádherných drobečků, dvě s modrýma pomněnkovýma očima, velmi atraktivní zbarvení - vzácné - červené s odznaky, pak následně 2 červené a 1 krémově bikolorní kotátka. Dotazů mraky. Reaguji i na mejly "DOBRÝ DEN, JAKÁ JE CENA KOŤÁTKA? DĚKUJI ZDRAVÍ ......." I když jsem se zařekla, že na takové mejly nebudu reagovat. Ale i přesto mi to nedá, a odepíši, co kdyby na druhé straně byl člověk, který se třeba neumí jen vyjádřit. V mejlu se rozepíši o povaze koťat, o krmení, stelivu, rodičích, atd. Pošlu fotky, s potencionálním majitelem se snažím být v kontaktu. Vždy e-mail zakončím, DEJTE MI PROSÍM VĚDĚT, ZDA MÁTE O KOŤÁTKO VÁŽNÝ ZÁJEM, ČI NIKOLIV, BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV ODPOVĚĎ S POZDRAVEM ..." a nic. Pak si přijdu jako největší pitomec na světě. Člověk se jim všechno snaží vysvětlit, zdůvodnit výši ceny pro takové či makové kotě ... A reakce absolutně ŽÁDNÁ. To už neumí ani ti lidé napsat DĚKUJI, CENA JE PŘÍLIŠ VYSOKÁ ... Nebo něco podobného???
Loni jsem nemohla strašně dlouho prodat krásnou kočičku v želvovinovém zbarvení. Jezdila jsem s ní po výstavách, měla úspěchy, velmi se líbila. Nakonec jsem ji prodala za 1500,- - hluboko pod cenou, ale nelituji toho. Kočička se má skvěle. majitelka není nijak bohatá, neoplývá ničím, ale pro kočku udělá první poslední. A já když budu vědět, že ten můj drobeček se bude mít taky skvěle, tak ho klidně prodám pod cenou. Ale za každou cenu to opravdu dělat nebudu. Mě taky kočky nikdo neprodával "zadarmo" kvůli mým modrým očím. Možná to teď vyzní sobecky, ale pokud jsem já musela na kočku našetřit (doposud šetřím. Jsem velmi vděčná několika chovatelům, že mi kočku prodali na splátky, což může být také příkladem). Spousta lidí si myslí, že když mám nevím kolik koček, že jsem bohatá a že na ně mám. Nemám a nikdy mít nebudu. Někdy je situace velmi složitá a já kolikrát přemýšlím, za co koupit krmení a stelivo ... Bohužel toto nikdo nepochopí a cena 6000,- je příliš vysoká ... tak ať je. Třeba se časem najde skvělý majitel pro mého drobečka, který si FERRARI KOUPÍ ZA CENU FERRARI A NE ZA CENU OJETÉHO FAVORITA ... kolikrát se dostávám do situace, že chci s tím vším praštit, ale vždy se najde něco, co vás žene dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 18:19:11
Odpovědět s citátem

Majdo, přesně jako vy. Několik dotazů na povahu plemene, cenu, a jestli je volná kočička i kocourek. Dlouze jsem se rozepsala, poslala aktuální fotky koťátek i jejich rodičů, napsala rozmezí ceny, poděkovala za zájem.
Už mi ani nikdo neodepsal, žádné děkuji, kočky se mi líbí, nelíbí, nevyhovuje mi povaha plemene, případně cena je pro mne moc vysoká.
Nepředpokládám, že bych hned prodala, ale dost mě takové chování zkamalo.
Další zážitek, že jsem našla inzerát kdo daruje nebo koupím kočku takového zbarvení a přiložená fotka, měli jsme podobnou moc nám chybí, ale jen ji podobnou, žádnou jinou bysme nechtěli. Napsala jsem odkud jsme, že máme podobná koťátka, a pokud má zájem, ať napíše. Pán mi odepsal, že by chtěl bližší informace, a že by se s dětmi přijeli podívat, pro maminku by to bylo překvapení, prý chodí stále na hrobeček brečet. Odepsala jsem, bylo mi jich líto, vím jaké to je přijít o miláčka, napsala jsem všechny podrobnosti, fotky, cenu, dokonce s tím, že nevím jestli je pro ně moje nabídka finančně dostupná. Shodou okolností jsem v jednom útulku objevila podobná koťátka dvě sestřičky. Přidala jsem i odkaz na útulek s tím, že pokud si nemohou dovolit z finančních důvodů kotě s PP ode mne, že mohou poskytnout domov těmto, které jsou prakticky zadarmo. Ještě jsem se také rozepsala s osvětou, a jak se přimlouvám aby si případně z toho útulku vzali obě sestřičky, a ať rychle jednají, že taková koťátka tam dlouho nebudou.
Celý dlouhý mail, jsem ukončila přáním, že ať si vyberou kotě ode mne nebo z útulku, držím jim moc palce, aby u nich bylo brzy zase veselo. A ať mi dají vědět jak pochodili.

Sad Nikdo už neodepsal, ani žádné díky za snahu, Sad velké zklamání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majda234



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 9
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2011 12:12:22
Odpovědět s citátem

Tak zase opět jedna zkušenost. Je to 3 týdny, co si u mne paní rezervovala kočičku. Pevně jsem věřila, že jsem konečně narazila na člověka, který by snad byl hoden pro mou kočičku. První návštěvu paní odřekla - musela synovi nutně dovést dárek - návštěvu měla domluvenou již 14 dní. Následně se mi přihlásila, že přijede následující týden, opět nic. Komunikace probíhala doposud zcela bez problémů, o kočičku se zajímala, trpělivě jsem odpovídala na její dotazy. Podruhé odřekla s tím, že zaspala. No budiž, ale když se nedostavila ani na třetí dojednanou schůzku, to mi věřte, že jsem již vytočená na maximum. Na sms v průběhu času jsem se dotazovala, jak se jede, jaká je cesta, atd., když se blížil čas na vyzvednutí paní nikde, neodpovídala, telefony nezvedala, případně hovor vytípla, no co si takovém člověku mám myslet?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 20:07:23
Odpovědět s citátem

jeden z dôvodov, prečo by som nemohla mať CHS a odchovávať... debilní záujemcovia.
Úplne mi stačí to, čo sa hlási o naše obyč mačky, často nejakým spôsobom postihnuté. Dokonca aj tu býva prvá otázka, aký máme adopčný poplatok a či mačku dovezieme Rolling Eyes Nikoho nezaujíma, koľko stoviek eur sa na každé z tých zvierat minulo, pretože prevažná väčšina k nám príde dochrámaná, chorá, čaká ich neskôr kastrácia. Že sme OZ a veľa vecí hradíme zo svojho (darcov je žalostne málo)... Jediné, čo ich zaujíma je, koľko to bude stáť ich. A ešte im mám mačku aj doviezť.
Tieto dotazy už ignorujem. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale nikomu takému nebudem dávať svoje ťažko vypiplané zviera. Ako mám veriť, že sa u takého človeka bude mať dobre, aj ak sa mu niečo stane?
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ilinoiska



Založen: 10.03.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 19:11:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den, podala jsem inzerát na prodej koťátek a napsala jsem tam, že na strohé dotazy jen na cenu nebudu odpovídat.

Přišel mi tenhle mail:

"Na strohe dotazy ohledne ceny nebudete odpovidat? To snad neni mozne? A proc tam tu cenu nedate? Ta je snad dost dulezita! Jestli ne tak muzete dat kocku zadarmo! Co vy jste za obchodniky? Ocividne nejaci lajkove!"

Paní jsem poslala docela peprnou odpověď. Nějak mi s těmi lidmi dochází trpělivost. Když už se chtějí ptát pouze na cenu, slušelo by se napsat aspoň jméno, byť třeba smyšlené.
Ale oni ještě chtějí diktovat, co máme a nemáme psát do inzerátů?

Ilona
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 23:35:05
Odpovědět s citátem

Ilinoiska napsal:

Přišel mi tenhle mail:
"Na strohe dotazy ohledne ceny nebudete odpovidat? To snad neni mozne? A proc tam tu cenu nedate? Ta je snad dost dulezita! Jestli ne tak muzete dat kocku zadarmo! Co vy jste za obchodniky? Ocividne nejaci lajkove!"


Ilono, to mi něco připomnělo, pokud chcete, koukněte sem - http://blueboard.cz/kniha/ps13j5hvot19h5ph17a5au7ff3xmr4?strana=14 - zhruba v půlce strany z 21.8. zápis od V. a naše konverzace, kterou jsem rázně ukončila - zajímavé je, že se nikdy předtím a samozřejmě ani potom, neozval/a.....
A určitě nemám zájem, aby se některé z mých koťat dostalo do rukou takové "Kočičí mámě", jako právě probíhá ve zcela marném tématu.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (24x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
7
Pojištění koček (17x)
8
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top