Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vanoce a Silvestr - porada


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
caroluss



Založen: 21.11.2011
Příspěvky: 3

Předmět: Vanoce a Silvestr - porada
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 0:33:45
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem Smile,

chtela bych Vas poprosit o radu.. vlastnim britskeho modreho kocourka, ktery je mu teprve 8 mesicu. Studuji a casto jsem v Praze. Na Vanoce a Silvestr chci stravit na Morave u rodicich.
Premyslim, ze bych ho vzala s sebou na Moravu na tyden. Chci se zeptat, zda memu kocourkovi vadit nebude - cesta vlakem na 4-5hod, na jine prostredi (moc velky byt)
Mate nejakou radu, nebo co mi doporucujete - vzit ci nevzit?

Mockrat dekuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 12:10:50
Odpovědět s citátem

Zdravím,
já bych osobně kocouře nechala doma. Když budeme mít někoho kdo ho obden nakrmí, vymění vodu a pohraje si, tak to ten týden vydrží a bude to pro něj lepší. O Vánocích většinou bývá spoustu chaosu a veselí a kocoura to akorát vyděsí, doma, kde to zná, bude klidnější. Navíc byste ho musela pořád u rodičů hlídat, zda někam neleze nebo nedělá nepravosti ataky byste z návštěvy nic neměla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 16:46:51
Odpovědět s citátem

Víte, jak se chová v přepravce, když jedete třeba k veterináři?? Možná jste ani nikde nebyli, když je mu 8 měsíců, zkuste ho teda vzít do přepravky a projet se s ním třeba tramvají (kocouře namuchlat do deky, případně obalit přepravku, aby Vám nenachladl) a uvidíte, jak to bude snášet, zda se nebude dobývat z přepravky za každou cenu a tak.
Já osobně bych ho s sebou vzala, protože ze svátků bych neměla pro změnu nic já, abych myslela na kocouře zavřeného týden doma, vždy je riziko, že se může cokoliv přes den stát a nebude nikdo, kdo by to řešil - já osobně jsem své odjezdy na dovolenou řešila tak, že tu s kočkounama někdo bydlel, ale na opateru sousedce jsem je nechala jen přes jednu noc...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Vanoce a Silvestr - porada
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 17:28:52
Odpovědět s citátem

caroluss napsal:
Ahoj vsem Smile,

chtela bych Vas poprosit o radu.. vlastnim britskeho modreho kocourka, ktery je mu teprve 8 mesicu. Studuji a casto jsem v Praze. Na Vanoce a Silvestr chci stravit na Morave u rodicich.
Premyslim, ze bych ho vzala s sebou na Moravu na tyden. Chci se zeptat, zda memu kocourkovi vadit nebude - cesta vlakem na 4-5hod, na jine prostredi (moc velky byt)
Mate nejakou radu, nebo co mi doporucujete - vzit ci nevzit?

Mockrat dekuju


Dobrý den,

jsem rovněž pro variantu vzít ho k rodičům Wink. Jelikož je to místo, které během života stejně budete pravidelně navštěvovat, takže není vyloučeno, že by jste ho tam brala poprvé a také naposled. My s kočkama jezdíme k rodičům pravidelně. Už tam byl i náš nejmenší prcek - necelých 6 měsíců. Žádnou neplechu tam nepáchal. Máme nahoře svůj velký pokoj, kde mají toaletu, malé škrabadlo, jídlo, hračky a když jsme během dne dole, jdou s námi a když je to přestane bavit, jdou zase nahoru. Ale také bych nepodceňovala radu od Zdenky, aby jste vyzkoušela, jak bude reagovat, když je delší dobu v přepravce. Jen pro představu točíme trasu Nový Jičín - Brno a naše kočky jsou zvyklé cestovat, takže jim to nevadí. U svých koček mám vyzkoušeno, že jsou spíše fixované na lidi a to, kde jsou není až tak podstatné. Za zkoušku nic nedáte a když, tak budete vědět, že je pro kocourka vhodnější nechávat ho doma a najít někoho, kdo ho v době nepřítomnosti bude opečovávat. Každá kočka je stejně jiná a nedá se plošně zhodnotit, jak bude reagovat.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:22:55
Odpovědět s citátem

Tady univerzální rada prostě není. Záleží na povaze zvířete.

Jeden můj kocour je doma naprosto všude, kde jsem já-i u veterináře Wink . Toho můžu vzít naprosto kamkoliv. Ani test s přepravkou není vypovídající-zrovna tenhle v ní vříská jako na lesy, ale stačí ho z ní vyndat, a neřeší, kde je. Je spokojenej všude. Toho bych mohla vzí s sebou naprosto kamkoliv.

No a pak mám zvíře, které bych asi nikam vzít nemohla, protože by to byl stres pro všechny zúčastněné.

Máte-li jen jednoho, tak bych se spíš přikláněla k tomu, vzít ho s sebou, pokud to není vyložený posera a neschovává se před každou návštěvou. Kdyby byl doma sám, nebylo by to dobré. Holt vám bezbyde nic jiného než to prostě risknout a odzkoušet, co to udělá. Nechat ho doma samotného týden vidím jako větší zlo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 21:42:17
Odpovědět s citátem

No já bych taky vyzkoušela, jak se chová v přepravce, a možná bych ještě zkusila do vlaku kšíry, aby nemusel být celé ty hodiny zavřený a zase na druhou stranu neutekl. Ale asi bych ho vzala s sebou. Také byste u rodičů měla mít nějaké klidné místo, kam by se mohl uklidit, kdyby chtěl... kde by měl pelíšek a tak.
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 0:18:55
Odpovědět s citátem

Na tak dlouhou cestu by kšíry mohly být dobré-ale kocour by na ně musel být zvyklý. Což by zase nemusel být až tak velký problém-čas nějaký ještě je, takže denně ho do nich na chvíli obléct, hrát si s ním a čas pomalu prodlužovat-to by mohlo fungovat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Mňoukání a štěkání (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top