Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Složení granulí jednotlivých značek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jelizaveta
Anonymní





Předmět: Složení granulí jednotlivých značek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2011 17:08:47
Odpovědět s citátem

Dnes jsem se pídila po složení granulek (konzerv, kapsiček) jednotlivých značek a tak mě napadlo, jestli by se tu nedala psát složení granulí apod., co máte doma. Na jednotlivých stránkách najdu někdy i jiné informace o daných granulích apod. než jsem četla předtím. Proto by se mi nejlépe orientovalo podle toho co je na obalu. Vím, že bych si mohla projet i zahraniční stránky, ale zas tak perfektně neovládám jazyky. Třeba teď hledám složení granulí Applaws a Almo nature. Smile Ale i jiné značky by mě mohly třeba zaujmout složením. Moje číča je totiž hrozně vybíravá, vždycky když koupím 2 kg balení nějaké značky, tak zpočátku ji jede, ale jak ji dobíráme, tak už tam není skoro vůbec nadšení Laughing

ACANA PACIFICA
vykoštěné maso lososa (15%), dehydrované maso lososa (15%), dehydrované maso sledě (14%), červenohnědé brambory, hrách, dehydrované maso jezerního síha (8%), batata sladké brambory, kuřecí tuk (konzervován vitamínem E) 7%, vojtěška sušená na slunci, vykoštěné maso sledě (2%), vykoštěné maso candáta (2%), rybí přírodní aroma, dýně, listy tuřínu, špenát, rajská jablka, mrkev, jablka, organická chaluha, brusinky, bobule oskeruše, bobule jalovce, černý rybíz, kořen čekanky obecné, kořen lékořice, kořen anděliky lékařské, pískavice řecké seno, květy měsíčku lékařského, sladký fenykl, listky máty peprné, květy heřmánku lékařského, květy levandule, saturajka zahradní, rozmarýna lékařská, vitamínové doplňky (vitamín A, D3, E, B5, B6, B12 niacin, thyamin , kyselina listová)

dusíkaté látky 35%
tuk 20%
vlhkost 10%
popel 7,5 %
vláknina 2,5%
vitamín A 15 000 m.j./kg
vápník 1,3%
fosfor 1,1%
omega 6 3%
omega 3 1,4 %
taurin 0,5 %
hořčík 0,09%
ph 5,0
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2011 19:55:05
Odpovědět s citátem

Něco jiného je supe složení, co se nám dvounožcům zalíbí, a něco naprosto jiného je kočičí chuť-takže např. zrovna Acana, co mě by se líbila, úspěch u nás neslavila.... Evil or Very Mad

Zrovna dnes jsem odvezla do útulku 2 8 kilové pytle krmení, které se mi líbilo, ale mé kočky byly nekompromisně názoru, že je to pro ně nejedlé-všech 9 dohromady. Tak jsem kapitulovala, šla uvařit kuře a objednala jiné granule, které vím, že baští. Confused
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2011 20:28:49
Odpovědět s citátem

Tatiano,naprostý souhlas,svým složením se mi nejvíce ze všech granulí zamlouvají granulky ORIJEN así 75% masa,nebo ryby a zbytek ovoce,zelenina.Moje kočky však usoudily,že to není jedlé,už třikrát jsem se pokoušela je na tyto granule převéct:-((((

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2011 22:47:09
Odpovědět s citátem

Já s nimi dopadla stejně-mohla jsem si je sežrat sama Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pées



Založen: 06.10.2011
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 11:11:47
Odpovědět s citátem

já takhle bojuju s kapsičkama a konzervičkama. Ještě že rodiče mají číču nevybíravou, která ochotně "dojídá", když naše madam ohrnuje nos
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jelizaveta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 12:03:33
Odpovědět s citátem

Vím, že kočku můžu krmit jen tím co ji chutná a nebudu do ní cpát co nemá ráda. Ale zase na druhou stranu přece ji nebudu dávat Whiskasem(protože ji moc chutná), ale vyzkouším radši lepší krmiva s dobrým podílem masa bez barviv, konzervantů ... a z nich ji snad něco bude chutnat, ale k tomu potřebuji znát složení, jestli něco z toho neobsahuje. p.s. whiskas apod. malá nikdy neměla
Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 12:29:41
Odpovědět s citátem

:
Jelizaveta napsal:
Vím, že kočku můžu krmit jen tím co ji chutná a nebudu do ní cpát co nemá ráda. Ale zase na druhou stranu přece ji nebudu dávat Whiskasem(protože ji moc chutná), ale vyzkouším radši lepší krmiva s dobrým podílem masa bez barviv, konzervantů ... a z nich ji snad něco bude chutnat, ale k tomu potřebuji znát složení, jestli něco z toho neobsahuje. p.s. whiskas apod. malá nikdy neměla


V internetových obchodech,např.tady:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/senabelle/dospele_kocky/121558

je po levé straně veškeré granulované krmivo,které prodávají,když si jednotlivé druhy rozkliknete u všech je napsáno složení.Nemusí se to tady vypisovat:-).Tam můžete vybírat:-)))

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jelizaveta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 12:35:56
Odpovědět s citátem

vím, že je to na zoohitu, ale když si rozkliknu třeba složení granulí applaws /a nejen ty), tak se to moc nedozvím (mám ráda % složení), proto by mě zajímala přesná složení, co jsou napsána na obalech. Jsem náročná. Smile
Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 12:56:02
Odpovědět s citátem

Jelizaveta napsal:
vím, že je to na zoohitu, ale když si rozkliknu třeba složení granulí applaws /a nejen ty), tak se to moc nedozvím (mám ráda % složení), proto by mě zajímala přesná složení, co jsou napsána na obalech. Jsem náročná. Smile


Ale vždyť to tam je.Koukala jsem zrovna na ten Applaws.je tam napsáno % složení hlavních složek,a níže potom množství doplňkových látek,já si myslím,že pro to,posouzení kvlity je to dostačující,doplňkové látky se udávají všude ve váhových jednotkách jenom podíl vápníku a fosforu se udává také v %.Tyto dvě složky musí být spolu v určitém poměru.Vy máte asi tu představu,že vám tady budou vypisovat složení krmiva,kterým krmí,ale to asi nikdo dělat nebude,možná se mýlím,ale já bych určitě netahala 10kg pytel k pc a opisovala z něj složení:-)))).Ona tady totiž většina z nás má více koček a tudíš kupují 10kg pytle s granulemi:-)))


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jelizaveta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 13:07:33
Odpovědět s citátem

Vím, že to tam je, ale mě by třeba zajímal ale % podíl masa ... kdo chce napsat složení svých granulí, které má doma, ať napíše. A opsat to z 10 kg granulí, jde napsat i po jejich spotřebování z prázdného obalu. Na zoohit jsem třeba psala ohledně podrobnějšího složení applawsu, ale nikdo neodpověděl, takže tak.
Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 14:17:39
Odpovědět s citátem

http://www.spokojenakocka.cz/spokojenakocka/eshop/2-1-Granule-pro-kocku/105-2-Applaws/5/1344-APPLAWS-Cat-Chicken-400g

Informace o složení jsou přímo od distributora pro Čechy:) Snad to bude takto stačit.
Pokud by někdo sháněl takovéto informace, snažím se je k jednotlivým krmivům uvádět. Jsou dost důležité při rozhodování o koupi vhodného krmení. Pokud jsou nedostatečné, stačí napsat, zjistím:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jelizaveta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 14:49:47
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
http://www.spokojenakocka.cz/spokojenakocka/eshop/2-1-Granule-pro-kocku/105-2-Applaws/5/1344-APPLAWS-Cat-Chicken-400g

Informace o složení jsou přímo od distributora pro Čechy:) Snad to bude takto stačit.
Pokud by někdo sháněl takovéto informace, snažím se je k jednotlivým krmivům uvádět. Jsou dost důležité při rozhodování o koupi vhodného krmení. Pokud jsou nedostatečné, stačí napsat, zjistím:)



Super, děkuji moc za odpověď. Snad to pomůže i ostatním při rozhodování.
Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 16:53:41
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
http://www.spokojenakocka.cz/spokojenakocka/eshop/2-1-Granule-pro-kocku/105-2-Applaws/5/1344-APPLAWS-Cat-Chicken-400g

Informace o složení jsou přímo od distributora pro Čechy:) Snad to bude takto stačit.
Pokud by někdo sháněl takovéto informace, snažím se je k jednotlivým krmivům uvádět. Jsou dost důležité při rozhodování o koupi vhodného krmení. Pokud jsou nedostatečné, stačí napsat, zjistím:)



Smile),ale úplně stejně to je napsaný i u toho odkazu ze ZOOhitu co jsem sem dávala.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 21:42:15
Odpovědět s citátem

Bětko aha:). Psala jsem to v letu, odkaz na zoohitu jsem nerozklikla. To se omlouvám za duplicitu. Každopádně tyhle informace jsou i na stránkách výrobce, takže víc asi nezjistíme.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 22:10:23
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Bětko aha:). Psala jsem to v letu, odkaz na zoohitu jsem nerozklikla. To se omlouvám za duplicitu. Každopádně tyhle informace jsou i na stránkách výrobce, takže víc asi nezjistíme.


Leemet,ale já si myslím,že tahle informace jsou naprosto dostačující k tomu,aby člověk poznal kvalitní krmivo:-))).Je jasný,že to chce nějaký čas to trochu prozkoumávat,aby člověk poznal co je opravdu pro kočky dobré.Něco jiného je ovšem kočičí chuť,většinou jim víc chutnají ty horšíSmile
BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 0:10:36
Odpovědět s citátem

Jo, třeba šunka. Po té by se utloukli všichni do jednoho a ruce by mi utrhali, když jim sem tam podělím jeden plátek...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 1:07:30
Odpovědět s citátem

Kdyby jenom šunka, musíme doma zápasit i o chleba s máslem nebo pizzu:D Joo kočky jsou mlsný opice. A do jakostních tabulek nekoukaj. Ale tak nám lidem taky chutnají víc různé jak říkám prasečiny:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (70x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (47x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (37x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (26x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (24x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (21x)
8
Kočičí jména (21x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top