Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sušenky - kastrát se sklonem ke struvitům a smrádkem na wc


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gatta



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: Sušenky - kastrát se sklonem ke struvitům a smrádkem na wc
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2011 10:40:14
Odpovědět s citátem

Ahoj, prosím o radu ...
Máme 3létého kastrovaného kocoura, je to nalezenec (máme ho od jeho necelých 2 měsíců). Žije převážně v bytě, a o víkendech s ním býváme u rodičů, kde chodí s ostatními kočkami ven.
A teď k tomu problému:) Poslední dobou mu opět neskutečně smrdí hovínka:(
Nyní už máme poslední zbytky RC Sterilised, a další už brát nechci. Dostává jen sušenky, občas nějaký ten mls ( whiskas polštářky, tyčinku vitakraft nebo z DM apod.), a protože je strašně vybíravý, tak nehrozí ani mléko, sýry a salámy, leda si dal občas Gourmetku,ale ani tu nedal celou Smile... Semtam ale trpí na struvity (projevovalo se to jen častým olizováním oněch partií), takže nám vet asi před 2 měsíci zakázal bílkoviny-maso. Momentálně tedy dumám nad tím, jaké sušenky mu koupit, aby byly pro kastráty, navíc se sklonem ke struvitům a ještě šetrné k jeho zažívání.
Jako kotě už vyzkoušel např. Hills a Pro Proplan (nejsem si jistá jaké přesně to bylo, myslím že nějaké kotěcí asi) a po jednom blinkal, po druhém měl průjem, kotěcí RC často blinkal, a po Brit Care neuvěřitelně smrděl (ono teda ty sušenky samy o sobě smrděly už po otevření, přišlo mi to jako plesnivý zelí Laughing ). Pak jsme krmili Acanou pro kastráty, to bylo OK,a pak jsem mu koupila Pro Plan Sansitive - to bylo asi nejlepší, chutnalo mu to, nesmrděl a bylo to OK,ale kvůli těm struvitům jsem přešla raději na něco lepšího, takže měl chvíli Pro Plan pro kastráty a nakonec jsme skončili u toho RC sterilised .
Teď fakt nevím co...Myslíte, že stačí Pro Plan Sensitive + čas od času pasta Uropet? Nebo to chce opravdu raději něco pro kastráty? Jinak už vážně nevim co, teď jsem našla např. IAMS Spacial Care Iams SC Sensitive Digestion - což by mohlo být dobré pro jeho zažívání,ale zas to asi není moc pro kastráty ...
Díky za rady, M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2011 22:13:30
Odpovědět s citátem

Moc nechápu, proč vám vet při struvitech zakázal bílkoviny - maso?? Bílkoviny nemají se struvity nic společného. Na struvity se používá okyselování moči, ale jen tehdy, pokdu se opravdu vyskytují, protože jinak zase hrozí tvorba oxalátových kamenů. Je třeba hlídat množství hořčíku v krmivu, takže bych se také vyhýbala podávání pamlsků - pokud mu samozřejmě dáte 1 polštářek nebo čtvrtku tyčinky za týden, nic se neděje. Běžná krmiva pro kastráty, natož sensible, struvity neřeší. Se smrádkem - je také možné, že jste koupila RC vyráběné v Polsku, dováží se sem originál i ty polské a na ty si stěžovalo už více chovatelů. Jinak zkrátka hovíša koček nejsou zrovna fialky, ale sama jistě poznáte rozdíl - já bych spíše ale smrádek přikládala právě těm pamlskům, poněvadž ty jsou ochucované, barvené atd. Pokud má kocourek akutní problém se struvity, doporučila bych Trovet ASD, ale je poměrně tučný, takže má-li jako kastrát problém s nadváhou, tak pak Hills Feline w/d. Je to samozřejmě dražší záležitost, ale pořád levnější, než pak návštěvy veta nebo řešení "ucpaného" kocoura. Podstatné je zajistit, aby kocour dostatečně pil. IAMSem nebo ProPlanem byste možná vyřešila smrádek, ale ne močové problémy kocourka. Mj. - Proplan se nyní komplet vyrábí v Polsku....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gatta



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 10:19:33
Odpovědět s citátem

Při vyšetření moči na struvity byla zjištěna i vyšší hodnota bílkovin (čili možnost zánětu-tak mi to bylo vysvětleno), a že tedy nemam kocourovi dávat bílkoviny, tedy maso (zdálo se mi to divné,ale nejsem doktor ...).
Pamlsky moc často nedávám, tak max 2x do týdne a to buď tak 3-4 ty Whiskas polštářky nebo takové ty sušenky na zuby, nebo jednu tyčinku (ale většinou doma nic nemám, takže spíš nic nedostává, navíc vim, že to neni uplně vhodné).
Vím, že krmivo taky nmám vhodné,ale u nás je ten problém, že to buď nežere, nebo vyblinká a nebo míval průjem, či šílený atom na záchůdku Laughing
Včera jsem mu koupila malé balení pro planu sensitive delicate, k tomu dostal uropet. Zatím tedy nevím co mu dávat, RC bylo super, nevyžral si hned celou misku, měl po tom krásnou srs,ale prostě smrad byl po celém bytě ... Bohužel jsem na obalu nenašla, zda to bylo či nebylo z Polska, zkusím se ještě pořádně podívat ...
Když jsme byli naposledy u veta, tak sjem si nejdříve volala na výsledky moči - vetka mi řekla že tam struvity má, že by doporučila sono, aby se vyloučil velký kámen, ATB a doživotně nějakou tu C/D dietu. Když jsem tam odpoledne šla, byl tam už vet co jí střídal, a ten se docela divil, dle něj sono zbytečné, velký kámen si nemyslí že by tam byl, ATB není na co, a speciální krmivo taky není potřeba, prý mam dávat jen uropet, a za měsíc na kontrolu (nevím, možná to bylo tím, že jsem mupředtím vyprávěla o mém původním vetovi, který ze mě tahal jen prachy a všechno přeháněl, jen abych u něj nechala co nejvíc peněz - taky jsme byli se struvity, ale nebudu to tady rozepisovat...)
Jinak struvity se u kocoura projevovaly tak, že si dost často a zvláštně lízal penis, který měl dle mě divnou barvu (zarudlou). Jinak problémy neměl. Ale jelikož už zkušenot mám, že tohle u kocourů není sranda, tak ho stále kontroluju.
Díky za radu, na Trovet se podívám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Původ krmiva
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 12:48:50
Odpovědět s citátem

To, kde jsou granule vyrobeny by se mělo poznat z kódů u data trvanlivosti. Pokud tam bude FR, jde o francouzský originál, pokud PL, tak je to z polské továrny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gatta



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 13:22:16
Odpovědět s citátem

J.P.: Díky, ten natištěný kód jsem přehlédla, hledala jsem přímo v těch popiskách na obalu Embarassed Máte pravdu, je tam PL, jenže tam vidím i FR ?! Tak teď jsem z toho jelen ... / 16/01/13 0455FR03 a PL1219007p (11200005) /
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gatta



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 13:32:25
Odpovědět s citátem

U toho Pro Planu Delicate Sensitive jsem našla FR ... jentak pro zajímavost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Původ granulí
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 13:51:23
Odpovědět s citátem

gatta napsal:
J.P.: Díky, ten natištěný kód jsem přehlédla, hledala jsem přímo v těch popiskách na obalu Embarassed Máte pravdu, je tam PL, jenže tam vidím i FR ?! Tak teď jsem z toho jelen ... / 16/01/13 0455FR03 a PL1219007p (11200005) /


V tom případě jsou polské. Pokud by byly vyrobené ve Francii, tak tam bude v obou případech "FR".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
HCM u koček - program PawPeds (19x)
4
Debakl (17x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
6
Zlomek vteřiny (16x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
8
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top