Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Náhlá agrese u chovného kocoura vůči druhému


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Náhlá agrese u chovného kocoura vůči druhému
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2011 11:36:51
Odpovědět s citátem

Potřebuju poradit-jestli tedy rada vůbec existuje krom toho, dát jednoho jinam...

Mám doma chovného kocoura PEB, který měl antikoncepční čip. Pořídila jsem si do chovu krásného bílého SIA. Přišel k nám trochu starší-8 měsíční. Zvykal si tu dost ztuha, byl dost bázlivý a dlouho nedůvěřivý. Ale jinak zcela bezproblémový. Se všemi kočkami se snášel bez sebemenších problémů.
Teď jsem jeho nedůvěřivost už zlomila, už se nechá mazlit, hladit, ba to i chce, ale nikdy jsem ho neslyšela vrnět-jaksi jsem k němu nedostala vrnítko
Smile . Ale to není podstatné. Zvykl si, extra mazel není, ale už se nebojí, nechá se mazlit. Můžu si s ním dělat cokoliv, jako s ostatníma, ničemu se nebrání, všechno odemne snese.

Asi před 3 týdny poprvé kryl kočku. PEB ještě neměl příliš zájem. No a je to dvy dny, co jsem najednou zjistila, že Baldík (PEB) je celý doškrábaný, vrčí, a evidentně se SIA bojí. Přitom je o 2 kila větší. Dakot ho začal napadat, ale tvrdě. Každou chvíli najdu Dakota před kadibudkou, kde vězní Baldíka. Jsem z toho hotová. Zatím to ještě není až taková krize, aby se Baldík bál jít vyčůrat nebo najíst, to ne, ale je pořád ve střehu a když Dakota vidí, vrčí. Takové chování u něj neznám. A ten bílý zmetek uši dozadu, přikrčí se, mrká ocasem a už by se do něj dal. Ještě jsem ho nepřistihla přímo při činu, ale teď nevím, jak se mám zachovat, pokud ho přistihnu. Dakot má ze mě respekt, když na něj zařvu, nežádoucí činnosti okamžitě zanechá. Ale nejsem s nimi pořád.
No a jindy přijdu do pokoje, každý někde leží a vše se zdá být v klidu jako dřív. Ale já už mám strach. Bojím se, aby mi Baldíka nezmasil a ten z toho neměl trauma.

Podle mého čip přestal účinkovat a Balík je zase kocourem a Dakot to cítí. No a chce být alfa kocourem.

Trvale je oddělit nemůžu, nemám tu možnost.

Jaké mám možnosti, jaká řešení krom toho dát jednoho pryč? Kdybych musela volit, půjde Dakot, měla bych ho kam dát dál do chovu ke kamarádce. Ale to by bylo krajní řešení. Mám nějaké jiné?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2011 17:21:01
Odpovědět s citátem

Tatiano, obávám se, že jinou možnost, než oddělit nebo dát jinam, nemáte Evil or Very Mad Jak takhle začal, on si vždy příležitost najde, jak Dakota terorizovat, případně i pěkně naháčka zřídit Mad Spíš je to tím, že sám začal krýt a u Dakota zřejmě opravdu začínají hormony stoupat a na to si siamák nehodlá zvykat. Málokdy se snesou dva chovní kocouři spolu, stává se to, když jeden z nich nekryje, ale co vím od jiných chovatelů, tak jakmile začnou krýt oba, nesnesou se. Často se stává, že napadají i "bývalého" kocoura - kastráta.... Feliway určitě máte - vyzkoušejte - ale moc nevěřím Sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2011 17:37:32
Odpovědět s citátem

Abych pravdu řekla, taky nevěřím.... Ten můj štrašpytlík se pěkně vybarvil, jen co je pravda...... ještě se drží zpátky, když mě vidí, ale jinak po Baldíkovi jede jak slepice po flusu Evil or Very Mad . Kastrovat se mi ho dát nechce, je moc hezký. Tak asi půjde ke kamarádce, co má jen kočky a kocoura žádného.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 18:16:48
Odpovědět s citátem

Dva zdraví kocouři v jednom domě, to je pěkná blbost. Každý, kdo aspoň trochu rozumí zvířatům ví, že v teritoriu si dva samci vždycky musí vybojovat vedoucí postavení. Co jste čekala, paní chovatelko? Že si to nějak rozumně vysvětlí a uzavřou dohodu o neútočení? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2011 19:49:50
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Dva zdraví kocouři v jednom domě, to je pěkná blbost. Každý, kdo aspoň trochu rozumí zvířatům ví, že v teritoriu si dva samci vždycky musí vybojovat vedoucí postavení. Co jste čekala, paní chovatelko? Že si to nějak rozumně vysvětlí a uzavřou dohodu o neútočení? Very Happy


Ja mám doma troch chovných kocúrov a nejdú po sebe, naopak, majú sa radi, spia spolu a umývajú sa navzájom, pani prirodzená fatalistka, asi teda nejakú dohodu uzavreli Wink
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 0:33:33
Odpovědět s citátem

Kočičí mámo, vy si asi o sobě myslíte, že jste snědla všechnu kočičí moudrost světa-představte si, že už jsem měla dokonce tři chovné kocoury pohromadě a neměli mezi sebou žádný problém. A vím o mnoha chovatelích, co mají více chovných kocourů společně a žijí v klidu a míru. Neučte mě znát kočky, od vás to tedy doopravdy neberu.

Navíc se zdá, že ti mí kluci nějakou dohodu uzavřeli, aspoň se už nevraždí. A Baldíkovi nepřibyli žádné nové šrámy na těle, ale ani na duši. Chová se pořád normálně, nikterak ustrašeně. Jen na sebe pánové občas zasyčí, když jsou vedle sebe moc blízko.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 7:23:26
Odpovědět s citátem

A máme tu klasickou reakci ješitné chovatelky, která sice všechno ví, ale radu přece jen potřebuje. Viz otevření tohoto vlákna. Smile
Btw, šrámy nepřibyly, vzor hrad. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 13:04:55
Odpovědět s citátem

Kočičí mámo, Taťána je chovatelka a několik kocourů už měla, ptá se na osobní zkušenost jiných chovatelů, kteří také mají více kocourů pohromadě a mají třeba stejnou zkušenost. To, že dva kocouři se nikdy nesnesou, jste si asi přečetla v nějaké hloupé knížce, tudíž na tuto radu není nikdo zvědavý., praxe je totiž něco jiného než teorie.
Nikdo neví všechno, navíc každá sitiuace je jiná stejně jako každé zvíře má jinou osobnost, proto si tady ochotně chovatelé sdělují své zkušenosti a snaží se poradit.
Taťáno, držím palce, snad to bylo jen takové vyjasnění pozic a už bude dobře. Moji dva kluci jsou jak Pat a Mat, bez sebe nedají ani ránu, oba už kryli a zatím naštěstí dobrý, snad to tak zůstane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 13:11:04
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

Btw, šrámy nepřibyly, vzor hrad. Laughing



No když už chcete rejpat do pravopisu - tak šrámy - vzor hrad se vztahuje na "y" ve slově šrámy.

Nepřibyly - podmětem jsou šrámy - rod mužský, neživotný - proto je ve slově nepřibyly "y" (shoda podmětu s přísudkem).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 13:25:30
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kočičí máma napsal:

Btw, šrámy nepřibyly, vzor hrad. Laughing



No když už chcete rejpat do pravopisu - tak šrámy - vzor hrad se vztahuje na "y" ve slově šrámy.

Nepřibyly - podmětem jsou šrámy - rod mužský, neživotný - proto je ve slově nepřibyly "y" (shoda podmětu s přísudkem).

Ano, přesně tak jsem to myslela. Vzor hrad je snad mužský neživotný, nebo snad ne? Smile Roztomile prskáte, ale kočky to přece jen umí lépe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 16:47:58
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
April napsal:
Kočičí máma napsal:

Btw, šrámy nepřibyly, vzor hrad. Laughing



No když už chcete rejpat do pravopisu - tak šrámy - vzor hrad se vztahuje na "y" ve slově šrámy.

Nepřibyly - podmětem jsou šrámy - rod mužský, neživotný - proto je ve slově nepřibyly "y" (shoda podmětu s přísudkem).

Ano, přesně tak jsem to myslela. Vzor hrad je snad mužský neživotný, nebo snad ne? Smile Roztomile prskáte, ale kočky to přece jen umí lépe.


Ach jo...

proč někteří musí rýpat, jen z principu toho, aby ostatní nadzvedli ze židle. Jste opravdu tak ubohá, až to pěkné není, ale bavte se v klidu dál.
Jen by mě opravdu zajímalo, zdali se zrovna od Vás alespoň jednou dočkám nějakého příspěvku, který by něčemu, či někomu prospěl. Ale to je asi utopie Rolling Eyes
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 16:58:52
Odpovědět s citátem

Děvčata, tato paní - Kočičí máma - se vyloženě baví tím, že rejpá (ano, já vím, není to spisovně Wink ) a provokuje, jsme pitomé, že na to vůbec reagujeme. Nic podnětného prozatím nevyprodukovala, jen špičkuje, chodí sem pro zábavu, protože některá z nás jí na to vždycky znovu a zas skočí Confused . A opět má chvíli co dělat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2011 7:17:40
Odpovědět s citátem

Amen...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2011 13:37:56
Odpovědět s citátem

A víte že ano? Přes odborný posudek Kočičí mámy se zdá, že si to pánové mezi sebou vyříkali a už týden je klid. Ba i hlavy občas strčí k sobě, aniž by na sebe vrčeli Smile . Baldíkovi se šrámy na těle úspěšně hojí, žádný nový nemá, šrámy na duši naštěstí neměl žádné, takže dobrý Laughing Tak doufám, že to tak i zůstane.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top