Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Hledá se pomoc pro kocoura


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Hledá se pomoc pro kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 9:30:52
Odpovědět s citátem

Řeším tu velký kočičí problém
...je sphynxí mazlivej moc hodnej kocour (6 let), zatím není kastrovaný. Kamarádka ho z velmi vážných rodinných důvodů dala do jiného domova, ale on má nějakou rýmu, hrozně prská, žáné testy zatím nic neodhalily a atb nezabraly. Jedna rodina si ho nemůže nechat, protože svým prskáním ničí byt, ze kterého je chce domácí vystěhovat i s dítětem a druhá strana si ho nemůže vzít zpět, protože by nebylo ani na krmení kocoura ani na krmení jejího dítěte. Velmi smutná a zapeklitá situace, padlo už i slovo utratit. Nevíte o někom, kdo by si takového kocoura mohl vzít a případnou léčbu mu zaplatit. Nebo možná spíš nápad, jak sehnat peníze na další testy a léčení kocoura, protože ta rodina, co u nich v současnosti bydlí, to finančně nezvládá, ale mají ho rádi a chtěli by si ho nechat. Ovšem je potřeba ho léčit.
Zatím byl na výtěru z nosu a následné kultivaci, z toho vyšly jedny ATB, ale nezabraly mu, předtím už se zkoušely bez valného výsledku i jiné ATB.
Kocour má ucpaný nos, je zahleněný, kašle a pčíká velké zelené hleny.
Vet jim nabízí injekce na imunitu 5x350Kč a posílá ho na vyšetření na kliniku na rhinoskopii. Náklady minimálně 5 tis a na to právě nejsou peníze.

Takže začarovaný kruh.

Budeme rádi, za každý nápad. Díky

_________________
Radka a kočičáci


Naposledy upravil RadkaK dne 15. 12. 2011 12:59:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 12:33:28
Odpovědět s citátem

Nějak nechápu, jak může "prskáním ničit byt". Maximálně mohou létat smkance a na to přece stačí vlhký hard na podlahu/nábytek a štétka s trochou barvy na zeď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 13:01:40
Odpovědět s citátem

Taky to moc nechápu, ale neviděla jsem to a zřejmě je to dost intenzivní a pan domácí, jemuž byt patří, asi není moc kočkomil. Omývají co se dá, ale ze zdí to jde i s omítkou. Chápu ale to, že je pro ně bydlení s malým dítětem důležité.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Hledá se pomoc pro kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 13:58:48
Odpovědět s citátem

Já bych se přimlouvala za sbírku na léčení. Ozvat se Radce a domluvit se jak dál, nebo se dá číslo účtu na který by se peníze na pomoc kocourovy poslaly. Jinak mě zatím nic nenapadá, ale nejsem si jistá, jestli někdo kromě mě přispěje. Snad se nás tady najde dost, aby se sphynxíkovy pomohlo.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marcela Otahalova



Založen: 05.06.2010
Příspěvky: 4
Bydliště: Velká Polom

Předmět: Pomoc pro sphynxího kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 16:28:25
Odpovědět s citátem

Myslím, že sbírka je moc dobrý nápad. Pokud bude realizována určitě se aktivně připojím.
Marcela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 19:26:56
Odpovědět s citátem

Tomu nerozumím..., prská zelené nudle, byl výtěr na kultivaci a vyšly antibiotika? To je přece hloupost... Co vyšlo v kultivaci za potvoru a co vše do současné doby kocourek bral? Byl test na chlamydie? Určitě by se měly provést napřed základní testy, což je tak patnáct stovek, než se začne kocourkovi šťourat v hlavince, nota bene, když ty zelené nudle jsou vidět a lítají na všechny strany.

Každopádně potřebuje dostat z kebulky ty hleny ven, chtělo by to zatím alespoň ACC sirup, cca 3x denně 2ml a drahé injekce Zylexisu či něčeho podobného co vet nabízí spolehlivě nahradí denně půl tablety ImunActivu, dávka na pět měsíců vyjde na cca 250 korun. Antibiotika nasadit určitě po kultivaci a testu na chlamky, ty tři dny to už vydrží.

No a pak to číslo účtu Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 21:36:09
Odpovědět s citátem

Já bych ještě zkusila Immunovet, jedno balení bych byla ochotná věnovat, jinak link pro ty, co to neznají a možná by mohli někdy potřebovat:

http://www.hobbypetshop.eu/

Teď tam mají akci-kup 2 balení a 3. dostaneš zadarmo Smile . Reference od veterinářů jsou na to velice dobré, např. zrovna rýma:

Přípravek Imunnovet byl nasazen na inf. rýmu u kotěte s inapetencí nereagující na týdenní ATB terapii / amox.clav./ Mukopurulentní výtok z očí a z čenichu rapidně ustoupil již v prvním týdnu podávání. Inicální dávka 1g ráno a 1g večer bez ATB terapie. Po týdnu snížena dávka na 1g denně. Majitelce bylo doporučeno podávání Immunovetu ještě 14 dní. Při kontrolním vyšetření již kotě nevykazovalo klinické příznaky inf.rýmy a přibralo z 1,7kg na 2kg .
MVDr. Zdeněk Blažek ml.
Veterinární ordinace Velké Pavlovice

Jinak pokud by byla sbírka, aby kocour nemusel být "odejit", také se připojím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2011 22:28:26
Odpovědět s citátem

Já bych doporučila přípravek z aloe,naší Lee také léky nepomáhaly,to aloe je sice dražší,za 1l jsem zaplatila 700kč,ale dávám denně jenom 1ml na 1kg váhy,takže to vydrží doooho:-) a je to opravdu čistá příroda a určitě pomáhá.To je moje zkušenost.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 6:41:41
Odpovědět s citátem

Strašně moc vám všem děkuji za podnětné rady. Myslím, že právě největší problém vznikl hned v prvopočátku. Nejsou peníze na řádná vyšetření a tak se to všechno zřejmě neúmyslně zanedbalo. Nikdy nevíme, do jaké se můžeme dostat situace, takže nikoho za to nesoudím.
Zkusíme to všechno vzít od začátku a tak, jak by se mělo. Navrhnu majitelům, aby zkusili rozhodně podporu imunity a nechali udělat znova základní rozbor toho hlenu a ty chlamky. Případně jim zatím nějakou korunu přispěji. Uvidíme, co z toho vzejde. Budu vás tady informovat a uvidíme, co dál. Možná někdy stačí podat jen pomocnou ruku a nějaké rady z vlastních zkušeností a pomůže to.
Znám ty majitele (před 4 lety si ode mě brali kočičku) a zaručím se za ně, že jsou to fajn lidi, kteří milují zvířata, nejsou to žádní nezodpovědňáci. Jedni z nejpříjemnějších mladých lidí, kterým jsem kdy prodala svoje kotě.
Tohohle kocourka si vzali z charitativních důvodů, ale netušili, že se to takhle zkomplikuje.
Opravdu vám všem moc děkuji
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 8:07:53
Odpovědět s citátem

Radko, až dostanu ten Immunovet, tak jim něco věnuju-pošlete mi na můj mail adresu, kam to pak mám poslat. Byla bych ochotná tomu dost věřit. Dávají se nejdřív 2g denně

Já to koupila, protože to chci dávat preventivně mamině v druhé polovině březosti a po porodu, aby měla silná a zdravá koťátka.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 8:44:53
Odpovědět s citátem

Tatiano moc díky, adresu pak pošlu. Taky se mi to docela líbí, přemýšlím že jestli se mi potvrdí březost kočičky, tak taky objednám.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 9:00:52
Odpovědět s citátem

Majitelé kocourka vám strašně děkují za podporu, už byli včera rozhodnutí, že si někde vezmou půjčku, aby kocourkovi mohli pomoci. Tak snad nebudou muset, protože to je v dnešní době nevhodné řešení.
Cituji:..."Vezmeme si k srdci každou radu, když by se sehnaly i nějaké penízky, tak bysme samozřejmě vše dokládali zprávami od veta a účtenkami."...Vyžádám si zprávu od našeho současného veta, jestli testoval víc než bakterie, zda testoval i ty chlamydie a co vlastně vyšlo za potvoru v tom výtěru...vet se mi nezdá špatný, spíš nám asi jen neříká vše...
"...acc vezmu určitě, ten je jasný...
...jinak na imunitu už bral cca za 450kč Aminex - žádná změna...
...ještě jsem mu koupila tohle

http://www.alavis.cz/alavis-enzymoterapie

Dohodli jsme se, že v pondělí zajdou za vetem, rozumně mu vysvětlí situaci a požádají o řádný návrh, jak postupovat při léčbě. Budu vás pak informovat.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Marcela Otahalova



Založen: 05.06.2010
Příspěvky: 4
Bydliště: Velká Polom

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 10:07:28
Odpovědět s citátem

Pozorně čtu celou diskuzi. A ještě mě napadlo udělat nejen chlamydie, ale komplexní krevní obraz a biochemii. Docela by mě zajímaly taky výsledky kultivace. Pokud byly navrženy antibiotika a nezabraly napadá mě zda byly dávány v dostatečné koncentraci a dostatečně dlouho. Myslím, že se jedná o bakteriální problém, ne virový. Immunovet vřele doporučuji, ale jako součást komplexní léčby a po vyřešení akutního stavu určitě alespoň dalšího půl roku. Napadá mě ještě vhodná konzultace s jiným veterinářem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 11:35:17
Odpovědět s citátem

Ono k té laborce co byla dělána, pokud se udělala jen levnější varianta, tudíž bakteriologie a následně nebyla na výsledku testována citlivost na antibiotika, mohlo se stát, že byla antibiotika dána prostě blbě. Proto je nutné znát celou historii léčby, co se zjistilo, co vše bylo děláno a co vše kocourek měl. U části sphynxů je dále problémem to, což většina veterinářů ani neví, že na ně díky rychlejšímu metabolismu normální dávka ATB nezabere a potřebují horní hranici dávkování, prostě cca o 1/3 více než je běžné, ne u každého sphynxe, ale jsou prostě takoví, kde s normálním dávkováním nepochodíte.

Co se týká léčby vůbec a případných přírodních doplňků, já se vždy snažil napřed zjistit z čeho se přípravek skládá a zda se to samé nedá koupit levněji a zda je jeho účinek prokázán a taky nezávisle na fórech, jaké jsou s tím zkušenosti. Tu samou věc pouze s jiným názvem koupíte v lidské variantě mnohokrát levněji.

Betaglukany fungují 100% na všechny živé organismy, jejich účinek je prokázán vědecky a dají se pořídit ve stylu za málo peněz hodně muziky, pro jedno zvíře na půl roku za cca 250 kaček. Proto preferuji ImunActiv, poněvadž udělá za pár kaček to, co kolikrát mnohem dražší varianty, například onen Zylexis.
U mých koček betaglukany VŽDY zabraly, že pokud nebyla nějaká blesková krizovka, obešli jsme se bez antibiotik.

Immunovet neznám, nemohu posoudit, sám jsem zvědav až to někdo vyzkouší, tím myslím v reálu, ne reference těch, co to prodávají, poněvadž pokud se kouknu na složení, je to směska vitamínů a L-lysinu, ale jak říkám, nevím, nevyzkoušel jsem to, pokud by to byl takový zázrak, bylo by to jen dobře a sám, pokud bych to měl vyzkoušené, bych byl první, kdo by to doporučoval.
Že jsou zvířata kšeft, kdy udělám hezkou krabičku, patentovaný název a zázrak za velké prachy je na světě, o tom není řeči. Stačí se podívat například na Plaque off animal na zubní kámen a zápach z papulky, "speciální" řasa 40g za 400,- a když zjistíme co to vlastně je, koupím si půl kila za stovku, ale to jsem odbočil...

Myslím že důležitý je ten test na chlamydie, poněvadž toto jsou typické příznaky, typičtější snad ani být nemohou. Pak by bylo ACC nutností a trochu ve vyšší dávce, neboť je schopno zabíjet kryptické stadium chlymydií, což nic jiného nedokáže. Navíc na ty hleny je jedinečné.
A samozřejmě zopakovat bakteriologii, kdy je nutné do žádanky napsat, jaká ATB kocourek měl!

Až bude jisté oč se jedná, šel bych dále podporou přírody, pokud by tam byly nějaké staphylokoky či streptokoky, dal bych cordyceps, pokud by se jednalo o virové onemocnění, kombinaci L-Lysinu a červených řas. Nic lepšího na toto prostě není, to je fakt.

Štourací rhinoskopii bych dal až jako úplně poslední možnost po vyčerpání všeho...

Tak..., nějak jsem se rozkecal Very Happy
No, až bude laborka, kačky určitě nějaké pošlu, můžu poslat i pixlu ImunActivu, či něco jiného, radou jsem k dispozici neustále.

Tak držíme tlapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 13:54:00
Odpovědět s citátem

Radko, vyřiď těm lidičkám, ať si žádnou půjčku neberou, že jim pomůžeme my. Každý když něco dá, tu lék, tu penízky, tak to určo zvládnou i bez půjčky. Dám jim o to ochotnějí, že uvažují o tomto půjčovacím řešení Wink - a nic vracet chtít nebudu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Marcela Otahalova



Založen: 05.06.2010
Příspěvky: 4
Bydliště: Velká Polom

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 16:45:08
Odpovědět s citátem

Jen k přípravkům z humání medicíny ač mají často velmi podobné, či stejné složení mám výhrady. Přestože se u mnohých nejedná o předávkování v pravém slova smyslu, tak je musí tělo vyloučit a u 3-5kg zvířátka je určitá zátěž. Ta se nemusí projevit okamžitě, ale časem v nějakém jiném zdravotním problému.
Souhlasím, že zvířata jsou dobrý byznys, ale nedá se paušalizovat. V humání medicíně to funguje přece naprosto stejně, neli hůře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 19:19:03
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
Nějak nechápu, jak může "prskáním ničit byt". Maximálně mohou létat smkance a na to přece stačí vlhký hard na podlahu/nábytek a štétka s trochou barvy na zeď.


Dobrý den,
nejprve bych ráda reagovala na příspěvek viz výše. Chápu, že Balisek zřejmě se "soplící" kočkou nikdy nežila, jinak by nemohla zcela naivně reagovat, že stačí vlhký hadr a štětka s barvou. Nejdříve mě to pobouřilo a rozzlobilo, ale pak jsem si vzpomněla na sebe, když jsme se z charitativních důvodů rozhodli o toho kocourka pečovat a těšila jsem, se, že mu poskytnu nový domov se vší péčí a taky mi nějaká ta "rýmička" a "kýcháníčko" nepřišlo jako překážka.

Opak je pravdou. Vlhký hadr pomůže jen v případě, že kocour kýchá poblíž vás. Já ale chodím do práce a tudíž je kocour sám 8hod denně. A za tu dobu dokáží obří hleny krásně zaschnout. Kocour má rýmu silnou a hleny jsou obřích rozměrů, kýchá Xkrát za hodinu a to metr a půl jak do dálky, tak do výšky. Jsou všude. Zaschlé utřít nejdou, jen oškrabat nožem a vydřít následně kartáčem. Z kachlí, skel a lesklých povrchů oškrábat jdou. Z nábytku to ale vždy bez újmy (poškození) nejde, obzvlášť, když jde o dřevo. A věřte mi, že to nervu dolů "šmirglem". Gauč už hraje všemi barvami od saponátů, škrábání nožem a vysávání. Teď odpusťtě ten výraz, ale žijeme jak "kočovní cikáni" všude deky a prostěradla a stejně je to málo, dokáže se prohrabat,miluje být zakutaný. Návštěvu jsme neměli ani nepamatuju, ta poslední se pozvracela (moje maminka), po tom co jí gigantický hlen přistál ve výstřihu a v kafi. Co se týká zdí, na ty hleny působí jako žíravina, malba odpadá až na zdivo, čili vzniklý kráter jen tak nezamalujete a škrábat a malovat co 14 dní prostě nelze. A majitel ať kočkomil nebo ne, v tomto ho chápu, jsou to jeho investice a jeho peníze a nemůžu mu odporovat. Na důkaz připojuji foto pro představu.




více se k tomuto tématu již nebudu vracet. Není to hlavní téma diskuze. Samozřejmě mi jde o zdraví kocoura. Ale přesto jsem musela reagovat a trochu vám to přiblížit. Aby jste pochopili závažnost situace, když nás majitel chce vystěhovat a proč. Do té doby jsme toto všechno byli ochotní akceptovat a v tichosti přecházet, ale na popud majitele jsme nuceni situaci celkem rychle řešit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 19:52:51
Odpovědět s citátem

Chudáček, to ho musí strašně vysilovat, takovéto soplení (a vás ten úklid).

Co na ty hleny dáváte (nebo jste dávali)? Je třeba to uvolnit, naředit a dostat ven. A bezpodmínečně udělat tu bakteriologii, a test na chlamky a asi i mycoplasma. Ta prvotní laborka našla co?

Pokud jsou ty hleny zelené jak jsem v úvodu zaznamenal, s největší pravděpodobností tam je bakterie která vyrábí zelenomodrý pigment, což bývají bakterie nejvíce rezistentní na terapiii Crying or Very sad Takže s největší pravděpodobností to bude bakteriální a měla by to bakteriologie odhalit.

Jinak na ty soplíky opravdu pozor, v případě že by se jednalo o chlamydie, tak to je zoonoza přenosná na lidi a přenos může mít fatální důsledky.

Držíme tlapky
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 19. 12. 2011 20:07:03, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:03:13
Odpovědět s citátem

Ještě jednou se omlouvám za předchozí příspěvek, ale pro mě to bylo nutné.

A teď už bych chtěla vyjádřit neskonalé díky Radce, které jsem se s problémem svěřila. A opravdu jsem nečekala, že mi podá pomocnou ruku tak rychle a takovým dech beroucím způsobem. Mé díky patří i Sanny a všem, kteří podpořili myšlenku sbírky. To mě naprosto odzbrojilo, nenapadla mě taková možnost ani ve snu. Kocourka utratit jsme nikdy nezamýšleli, ale na léčbu už jsme pár tisíc investovali a bohužel nejsme v situaci, kdy bychom byli schopní v těchto investicích pokračovat. To snad nemusím nijak obhajovat, v dnešní době nebudu sama. S Radkou se známe už nějaký ten pátek a můžu přísahat, že nejde o žádné tahání peněz pro svůj prospěch, vše jde přece doložit zprávami od veta a účtenkami.

Nyní ke zdravotnímu stavu kocourka. S touto rýmou se potýká už několi měsíců, ne-li rok. Já můžu mluvit jen za dobu od února, kdy se k nám Kocouř "přistěhoval. Za dobu léčby u původní majitelky bral prý Ronaxan a snad i nějaké injekce. Nevím. Po námi absolvované návštěvě veta byl nasazena novější generace antibiotik naslepo (název zjistím) a podpůrné kapičky Aminex http://www.imuprodukt.cz/produkty/pro-kocky. Dále proběhlo vyšetření krve ze které žádný výsledek nebyl. Následně kultivace z hlenů i s určením citlivosti. Ze šesti testovaných ATB vyšlo k velkému údivu veterináře jen jediné a to Enrofloxacinum, čili Enroxil. Užíval je cca 10 dní společně s Alavisem http://www.vseprozvire.cz/podpora-imunity-a-prevence-rakoviny/alavis-enzymoterapie, který má zlepšovat imunitu a dostupnost ATB do tkání. Bez úspěchu a bezezměny stavu.

Dnes byl manžel u veta zjistit více informací, naneštěstí byla ale narvaná ordinace a tak nám vet slíbil poslat veškeré zprávy emailem (zatím nic nedorazilo). Hlavně zda byl testován nejen na bakterie,ale i plísně, mykoplazmata a chlamýdie. Potom, co přesně vyšlo za potvůrku při kultivaci, tuším, že to byla Klebsiella, ale jistá už si nejsem. Hlavně pan doktor, byť je oblíbený a prý dobrý, tak není moc výřečný, takže mohla proběhnout i vyšetření, která nevysvětlil a nepitval, kocour dostal i nějakou injekci. Vždy se z veta nedá vše vytáhnout a do všeho mu kecat (naše druhá kočička je naprosto zdravá a tak k vetovi často nechodíme a neumíme se ve všem orientovat). Jeho názor dnes znova padl, jako že on už udělal vše co bylo v jeho moci a už je potřeba jen endoskopii, kvůli ložisku ve sliznici a podobně. Ale vzhledem k tomu, že stále čekáme na seznam vyšetření, která proběhly, tak nemůžu posoudit, zda udělal opravdu vše. Jakmile je budeme mít, snad ještě dnes, můžeme se rozhodnout, zda změnit veta znova kultivaci a ostatní neinvazivní testy absolvovat znova. Nebo zda už opravdu zbývá jen ten endoskop.

Co se týká kocourka, tak ten je k velkému údivu spokojený (nebo už jen zvyklý?), papá pěkně, pije, je hravý a neskutečně mazlivý. Alespoň, že ho to netrápí.

Jediný rozdíl co pozoruji během léčby je to, že se mu zlepšil čich. Dřívě moc nereagoval, těžko nacházel pamlsek hozený na zem atd. teď už lecos očichává a má větší zájem.

Moc děkuji za rady Oldy, nasadili jsme ACC a nasadíme i Imunactiv. Doteď jsem mu dával jen sirup z Jitrocele, bála jsem se "lidské léčby".

Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:07:54
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Chudáček, to ho musí strašně vysilovat, takovéto soplení (a vás ten úklid).

Co na ty hleny dáváte (nebo jste dávali)? Je třeba to uvolnit, naředit a dostat ven. A bezpodmínečně udělat tu bakteriologii, a test na chlamky a asi i mycoplasma. Ta prvotní laborka našla co?

Jinak na ty soplíky opravdu pozor, v případě že by se jednalo o chlamydie, tak to je zoonoza přenosná na lidi a přenos může mít fatální důsledky.

Držíme tlapky


zrovna jsem datlovala příspěvěk, tam najdete odpovědi. Chlamydií se bojím. Jako čert kříže. Jsem zdravotník, ale pouze "pro lidi" Smile dokážu poradit,ale u zvířátek jsem nováček, jak jsem již psala, druhá číča je dokonale zdravá, všehovšudy 2x zvracela, když sežrala mašli, trubka. Navíc je syn už delší dobu nemocný, dokonce musí jít vyndat nosní mandli, tak snad to nesouvisí. Jinak je zajímavé, že druhá kočule, byť jsou spolu, je v pořádku. A doufám, modlím se, ať to tak zůstane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:20:23
Odpovědět s citátem

Thunder:

A co vzít všechny materiály, co se zjistilo, dělalo a co kocourek bral a zkusit konzultaci u druhého zkušeného veta? V mnoha případech právě toto může pomoci, prostě může mít druhý lékař více zkušeností, nebo zrovna tu zkušenost, co je třeba.

Také je možné že je tam nějaká šílená autoimunitní porucha.

Ještě k těm chlamkám a druhé zdravé kočce. Chlamydie jsou záležitostí imunitního systému, jsou takřka všude, ale ne každý onemocní, prostě trpělivě čekají na svoji příležitost, stačí oslabení a je to...

Jak je kocour těžký? Toho ACC bych viděl tak 3x denně 1,5ml nebo 2x denně pokud jste v práci 2ml.

Koukněte na mé stránky do diskuse Příroda léčí, podobné věci tam jsou často řešeny Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:26:49
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Thunder:

A co vzít všechny materiály, co se zjistilo, dělalo a co kocourek bral a zkusit konzultaci u druhého zkušeného veta? V mnoha případech právě toto může pomoci, prostě může mít druhý lékař více zkušeností, nebo zrovna tu zkušenost, co je třeba.

Také je možné že je tam nějaká šílená autoimunitní porucha.

Ještě k těm chlamkám a druhé zdravé kočce. Chlamydie jsou záležitostí imunitního systému, jsou takřka všude, ale ne každý onemocní, prostě trpělivě čekají na svoji příležitost, stačí oslabení a je to...


No, nad tím taky uvažujeme. Víc hlav, víc ví. Jen se mi těžko hledá vet u kterého bych se nebála, že mu jde jen o prachy nebo mu třeba i jde o zdraví zvířete,ale ceny jsou neskutečné. A všichni naši kočičí známí jsou odjinud než my (Praha). Opravdu jsem se dostali na dno svých fin.možností. Ale takhle to nenecháme i kdyby jsme si měli vzít další půjčku!!! Dodali jste mi tady všichni sílu to dál zkoušet a dokázat to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:29:44
Odpovědět s citátem

Mimochodem Oldo, stránky máte moc ´hezké!!, je tam i odkaz na stránky naší Najťuly, děkuji. Dlouho jsem na kocouřovi nebyla a ani její stránky jsem dlouho nespravovala...až mě to zamrzelo, dřív jsem tu byla pečená, vařená. Synátor a práce mi zabírá všechen čas, musím si začít dělat i chvilku na net Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:36:53
Odpovědět s citátem

Tak jsem myslel že vám pošlu odběrovky na bakterku a chlamky a mám je prošlý, to je pech Evil or Very Mad

No nic, odběry zvládnete sama (klidně poradím po telefonu, kredit mám dost velkej), na to veta nepotřebujete a bude to levnější. Napište si do Sevaronu (nebo Vámi zvolené laboratoře), oni vám je pošlou, vhodná by byla konzultace po telefonu, udělat bakteriologii zároveň s průkazem konkrétního původce a stanovení citlivosti a dále chlamydie, tady by měla stačit imunochromatografie.
O FAKTURU SE TU URČITĚ PODĚLÍME.

Pokud jste ImunActiv ještě nekoupila, zrovna mi přišel, hoďte adresu, balení 90 tablet vám pošlu, to máte na půl roku.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:51:07
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak jsem myslel že vám pošlu odběrovky na bakterku a chlamky a mám je prošlý, to je pech Evil or Very Mad

No nic, odběry zvládnete sama (klidně poradím po telefonu, kredit mám dost velkej), na to veta nepotřebujete a bude to levnější. Napište si do Sevaronu (nebo Vámi zvolené laboratoře), oni vám je pošlou, vhodná by byla konzultace po telefonu, udělat bakteriologii zároveň s průkazem konkrétního původce a stanovení citlivosti a dále chlamydie, tady by měla stačit imunochromatografie.
O FAKTURU SE TU URČITĚ PODĚLÍME.

Pokud jste ImunActiv ještě nekoupila, zrovna mi přišel, hoďte adresu, balení 90 tablet vám pošlu, to máte na půl roku.


Pokud mi napíšete název těch odběrovek, mohla bych si je objednat od lékárenského distributora. Ten Imunactiv si pořídím za nákupní cenu v práci, pracuju v lékárně jako laborant, jste MOC hodný. To je otázka 200kč. Spíš se bojím té tisícovky a víc ta vyšetření a odběrem u veta,ale pokud by se to dalo alespoň částečně obejít, bylo to skvělé.

Tímto Vám nabízím jakoukoli radu v humání medicíně na oplátku, ale zdá se, že konkrétně u vás nebude potřeba Laughing a zboží za nákupní cenu i případně na recept, ale pst Wink to bych neměla křičet nahlas...

našla jsem nějaké odběrové tampony s živnou půdou,ale liší se barvou víčka a vtom už se ztrácím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 20:59:14
Odpovědět s citátem

Jejda, nejsem doktor, tak tomu nerozumím, koukám na to, je to značka,
jedny jsou COPAN STERILE SWAB APPLICATORS, to jsou takové samostatné tenoulinké drátečky s vatičkou na konci, suché, ty se použijí na chlamky, druhé jsou COPAN STERILE TRANSPORT SWAB SUITABLE FOR AEROBES AND ANAEROBES, ty jsou v umělohmotné ampulce s hnědým médiem na dně, oranžovým špuntem a také tenounký dráteček s vatičkou (normální se do kočičího nosu nenacpou).

Osobně to dělám taky tak, když jsme měli problémy, poslal jsem si to do laborky sám.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 21:03:38
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Jejda, nejsem doktor, tak tomu nerozumím, koukám na to, je to značka,
jedny jsou COPAN STERILE SWAB APPLICATORS, to jsou takové samostatné tenoulinké drátečky s vatičkou na konci, suché, ty se použijí na chlamky, druhé jsou COPAN STERILE TRANSPORT SWAB SUITABLE FOR AEROBES AND ANAEROBES, ty jsou v umělohmotné ampulce s hnědým médiem na dně, oranžovým špuntem a také tenounký dráteček s vatičkou (normální se do kočičího nosu nenacpou).

Osobně to dělám taky tak, když jsme měli problémy, poslal jsem si to do laborky sám.


My jsme ale neabsolvovali výtěr z čumáku, ale vet počkal, až si kocour kýchne, což byla chvilka a na vatičku nabrat hlen a odeslal do laborky. Surprised může v tom být rozdíl?? co myslíte?? Teoreticky asi ne u lidí se taky u vyštření průdušek zasílá pouze hlen a stačí to, není potřeba to "vytřít vatou do sucha" ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 21:06:39
Odpovědět s citátem

já mám možnost objednat asai jen tyto

http://www.dispolab.cz/picture/mikrobiologie.pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 21:14:28
Odpovědět s citátem

Tak s tou značkou fakt neporadím, tomu nerozumím, mě to vždy poslali z laboratoře.

Soplík se samozřejmě může nabrat, ale nejlepší je to asi z čumáčku, aby to nebylo kontaminované když to někam vyprskne na podlahu.

Jinak koukám že jste z Prahy, zkoušela jste Dr. Hriba? Ten je v oboru špička.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 21:25:47
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak s tou značkou fakt neporadím, tomu nerozumím, mě to vždy poslali z laboratoře.

Soplík se samozřejmě může nabrat, ale nejlepší je to asi z čumáčku, aby to nebylo kontaminované když to někam vyprskne na podlahu.

Jinak koukám že jste z Prahy, zkoušela jste Dr. Hriba? Ten je v oboru špička.


Toho neznám a na netu jsem na něj zatím nenarazila, díky za tip!!! Jinak napsala jsem do Sevaronu, aby mi poradili případně nějakou pražskou laborku, na netu jsem nic kloudného nenašla... Rolling Eyes Myslíte, že mě to vyjde takto levněji než u veta?? Nás to stálo asi 1500,- ale zřejmě jen bakterie a detekcí citlivosti, chlamky ani nic dalšího tam zřejmě nebylo a to bude teprve pálka.. Shocked ten ceník mě trochu děsí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top