Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

skoro nepapá

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: skoro nepapá
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 11:49:55
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám starosti s naším 7 měsíčním kocourkem.
V pátek jsem odpoledne přišla domů a našla na koberci pozůstatky dvou zvracení (ale jen slin). Během odpoledne se Toby vyzvracel ještě jednou (znovu jen bílé sliny) a tak jsem volala doktorovi. Ten mi řekl, ať mu do soboty nasadím hladovku a pak jen dietu z vařeného masíčka a těstovin, či rýže. Tak jsme nasadili dietu a Toby měl v sobotu ráno průjem. Od toho pátku ale přestal úplně jíst. V sobotu si asi dvakrát vzal po masíčku z dietky, ale jinak nezájem. Pije taky málo. Během sobotního večera a nedělního rána jsem vyzkoušela všechny jeho oblíbené pochoutky, jeslti si nedá aspoň to. Tak sýr odmítl a po delším přemlouvání snědl jakousi tyčinku s příchutí ryby (kočičí dobrůtka). Ale tím jeho papání skončilo. V neděli odpoledne už jsem chtěla jít k doktorovi, ale přítel mu ještě zkusil dát jednu kapsičku a z té si trochu vzal. Tak jsme mysleli, že už to bude dobré. Nicméně kocourek jí hrozně málo. Na to, jaký jedlík vždycky byl je to fakt zvláštní. Sní necelou kapsičku za den - moc nepije (určitě ne před námi - jen z vany) a granule k tomu taky nepapá. Zítra jdeme k veterináři na další odčervení, takže mu to všechno řeknu, ale chtěla jsem se zeptat i na váš názor, co by Tobymu mohlo chybět.
Chceme mu pořídit kamarádku, ale přece není možné, aby nám rozumněl, jak se o tom bavíme a začal takhle protestovat už teď Smile Žádné jiné přípravy než povídání o kamarádce doma neprobíhají, tak jak by to poznal Question Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: skoro nepapá
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 14:00:16
Odpovědět s citátem

Tak rozhodně bych zvracení nepřičítala tomu, že mluvíte o kočičí kamaráce Wink

Můj názor je - že průjem vznikl jako následek rychlého přechodu na dietu kuřecí s rýží ... kočkám takhle náhlé změny nedělají dobře a způsobují problémy s trávením ...

Spíš, než že Tobymu něco chybí, přemýšlela bych nad tím, že mu něco přebývá .... a to smotek chlupů v žaludku ... baští něco Toby proti bezoárům? Pasty, travičku, speciální granulky, rybičky v oleji??

Zeptejte se veta, jestli by to nemohlo být ono, měl by pohmatem bříška poznat, jestli v žaludku nebo ve střevech náhodou není právě smotek chlupů ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: toby
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 14:25:57
Odpovědět s citátem

nic takového nepapá - když měl doma travičku pro kočky, tak ožáral akorát igelit okolo Surprised) Takže to jsme vzdali.
Jsem ráda, že nemusím mít starost.
Mám ale další otázku - tentokrát z jiného soudku. Tak to asi raději napíšu do správného fóra. Jedná se o tu jeho novou kamarádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: toby
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 14:29:59
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
nic takového nepapá - když měl doma travičku pro kočky, tak ožáral akorát igelit okolo Surprised) Takže to jsme vzdali.
Jsem ráda, že nemusím mít starost.
Mám ale další otázku - tentokrát z jiného soudku. Tak to asi raději napíšu do správného fóra. Jedná se o tu jeho novou kamarádku.


No starost - tohle je jen můj názor, teorie, která může být mylná, takže samozřejmě se na něj musí podívat veterinář a obhlídnout ho odborným okem ... a zhodnotit, jestli je to jen přechodné (kočky občas prostě zvrací), nebo jestli to není příznak něčeho vážnějšího ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 18:57:38
Odpovědět s citátem

Ivanko, než jsem si přečetla tenhle problém, tak jsem vám odpovídala už na jiném fóru ohledně kočičky. V případě, že je váš kocourek ne úplně fit, tak bych se seznamováním s kočičkou určitě počkala. Hlavně to chce jít s Tobym k veterináři a zjistit, jestli nemá nějaký vážnější zdravotní problém a potom řešit celou věc dál. Držíme pěsti i tlapky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Toby
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2006 14:09:05
Odpovědět s citátem

jo, jo, s tím jsem počítala, že kdyby byl Toby nemocný, tak seznamování padá. Ale podle paní doktorky mu nic není. Jen je ještě podrážděný z tasemnice, kterou před 14dni měl. Takže teď už je v pořádku.
Dnes jsme nechali Tobymu udělat krevní testy a naočkovat proti Leukémii. Za měsíc jdem na přeočkování a pak nás čeká další dvouměsíční očkování. Takže kastrace bude asi až v červenci. Takže proto nový přírůstek do rodiny bude až po létě. Už se moc těšíme Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (15x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top