Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynx vytok


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: Sphynx vytok
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 18:16:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

asi pred dvěma měsici jsem si pořidila papirovou sphynxi slecnu. Po prohlidce u veterinare mi bylo konstatovana ze je zdrava a v poradku. Pred mesicem ale zacala mit zvlastni vytok z konecniku, ma svetle hnedou barvu, divný zapach ale neni to vylozene smrad, vzdy se zaspini tak ze to ani nejde umyt. Samozrejmne ze jsem hned letela k veterinari, ten mi rekl ze to nic neni jen ma naplnene nejake vacky a ze to prejde, nepreslo. Tak se ptam ma s timhle nekdo z vas zkusenosti? Pripadne co s tim mam delat? Předem dekuji za odpovedi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 19:06:07
Odpovědět s citátem

Sphynxy mám tři, ale to co je tu popisováno neznám ani u jednoho.
Anální žlázky by se měly samovolně vyprazdňovat během velké potřeby, výtok ovšem by ovšem neměl být z konečníku, ale z oněch žláz, které jsou na prdelce na pozici jako u hodin zhruba 4 a 8. Problémy s análními žlázkami jsou ale častější spíše u psů, než u kočen, takže snad někdo kdo se s tím setkal poradí. Ovšem to že by to bylo normální se mi tedy nezdá. Olizuje si kočena prdelku? Sáňkuje? Nekouše si kořen ocásku? Jak je stará?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 19:20:11
Odpovědět s citátem

jj je to tak řikate analni žlazky, i veterinar rikal ze u koček je to neobvykle lehce ji to vycistil, nebylo to pro ni nic prijemnyho a nic to nevyresilo. Spini spis v noci, vecer ji vzdy ocistim a rano je zase spinava, dost dlouho jsem nevedela jak to,ze ma vzdy spinavou prdelku..myslela jsem si ze si udelala nekde tajnou kadibudku Very Happy

Jinak co se sankovani, okusovani apod. nic z toho nedela,ani mi neprijde ze ji to nejak vadi nebo trapi,spis to trapi mne. Bojim se aby to nebylo neco skryteho...vaznejsiho.

Je to moje prvni kočička, tak jen vidim nekde nejake škrabnuti nebo cokoliv co se mi nezda hned plašim a letim na veterinu :/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 19:32:03
Odpovědět s citátem

Právě kdyby sáňkovala (i když opět toto dělají spíš psi), kočka by se spíše soustavně olizovala nebo kousala, znamenalo by to že tam bude zánět a pak je to dosti bolestivé, to by pak bylo to vážnější ale to by bylo hned poznat na chování kočky.

Zde bych snad doporučil jedině konzultaci i u jiného veta, často se stává že jeden něco neví a druhý ano Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 19:35:44
Odpovědět s citátem

Asi to tak udělam, děkuji za radu. Veterinar ke kteremu chodim nema moc zkusenosti se sphynx. kočkami. Tak snad druhy ktereho najdu bude o tom vedet neco vic.

Jinak kočička ma teprve 14 tydnu. Takže pořad miminko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 22:22:02
Odpovědět s citátem

Lilith napsal:
Asi to tak udělam, děkuji za radu. Veterinar ke kteremu chodim nema moc zkusenosti se sphynx. kočkami. Tak snad druhy ktereho najdu bude o tom vedet neco vic.

Jinak kočička ma teprve 14 tydnu. Takže pořad miminko.


Mno, 14ti týdenní prcek by problémy s análními žlázami jaksi mít neměl, to je divné. Já tyto žlázy občas nahatkám čistím, mají větší tendenci se naplňovat a nevyprazdňovat. U chlupáčů ten problém není. Ale mimino, to je prostě divný. Zkuste ještě nějakého jiného veterináře. Jo a navíc žeby jim to z těch žláz vyloženě teklo ven, tak to neznám. Musím je zmáčknout, aby ten sajrajt vytekl, samovolně neteče. S tím jsem se nesetkala, a že mám koček dost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 4:50:14
Odpovědět s citátem

Naše obyčejná sedmiletá kočenka Sárinka kterou jsem si brala z útulku má od malička také dost naplněné anální žlázy. Sice jí to nevytéká nějak samovolně, ale když je trochu ve stresu, a taky když jí dělám něco ošklivého (prášek, koupání, česání atd.), tak obsah vypustí, a že ho je.
No říkáme jí náš malý tchořík, smrad je to neskutečný, a nabito má opravdu neustále. Jiné problémy s tím ale nikdy neměla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 15:19:29
Odpovědět s citátem

Já mám sphynxe dva a u jednoho ani nevím, že něco takového v těle má. Ale druhá kočičanda si občas taky "upustí", přesně jak je psáno výše...u koupání, když se mi smeká a zmáčknu jí bříško, je ve stresu...tak si "ucákne". Jindy to ale nedělá. U koupání taky ne uplně vždy. Jen podle toho zda má náladu na koupel nebi nechce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top