Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka z útulku x kočka od chovatele


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: Kočka z útulku x kočka od chovatele
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2012 20:38:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jaké jsou výhody a nevýhody pořízení kočky z útulku nebo kočky od chovatele? Kterou kočku byste doporučovali někomu, kdo nemá s kočkama moc zkušenosti?
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2012 21:01:00
Odpovědět s citátem

Já osobně si myslím, že je to jedno. Jediný rozdíl vidím v tom, že kočka od chovatele (od správného chovatele) je opravdu kvalitně živená, odčervená, naočkovaná a případně očipovaná, s průkazem, informacemi o rodičích, fotkami od narození a podobně.

Kočička z útulku má nejasný původ, někdy i pohnutý život - mohl jí někdo ubližovat. Ale odčervená a naočkovaná by měla být taky.

A dál už v tom nevidím rozdíl. Péče o obě kočičky, pokud jsou zdravé by byla stejná.

Pokud by kočice z útulku bylo ubližováno, mohla by vyžadovat více péče po psychické stránce. Mohla by potřebovat více lásky a tepla než kočička od mala plně socializovaná.

Ale každý kočka je osobnost bez ohledu na původ.

Zkrátka nevidím v tom rozdíl. Třeba to někdo bude vidět jinak Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočka z útulku x kočka od chovatele
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 7:14:01
Odpovědět s citátem

Kočka je kočka, radost bude dělat "značková" i útulková. Nedá se vůbec psát o výhodách a nevýhodách, obě řešení mohou mít při špatné konstelaci hvězd svá úskalí.

U té útulkové člověk ví, že udělal dobrý skutek a dal domov opuštěné kočce, která pomoc potřebovala.

Já chtěla šedivýho briťáka a současně s tím jsem věděla, že dáme domov i kočině z útulku, a tak jsme udělali a jsme spokojení. A vůbec nezáleží na zkušenostech jaké člověk má, či nemá - to si může načíst i tady ve foru, co se může a nemusí přihodit.

Pokud někdo uvažuje o kotěti, tak bych rovnou doporučila výše uvedenou variantu, zvláště touží-li po nějakém konkrétním plemeni a přesto v něm hlodá červík, zda si nevzít nějakou útulkovou.

Nicméně jak píšu, obojí může mít svá úskalí.

Pravidla pro výběr (ať už kotěte s PP či kotěte bez PP) by měla být stejná - chovatel by měl být doma v rámci možností soužití s kočkama čisto, o kočky by mělo být dobře postaráno, neměly by být zavírané někde úplně bokem či v kleci, je dobré ptát se po testování na FeLV, FIV a u některých plemen i na HCM, dotyčný by měl být "sympatický", neměl by se bránit případné návštěvě a on sám by měl mít zájem na tom, aby kotě šlo do dobrých rukou.
Každopádně - od dobrého chovatele jde kotě naočkované, odčervené, případně s upozorněním u rizikových plemen i na budoucí testování HCM, od "organizovaného chovatele" také průkaz původu a kupní smlouvu, kde se zřejmě zavážete ke kastraci v jednom roce a nemnožení. Plus nějaký chovatelský servis - rady do začátku, atp.

U kočiny z útulku je též závazek také ke kastraci, kotě bude odčervené, naočkované, útulkové tety také většinou nedají kotě jen tak někomu - k tomuto bych doporučila web www.kocky-online.cz , který se problematice útulkových, bezprizorních, zraněných či týraných koček věnuje konkrétně a je tam možné najít depozita či útulky.

V obou případech by kotě nemělo být evidentně nemocné (tečení z očí, rýma, svrab v uších, blechy, viditelné problémy v srsti, průjem), případně by zájemce měl být upozorněn, že je tu nějaký problém, který je třeba řešit, nicméně nesmířit se s tím, že se uvedený problém srovná sám od sebe.

Bohužel, pak tu jsou nemoci, které může mít kotě (příp. dospělá kočka) skryté a které se projeví později. FeLV a FIV se dají spolehlivě testovat. Větší problém jsou pak koronaviry (původce FIP), případně HCM, PKD, atp., které jsou někdy v počátku prostě neodhalitelné. Nicméně to je prostě riziko, kde je větší koncentrace či fluktuace koček - což chovy i útulky či depozita bývají.

Každopádně - na Vaši otázku není jednoznačná a už vůbec ne snadná odpověď. Pokud si člověk chce kočku pořídit, doporučuji číst různé rady a projít si různé weby, je to jak pavouk - z jedné problematiky se dostanete na jinou a je možné načerpat mnoho informací a udělat si obrázek. A pak jen jít tam, kam ho táhne srdce - může se zamilovat do kterékoliv kočky a původní plány mohou vzít za své během pár vteřin.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 9:50:18
Odpovědět s citátem

Já mám dvě kočky ,každou od jiného chovatele (zakoupené rok po sobě)a obě koťátka byla nemocná.Tedy vypadala jako zdravá ale když jsem je přivezla domů,tak měli průjem krvavý a kocourek dokonce po týdnu dostal ošklivý zánět do očíčka.Takže to si nevyberete.Kočka je papírová(ocicat)ta měla krvavý průjem,léčili jsme jí 3 měsíce.Dneska jsou jí 3 roky je zdravá a kocourek také.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 12:56:41
Odpovědět s citátem

Mě by spíš zajímalo z hlediska chování kočky. Jestli se třeba dá předpokládat, že u koček z útulku by mohlo být zvýšené riziko nějakého problematického chování, vzhledem k tomu, že mívají za sebou neutěšenou minulost, případně tam bývá nějaký důvod, proč ho předchozí majitel do útulku dal. Není z těch důvodů třeba lepší pořídit si raději kočku od chovatele?
Možná bych o těchto rizikách zase tak moc nepřemýšlela, ale máme doma malé dítě, a tak až budu pořizovat kočku, budu mít zvýšené nároky nejen na její zdraví, ale i chování.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 13:37:00
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
Mě by spíš zajímalo z hlediska chování kočky. Jestli se třeba dá předpokládat, že u koček z útulku by mohlo být zvýšené riziko nějakého problematického chování, vzhledem k tomu, že mívají za sebou neutěšenou minulost, případně tam bývá nějaký důvod, proč ho předchozí majitel do útulku dal. Není z těch důvodů třeba lepší pořídit si raději kočku od chovatele?
Možná bych o těchto rizikách zase tak moc nepřemýšlela, ale máme doma malé dítě, a tak až budu pořizovat kočku, budu mít zvýšené nároky nejen na její zdraví, ale i chování.


bohužel ten důvod většinou bývá nezodpovědnost majitele Sad než nějaký skutečně rozumný důvod...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 14:02:10
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
mohlo být zvýšené riziko nějakého problematického chování


Myslím si, že i kotě od chovatele, které se jeví být v pořádku může mít skryté neduhy nebo se můžou vyklubat časem. Může se počůrávat mimo záchodek, kousat textílie atd atd

Ani tady to není jednoznačné. Shocked

Asi se zrovna v této otázce nedozvíte jednoznačné odpovědi. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 15:20:35
Odpovědět s citátem

Jednoznačná odpověď neexistuje. Je to živý tvor-když budete mít v rodině 10 dětí, budete je vychovávat stejně a stejně každé bude jiné a na stejnou situaci bude reagovat různě. Stejné je to s každým živým tvorem.

Obecně a teoreticky vzato-u zvířátka z depozita máte větší pravděpodobnost, že prošlo nějakou negativní zkušeností. Stát se mohou dvě věci-buď bude mít to negativní v hlavičce zafixováno velmi pevně, a pak to chce doopravdy zkušenosti, aby to člověk zvířátku z hlavy dostal, anebo bude neskonale vděčné a úžasné. Ale je to vždy buď, anebo. A protože jste nezkušená, máte malé dítě, nevím, jestli bych vám doporučila tohle riskovat. Teď tedy mluvím o starší kočce.

Ovšem pokud by zrovna měli někde v depozitu koťata, tak hned vidíte, zda jsou či nejsou bázlivá. Dostat byste je měla zdravá. Většinou útulkářky vědí, jaké zvířátko je a poradí, takže bych nezatracovala ani kotě z útulku.

Opět ryze teoreticky-jsme lidé různí-problémy by vám u kotěte z CHS hrozit neměly, což bohužel neznamená, že se to stát nemůže. Když budete mít smůlu a narazíte na špatnou chovku. Jsou chovatelé, a těch je většina, kteří si svého dobrého jména váží a na svých odchovech jim záleží. Ovšem i tady můžete narazit na hajzlika, bohužel. Kterého momentem předání peněz přestanete zajímat vy i jeho kotě.

Naopak při koupi kotěte bez PP, kde je většinou v inzerátech udáváno, že rodiče jsou s PP, zase můžete narazit na slušného člověka, od kterého budete mít lacino bezproblémové a zdravé kotě, nebo taky na množitele, kterého nezajímá nic než jeho zisk za každou cenu. I za cenu zdraví nejen zvířat, ale i lidí-viz vědomé prodeje koťat s plísní, která je snadno přenositelná i na člověka.

V každém případě vám doporučuji neukvapovat se. Nejdřív čtěte všechno možné-já mám pro "svoje" lidičky zpracovaný jakýsi manuál péče o kotě-můžete si ho přečíst na mém webu, dala jsem to veřejně k dispozici, a nevadí, že tam píšu o koťatech PEB a DRX. Tato plemena mají některá svá specifika, ale většina rad se dá aplikovat na jakoukoliv kočku.

http://www.prestickekocenky.mypage.cz/menu/kotata-informace-pro-zajemce/navod-k-obsluze-kotete-zn-devon

Ještě bych doporučovala přečíst tohle:

http://www.prestickekocenky.mypage.cz/menu/kotata-informace-pro-zajemce/porizeni-kotete-co-to-obnasi

http://www.prestickekocenky.mypage.cz/menu/kotata-informace-pro-zajemce/varovani

http://www.prestickekocenky.mypage.cz/menu/kotata-informace-pro-zajemce/pro-zajemce-o-jakekoliv-kote - toto jsem převzala s laskavým dovolením Luci+4

Přečtěte toho co nejvíc a pak se rozhodněte. A podle své zkušenosti (a nejen své vlastní) vám doporučuji pořídit si rovnou dva kousky-nejlépe sourozence, kteří jsou na sebe zvyklí Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 18. 1. 2012 15:59:27, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 15:51:32
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
Mě by spíš zajímalo z hlediska chování kočky.


Rubyšku jsme si brali z útulku jako kotisko - je to naprosto úžasná, mazlivá, milá kočina. Nemá jedinou povahovou vadu, pokud za ní nepovažujeme extrémní mazlivost, pažravost a vyžadování cpaní se pod peřinu v noci Smile

Určitě je na místě obrátit se na útulky či depozita, protože ženské, které se tam kočkounům věnují, je znají - a určitě nikomu úmyslně nedají problémovou kočku. Navíc myslím, že dost často problémy vznikají už jen tím, že je člověk očekává.

Mnoho lidí z Kocouře má doma nějakou tu útulkovou kočinu a nevybavuju si, že by tu převažovaly hromadné problémy s jejich chováním. Hodně to záleží i na přístupu, myslím, že člověk sám si totiž z kočky může udělat neurotika a problémového jedince, když se snaží kočce vnutit nějakou svou představu, model chování.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2012 18:08:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

souhlasím se vším, co psaly holky přede mnou.Nelze paušalizovat - zda kotě od chovatele nebo z útulku má "výhody" nebo "nevýhody".

Myslím, že při výběru hrají roli dvě podstatné věci - budete-li vybírat kotě od chovatele, tzn. kotě konkrétního plemene, je důležité volit i podle předpokládaných povahových vlastností.Tzn., podle toho, co píšete, jakou máte představu - kotě plemene klidnějšího, ne příliš akčního.

A druhá věc, neméně důležitá, ta zas platí při volbě kotěte z útulku - nebrat si kotě mladší než 13 týdnů. Předčasný odběr mívá za následek problémy v pozdějším věku kočičky - nečistotnost, neurotické chování atd. Pro zdravý vývoj kotěte je opravdu důležité, aby s kočičí mámou nebo s kočičími staršími "tetami a strejdy" bylo dostatečně dlouho a naučilo se od nich vše, co má umět, získalo kočičí sebevědomí. Prostě aby bylo socializované, v pravém významu toho slova ( socializace neznamená, že kotě přibývá na váze, jak si stále někteří mylně myslí)¨.

A ještě jedna věc - je samozřejmě super mít co nejvíc informací, vědět, předvídat - ale ne mít konkrétní představu, jak by se mělo kotě nebo kočka chovat, co bude nebo nebude dělat...aby nedošlo ke zklamání , kočky jsou velmi svébytné osobnosti a chovají se tak, jak chtějí ony...často naprosto opačně, než chce dvounožec...Jenže přesně to je na nich to úžasné:-)
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2012 12:25:27
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědi.
Ještě jedna věc mě ve vašich odpovědích zaujala. Píšete často o kotěti. Já si ale nejsem jistá - je vhodné k malému dítěti (4 roky) brát malé kotě? Jasně, kotě je roztomilé a líbivé, asi se všem bude líbit, jak si hraje, ale... předpokládám, že kotě asi bude náročnější na chov a zacházení (a můj syn je nezřídka ke kočce ne zrovna jemný, i když se ho snažím všelijak usměrňovat) a já osobně se taky nebudu moct stoprocentně věnovat novému přírůstku, když mám doma na starost ještě malého raubíře (syna) a nerada bych, aby se koťátko u nás cítilo málo opečovávané či jinak v nepohodě (myslím, že třeba mladá dospělá kočka klidné povahy by neměla takové nároky jako kotě). Tohle by zase mluvilo spíše pro útulky, což... ?
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2012 12:59:13
Odpovědět s citátem

to by naozaj skôr sedelo na útulkáča Wink
Depozitné tety Vám budú vedieť povedať, ktorý dospelák má akú povahu a či sa k Vám bude hodiť.

Tiež umiestňujem mačky a osobne by som samotné mača k malému dieťaťu nedala. Keď tak dve, alebo kľudného dospeláka
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2012 19:49:42
Odpovědět s citátem

Snažila jsem se v rámci možností o neutrální odpovědi, co se týče věku, i když vždy se toho nešlo držet.

Asi takhle, někteří chovatelé, když obměňovali svůj chovný program, tak někdy sháněli zájemce o své dospělé kočky, ale dlouho jsem neviděla takovou nabídku.

Samozřejmě útulkové tety mohou odhadnout, jestli dospělá kočka, kterou mají u sebe, snáší dobře děcka. Přiznám se, že v mezích "roztomilosti a líbivosti kotěte" jsem vůbec neuvažovala, osobně bych se ale nebála vzít si k dítěti kotě, ono zase takovou extra péči nevyžaduje a jsou na sebe zvyklí od malička, někteří dávají, někteří ne a když dítě není úplný tyran, nemyslím, že by to mohlo vadit.

Ale mám pocit, že z dřívějších příspěvků plyne, že máte nějaké zkušenosti s kočkami, takže se určitě nepouštíte na úplně neznáme pole.

A myslím, že čím víc nad tím člověk dumá, tak tím hůř vybírá ... navštivte nějakou umísťovací výstavu, až budou, a rozhodněte se na místě, popovídejte si a ono se to vyvine samo.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2012 20:23:47
Odpovědět s citátem

Ano, přiznávám se, že trochu zkušenosti mám. Máme doma už asi 7 let kocoura z útulku. (Měli jsme ho ještě, než se dítě narodilo.) Vzhledem k tomu, že s kocourem nikdy nebylo moc problémů (naštěstí), tak jsem nenabrala za ta léta moc zkušeností jakožto chovatelka čičouna (třeba zdravotní vědomosti a tak...). Proto jsem raději uváděla, že nemám moc zkušeností.
Snad se neurazíte, když prozradím, že jsem se ptala na spíše hypotetickou situaci - zatím neplánujeme pořídit další kočku, jen mě prostě tohle téma zajímalo, protože náš kocour je zřejmě už docela starý (jeho stáří nešlo už před těmi 7 lety určit, protože byl už tehdy téměř zcela bez zubů) a bohužel jednou se určitě stane, že nám zemře, a pak budeme pořízení kočky skutečně řešit.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena D.



Založen: 19.01.2012
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2012 20:29:40
Odpovědět s citátem

Tento víkend se koná výstava koček v Dejvicích, v hotelu Diplomat. Budou tam i kočičky z několika útulků. Jste z Prahy tak se můžete přijít podívat. Budete mít možnost prohlédnout si jak kočičky s PP, tak útulkové a promluvit si o nich. Kočky se stejně nejlépe vybírají srdcem a třeba se Vám v něm nějaká kočička drápkem zachytí. A to už je pak jedno jestli má PP nebo je z útulku, jestli je to kotě nebo dospělák. Budete vědět, že je to ta pravá a patříte k sobě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2012 21:22:20
Odpovědět s citátem

Jé, tak kdybych vybírala srdcem, tak bych si asi nejraději vybrala všechny. Very Happy Kolikrát když jsem byla bezdětná a narazila jsem na fotku nějaké opuštěné kočičky a přečetla si její smutný osud, jsem do manžela hučela, ať si tu kočičku k našemu kocourovi přibereme... a nakonec došlo i k činu, jela jsem si pro druhou kočičku do jednoho útulku; bohužel nám pak kočička po měsíci zemřela na FIP. Sad
A pak už jsem měla dítě a byla v takovém kolotoči, že jsem si říkala, že druhou kočku už raději ne.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2012 18:25:14
Odpovědět s citátem

Mňoukátko, když máte doma staršího kocourka, je už jedno, jestli jedno dvě kočky. Už to není moc práce navíc. Idea Víte, v případě, až vám současný kocourek jednou umře, je prima, když si může člověk slzy osušit v jiném kožíšku. A kocourek by po nějaké době trucování byl určitě rád, že má doma kočkouna na kočičiny. Myslím, že musíte počítat s tím, že nový přírůstek občas vyzdobí ruku klučiny drápkovým ornamentem. Než si zvyknou na vzájemné chování. S kotětem si kluk užije víc srandy, vyblbnou se spolu. Pokud vám nezáleží na značce, udělejte dobrý skutek, dejte domov bezdomovci. Jinak vše už bylo řečeno. Smile
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Britská krátkosrstá kočka (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top