Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kakání mimo záchůdek

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
yvis



Založen: 09.01.2012
Příspěvky: 34
Bydliště: Tábor

Předmět: Kakání mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2012 10:34:26
Odpovědět s citátem

Prosím moc o radu.Jde o to,že moje 3.měsíční kočička kaká kde jí napadne.Někdy to vypadá že míří k záchůdku.....a vykaká se na chodbě.Je pravda,že má teď stolici jako hustou kaši,před tím měla průjem,ale bojím se,že jí ten zvyk zůstane.Nebo se bojím,že jí dobře nefunguje svěrač zadečku.Je zajímavé,že čůrat chodí na wc,akorát dnes ráno jsem našla loužičku (poprvé) na chodbě u kopelny.Je možné,že zůstane pořád takové prasátko Question Budu ráda,když mi poradíte,děkuji předem.
_________________
Bohoušek a Adolfíno Papu- Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kakání mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2012 12:15:37
Odpovědět s citátem

yvis napsal:
Prosím moc o radu.Jde o to,že moje 3.měsíční kočička kaká kde jí napadne.Někdy to vypadá že míří k záchůdku.....a vykaká se na chodbě.Je pravda,že má teď stolici jako hustou kaši,před tím měla průjem,ale bojím se,že jí ten zvyk zůstane.Nebo se bojím,že jí dobře nefunguje svěrač zadečku.Je zajímavé,že čůrat chodí na wc,akorát dnes ráno jsem našla loužičku (poprvé) na chodbě u kopelny.Je možné,že zůstane pořád takové prasátko Question Budu ráda,když mi poradíte,děkuji předem.


Měla by jste napsat čím krmíte(značku granulí,kapsiček a konzerviček a všechno i jiné co jí dáváte).Hustota stolice už napovídá,že není vše v pořádku!Proto to kakání mimo wc.Kotě tím dává najevo že má nějaký zdravotní problém!Kočky i koťata jsou velmi čistotná zvířátka,tohle nedělají,pokud jsou v pořádku.Takže to není zvyk a ani porucha svěrače.Stejný problém jsem měla s naší Leou,stolice řídká-polohustá a několikrát denně bylo nakakáno mimo wc.Dvakrát přeléčená s žádným výsledkem.Potom jsem se rozhodla a začla denně podávat přípravek z ALOE Vera gelu.Problémy ustaly, stolice normální(válečky).
Lea v pořádku dodnes.Takže napište více informaci,hlavně o tom co jí dáváte jíst,třeba je to reakce na špatné,pro ní nevyhovující krmení.Ale napište úplně všechno,i to čeho jí dáváte jenom třeba na ochutnání.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kakání mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2012 15:14:10
Odpovědět s citátem

yvis napsal:
Prosím moc o radu.Jde o to,že moje 3.měsíční kočička kaká kde jí napadne.Někdy to vypadá že míří k záchůdku.....a vykaká se na chodbě.


Psala jste dříve ve svých příspěvcích i o záchůdcích a nezahrabávání, kryté i nekryté toaletě, pak o rohovém záchůdku ...

Takže zase se oklikou vrátíme k tomuhle - jaká je situace se záchůdky? Jaké teď máte? Jaké používáte stelivo? Kde jsou záchůdky umístěné? Má tam kočka dost soukromí a zároveň dobrý přístup? Není tam hluk (např. záchůdek umístěný u vstupních dveří do bytu, vedle pračky, ...)?

Mimochodem - svěrač určitě funguje správně, kdyby nefungoval, tak z ní vše teče kdykoliv a kdekoliv.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
yvis



Založen: 09.01.2012
Příspěvky: 34
Bydliště: Tábor

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2012 15:26:04
Odpovědět s citátem

Ano psala jsem už před tím a na tom se nic nezměnilo,nezahrabává...Záchůdky jsou umístěné v koupelně a řekla bych,že tam má v rámci možností klid.
S tím kakaním-Fíbí je nemocná,ale když chce,tak na wc doběhne.Má tritrichmonos (doufám,že to píšu dobře) a visus,kterému se říká ,,kočičí mor,,ale z toho se vyléčí.Papá,hraje si,pije.Já teď přemýšlím,že se není ani čemu divit,že kakání udělá někdy vedle,že?Papá jídlo od veta zn.Hills a granulky jak Hills,tak Apllaws.Kuřecí prý nesmí.Já jsem už unavená a kočička asi taky a mám o ní strach.S tím svěračem jsem se ptala,protože prý by to bylo k utracení,tak jestli nemá někdo zkušenosti.Děkuji každopádně za odpověď a uklidnění.
_________________
Bohoušek a Adolfíno Papu- Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2012 17:40:10
Odpovědět s citátem

No to je zase "novinka", takovýhle onemocnění ( http://www.nchk.estranky.cz/clanky/infekcni-choroby-kocek/tritrichomonas-foetus-u-kocek.html ), o tom jsem ještě nečetla, tak jsem si našla a zřejmě s konečníkem tam opravdu problém být může, resp. může se zřejmě vyvinout, zánět, pokud se neléčí, může způsobit inkontinenci. Předpokládám, že kočina je ve veterinární péči a řešíte to.

Nicméně to je zcela zásadní informace pro případné rady, ono bez vědomí o parazitovi by padly klasické rady - změnit záchůdek, změnit umístění, změnit stelivo, atp.

Ovšem zřejmě dochází k velkému dráždění konečníku díky parazitům, je hodně možné, že kočička prostě dojít na záchůdek nestihne.
Takže má rada by byla v tomto případě - dočasně přesunout záchůdky tak, aby je měla kočička někde hodně blízko a klidně ještě záchůdek přidat.

Jinak ještě myslím, že celkově ty Vaše problémy vůbec neznamenají, že je kočička prasátko, ale že prostě má jen velké problémy a sama s nimi určitě válčí, i pro ní musí být průjem nepříjemný a tohle jsou jen důsledky jejího onemocnění.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
yvis



Založen: 09.01.2012
Příspěvky: 34
Bydliště: Tábor

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2012 18:41:56
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,kočičku jsme museli dnes dát uspat.Pořád a všade kakala a byla už vyčerpaná.Nechtěla mi vet dát ani domů pohřbít,jak je to ošklivá nemoc,že by se to šířilo.Je mi to tak líto,byl to malinkatý Sphynx se znaky Devona Rexe,byla kouzelná,miloučká a vděčná.Je mi na nic.
Děkuji za odpovědi,já si bláhově myslela,že by měla kakání donést do wc,ale ona nestíhala a kakala i do postele.Nemohla za to.Měsíc jsem jí pokoušela léčit.Asi je to pro ní vysvobození,jak řekla vet.
_________________
Bohoušek a Adolfíno Papu- Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2012 22:05:38
Odpovědět s citátem

yvis napsal:
Dobrý večer,kočičku jsme museli dnes dát uspat.Pořád a všade kakala a byla už vyčerpaná.Nechtěla mi vet dát ani domů pohřbít,jak je to ošklivá nemoc,že by se to šířilo.Je mi to tak líto,byl to malinkatý Sphynx se znaky Devona Rexe,byla kouzelná,miloučká a vděčná.Je mi na nic.
Děkuji za odpovědi,já si bláhově myslela,že by měla kakání donést do wc,ale ona nestíhala a kakala i do postele.Nemohla za to.Měsíc jsem jí pokoušela léčit.Asi je to pro ní vysvobození,jak řekla vet.


Kočičky je mi líto, ale tohle bych řekla, že by klidně ještě mohlo vydržet déle, je mi jasné, že péče o kočičku, která všude dělá nepořádek je náročná a nevím, jaký byl aktuální stav, ale uspání je vždycky až to poslední řešení, měla ten Ronidazol, nebo jste ho vůbec nezkoušeli? Četla jsem v tom článku, že by se kočkám neměl, ale taky že na něj nejsou testy - tj. ani nežádoucí účinky nejsou vyzkoumány. Možná stálo za to to zkusit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2012 0:08:38
Odpovědět s citátem

Teď už je v každém případě na všechno pozdě, když je za Duhovým mostem............
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
yvis



Založen: 09.01.2012
Příspěvky: 34
Bydliště: Tábor

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2012 9:23:11
Odpovědět s citátem

http://www.ifauna.cz/clanek/kocky/panleukopenie/1676/ Byla pozitivní !!

http://www.siberia-neva.estranky.cz/clanky/odborne-clanky/tritrichomonas-foetus-u-kocek.html Byla pozitivní !!

Kočičku jsem si vzala ve zuboženym stavu,vážila 80 dkg.Vyšetření stolice jsem si nechala dělat v Sevaronu.Léčili jsme jí,koupila Kolostrum,Aloe vera,elixír se stříbrem,ale stav se nezlepšoval.Měla antibiotika,injekce na imunitu.Dlouho jsem se rozmýšlela jestli ji mám uspat.Ale její stav byl nevyhnutelný.Vet říkala,že by stejně umřela.Na její radu jsme museli celý byt vydesinfikovat a vše vyprat,muselo to být ošklivé onemocnění,viz.odkazy na začátku článku.Chtěla jsem jí tak moc pomoct.Ani nevíte jak je mi jí líto.
Vaše odpovědi na mě působí jako že jsem jí dala utrtit,že jsem po ní nechtěla uklízet,ale to není pravda.Denně jsem prala 4 pračky a nedělala nic jiného,než utírala hovínka tudy,kudy chodila.
Já se tady nemusím obbhajovat.Zvířátko,kterému by se dalo pomoc,bych nikdy nedala pryč.Ale Fíbince nikdo pomoc nemohl.Bohužel.
Mám doma ještě Kanadského Sphynxe Bohouška,modlím se aby to nedostal.
Děkuji za Vaše názory.
_________________
Bohoušek a Adolfíno Papu- Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2012 10:22:04
Odpovědět s citátem

Myslím, že to chápete špatně, nikdo na Vás neútočí, proto se nemusíte bránit.

Ale pro mě (a zřejmě i pro některé další), jako čitatele Vašich příspěvků je trochu nepochopitelné to, že jste si stěžovala na nezahrabávání a nečistotnost, a vlastně jako poslední informace z Vás vypadlo, že je kočina dost vážně nemocná, což pro ty, kteří se snaží poradit, pro pochopení celkové situace, byla asi ta nejdůležitější informace. Neřešilo by se, že kočina je čunče a že se to časem zlepší, ale zřejmě bychom doporučili karanténu, oddělit kočkouny, omezit prostor, hledaly by se články, které byste mohla předložit vetce, jako možnou radu, či inspiraci ... možná by to bylo k ničemu, ale snaha by se zaměřila správným směrem.

Budiž toto poučení ostatním, že chtějí-li radu, musí opravdu poskytnout všechny potřebné informace a všechna vodítka, abychom se vůbec něčeho dobrali, protože bez nich nemůžeme nikdy radit adekvátně a nemůžeme pochopit, co se vlastně děje.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
yvis



Založen: 09.01.2012
Příspěvky: 34
Bydliště: Tábor

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2012 11:37:38
Odpovědět s citátem

Já si to plně uvědomuju.Já myslela,že i když je nemocná mohla by si po sobě zahrabávat a dojít si na wc.Byla to moje blbost a naivita.Je mi všeho tak líto.Nestojím za nic.
Děkuji vám všem za názory,hezký den.
_________________
Bohoušek a Adolfíno Papu- Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2012 12:02:50
Odpovědět s citátem

Pěkný den,
neberte si to špatně, je to přesně jak říká April, až teď jsem si všimla té malé zmínky o panleukopenii, ale opravdu se ze začátku zdálo, že jde jen o nějakou nečistotnost způsobenou parazity, pokud se tam jednalo o panleukopenii, zřejmě by kočička zemřela i bez toho tricho..blabla něco.
Omlouvám se, pokud to vyznělo nějak nevhodně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kakání mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2012 12:15:58
Odpovědět s citátem

yvis napsal:
Prosím moc o radu.Jde o to,že moje 3.měsíční kočička kaká kde jí napadne.Někdy to vypadá že míří k záchůdku.....a vykaká se na chodbě.Je pravda,že má teď stolici jako hustou kaši,před tím měla průjem,ale bojím se,že jí ten zvyk zůstane.Nebo se bojím,že jí dobře nefunguje svěrač zadečku.Je zajímavé,že čůrat chodí na wc,akorát dnes ráno jsem našla loužičku (poprvé) na chodbě u kopelny.Je možné,že zůstane pořád takové prasátko Question Budu ráda,když mi poradíte,děkuji předem.



To je první příspěvek,který zde byl napsán,před dvěma,nebo třema dny!Když si přečtu poslední,tak to nějak nesouhlasí!Je to jenom můj názor,ale nějak se mi to nezdá!Na mne to působí tak,že kotě kakalo mimo záchod,,prosila jste o radu,po uspání kotěte se tady najednou objevilo,jak a čím jste kotě léčila,také diagnostika na nemoce,potvrzené vyšetřením,proč jste to nezmínila již hned v prvním příspěvku?No mám o tom všem svůj názor,který není moc dobrý.Je to jenom můj názor ale bohužel,je takový jaký je pouze na základě toho co jste sem napsala.Všechno to na mne působí velmi podivně!


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (44x)
2
RSS kanály (44x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (16x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (14x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top