Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stelivo pro koťátka

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Stelivo pro koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2012 12:08:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den, může mi prosím někdo z chovatelů poradit přímo konkrétní značku steliva, které používá s úspěchem u svých odchovů pro ko´tátka co se teprve na záchůdek učí? Koupila jsem nehrudkující zeolitové stelivo, koťata ho strašně žerou, a zrovna se mi jedno pozvracelo. Jiné nehrudkující stelivo nemůžu sehnat. Moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2012 13:59:23
Odpovědět s citátem

Myslím, že se v klidu může použít hned hrudkující, jakékoliv:). Nikdy jsme koťátka neučili na speciální kočkolit. Ale pokud chcete vyloženě učící kočkolit, tak je na trhu Biokats Trainer. Ten obsahuje pro kočičky speciální lákavou vůni. Mamka od přítele díky němu naučila chodit na záchod dvě venkovní plašanky, které vzala od továrny a teď žijí v bytě.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2012 14:12:18
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď, ten Biokatś je také hrudkující, obsahuje jen aroma pro lepší učení, ale vyloženě o to učení mi nejde, to příjde samo, ale mám obavy, aby jim pojídání kočkolitu neuškodilo, mohly by se jim i ucpat střeva a koťátko pak uhynout, z toho důvodu se také bojím hrudkujícího steliva a zvolila jsem raději to nehrudkující, ale stejně mi moc nevyhovuje. Tak bych ráda něco osvědčeného co koťátku i po pozření nezpůsobí nějaké komplikace. Minulý vrh mi tolik stelivo nepapal, trošinku ochutnali, ale tyto koťátka to zvýkají neustále Crying or Very sad .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2012 17:00:06
Odpovědět s citátem

Tak to jsem špatně pochopila. S tímhle jsem se přiznám v takové míře nesetkala, aby kotě jedlo kočkolit:(. Napadá mě ještě zkusit dřevité stelivo, je to něco jiného než bentonit, tak by to třeba nelákalo. Ale je to jen moje domněnka.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2012 20:26:18
Odpovědět s citátem

Já používám hrudkovací Cats Best pro dospělé kočky i pro koťata, nikdy jsem neměla žádný problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2012 15:10:12
Odpovědět s citátem

Také používám cat best oko plus i pro koťata, i kdyby to dala do papulky, nic moc se nestane, určitě jim to nezabetonuje střeva jako hrudkující bentonit. Dřevo je dobrá volba.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2012 15:24:38
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Dřevo je dobrá volba.


Tak ze dřeva jsem byla nej nej nejspokojenější s tímhle...cat best oko mi trošku víc smrděl než tohle...

http://www.mall.cz/steliva/jrs-zwirek-cats-best-nature-gold-10-l
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2012 12:13:40
Odpovědět s citátem

Děkuji za tipy, ale nevím, nemůžou se koťátkům po hrudkujícím Cats best ucpat střeva? Měla jsem doporučení, že to hlavně nesmí být stelivo co hrudkuje, bohužel máme nyní velký problém po požití steliva. Minulý vrh mi stelivo vůbec nepapal, ale nyní je na tom jedno koťátko velice zle Crying or Very sad .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2012 12:29:19
Odpovědět s citátem

Jak jsou vlastně koťátka stará? A co jedí? Zkusila jsem hledat na zahraničních webech. Jezení kočkolitu může být známkou řady onemocnění, např. anémie. Také to může souviset se stravou, můžou jim chybět určité živiny.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2012 13:09:18
Odpovědět s citátem

Koťátka mají 5 týdnů, zatím stále na mlíčku od maminky o nic jiného zatím nejevila zájem. Také mě napadlo, že jim třeba chybí nějaké minerály, ale vet si to nemyslí, to by musela mít problém i kojící kočička.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2012 22:08:53
Odpovědět s citátem

Leemet, mně ochutnávají stelivo absolutně všechna koťata... Některá víc, některá míň, ale skutečně všechna. Možná by opravdu neochutnávala dřevitý Cats Best, ale ten nemohu používat kvůli alergii kastrátky a dávat Gold se mi pro malinké ťapinky nechce, takže dokud ho nepřestanou žrát, používám nehrudkující (Catsan, Biosand absorbent nebo Biokats sepiolite, ale ten jsem již delší dobu neviděla). Zatím bohudík nikdy žádný problém nebyl.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2012 22:47:44
Odpovědět s citátem

Pro mě je to novinka, tedy myslím jezení kočkolitu v takové míře, že by se kotěti mohly ucpat střeva. Mám za sebou jen dva odchovy, takže zkušenosti oproti tobě Zdenko nula nula prd:). Ale ani jsem o tom nikde neslyšela. O kočkách se holt člověk pořád něco učí. Jinak Sepiolite mají v Pet Centeru v Horních Počernicích, mohli by ho mít i v Brně.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 0:28:01
Odpovědět s citátem

Nemyslím, že jezení steliva koťětem = zdravotní problém... Malé dítě přece také poznává svět skrze ochutnávání kdečeho, má období, kdy strká do pusy fšecko( Wink ) - no a co je kotě? Taky mimino, a dělá totéž. Takže ochutná i kočkolit. Po dřevu, byť hrudkujícím, se mu nic nestane, dřevo nevytvoří beton jako bentonit. To se rozpustí.

Moje koťata taky ochutnávala.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 10:53:11
Odpovědět s citátem

tiež mi mačatá ochutnávajú stelivo.
Najhoršia bola ochutnávka silikátu, ten sa na jazyk nepríjemne nalepí a zanechá ranku, takže drobcovi krvácala pusa. Silikát som teda odstránila.
Bentonit nejaký týždeň ochutnával, ale fakt len troška na jazyk, potom pochopil, že sa to neje a fakt som ešte nepočula o mačati, čo by ho zožralo toľko, aby sa upchalo.
Drevené nepoužívam, vadí mne aj mačkám
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 11:03:20
Odpovědět s citátem

Tak já už o úmrtí kotěte díky zabetonovanému bříšku slyšela od chovatelky, které se to stalo. Ta mě právě varovala, mně by to nenapadlo. Nakonec je vždy lepší neštěstí předcházet, než si pak drbat hlavu, ne Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Stelivo pro koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 12:06:03
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Dobrý den, může mi prosím někdo z chovatelů poradit přímo konkrétní značku steliva,


dobrý den,
po mých zkušenostech kdy mi koťátko umřelo na požití silikonového písku
( a podotýkám, ne zrovna maličké - 6 týdnů), kamarádce chovatelce po požití hrudkujícího steliva také, jsem začala kupovat pro všechny doma rakouský písek z drogerie Schlecker ¨ Premium hygiene Katzenstreu¨, má eco atest a 10 l stojí 90 Kč. Pouze saje, nehrudkuje, je zcela bílý a velmi se mi osvědčil. Sypu do každého záchudku pouze 5 cm, denně to vysypu a mám klid. Vůbec nesmrdí, ani po vyčurání kluků.
hezký den všem
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 13:40:58
Odpovědět s citátem

Některá moje koťata opravdu jen ochutnají a pak to dolují přilepené z tlamičky nebo doluju já, ale některá jsou fakt pažravá a jsou schopna to křoupat jako granule. A protože jsem plašan, tak mě hned napadlo, co by hrudkující mohlo v bříšku udělat (bojím se i toho nehrudkujícího, leč něco jim dát musím...). Cenu pytlíku v tomto případě neřeším, stačí mi na mé "početné" vrhy 3 koťat jeden pytlík na 2 vrhy, jakmile ho přestanou žrát, přejdu hned na hrudkující.
Vidíte, Hanko, od Schleckera jsem ho kdysi měla z Rakouska a bylo dobré, tady mám Schleckera uprostřed města, takže kulit pytel k tramvaji a pak MHD domů, to se mi nechce, takže to řeším sepiolitem.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 14:46:57
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Některá moje koťata opravdu jen ochutnají a pak to dolují přilepené z tlamičky nebo doluju já, ale některá jsou fakt pažravá a jsou schopna to křoupat jako granule. A protože jsem plašan, tak mě hned napadlo, co by hrudkující mohlo v bříšku udělat (bojím se i toho nehrudkujícího, leč něco jim dát musím...). Cenu pytlíku v tomto případě neřeším, stačí mi na mé "početné" vrhy 3 koťat jeden pytlík na 2 vrhy, jakmile ho přestanou žrát, přejdu hned na hrudkující.
Vidíte, Hanko, od Schleckera jsem ho kdysi měla z Rakouska a bylo dobré, tady mám Schleckera uprostřed města, takže kulit pytel k tramvaji a pak MHD domů, to se mi nechce, takže to řeším sepiolitem.


Zdenko, 10 litrů, ne 10 kg. je to hodně lehké. Já tedy kupuji 40 pytlíků lx za 2 měsíce a dojedu autem.
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top