Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Občůrávaní jen na určitých místech


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
puik



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: Občůrávaní jen na určitých místech
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2012 20:34:58
Odpovědět s citátem

Hezký den, Bydlíme v dvougeneračním domku. Máme celkem 6 koček (2x kočičky a 4x kocourky) všichni jsou vykastrovaní a nechodí ven. Z nikým není problém jen jedna kočička, máme jí cca 3 roky, teď začala občůávat dolní byt u mamky, kde ostatní kočky tráví nejvíc času. Kočička se nikdy moc do smečky nezačlenila. Je spíš samotář. Když je u nás v bytě, tak nikde nečůrá a vše je v pohodě. Nevím čím to může být. Máte někdo radu???? Dolů jí vodím už jen na záchodek, když jsem jí ho pořídila k nám, tak ho ignoruje. Takže musíme dolů, ale jakmile jí tam nechám o trošku déle než je vykonání potřeby, tak zřídí půlku bytu Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2012 22:49:17
Odpovědět s citátem

Jako první bych se snažila vyloučit zdravotní problém. Takže nabrat moč stříkačkou a odnést na rozbor vetovi. Moč nesmí být starší 2 hodin, radši zcela čerstvá. Může mít zánět močáku a takto na to upozorňuje, to kočky dělají velmi často. Pokud se nemoc vyloučí, je třeba hledat dál, co jí začalo náhle vadit. Já si ale myslím, že v tom bude ten problém zdravotní.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
puik



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2012 22:54:49
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Jako první bych se snažila vyloučit zdravotní problém. Takže nabrat moč stříkačkou a odnést na rozbor vetovi. Moč nesmí být starší 2 hodin, radši zcela čerstvá. Může mít zánět močáku a takto na to upozorňuje, to kočky dělají velmi často. Pokud se nemoc vyloučí, je třeba hledat dál, co jí začalo náhle vadit. Já si ale myslím, že v tom bude ten problém zdravotní.


Zdravotní problém nemá, byla asi před 14 dny na celkové prohlídce a brali jí i ktrev na rozbor a vše v pořádky. Mám podezření, že to má spíš psychické Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 6:34:12
Odpovědět s citátem

puik napsal:
brali jí i ktrev na rozbor a vše v pořádky.


Testovali jste i moč?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
puik



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 8:00:19
Odpovědět s citátem

April napsal:
puik napsal:
brali jí i ktrev na rozbor a vše v pořádky.


Testovali jste i moč?



Moč jsme netestivali,ale dělal rozbor bobku Laughing Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 8:33:44
Odpovědět s citátem

No takže jak píše výše tatiana, moč odebrat a nechat otestovat, je třeba vyloučit zdravotní příčinu, která se nemusí ukázat v krvi a ani v bobcích, ale právě v moči.

V moči se mohou vytvářet kamínky, které mohou způsobit dráždění močové trubice a z toho může klidně vzniknout i zánět močových cest. Přítomnost kamínků může kočku nutit k nečistotnosti.

Tohle je vždy první krok - vyloučit zdravotní potíže s močovými cestami, pak se dá pátrat dál po tom, co může být důvodem k nečistotnosti.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
puik



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 10:07:44
Odpovědět s citátem

April napsal:
No takže jak píše výše tatiana, moč odebrat a nechat otestovat, je třeba vyloučit zdravotní příčinu, která se nemusí ukázat v krvi a ani v bobcích, ale právě v moči.

V moči se mohou vytvářet kamínky, které mohou způsobit dráždění močové trubice a z toho může klidně vzniknout i zánět močových cest. Přítomnost kamínků může kočku nutit k nečistotnosti.

Tohle je vždy první krok - vyloučit zdravotní potíže s močovými cestami, pak se dá pátrat dál po tom, co může být důvodem k nečistotnosti.


No jo, jenže, když je celý den u nás v bytě tak je naprosto v pohodě. Nikde ani kapička, prostě pohodová míca, ale když si večer začne mňoukat, že chce na wc, tak jí vezmu dolů, tam se vyčůrá, vykaká jak má a když se zakecám, nebo jí tam chvíli nechám, tak začne obíhat kde co a značkuje. Rekla bych, že tohle se zdravím jako takovým, nic moc společného nemá, ale moč odeberem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 11:43:39
Odpovědět s citátem

Kočička může být ustrašená a nejistá, to by mohl být důvod proč si značkuje dolní prostory. Jako řešení bych na zkoušku zkusila nahoru rozmístit na různá místa víc záchůdku. Třeba si nějaký vybere.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 11:47:50
Odpovědět s citátem

Při náhlé změně chování se ale samozřejmě na prvním místě nabízí zdravotní potíže. Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 13:49:07
Odpovědět s citátem

Problémy s močovými cestami se musí vyloučit jako první, když se rozjedou, tak pak to může být opravdu hodně nepříjemné a to především pro kočinu (kdo měl zánět močových cest ví, že je to utrpení). Navíc ono už se párkrát stalo, že se tu daly hlavy dohromady, jak řešit nečistotnost, a nakonec se z toho vyklubal problém se šutříky.

puik napsal:
a když se zakecám, nebo jí tam chvíli nechám, tak začne obíhat kde co a značkuje.


Nicméně pak další krok (abyste neměla pocit, že jsme posedlé jen močovými šutříky Smile) ... zvažte to, co jste vlastně sama napsala ... značkování ... pokud dobře chápu, kočka se zdržuje v bytě u vás, ostatní kočky se zdržují spíše dole. Kočky jsou v podstatě teritioriální zvířata, je možné, že když je celý den zavřená mimo, má pak potřebu si označkovat "rozšířené území", i jen to že chodí na záchůdek, kam zřejmě chodí ostatní kočky - označkuje si svým pachem území/záchůdek. Značkování se netýká jen klasického kocouřího občůrávání, ale týká se i koček a vůbec pak nehraje roli, že je kočka vykastrovaná - takové škrábání stromu venku dává návštěvníkům jasně najevo, že tady je obsazeno, stejně tak bobky mohou sloužit jako značka. Kočka v dolní části domu cítí pach ostatních koček, a možná má potřebu jim tam nechat svou značku.
Takže zvažte, zda by nemělo dojít spíše k otevření prostoru a pokusu o hromadné sžívání. Doporučuji dohledat informace o Feliway či Bachovo květové terapii (Bachovky).

Kočičí mysl je poměrně přímá, jen je třeba si správně přeložit signály.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
puik



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 14:00:46
Odpovědět s citátem

Doporučuji dohledat informace o Feliway či Bachovo květové terapii (Bachovky).

Kočičí mysl je poměrně přímá, jen je třeba si správně přeložit signály.[/quote]

Na tu terapii určitě mrknu, ono se kočky znají, protože do té doby než začala značkovat byly všechny pohromadě. Pak jsme přišli na to, že když je u mě, tak to nedělá a teď je tu a dolů chodí opravdu jen na toaletu. Ale už jsem jí tu dala záchodek, tak prostě se bude muset naučit čůrat tady. Je možné, že prostě s těma ostatníma jen nechce být a občůrává ze stresu. Je fakt, že jsem jediná, kdy Elišku (kočičku) dokáže chytit a ke komu jde a tulí se. A taky jí ostatní většinou, když se nudí nahánějí. Ale je mi divné, že tři roky jí to nevadilo a najednou už toho má nejspíš dost. Tak jsem chtěla vědět jestli s tím nemáte někdo nějakou zkušenost. Případně nějaké bylinky co by jí trochu od toho pomohly. Což mě přivádí na již zmiňované Bachovky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 17:22:05
Odpovědět s citátem

Pokud tedy máte vyloučené ty nemoci močových cest, tak bych možná ještě zauvažovala nad tím dát "nahoře" těch záchodků více - třebas prozatím jen provizorních, v nějakých plastových krabicích, na různá místa, jestli teda je tam více prostoru, aby si vybrala, kde by jí WC vyhovovalo. Třeba jí místo, určené vámi, nevyhovuje Very Happy já vím, že to zní divně, ale i to se stává....
Odpovědět 
puik



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2012 18:07:59
Odpovědět s citátem

Už to tu mám. Smile
Dočetla jsem se v tom Feliway, že to může být u citlivých koček i při změně bytu a to by možná odpovídalo. Mamka dělala nějaké úpravy tak třeba je Eliška rozhozená z toho. Jinak je mi to fakt záhadou.Tu zdravotní stránku prozkoumám, ale myslím si, že tím to nebude. Vsázím na tu psychiku Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top