Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dotaz


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 21:36:13
Odpovědět s citátem

[quote="Tea Racer"]Ano já tu píši bláboly, hlavně že vy ne. Smile
Čekal bych zde trochu sofistikovanější názor, než co tu zaznělo.

Rady lidí jak se kočky a kocouri chovaji bez kastrace od lidi co maji doma jen kastraty hodne vypovídají.
quote]

Z nejakého dôvodu mám pocit, že Vám tu odpovedali chovatelia i nechovatelia, ľudia ktorí majú doma chovné mačky a kocúrov i kastrátov, nestačilo, stále chcete mať pravdu, OK. Aký level sofistikovanosti by Vám tak asi stačil? PhD? - špecifikujte:)))))
Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 0:43:30
Odpovědět s citátem

Nejspíš tady máme Kočičího tátu Smile
O svých zkušenostech nepíšete nic, jaké máte kočky, jak je chováte či držíte atd., možná by bylo lepší, kdybyste nás poučil o tom čaji, o tom zjevně víte hodně dle Vašich stránek, ale se svými názory mezi zodpovědnými chovateli i majiteli, kteří sem chodí pro radu či poradit si vzájemně, stěží uspějete.
Jinak vše bylo řečeno, nemám co dodat....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 8:03:08
Odpovědět s citátem

Moc všem děkuji za odpověd. Včera jsme byli u vet kocourek je zdráv tak jsme řešili zda kastrovat či ne řešila jsem s ním i variantu chemické kastrace a asi zvolíme variantu klasické kastrace z důvodu že kocourka do chovu nemáme papíry k němu máme, ale už když jsem si ho pořizovala věděla jsem že na výstavy jezdit nebudem , jen jsme chtěli mít jistotu že opravdu budu mít čisteho Sphynxe proto jsme kupovali dražšího kocourka,ale vážně jen na mazlení a pro děti alergiky. Vím že mě spoustu lidí odsoudí za kastraci, ale je mi to už jedno jak psala v předešlé odpovědi Tatiana krásně to napsala a moc jí zato děkuji vážně nechci stále kupovat nový nábytek a smradlavý a pochcaný barák také ne , takže kastrovat půjdem předešle dva kocoury jsme měla také kastrované Perského a Britského kocoura a žádní hlupáci z nich nebyla byli ta osobnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 10:51:38
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Nejspíš tady máme Kočičího tátu Smile



Zdenko, tak teď jste to rozsekla Smile Jsem pod stolem, fakt. To se vám povedlo. Konečně se můžu v tomto vláknu zasmát, jinak jsem si připadala jako na Marsu. Díky Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 10:53:29
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
Vím že mě spoustu lidí odsoudí za kastraci, ale je mi to už jedno


Myslím, že jste se rozhodla správně. Důležité je, aby váš kocourek byl spokojený a vy také. A to určitě budete. A co si myslí nějací "tátové a mámy" vám může být fuk Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 11:46:39
Odpovědět s citátem

Děkuji za podpoření , myslím že kocourem i po kastraci zůstane a hlavně jemu bude líp a nám také , jen se chci zeptat zda mu po kastraci mám změnit granulky zatím papka teda spíše žere royal canin kitten 36 je na nich závislák Laughing zda pak máme najet na granulky pro kastrovaný ? děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 11:57:22
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
Moc všem děkuji za odpověd. Včera jsme byli u vet kocourek je zdráv tak jsme řešili zda kastrovat či ne řešila jsem s ním i variantu chemické kastrace a asi zvolíme variantu klasické kastrace z důvodu že kocourka do chovu nemáme papíry k němu máme, ale už když jsem si ho pořizovala věděla jsem že na výstavy jezdit nebudem , jen jsme chtěli mít jistotu že opravdu budu mít čisteho Sphynxe proto jsme kupovali dražšího kocourka,ale vážně jen na mazlení a pro děti alergiky. Vím že mě spoustu lidí odsoudí za kastraci, ale je mi to už jedno jak psala v předešlé odpovědi Tatiana krásně to napsala a moc jí zato děkuji vážně nechci stále kupovat nový nábytek a smradlavý a pochcaný barák také ne , takže kastrovat půjdem předešle dva kocoury jsme měla také kastrované Perského a Britského kocoura a žádní hlupáci z nich nebyla byli ta osobnosti.


Je to správné rozhodnutí-obojí. I že jste na kocourkovi nešetřili a koupili si zvíře papírové z chovné stanice, i že budete kastrovat. Věřte mi, mám už pár let zkušenosti jak s kastráty, tak s nekastrovanými kocoury-a s těmi je to zvěrstvo. Fakt nepomáhá nic, jen to vzít jako daň za koťátka. Je pár šťastlivců, jejichž chovní kocouři nečůrají na nepatřičná místa, ale je jich jako šafránu. Většina chovatelů prostě řeší jen to, jak byt udržet provozuschopný, aby smrady nepomřeli Wink . Já mám ještě tu kliku, že mí kocouři značkují-nemočí plný močák-a značkují na místa, kde to až tak nevadí, že se to dá dobře uklidit. A navíc mí kluci díkybohu nesmrdí. Přesto to je nepříjemné a xkrát denně lezu a prohlížím jejich oblíbená místa a uklízím. Ale mám, co jsem chtěla, protože chci koťata, tak to musím skousnout. Kdyby mi ale měli čůrat do gauče, postele a tak, to by šli taky a na chov bych se vybodla. To už je neúnosné. Natož u kocoura, který k chovu určený není. A radím vám dobře, jakmile s tím začal, chvátněte si, než se mu to nežádoucí chování upevní. Aby s tím nepokračoval i po kastraci. Ještě tak 14-30 dní ho pak hlídejte, po měsíci by ho to ochcávání už mělo definitivně přejít.

Granule bych mu zatím nechala, v klidu je dokrmte. Je mu 9 měsíců, ještě je může. Pouze kdyby začal drasticky rychle přibírat, změňte krmení. Uvidíte sama. Mám kastrátů 5 a tlustý je jeden jediný. Nemusí nutně tloustnout. Zkuste mu pak koupit třeba tohle krmivo http://www.zoofast.cz/taste-wild-rocky-mountain-feline-formula-68kg-p-12827.html.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2012 20:58:17
Odpovědět s citátem

Tak v uterý jedem na kastraci tak snad vše proběhne hladce a náš drahoušek nám brzo odpustí Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2012 23:02:01
Odpovědět s citátem

Druhý den nebude vědět o ničem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2012 16:41:09
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
Tak v uterý jedem na kastraci tak snad vše proběhne hladce a náš drahoušek nám brzo odpustí Rolling Eyes


Jano, nenechte se rozhodit panem Chytrým. Kocourek Vám neodpustí, protože Vám odpouštět nemá co! Kočky neumí přemýšlet jako lidi - prodělaný zákrok si nespojí s Vámi a že by Vám vyčítal jakési celoživotní zmrzačení, tak je už úplná pitomost.

Kocouří kastrace je skutečně jednoduchý zákrok, který nezabere víc než pár minut (přesvědčila jsem se o tom na vlastní oči, jelikož jsem byla díky příteli veterináři přítomna při kastraci našeho kočkouna). Hojení probíhá rychle a téměř bezbolestně, protože řez je veden pouze kůží, nezasahuje do žádných hlubších tkání jako u kočky. Kocour se prospí, pak se nejspíš pozvrací z narkózy a bude se trochu motat, za 2 dny však bude více-méně fit a po týdnu na něm vůbec nic nepoznáte!

Z vlastní zkušenosti Vám mohu potvrdit, že kastrace sice utlumí nežádoucí pohlavní chování zvířete (značkování, teritoriální agrese atd.), jeho povahu však v základu nezmění! Jeden z mých kocourů byl kastrován v 8 měsících, druhý ve 2.5 letech, kočka až ve 4. roce života (ti poslední dva nějaký čas působili v chovu). Po kastraci sice přestali toužebně helekat nebo počůrávat kvartýr, jinak však zůstali stejní jako předtím. Lobotomik byl nadále lobotomikem (od malinka je to taková pomalejší, ne moc chytrá blondýna), cvok cvokem a naše dominantní primadona se pořád chová jako pupek světa - kastrace-nekastrace:-)

Osobně si myslím, že soudný člověk bez chovatelských ambicí nakonec dobrovolně sdílet byt s plodnou kočkou / kocourem ani nemůže - vždyť by to byl masochismus! Ono se to snadno lká nad představou nebožátka úpícího pod kudlou veterináře - jenže zpravidla jen do první říje nebo první louže... Když se pak týden nevyspíte, protože kočka celé noci bloumá bytem, řve a řve (sousedé si Vás ráno soucitně prohlížejí ve výtahu a pátrají po modřinách, které jsou očekávaným výsledkem toho nočního kráválu u VásSmile ) nebo když denně perete peřiny a drhnete gauč octem (jediným úspěchem je to, že to u Vás srmdí jako v konzervárně na okurky, kde celá pracovní směna vymočila do nálevuSmile ), tak Vás ten soucit rychle přejde a honem scháníté první volný termín u veterináře:-)

Stejně tak bludná je představa, že chovatelé propagují kastrace kvůli ochraně svých "investic". Nabídka papíráků i bezpapíráků je víc než štědrá, poptávka omezená... Když si někdo bude chtít koupit "tu modrou kočku" za 2 tisíce, tak si jí prostě koupí! A když někdo bude chtít odchovat koťata na PP mazlech, odchová je - a Vy si podepsanou smlouvou o kastraci si můžete akorát tak více co!

Kdo se však trochu orientuje v plemenitbě, tak vidí i "za zrcadlo" - vídí riziko HCM, PKD, PRA... Vidí, jak se vytrácejí exteriérové i povahové znaky plemene... Vidí majitele, kteří si v dobré víře pořídili 7-8 týdenní "čistokrevné" koťatko a pak brečí na fórech, že je nemocné, agresivní, asociální...

Kastrace NENÍ mrzačení! Je to rozumné opatření, jak dopřát svým zvířatům (i sami sobě) klidný život a jak neprodukovat koťata, o které se neumíme či nechceme kompetentně postarat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2012 19:47:18
Odpovědět s citátem

Balísku, tleskám-lépe bych to nenapsala.

Akorát všech mých 5 kastrátů nevědělo o ničem už druhý den po kastraci. A ochcávači s tím milým zvykem přestali do 2 týdnů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2012 11:22:56
Odpovědět s citátem

Balísku, palec nahoru, líp by to už nikdo nenapsal Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana.k



Založen: 13.07.2012
Příspěvky: 36
Bydliště: Terst

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2012 22:18:33
Odpovědět s citátem

Ahojky vsem Very Happy ,
i kdyz od posledniho prispevku v teto diskuzi uplynulo dost casu, musim teda rict, ze me to zvedlo ze zidle.. Twisted Evil Jak muze nekdo napsat, ze kastraci se kocour "zmrzaci" a ze kdo ma rad sve kocky je nekastruje atd atd a plno dalsich takovych blbosti??!!
Mel by se o danem tematu alespon nejdriv informovat a pak troubit do sveta takovy kraviny!
Naopak, kdo ma rad sve kocky a kocoury a nema je na chov, je da vykastrovat a to co nejdriv!
Tatiano, absolutne souhlasim s Vasim nazorem, ze kotata budete prodavat (nebo uz prodavate) vykastrovane!
My sice s chovem teprve zaciname, takze zkusenosti prakticke musime jeste nasbirat, ale jelikoz vsichni vime, jaci jsou lidi, tak nejake pravidlo o pozdejsi kastraci ve smlouve nam bude bohuzel casto slouzit jen jako toaletni papir. A take jsem toho hodne precetla o kastraci v ranem veku - je tam vic pro nez proti. Takze i my jsme rozhodnuti, ze az (jestli buh da) budeme mit kotatka, budeme je na mazliky prodavat jiz kastrovane a tech na chov myslim velmi malo..
Myslim, ze kdyz se clovek pusti do chovu, melo by byt automaticke, ze to bude delat zodpovedne!
Mejte se vsichni krasne, hezky vecer
Very Happy
_________________
Jana & Melody & Sunshine
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top