Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sám doma???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: Sám doma???
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2005 11:12:03
Odpovědět s citátem

Pekný deň,
chcela by som sa poradiť, plánujem si kúpiť mačiatko ragdolla, aj keď už mám naštudované všetko čo sa len dalo ;o) stále mám dilemu, či nebude kocurik doma trpieť keď bude cca 7-8 hodin denne sam doma... Viem, že sa radi kupiť mu spoločníka, ale to je u nás doma nepriechodne riešenie...
Takže otázka znie: nemusím sa obávať, vydrží to v pohode, alebo....????
Ďakujem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Sám doma???
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2005 15:36:13
Odpovědět s citátem

No já myslím, že to sám doma určitě vydrží, ale počítejte s tím, že se mu budete muset maximálně věnovat, aby vybil svoji nadbytečnou energii.

Sama vidím u našich kočin, že dvě jsou podstatně lepší, než jedna, protože např. z našeho hraní si s nimi, je naprosto zřejmé, jak to není to pravé .... a že je našema pokusama o zábavu svým způsobem obtěžujeme .... že není nad to, když se zakousnou a prohoní vzájemně ...

Zkuste ještě "usmlouvat" variantu dvou koček, většinou kde je jedna, ta druhá se už ztratí ... ale pokud holt "ne" je naprosto jasná odpověď, myslím, že kočka sama určitě vydrží, musí mít dost podnětů k hraní - odpočívadlo, dostatek bezpečných hraček, .... výhled z okna ... říká se, že kočka 16-20 hodin denně prospí ... ale domnívám se, že to platí právě v případě, kdy je uhraná a unavená, jakmile jí neutaháte, moc se jí chtít spát nebude ...

Ve foru je hodně informací, ať už s "vlastnictvím" jedné, či dvou koček, viz tady: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=435


A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2005 7:12:41
Odpovědět s citátem

Satinko, my jsem si pořídili kocourka... Určitě těch 10 hodin denně co byl doma sám, netrpěl... Ale pravda je ta, že my jsme se vyspali až když jsme pořídili druhou kočičku... Laughing
Je jasné, že někde je úspěch si pořídit aspoň jednu kočičku, natož druhou... Kdyby se Vám to povedlo, věřte že dvě kočičky jsou spolu šťastnější než když je jen jedna. A podle vlastních zkušeností, my už skoro nekoukáme na televizi, protože ti naši dva nám dělají takové představení, že to je vždycky lepší než jakákoliv Oscarová komedie... Wink
Samozřejmě že může být jen jedna kočička, ale jak psala April, jedné kočičce se musíte o něco víc věnovat, abyste ji lidově řečeno "utahala"...
Nebojte se, když bude doma sám, nebude trpět. To spíš Vy, až se budete vracet po delší době domů, si budete vyčítat, že je tam chuděrka sám a čeká... Wink

A gratuluji k výběru ragdolla, kráááásné jsou to kočičky.... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2006 15:47:52
Odpovědět s citátem

Confused No áno, všade čítam o tom, aké je super mať dve mačičky, že je s nimi menej starostí a podobné veci... ale ja chcem ragdolla a všetci vieme v akých cenách sa predáva... takže na dvoch naozaj nemám financie... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: finance
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2006 16:19:16
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Confused No áno, všade čítam o tom, aké je super mať dve mačičky, že je s nimi menej starostí a podobné veci... ale ja chcem ragdolla a všetci vieme v akých cenách sa predáva... takže na dvoch naozaj nemám financie... Confused


Ano, ragdollové jsou na pořízení finančně náročnější. Já bych navrhla toto: Je možné se s prodávajícím chovatelem domluvit na splátkách, které se domluví a uvedou v kupní v kupní smlouvě. Pokud byste si od chovatele vzala rovnou dvě koťátka-sourozence, což je ideální stav, tak by na to chovatel mohl přistoupit. Pokud by to bylo i pro Vás přijatelné, můžete to zkusit. Hodně štěstí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2006 15:40:53
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Confused No áno, všade čítam o tom, aké je super mať dve mačičky, že je s nimi menej starostí a podobné veci... ale ja chcem ragdolla a všetci vieme v akých cenách sa predáva... takže na dvoch naozaj nemám financie... Confused


Pokud chcete dvě kočičky a zároveň ragdolla ,ale na dva ragdolly nemáte peníze-což je při jejich cenách celkem pochopitelné,je zde poměrně jednoduché řešení.Kupte si ragdolla-splníte si svůj sen a k němu si vemte kočičku z útulku-uděláte dobrý skutek a ragdoll bude mít kamaráda-či kamarádku a věřte, že mu bude úplně jedno, že kamarád bude úplně obyčejný kočičák(kočička).Pokud by toto bylo pro vás přijatelné řešení, dejte si jen pozor aby kočička z útulku byla opravdu zdravá-nechte si ji důkladně vyšetřit, než si ji vezmete domů,ale to už je asi na jiné téma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2006 16:34:52
Odpovědět s citátem

Ahojky,
musím dát za pravdu April. My jsme si pořídili briťáka, před nákupem kocourka jsem pročetla různé knížky a časopisy - teď lituji, že jsme si nevzali kocourky dva. Montík vyžaduje pozornost - spí když jsme v práci a pak samozřejmě chce, abychom si s ním hráli. Je to těžké, protože potřebuji něco udělat doma a moc to nejde když se vám kočičák motá pod nohama a mńouká a běda jestli si ho nevšímáte! Hned dostanete drápkem zářes do nohy při nejlepším Vám zatrhne kalhoty Laughing
Teď s maželem přemýšlíme, že si vezmeme kočku nebo kocoura z útulku. Zdravím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2006 9:34:00
Odpovědět s citátem

Keby to bolo na mne tak si urcite vezmem hned dvoch kocurikov.... ale moj priatel mi ledva schvalil jedneho... no uvidime... mozno po case ked si zvykne tak pristane aj na druhe maciatko....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: dva!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2006 10:15:49
Odpovědět s citátem

Terezo N., určitě kocourkovi pořiďte kamaráda. Uleví se Vám časově a také Vaše svědomí bude klidnější, když se třeba zdržíte někde mimo domov. Kocourek nebude sám a nebude Vám to vyčítat.

Satinko, řešila jsem podobný problém. Nakonec k mému překvapení stačilo, abych příteli důkladně vysvětlila důvody, proč mají být kočičky dvě, i v tom nejmenším bytě. Přečetla jsem mu taky pár zkušeností z internetových fór na to téma. Přesvědčilo ho to a teď jsme oba moc rádi, že to tak dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: reakce - sám doma !!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2006 13:13:58
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahojky,
musím dát za pravdu April. My jsme si pořídili briťáka, před nákupem kocourka jsem pročetla různé knížky a časopisy - teď lituji, že jsme si nevzali kocourky dva. Montík vyžaduje pozornost - spí když jsme v práci a pak samozřejmě chce, abychom si s ním hráli. Je to těžké, protože potřebuji něco udělat doma a moc to nejde když se vám kočičák motá pod nohama a mńouká a běda jestli si ho nevšímáte! Hned dostanete drápkem zářes do nohy při nejlepším Vám zatrhne kalhoty Laughing
Teď s maželem přemýšlíme, že si vezmeme kočku nebo kocoura z útulku. Zdravím


Terezko, musím se také přidat, když jsme si pořizovali jednoho kocourka, tak jsme si naivně mysleli, že bude v poho jako ten minulý, který je nyní u rodičů u domečku, ale ne, chovatelka nám to jasně říkala a také došlo na její slova, po měsíci jsme si jeli pro jeho brášku, jelikož naše někdy hodně pozdní příchody a někdy více zájmů a starostí, tak to dál nešlo, Bagheera hodně naříkal a já měla hodně špatné svědomí, pořád jsem spěchala domů a než něco doma udělat, což bylo hrozné, tak jsem se raději mazlila, ale tak to dál nešlo, takže nyní jsou dva a máme s přítelem čas na vše, co potřebujeme, opravdu si vystačí v mnoha věcech sami, samo, že se chtějí mazlit a dávají nám to znát, ale už ví jak to chodí a proto zmiznou s bráškou si hrát do obýváku na své hřiště, jako malé děti. Takže máme dvě Barmy a jsme spokojeni, je s nimi tolik srandy a mazlení, že bych brala i třetí. Takže, opravdu radím, raději dvě, tři, než jednu, není to více starostí, spíše méně - ve všem. Tak hodně štěstí a ať máme více a více kočičářů !!!
Lusilka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: jsem pro dva
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2006 14:52:55
Odpovědět s citátem

Musím taky přispět se svou zkušeností - v říjnu loňského roku jsme si vzali z umísťovací výstavy domů koťátko (kocourka). Už když jsem si u přítele vyprošovala možnost mít doma kočičku, tak byla podmínka, že jen jednu. Byla jsem pro. Ještě po měsíci jsme oba s přítelem tvrdili, že jedna bohatě stačí. No a teď, když je Tobymu 7 měsíců úplně lačníme po druhé kočičce. A navrhl to sám přítel Surprised) Taky si Tobiáška zamiloval a nesnesl pomyšlení, že je Toby doma celý den sám. Takže jsme začali shánět kamarádku Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silverine



Založen: 13.03.2006
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2006 14:25:11
Odpovědět s citátem

My máme bohužel kočičku, která ostatní kočky vyloženě nesnáší (asi nějaká hodně negativní zkušenost z ulice). Nejdříve jsme chtěli jen jednu čiči a proto jsme si pořídili tuhle (rozhodně nelitujeme), ale dnes si říkám, že by jí přeci jen bylo lépe s kamarádem a pro nás by to až taková změna nebyla. Jedna kočka, nebo dvě, to už máte skoro jedno. Mám hříšné myšlenky a přemýšlím o pejskovi Wink
Jinak co se zkušeností s čiči samotnou doma týče, nejsou negativní. Silva většinu dne skutečně prospí (vidím to o víkendu, když jsme doma) a živá začíná být až k večeru (a bohužel často i přes noc). Navíc si ve hraní hodně vystačí sama - dokonce to i vyžaduje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (15x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top