Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

pece o zoubky,zubni kamen


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: pece o zoubky,zubni kamen
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2007 15:48:21
Odpovědět s citátem

Prohlizela jsem Ginger zoubky a ma pomerne dost zubni kamen.
Nejvic na spicacich a hornich stolickach + cevenejsi dasne,ale vsimla jsem si i tmavych tecek na vsech malinkych prednich zoubkach - taky v casti zubu hned u dasne,nevim,jestli je i tohle zubni kamen(barva je o dost tmavsi) a nebo snad kazy.
Zajimalo by me,jak je to zavazne. Mohu s ni zajet samozrejme k vetovi,
ktery ji pod sedaci zubni kamen odstrani (delal to tak i Myshce,kdyz uz byla v jine souvislosti uspana) ,ale nechci ji zbytecne zatezovat sedativy, "jen" kvuli zubnimu kameni - zalezi samozrejme na zavaznosti.

Vim,ze prevenci by mely byt kvalitni granule.Krmim Nutrience Supreme,coz je superpremiove krmivo a tam je primo uvedeno,ze
pecuje o chrup. Davam take 2 - 3 denne par granulek primo na zoubky a svezi dech. Mam doma i zubni pastu,tu jsem zatim nezkousela,protoze je to dost boj a ani nevim,jak ji spravne pouzivat,nemame tak maly kartacek a jen prstem nevim,jestli to staci.

Jake s tim mate zkusenosti? Rekla bych,ze sphynxove trpi na zubni kamen vic nez jine kocky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: pece o zoubky,zubni kamen
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 10:23:04
Odpovědět s citátem

Přesně, sphynxové mají trošku víc problémy se zuby. Mají je normálně hnědé, ale nevím jestli je to zubní kámen nebo jestli se jim takhle ty zuby barví z jiného důvodu, to jistě zodpoví Karolína L.
Já můžu jen říct z vlastní zkušenosti, že jsme měli u Lily tak černé 2 zadní zuby, že doktor, řekl hlídat jestli jí to nebolí (jestli nekouše jen na jedné straně) a pak jsme jí je nechali čistit s tím, že jí je asi vytrhnou. Nakonec se ukázalo, že to byl všechno jen zubní kámen. Jsou jí 3 roky a zuby už jí museli čistit 2x. Pokud jsou dásně hodně červené, tak to může taky už být zánět a náběh na paradontozu a Lily takhle vypadaly všechny přední zuby, ty malinké perličky. Pokud to není akutní, tak až pojedete na veterinu, at Ginger kouknou na ty zuby a domluvte se co a jak. Lepší trocha sedativ než bezzubá kočka.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: pece o zoubky,zubni kamen
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 12:54:20
Odpovědět s citátem

Diky za podeleni se o zkusenost Wink Asi to tak udelame,az pojedeme k vetovi treba na ockovani,rovnou ji zuby necham vycistit. Ginger papa dobre,ale u tvrdsich granuli mam pocit,ze tak nejak opatrneji kouse.

Zajimalo by me,jestli se tomu nejak da predchazet,ale prakticky asi ne,mozna jiny druh granuli...ale to by bylo zase na dlouhe "pokusy" Nebo uplne vynechat konzervy a mekou stravu.Ale to bych ji chudince nemohla udelat Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: pece o zoubky,zubni kamen
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 13:39:38
Odpovědět s citátem

Jestli se tomu dá nějak předcházet to opravdu nevím, zkus se příležitostně zeptat veta. Já jim nechám vždycky při pravidelném ročním očkování kouknout na zuby a většinou to vychází 1x za 2 roky vyčistit.
Zkažený zub jsme ještě neměli, ale zubní kámen ten se nám dělá statečně. Je pravda, že Lily kouše odjakživa hodně pomalu a opatrně, ale zuby má v pořádku, jen jí chybí ty přední perličky, takže raději má konzervičky, líp se jí to kouše. Pay já bych z toho nedělala velký problém, pravidelné prohlídky u veta a jídlo jak jí vyhovuje, jsou horší problémy než zuby. mám nahatého psa a ti jsou chudozubí, čím míň chlupů tím míň zubů. Kulinka to má v puse jak noty na buben a přesto pořád žvýká nějaké kostičky a do granulí ji vždycky přimíchám lžíci konzervy, aby to trochu změklo a je spokojená Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 17:53:15
Odpovědět s citátem

Je pravdou, že někteří Sphynxové více trpí zubním kamenem, vypadáváním zubů a/nebo záněty dásní.
Narozdíl od nahatých pejsků (číňánků) se nejedná o dědičný problém.
Nemůžu to sice říct s úplným přesvědčením, ale zdá se mi, že může být spojitost s trávicími problémy a chronickými virovými onemocněními. Už jsme o tom mluvili, díky špatné funkci střev se do organizmu dostávají škodliviny které mohou způsobit kožní problémy, přemnožení bakteríí v tlamičce, záněty dásní a zvýšenou kazivost zubů. Navíc kočky svou metodou čištění si konečníku lízáním tak bakterie dostávají přímo do tlamičky. Nedokážu říct, zda to je problém, nebo to má příroda "vychytaný".

Vet na záněty dásní předepisuje Stomorgyl, celkem silná a cílená antibiotika. Pokud ani ta nepomohou, jedná se zřejmě o chronický problém, který je velmi těžko řešitelný. Spíše je důležité hledat příčinu tohoto stavu, než léčit zánět dásní a zubní kámen, které jsou většinou jen důsledek jiného problému.

Nemám příliš zkušeností s granulemi, tyčinkami a jinými "vymoženostmi" na čištění zubů, takže nemohu říct zda fungují nebo ne. Ale mám majitele, kteří pravidelně kocourkovi zoubky čistí (pastou a speciálním mini kartáčkem pro kočky) a má je běloučké jako perličky. Existuje také pasta jménem Orozym, kterou prý stačí prstem na zoubky nanést. No a samozřejmě občasné čištění zubního kamene ultrazvukem v narkóze.

Jednou proběhla debata na tohle téma na mezinárodním fóru a kdosi doporučil jako léčbu chronické stomatitidy podávání Antirobe (penicilin) po dobu až dvou měsíců. Je to léčba kterou je ovšem potřeba velmi dobře zvážit, neboť podávání antibiotik po tak dlouhou dobu může mít vedlejší následky.
Další chovatel problém vyřešil přechodem koček na doma připravenou stravu, syrové a vařené maso a přílohy.

Někdy je situace tak vážná, že pomůže pouze vytrhání zubů (oni často při chronickém problému stejně samy vypadají). Neplatí zde "lepší trocha sedativ, než bezzubá kočka". Názor veterináře (možná né každého) bude nejspíše takový, že lepší vytrhat několik zubů, vyléčit tak chronický zánět dásní, než nechat kočku trpět. Doma žijící kočka nepotřebuje zuby k obraně ani lovu a bez zubů zvládne konzervu nebo namočené granule. Teda tohle je až poseldní řešení vážného stavu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 17:02:33
Odpovědět s citátem

Tak jsem byl s mým Růžovým panterem pro odčervovací bobuli a poněvadž vždy beru kocouře sebou, jakoby na prevenčku, aby vetka zkoukla co a jak, zjistila u těch malinkatých zoubků vepředu zánět dásní. Panter dostal stomorgyl, takže to snad bude OK, ale otázkou je co dál?

Čtu zde na fóru, že jsou sphynxíci k problémům se zoubky náchylnější, no ale poněvadž si myslím že problémům je lepší předcházet, jsou nějaké zkušenosti s čištěním zoubků (jak na to a zda to má smysl) anebo se speciálním krmením pro podporu zdravých zoubků (např. NUTRAM cat ORAL HYGIENE atd...)???
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 19:22:39
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,tak my jsme dnes také vyfasovali stomorgyl Sad .Bastymu pěkně zapáchalo z tlamky a to už delší dobu,tak jsem udělala průzkum pole a narazila u horních stoliček na hodně červené dásně a ještě jsem měla podezření na afty.Nemám veterinární vzdělání ,ale i tak jsem vyrukovala na veta se svou diagnozou-máme buď zánět dásní nebo to jsou afty...nepoznám to.Konečná "odborná" diagnoza-zánět dásní.Doporučení : zamyslet se nad změnou krmiva + pasta na zuby.Tak mám o čem přemýšlet.
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 14:07:44
Odpovědět s citátem

Ahoj Romčo, tak co stomorgyl zabírá???
Naštěstí Charlie narozdíl od Feldíka ten stomorgyl v kapse neodhalil, takže smíchán s kapsičkou ho slupne, to s Feldíkem byl věčně boj.

for all: tak žádné nápady a praxe na preventivní péči o zoubky nejsou??? Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 16:09:05
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo,myslím,že zabírá. Smile Dnes večer máme poslední dávku-já mu tu tabletku dávala přímo do papuly a počkala až polkne.Zítra jdeme na kontrolu.Počkám si na konečný verdikt.Vezmu s sebou i Leona,ten přeci jen při svém věku potřebuje také ty zuby čas od času prohlédnout.Koupila jsem klukům zubní gel Orozyme,který by měl rozrušovat zubní povlak a zabraňovat množení bakterií,které ho vytváří.
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2008 17:36:16
Odpovědět s citátem

for Romča

Tak jsem také objednal Orozyme, přeci jen převence je lepší než léčit následky. Jaké máš s používáním zkušenosti a jakým stylem to kočičákovi aplikuješ? Díky Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2008 13:07:47
Odpovědět s citátem

For Olda,
omlouvám se za tak pozdní reakci,měnila jsem v celém bytě okna a tak jsem si raději PC odpojila.Orozyme používám velmi krátce a aplikuji večer po posledním jídle .Vytlačím z tuby kousek gelu na prst a pak ho jemně vpravím do tlamičky(kočičákům) Laughing -snažím se na zuby,ale teorie a praxe jak známo je trochu odlišná Laughing Až po delším používání se může zhodnotit zda je to přínosné nebo zda jde jen o reklamní trik jak z nás důvěřivců něco málo vymámit. Sad
Zdravím Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2008 8:21:30
Odpovědět s citátem

for Romča

Ahoj, no tak to dělám úplně stejně, dám si kousek pasty na prst a máznu to kočičákovi přes přední zoubky. Je fakt, že to pak spokojeně olíže a když vidí že si beru tubu s pastou, tak ani neprchá a už se těší. Dávám to teprve týden, takže výsledky asi ještě nelze čekat, ale řekl bych, že to zarudnutí dásní malinko ustupuje, tak uvidíme. Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2008 6:18:59
Odpovědět s citátem

Taky máme zánět dásní-Adam je má pěkně zarudlé a bere 2x denně ATB.
Dávám mu to od pátku a prozatím se mi nezdá, žeby zánět nějak výrazně ustupoval. Takže se zájmem sleduji, jak vaši kočkouni jsou na tom s oním gelem na zuby. Určitě ho zakoupím a budu klukům aplikovat taky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2008 20:55:49
Odpovědět s citátem

Dneska jsem objevila tohle:

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/osetreni-usi-oci-zuby/i-0#p3532

Je to dost drahé, ale asi to koupím a vyzkouším. Jen mě tam trochu mate ten čajovník, dávat přímo do tlamky...ještě se poradím s vetem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bany



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: zlínsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 14:12:27
Odpovědět s citátem

mě vet říkal že čajovník tea tree oil není vůbec vhodný pro kočky určitě se na to zeptejte než objednáte. pro psy se může asi používat jako desinfekce a částečně funguje i proti parazitům,na zoubky bude lepší Orozyme
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 15:02:48
Odpovědět s citátem

My TeaTree olejíček přikapávali do vody při koupelích, když nám kočiny plesnivěly. Nicméně v Našich kočkách kdysi psali, že kočičí játra neumí ten TeaTree zpracovat a hrozí jejich poškození. Otázkou tudíž je, jestli se to týká jen koncentrovaného olejíčku, nebo i výrobků v nichž je přimíchán.

Krom Orozyme je ještě zubní pasta CET od Virbacu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 17:11:09
Odpovědět s citátem

Tak Orozyme nebyl žádný zázrak, asi to bude spíše jen prevence než problém nastane. Teď máme Gingisan gel a musím říci že oproti Orozyme je výsledek znát.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 22:06:18
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak Orozyme nebyl žádný zázrak, asi to bude spíše jen prevence než problém nastane. Teď máme Gingisan gel a musím říci že oproti Orozyme je výsledek znát.


Dnes jsem byla u veta s Olivkou na druhém Zylexisu, tak jsem mu vzala ukázat Adamovo dásně, taky nám dal Gingisan gel, tak jsem zvědavá. Při první aplikaci Adam málem vyletěl z kůže, ale pak si nechal i masírovat dásně, tak uvidím. Má se to aplikovat do 30 min. po jídle, tak zítra začneme poctivě, dnes to byla jen taková zkouška, jestli to přežiju ve zdraví-zdá se, že ano Razz .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 16:14:44
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak Orozyme nebyl žádný zázrak, asi to bude spíše jen prevence než problém nastane.. .


Myslim,ze vsekere gely a pasty jsou pouze dplnkove reseni problemu,ale neodstrani pricinu. Ta je nekde uplne jinde. Vetsinou problemy s dasnemi souvisi s travenim. Psala to tu uz vlastne i Karolina ( - viz. výše) a ja s tim souhlasim. Zajimam se laicky o cinskou medicinu a i podle tehle teorie to odpovida... Reseni ale neznam,teoreticky by to bylo mozne upravit vhodnejsi stravou,ale co je pro sphynxe vhodnejsi strava v tomhle slova smyslu nedokazu rict. Je to trochu alchymie, ale treba casem vyvinou specialni krmivo pro sphynxe, ktere tenhle problem vyresi (souvisi s tim trochu i to citlive zazivani a nachylnost k prujmum) Proste nejen povaha sphynxe je trosku odlisna od "nromalnich" chlupatych kocek,ale i to jejich vnitrni fungovani
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Gingisan gel
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 23:11:01
Odpovědět s citátem

Takže od pátku mažu po každém jídle Adamovi dásně Gingisan gelem-je to zlatíčko úžasňákové, nechá si to dělat už bez mrknutí oka, můžu mu prstem rejdit po celé tlamce, a výsledek bych řekla že už je vidět. Zánět nad zadními zuby téměř ustoupil a nad špičákama jsou dásně už jen lehounce načervenalé. Tak snad to bude dobrý-vet říkal, že to není klasický zánět dásní, protože při tom i smrdí z tlamky, a to Adamíškovi nic cítit není, může normálně chroupat granulky a nevadí mu to. Hlavně že to zarudnutí ustupuje.

On ten můj miláček si nechá všechno líbit, jako kdyby chápal, že je to pro jeho dobro. Ani s léky nemám v případě potřeby žádný problém-se žádným z nich-prostě otevřu tlamku, vhodím prášek na kořen jazyka, kocouř polkne a je hotovo. Jsou to zlatíčka.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2008 10:59:28
Odpovědět s citátem

Moje mamka vlastní čínského naháče (labuťenku), který na usazující se platk (a možnost následného vytvoření zubního kámene) poměrně trpí cca od svého půl roku. Bylo nám doporučena samozřejmě preventivní opatření pomocí zubního gelu, ale tak, abychom ho aplikovaly na kousek obvazu, který je obvázaný kolem ukazováčku (posledního článku) a tím mu zuby drbaly. Je to pro něj snesitelnější, než se mu "kvrdlat" v tlamce zubním kartáčkem. Kromě gelu takhle působí i mechanická síla, protože obvaz je na povrchu zvrásněný a plak jde lehce dolů. U své kočky jsem tohle také dělala (problémy nemá, ale ať si holka zvyká na případnou budoucí péči Smile ) a protože měla jako kotě tlamičku výrazně menší, dělala jsem z obvazu smotky, kterými jsem se do dutiny dostala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Kortikoidová injekce na zuby?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2009 12:59:47
Odpovědět s citátem

Tak jsem zjistil u Feldíka že má zánět dásní, vetka nasadila Stomorgyl, takže klasika, což ale byla pro mě novinka je to, že mi řekla, že v případě že Stomorgyl nebude účinkovat tak jak by měl a zánět se bude vracet, že má velice dobré zkušenosti s injekcí kortikoidů, která se aplikuje 1x za tři měsíce a je na tyto zubní problémy velice účinná a údajně bez nějakých vedlejších škodlivých účinků.

Nikdy jsem o tom neslyšel ani nečetl, nemáte s tím někdo zkušenost?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Kortikoidová injekce na zuby?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2009 14:13:07
Odpovědět s citátem

Zánět dásní či i chronický zánět je poměrně častý problém u kočiček. Bohužel v ČR, jak jsem sama zjistila, o tom moc nikdo neví Sad V zahraničí je to téma popsané velmi podrobně. Tento problém bývá spojen s imunitou kočičky, kdy reaguje alergicky na zubní plak. Důležité je tedy udržovat hygienu v ústní dutině, což se jednoduše napíše, ale hůře u kočičáka provádí.
Stomorgyl nám na tento problém vůbec nezabral. U nás tedy je problém v zánětu pusy (tváře z vnitřní strany), nikoliv přímo dásní. Kortikoidy také nezabíraly, navíc mají spoustu nežádoucích účinků, obzvlášť při dlouhodobém podávání!!!
Začala jsem se tedy informovat sama. Kocourovi nasadila, po konzultaci s vetem, humánní Solcoseryl pastu. Po týdnu vymazávání postižených míst, zlepšení výrazné a navíc je to pasta z krevních derivátů, která kocourovi nemůže nijak ublížit.
Navíc podávám Kolostrum (mlezivo - opět čistě přírodní preparát bez chemie), které se v zahraničí velmi doporučuje na podporu imunity a na léčení dásní. Tento produkt bere ale teprve 4 dny. Také dostává sirup Plerasan - rovněž na podporu imunity, ale na jiné bázi.
Takže možnosti jsou i jiné než nasadit kortikoidy, které budou poškozovat jiné orgány a na problém v tlamce možná ani nepomohou! Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: zubní gely - zkušenost
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 18:09:27
Odpovědět s citátem

Že někteří sphynxíci asi opravdu na ty zoubky trpí, to už vyplývá z výše uvedeného, takže je lepší tomu trochu předcházet, orozyme je vcelku nanic, vyzkoušeli jsme, účinek žádný a jak nám poradila i vetka, v každém případě je lepší zubní gel s chlorhexidinem, který má antivirové a antibakteriální účinky. Gingisan je drahý, tubička 20g cca za 250,- kaček, takže to chce něco jiného, gel pro lidi Paroex je levnější a několikrát větší než gingisan a účinek má stejný: Antiseptické vlastnosti, vysoká účinnost proti zubnímu plaku, velmi viskózní, snadno se aplikuje.

Paroex malinko voní po mentolu, nač si ale kočičáci zvyknou (ovšem ne všichni jak píšu níže). Stojí cca 110,- až 140,- korun a je ho 75ml. Toliko vlastní zkušenost, používal jsem jej u kluků preventivně místo gingisanu, jednou až dvakrát denně vetřít trochu na dásně a zoubky.

Účinná látka – chlorhexidin diglukonát má široké spektrum účinku, které zahrnuje gram-pozitivní i gram-negativní bakterie, řadu plísní a virů způsobujících infekční onemocnění a záněty v ústní dutině. Působí bezprostředně po aplikaci do úst, kde vytváří depo, ze kterého se postupně uvolňuje po dobu 8-12 hodin. Tak je zajištěna dlouhodobá účinnost při použití 2x denně. Rezistence mikroorganismů na chlorhexidin nevzniká ani při déletrvajícím a opakovaném podávání, neporušenou sliznicí a kůží se chlorhexidin nevstřebává a po náhodném požití se vylučuje v nezměněné podobě.

Ještě bych dodal, že u některých citlivějších sphynxíků může být trochu problém se sliněním bezprostředně po aplikaci, dle názoru veta se sice nic neděje, no ale je na zvážení, jak moc toho svého miláčka chceme trápit a zda pak nezkusit něco vhodnějšího, co mu tento problém způsobovat nebude. Po čase jsem zjistil, že je to případ mého Charlieho, takže jsme přešli na jiný zubní gel a to Parodongyl, ten koupíte za cca 280,- korun, a je již přímo pro kočky.

PARODONGYL GEL- chlorhexidinový gel 70g a patentovaný kartáček; možno používat pro každodenní orální hygienu, obsahuje 0,12% chlorhexidinu - antiseptický, protizánětlivý a protiplakový účinek, zinek - proti gingivitidě, sodium hexametafosfát - zabraňuje zvápňování plaku.

Další prevencí pro zoubky vašeho sphynxe může být přípravek který se přidává přímo do vody Vet aquadent , což je osvěžující, ochucený roztok s obsahem chlorhexidinu a xylitolu k potlačení zápachu z tlamy. Chlorhexidin je účinná, dobře známá látka s protiplakovým účinkem. Xylitol omezuje tvorbu zubního plaku a zubního kamene - společně působí proti zápachu z tlamy. Vet aquadent se jednoduše přidá do misky s pitnou vodou psa nebo kočky a je tak ideálním přípravkem pro každodenní péči o zubní hygienu Vašeho zvířete. Indikace: pro psy a kočky starší než 6 měsíců, 1/2 objemu víčka (6ml) Vet aquadentu na každých 250 ml vody.

Takže asi tak, pokud máte někdo nějaké zkušenosti jak na problémové zoubky a dásně, sem s nimi Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Plaque off animal
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2011 22:17:33
Odpovědět s citátem

Opět něco od Matky přírody Smile

Jeden postřeh pro uživatele přípravku Plaque off animal (na zubní kámen).

Stojí to vcelku ranec, je toho 40g,

ALE, kdo má zájem, může mít toho za stovku cca půl kila.

Je to jako vždy o tom, že přípravky pro zvířátka je vcelku dobrý byznys, takže mi vrtalo hlavou, z čeho se to vlastně skládá, neboť pojem "vybrané mořské řasy" uvedený na složení je fakt přesný. No a výsledek? Jedná se o řasu Ascophyllum nodosum, bývá též pod názvem Kelp, kterou koupíte za necelých 5,-USD půl kila (co to stojí u nás nevím, tyto věci kupuji v USA).

Osobně jsem vyzkoušel, účinky (i smrad) jsou stejné a podobné jsou i recenze chovatelů.

Takže kdo dáváte za své mazlíky balíky peněz, jde to i jinak... Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:27:56
Odpovědět s citátem

Teda Oldíku, ty jsi hlavička!!! Very Happy
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Biggi



Založen: 10.02.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Czech Republic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 14:36:01
Odpovědět s citátem

Zdravím,já přidávám do vody tento přípravek Vet Aquadent 250ml na doporučení vet. a zatím spokojenost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 20:33:46
Odpovědět s citátem

Tak u nás Vet Aquadent úplně propadl - kočky přestaly pít Evil or Very Mad
Takže používáme raději řasy, které přidávám do granulí.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2012 0:10:37
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak u nás Vet Aquadent úplně propadl - kočky přestaly pít Evil or Very Mad
Takže používáme raději řasy, které přidávám do granulí.


No vidíš, Oldo, a u nás to vypily, bez problémů Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2012 19:30:23
Odpovědět s citátem

Ještě k těm dásním, psal jsem to už sice na kočkách on-line, ale kdyby někdo chodil jen sem, tak u nás měla chronický zánět dásní nejhorší Narča, dokonce takový, že se jí ty přední perličky v dolní čelisti úplně rozjely a každý má v té hubě jinde a našišato, z papulky jí bylo dost cítit. Dávali jsme kůry antibiotik - NIC, kortikoidy - NIC a až jsme nyní vyzkoušeli koloidní stříbro a zánět je najednou pryč, ovšem každý zub jinde samozřejmě zůstal, takže stejně je asi časem dáme vyndat, ovšem to hlavní, JSME BEZ ZÁNĚTU.
I ostatním kočenám se to obrovsky zlepšilo. Jo a ještě k tomu přidáváme do granulí kelp, který má účinek na zubní plak.

Za zkoušku to stojí, podle mě, v nejhorším to nepomůže. Jiná možnost, než že pomohlo to stříbro v kombinaci s Kelpem u nás zřejmě není, poněvadž jsme vyzkoušeli opravdu vše.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top