Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmení


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2012 0:43:14
Odpovědět s citátem

Také se mi zdají hodně divná ta nemocná játra po superprémiovém krmivu. Kdyby byla kočka krmená odpadem z domácnosti nebo mizernými granulemi z marketu, tak bych čekala jako první problém s ledvinami.

Já osobně bych šla ještě k jinému veterináři.

A souhlasím s Oldou ohledně stravy. RC granule nejsou špatné, ale za ty peníze znám lepší. V některých RC bývá dost obilí. Kde je pšenka, to se snažím pro kočky moc nekupovat. Hledím spíš na to, aby v krmení byla max. rýže, případně trocha kukuřice nebo brambory, ale ne pšenice, ječmen, sója, ochucovadla, konzervaty-tomu se vyhýbám. No a denně dostávají buď vařenou rybu, nebo syrové maso-většinou směs různých hrubě mletých mas - vyrábím sama. Koupím hovězí, kuřecí (krky, stehna, žaludky, prsa), játra, srdce, slezinu, kus vepřového, vše nahrubo semelu i s kostmi, promíchám a nacpu do nádobek a dám do mrazáku. Pak jen vyndavám a nechávám rozmrazit, přidám do toho převařenou vodu, něco zeleného (zelený ječmen, chlorellu), někdy Immunovet, Cordyceps atp., někdy nasekaný ledový salát nebo trochu mrkve a předložím. Občas dostanou kousky syrového hovězího nebo kuřecího masa. Tvaroh (tučný), kozí mléko, jogurt, pribiňáka, kefír, kysanou smetanu, kočičí mléko s trochou medu nebo rýžovou kaši, občas do tvarohu či mléka žloutek. Kousek sýru, lučiny, občas ze mne vyloudí kousek šunky. Také dostávají konzervy a kapsičky, kupuju v DM drogerii, nebo když jsou v akci Whiskas supréme, tak ty jim jedou také. Milují Cosmu, ale to bych při počtu svých koček přišla bankrot, když na jeden zátah zvládnou 5-7 100gramových kapsiček nebo půl kila masa.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2012 8:00:59
Odpovědět s citátem

No ja už u těch veterinu vazne nevim co si mam myslet. Od malicka jsem s ni chodila k jednomu ten mi tvrdil ze ma kylu coz u chovne kocky je samozrejmne konecna.Az teda bude starsi tak pujde pod skalpel. S tim jsem se nechtela smirit protoze ja tam nic necitila. Sla jsem teda k druhemu ten po dukladne prohlidce zadnou kylu nenasel, ale zase doporucil odebrat krev a poslat na rozbor a dle toho prisel na jatra.Normalne hladina ma byt 2 ona ma 2,9. Predepsal mi pro ni prasky a jednou tydne injekce. Tohle vsechno je dost finance nakladne to kazdy chovatel sphynx jiste vi. Takze jit ke tretimu..si rikam co najde ten.

Royalem jsem ji krmila z toho duvodu ze ji hodne chutna, ma po nem dobre bobky a zadny prujem. Kdyz jsem ji zkousela davat jine druhy(levnejsi) tak jenom nekonecny prujem. Kapsicky basti jenom ty od DM, jine nechama byt. Uvarene maso obcas teda vasti..ale ne s chuti..od syroveho vylozene utika Sad Taky ji davam obcas bily jogurt, nekdy si da kousek zeleniny se mnou..ale zaklad jsou ty granule. Takze ted premyslim cim ji krmit..protoze prijde mi ze jine znacky jako Arcana atd..jsou skoro stejne. Slozeni si prectu ale v tom mnozstvi toho vsechno co tam davaji..se fakt nevyznam Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2012 10:10:49
Odpovědět s citátem

Pokud jde o novou Acanu, tak na tu RC nemá ani omylem, poněvadž Acana má bezobilné receptury. Já krmím holistickými bezobilnými EARTHBORN HOLISTIC CAT primitive, EARTHBORN HOLISTIC CAT wild sea, Taste of the Wild - Rocky Mountain Feline a Taste of the Wild - Canyon River Feline. Poslední dvě zmiňovaná krmiva se v zahraničních testech a recenzích umístila na předních místech vedle Orijenu, pro zajímavost, RC se vůbec neumístil. Ale osobně nekoukám na testy, ale na pytel, z čeho se to skládá a v tom kontextu na cenu. a HLAVNĚ, aby jim to vyhovovalo, poněvadž z některých krmiv prostě mají průjem, někdy je to těžké vychytat.

Problémem u těch bezobilných a holistických receptur krmiv ovšem bývá, že vzhledem k tomu že nejsou navoněná a ochucená, kočky je moc nemusí, ale časem si zvyknou.
U nás například když dostanou plnou misku, nejprve vyzobou Taste a až následně když holt v talíři nic jiného není, dodlabou Earthborn Wink

Při ceně již okolo 100,-Kč/kg se dá koupit krmivo bez obilí, akorát je třeba někdy vyčíhat akci. Když to vezmu u granulí obecně,připadne mi, že udělám klasickou granuli, ale vymyslím co nejhezčí pytel a na ten nabouchám co nejvíce piktogramů, aby to vypadalo, jak je krmivo skvělé a co vše podporuje a přitom je to málem supermarketová klasika...
Někde jsem to už psal, že jsem málem sletěl ze židle, když jsem jako přednost viděl u složení že krmivo obsahuje sojová semínka. Semínko zní krásně, že je to ovšem blábol, málokoho napadne. Pokud koupit krmení s obilím, to rovnou koupím raději Mícu, kde dám za 20 kilový pytel 500,- kaček a toho masa tam je kolikrát jako v tom RC.

Na druhou stranu, znám kočky co baští jen Friskies, Whiskas a podobné dreky a jsou tu v plné síle a zdraví 15 let. Nebral bych osobně to krmení tak dogmaticky, jen chci za své peníze to nejlepší a krmení v ceně 150,-Kč za kilo, kde je plno obilí či kukuřice, kteréžto přísady stojí kilo deset korun, to určitě není.

K těm testům, chodil jsem k vetovi, vzali jsme moč a vetka, katastrofa, v moči bílkoviny, že odchází ledviny, okamžitě nasadit dietu. Pro klid duše jsem zašel k druhému vetovi a jeho názor: co je to za nesmysl, kočka je masožravec, ty bílkoviny tam budou trochu vždy a že se hodnoty musí brát vždy vzájemně v celém komplexu. Tož asi tak...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2012 20:03:16
Odpovědět s citátem

děkují za rady,zkusím jí koupit EARTHBORN HOLISTIC CAT a uvidím co to s ni udělá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2012 20:09:37
Odpovědět s citátem

Možná bych napřed zkusil to Taste of the wild. To chutná kočkám víc, je menší riziko, že ho nebudou baštit Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2012 7:35:14
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Možná bych napřed zkusil to Taste of the wild. To chutná kočkám víc, je menší riziko, že ho nebudou baštit Wink


S tím lze jen souhlasit. "Taste of the Wild" se zdá být akceptovatelné pro většinu koček. U mých je rozhodně stravitelnější než Orujen. Jenou jsem také koupil "Arden Grande Cat Sensitive" a to byl u mých šelem absolutní propadák. Naopak jim chutnají granule Applaws a také "Porta 21 Sensible grain free", které se dají pořídit za celkem rozumou cenu:

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/porta21_biokrmivo/170758

Obvykle dávám šelmám tak 3 druhy granulí naráz, aby si mohly vybrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2012 8:28:52
Odpovědět s citátem

Ta Porta 21 Feline Finest Sensible - Grain Free vypadá fakt dobře a ta cena je super. Díky za tip Wink

Nerad krmím pořád tím samým, také dávám více druhů. Earthborn zmizí vždy až poslední, ale zmizí Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2012 20:17:42
Odpovědět s citátem

Mně Earthborn selektují všichni do jednoho-chutná jim nejméně. Vyhazují ty granulky z misek-a že jsou malinké a mají s tím dost práce, tak si tu práci dají, paňáři. Dojedou to, jen když není nic jiného.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2012 20:25:53
Odpovědět s citátem

Táňo, zřejmě mám chytřejší kočky, které ví, že páníček prostě nepovolí a další várka krmení je až za půl dne, takže si nedovolí něco vyhazovat, co kdyby to sežral pes a na ně by pak nezbylo. Takže talíř přeberou, vyzobou Taste of the wild, Earthborn nechají, ale po pár hodinkách je talíř vymetený dočista dočista Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 20:57:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
slyšeli jste někdo o krmení ANF? Včera jsem byl u veta a říkal jsem mu, že krmím Orijenem a moc se netvářil.Údajně obsahuje hodně bílkovin a není pro sphynxíka zrovna dobré na ledviny. Tak mi doporučila právě toto z těch superprémiových. Ptám se proto nebo nevím, jestli to je zase reklamní tah vet. nebo byla upřímná a radila mi dobře? Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 21:28:51
Odpovědět s citátem

Špatné krmivo to rozhodně není, ale zase, za ty peníze je prostě drahé. Vychází na cca 200,- za kilo a za to se dá koupit rozhodně levnější v podobné kvalitě, například Porta 21 ať již v bezobilné verzi, nebo holistické. Wink

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/porta21_biokrmivo
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top