Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

agresívní kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petra222



Založen: 12.12.2011
Příspěvky: 5

Předmět: agresívní kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 6:04:52
Odpovědět s citátem

Dobrý den, obracím se na všechny s žádostí o pomoc. Máme doma nevykastrovaného 4 letého kocoura. Máme ho od kotěte a vše bylo vždy v pořádku až na pár drobných nehod. Včera jsme ho vzali na procházku. Došli jsme na návštěvu k babičce. Kocoura jsme pustili do chodby a zatím si sundali bundy. Než jsme za ním došli začal být velmi agresívní. Začal syče, prskat.....Z ničeho nic vyletěl a zakousl se do nohy, jeho agrese na stále stupňovala a utočil úplně na všechno. Po cca hodině, kdy byl sám v místnosti se aspoň trochu uklidnil, nechal se pohladit. Myslela jsem, že už je vše zažehnané, že se jen něčeho lekl a vše je v pořádku. Ale během vteřiny se do mě opět zakousl a jeho agrese se stále stupňovala. Nakonec jsem si vzala dvoje kožené rukavice, abych ho mohla chytit a v náručí odvést domů. Prokousl mi kabát a mikinu a na ruce mám obrovský kousanec mimo jiných škrábanců. Došli jsme domů. Nechali ho šmejdit po známem prostředí a po nějaké době se s ním snažili navázat kontakt. Jakmile mě uviděl, okamžitě po mě šel. Přítel vydržel, uplatil po nějakou mlskou a v rámci možností je klid. Ale na mě reaguje dost nepřiměřeně. Jakmile slyší můj hlas přiběhne ke dveřím a dokud mluvím, tak mňoučí. Jakmile přestanu, tak jen sedí a po chvilce odejde. Nevím, co mám dělat. Tato událost se stala včera a jsem z celé situace dost nervozní. Bojím se ho. Prosím vás o radu, kdo má s tímto agresivním chováním nějaké zkušenosti, zda mi může poradit, jak postupovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 12:47:22
Odpovědět s citátem

Nenapsala jste základní informace. Co je to za plemeno, proč není kocour kastrovaný, připadně jestli někdy kryl kočku. Rozhodně bych už na nic nečekala a nechala ho vykastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra222



Založen: 12.12.2011
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 13:10:55
Odpovědět s citátem

Jedná se o Britskou modrou kočku - kocoura. Nikdy nekryl a ani nemám v plánu nechat ho někdy připouštět. S kastrací souhlasím. Nechávám kastrovat venkovní kočky a vím, že je tento krok velmi důležitý. Jen jsem asi žila v naivní představě, že když je doma, netoulá se, nekryje venkovní kočky, tak je u něj kastrace zbytečná. Již jsem se byla ptát na veterině. Pro jistotu nějaký den po tomto incidentu počkáme a na kastrací půjde. Ale veterinářka mi zárověň sdělila, že není jisté, že jeho chovaní kastrací zmizí. Ale myslím, že není nač čekat. Ta situace byla úplně šílená a kastrace to v žádném případě nezhorší ba naopak. Díky za odpověď. Snad se to co nejdřív vyřeší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 14:01:29
Odpovědět s citátem

Já myslím, že ta kastrace pomůže. Je škoda, že jste ho navykastrovala už v roce, nejspíš by k ničemu nedošlo. Ono nejde jen o to krytí a toulání, ale ty hormony s kocourem prostě cloumají a vysoká hladina právě způsobuje agresi. No máte určitě poučení pro příště, kocoura co není chovný kastrovat!
Když tak potom ještě zkuste feliway a třeba bachovy esence, po té kastraci se může zdát několik měsíců, že se nic nelepší, hormony se z těla vyplaví postupně. A asi bych teď nikam kocoura netahala do neznámého prostředí, snažit se nevyvolávat žádný stres a konflikty.
Držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra222



Založen: 12.12.2011
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2011 15:04:21
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď a povzbuzení. Jsem ještě v práci a za chvilku se chystám domů a čekám, co mě tam bude čekat. Od toho incidentu jsme se neviděli. Tak teď nevím, zda noc a celý dnešní den v prosředí, které zná ho uklidní a bude dělat jako kdyby se nic nestalo a nebo to v něm pořád ještě je a doma to schytám. Mám z toho hrůzu, ale snad už bude klid. Byl to vždycky klidný a bezproblémový kocour, tak budu doufat, že se jen dostal do stresové situace a proto ta reakce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 14:18:59
Odpovědět s citátem

To že je kocourek nekastrovaný nemuselo způsobit jeho změnu chování. Nepsala jste, zda je kocourek zvyklý chodit ven, či navštěvovat cizí prostředí. Pokud má kocour teritorium 4 roky stejné a prakticky nezná nic jiného, tak se nedivím, že se splašil. Kočka, když se "zblázní strachy", tak svého páníčka nepozná. Takovou zkušenost mám za sebou. Kocour ječel, syčel, kousal, škrábal na všechno co se k němu přiblížilo. Kdy se úplně uklidnil, to už si nevzpomínám.

Jak se daří, už je to lepší?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra222



Založen: 12.12.2011
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 14:38:51
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď. Chodíme s ním na vodítku ven často i u babičky už jsme byli několikrát. Proto si jeho chování nedokážu vysvětlit, nebyla to pro něj žádná změna. Ale musel se něčeho polekat. Nevím. Příčinu jsme nezjistili. Byla jsem se na veterině poradit. Dostala jsem tablety na potlačení stresu, jmenují se Calming. Dnes dostal druhou tabletu a situace je mnohem klidnější. Nechá se pohladit a vše funguje normálně. Jen nevím, zda mají takový účinek ty tablety nebo se celkově situace uklidnila. V pondělí jdeme na kastraci. Takže doufám, že se situace brzo uklidní. Ale byl to pro mě obrovský šok a musím říct, že moji důvěru si bude získávat dlouho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 16:27:47
Odpovědět s citátem

To takto nemůžete brát, kocourek za to nemůže, on útočil proti neznámé věci nebo situaci, bohužel jste se k tomu připletla a on si to potom spojil s vaší osobou. Je to těžké, ale snažte se k němu chovat jako dřív, je to právě naopak, on totiž musí znovu získat důvěru k vám.
Mě se stalo, že jsem našla mého kocoura jak visí za jeden prstík na zadní noze hlavou dolů z topení. Divoce sebou škubal, byl v šoku a jak jsem se ho snažila vyprostit, prokousl mi skrz celé předloktí asi 2mm vedle tepny. Krev ze mne lila, ale kocourek, jinak naprostý milius, za to prostě nemohl. Naštěstí nožka nebyla zlomená, ale pořádně pohmožděná, kocour se brzy vzpamatoval a byl zase jako dřív.
Ať vám to dobře dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 17:03:01
Odpovědět s citátem

Jako kdybych slyšela kamarádku-té se to stalo před pár lety a dopadla hůř. Měla prokousnutou achilovku a pokousané stehno do hloubky, jednalo se o chovného kocoura, který také z ničeho nic na ni začal těžce útočit. Samozřejmě po tom útoku se ho začala bát. I přes to, že byl chovný, šel na kastraci-do té doby vše kolem něj dělal její manžel. Po kastraci se z něj stal domácí pecivál, říkala, že mu s kulkami vzali i kus mozku Wink , že je "lobotom".

Já také dala vykastrovat chovného kocoura, když pro změnu napadl manžela, který se snažil vyrvat mu ze zubů našeho sphynxe. Měl prokousané obě ruce, no a kocour druhý den šel na kastraci. Myslím, že mně by to neudělal, ale nebyla jsem zrovna doma. Teď je z něj milounký, hodňounký tlouštíček.

Kastrace určitě pomůže. Měla být před 3 lety, a nemusela jste se dnes bát. Nezapomeňte, že kočka je prostě šelma, a nekastrovaný kocour dvojnásobná. Navíc jakmile mu dáte najevo, že se ho bojíte, máte problém! Do kastrace nechte radši přítele, ať dělá vše kolem kocoura a vy pokud možno se mu vyhněte. Aby neviděl váš strach. Až po kastraci se s ním zase "dejte do řeči".
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra222



Založen: 12.12.2011
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 20:07:34
Odpovědět s citátem

Tak zatím vše probíhá v pohodě. No v pohodě. Kocour mě na každém kroku doprovází, tak jsem z toho malinko nervózní. Nevím, možná jsem mu chyběla a nebo taky zjišťuje jaká je situace. Jsem moc ráda, že se situace uklidňuje, předchozí dny byly dost šílené. Ještě jeden dotaz. Když jsem domlouvala na pondělí kastraci, tak mi doktorka řekla, že není nutné nic od bolesti. Já si ale myslím, že tento zákrok nějakou bolest způsobí a já bych pak nerada, aby si ji nějak spojil se mnou. Přece jen teď bylo náročné období a na veterinu s ním půjdu já.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 22:09:37
Odpovědět s citátem

Mám 4 kastráty a se všemi jsem byla na veterině já. A ani jeden z nich mi to nezazlívá Wink .

Druhý den kocour nebude vědět o ničem, nebojte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2011 23:43:41
Odpovědět s citátem

Taky jsem byla na veterině s kocourkem na kastraci, druhý den byl v pořádku a vůbec si to nespojoval se mnou. Jen si vyžádejte kapičky do očí, pokud vám ho dají ještě spícího, ať mu můžete zvlhčovat rohovku - náš mě otevřené oči, přestože "spal". Po probrání se nějakou dobu motal a nemohl se trefit do záchůdku, ale za pár hodin bylo vše v pořádku.
Držím palce, ať vše dobře dopadne.
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2012 18:04:53
Odpovědět s citátem

Z této diskuse je mi hrozně. Proč všechno řešíte kastrací? Taky byste z manželů udělaly eunuchy, když by splnili svou plodící povinnost a nebo když by s nimi začaly být problémy?
Brát kočku na procházku jako psa je divné.
A když kočka /kocour zaútočí na osobu, která ho krmí, musí pro to mít důvod. Když nevíte, co bylo příčinou, neznamená to, že kastrace to vyřeší. Přestaňte si hrát na bohy a nechte kočky žít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2012 21:53:12
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Z této diskuse je mi hrozně. Proč všechno řešíte kastrací? Taky byste z manželů udělaly eunuchy, když by splnili svou plodící povinnost a nebo když by s nimi začaly být problémy?
Brát kočku na procházku jako psa je divné.
A když kočka /kocour zaútočí na osobu, která ho krmí, musí pro to mít důvod. Když nevíte, co bylo příčinou, neznamená to, že kastrace to vyřeší. Přestaňte si hrát na bohy a nechte kočky žít.


.....á, pani chytrá se probudila ! To bude zase zábava Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 4:55:39
Odpovědět s citátem

Srovnání s manželem je velmi trefné - když to na ně přijde, manželové běžně obchcávají rohy, značkují kde co a mají děti s kolemjdoucíma ženskejma a vlastníma sestrama že Very Happy
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 8:29:21
Odpovědět s citátem

Někteří jo. Můj ne. To, co popisuje Leemet, je tomuto živočišnému druhu přirozené a nebudu donekonečna rozebírat, jestli člověk má nebo nemá právo kastrovat kočky. Na začátku diskuse byl popsán problém, jako agresivní útok na majitelku. Následovala rada - vykastrujte ho.
Moje reakce zněla: ... Proč všechno řešíte kastrací?...
Pochopeno?
A Hanko, mám docela bohatý život, který se netočí jen kolem koček. Neprobudila jsem se, nýbrž jen jsem si dovolila napsat svůj názor, protože mám zrovna čas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 9:38:57
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
To, co popisuje Leemet, je tomuto živočišnému druhu přirozené a nebudu donekonečna rozebírat, jestli člověk má nebo nemá právo kastrovat kočky.


Tak to nerozebírejte a mlčte.

My radíme kastraci, máte-li jinou užitečnou radu, napište jí, jinak jsou Vaše příspěvky k ničemu, což ovšem není niterak neobvyklé, maximálně tak rejpat, neužitečně remcat, to umíte, ale smysluplná rada či informace nikde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 11:07:41
Odpovědět s citátem

April, vy mi nemáte co rozkazovat. Až si přečtete opravdu VŠECHNY mé příspěvky, pak můžete hodnotit, dřív ne.
A pokud vás opravdu zajímá moje rada (o čemž silně pochybuji), tak čtěte:
Nechodit s kocourem na procházku. Kočky mají rády svoje teritorium a každá změna je stresuje nebo alespoň rozruší.
Dále obecně: nedělat jim to, co nemají rády. V opačném případě očekávat reakci. U svých koček jsem agresivitu zaznamenala jen v případě nemoci u kocoura (po vyléčení se vše vrátilo do normálu). Kočka nebyla agresivní nikdy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 11:26:19
Odpovědět s citátem

Samozřejmě oceňuji vyřčenou radu, což Vás zřejmě překvapí, ale užitečné rady jsou tu vždy vítány. Mimochodem - radu od Vás čeká především autorka tohoto vlákna, nikoliv já, která jen upozorňuji na to, že jste až do tohoto příspěvku žádnou užitečnou radu neposkytla.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Off topic dodatek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 11:29:42
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
April, vy mi nemáte co rozkazovat. Až si přečtete opravdu VŠECHNY mé příspěvky, pak můžete hodnotit, dřív ne.


Máte tu chybu v úvaze - jste na foru, kde jsem moderátorem JÁ, tudíž, asi budete překvapená, ale můžu tu rozkazovat, ale většinou to nedělám, a můžu také mazat a editovat příspěvky, které JÁ shledám za nevhodné, či nemístné, či neadekvátní, a můžu také navrhovat vymazání nežádoucích či problémových uživatelů.

To je totiž důvod existence instituce moderátora.

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 11:49:21
Odpovědět s citátem

Ovšem, pokud příspěvěk obsahuje reklamu nebo inzerci nebo odporuje dobrým mravům.
Pokud uživatel vyjadřuje svůj názor, který se neshoduje s názory většiny a pokud tak činí bez urážek, bylo by vymazání či editace projevem osobní averze. Ne tak projevem nezaujaté kontroly moderátora.
V čem pak spočívá nežádoucnost či problémovost? Pokud jen v tom, že píšu, co si myslím, pak je cosi totalitního v království kocouřím.
Apropos, položila jsem jasný dotaz týkající se značkování. Všechny dámy se buď ostentativně distancují a nebo prostě neví... V prvním případě je to k smíchu, v druhém - nechce se mi věřit, že byste toto téma neměly zmáknuté. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 11:59:21
Odpovědět s citátem

Ano, je cosi totalitního v království kocouřím. JÁ.

Myslím, že Vám došlo, že na Váš dotaz nikdo nereagoval, protože nikdo neměl náladu ani chuť se s Vámi bavit. Proto jste se tak hbitě nacpala do jiných vláken a blábolem bez přidané hodnoty je chtěla zničit a zase jen vyprovokovat diskuzi o Vás, jen zase předvést svou spanilou exhibiční jízdu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 12:14:21
Odpovědět s citátem

April, jste opravdu k politování. Běžte si raději zacvičit, třeba Vás ta zakyslost na chvíli opustí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 12:51:36
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
April, jste opravdu k politování. Běžte si raději zacvičit, třeba Vás ta zakyslost na chvíli opustí. Laughing



Jestli je tady někdo k politování kvůli zakyslosti, pak jste to vy, kočičí mámo. To je smutné, že nedokážete upoutat pozornost ničím jiným, než průhlednými pokusy provokovat.
Už jsem vám to psala jednou a zopakuji to - nebylo by lepší vyvolat pozornost třeba vložením fotek vašich kočiček do galerie, napsáním jejich příběhů a tak? Zkuste to, uvidíte, hned vám bude lépe...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2012 21:22:09
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ovšem, pokud příspěvěk obsahuje reklamu nebo inzerci nebo odporuje dobrým mravům.....

....nechce se mi věřit, že byste toto téma neměly zmáknuté. Smile



Zatím podstatná většina vašich příspěvků odporuje dobrým mravům, neboť zde propagujete nesmysly a hlouposti. April byla zatím natolik benevolentní, že žádný z vašich příspěvků nesmazala.

Vy defacto žádnou radu nechcete a o žádnou nestojíte. Zřejmě na to přišli i jiní než já.

Chcete-li si psát, co je vám libo, máte možnost založit si své vlastní webové stránky a na nich se můžete realizovat do aleluja. Můžete si je moderovat, mazat.... co hrdlo ráčí. Tady se buďto přizpůsobíte zavedeným zvyklostem nebo budete nadále komunikovat jen sama se sebou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + 3



Založen: 26.04.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2012 13:32:57
Odpovědět s citátem

Ahoj, zdravíme všechny, nově jsme se zaregistrovali a pošleme také nějaké fotečky. Abyste věděli, jak vypadáme a kdo jsme.
Nepovažuji kastraci za "ublížení" ubohému zvířátku, spíš naopak. Kastrace venkovních koček a kocourů je nutná, aby se nadále neplnily útulky nechtěnými nebo týranými zuboženými zvířátky. Nevidím na kastracích nic špatného. Pokud někdo chce mít chovnou stanici, bude k tomu přistupovat jinak. Ale pokud chceme budoucím bezprizorným a zoufalým tvorečkům pomoci, necháme kastrovat.
Sama mám 3 kocourky v pidibytě. Jsou kastrovaní, naprosto bezproblémoví, krásně se snesou, i když jsou každý "z jiného hnízda". První kotě začalo značkovat asi v 7 měsících a už příchod po chodbě k bytečku byl ve znamení nevábných vůní. Natož vstup dovnitř, mé věci, postel....... Okamžitě šel a je vše v pohodě.
Další dva už byli kastrovaní v útulku, takže bez problémů.
Kastrace jsou nutné u koček venkovních a fandím každému, kdo nechává toulavé kočky na své náklady kastrovat a vypustí je zpět. I to je obrovská pomoc. Kecy typu: "Já za to sedm stovek nedám, to raději půjdu do hospody na pivo nebo ať si kocour užije, když já už nemůžu...." jsou nesmysl. Na venkově se ke kočkám chovají jinak, nežli my, co je máme v bytech jako společníky a mazlíky - tam jsou to "pracovní" zvířata, která si na sebe musí "vydělat" a nedá se do nich ani koruna. Max. talířek mléka a zbytky od stolu, to v lepším případě, jinak: "nalov si myši". Chápu, že je to tak od pradávna, my, co máme kočky doma, jsme si je náležitě rozmazlili a udělali z nich postelové plyšáky. Ale na druhé straně nás to zavazuje se k nim chovat zodpovědně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2012 18:14:59
Odpovědět s citátem

Nepatří to sice do tohoto vlákna, ale snad mi bude prominuto - Karolíno, vítejte a těším se na fotky vašich kocourků.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Pojištění koček (19x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top