Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nalezenkyně


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fireangel



Založen: 22.11.2011
Příspěvky: 3

Předmět: Nalezenkyně
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 8:46:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,
jako registrovaná a přihlášená jsem zde poprvé, tak se tu sem mezi vás zároveň vítám Wink
Bude mi pětadvacet, jsem maminkou téměř tříleté slečny a patřím do skupiny lidí "postižených milovnictvím zvířecích duší" Cool
Naše skromné bydliště momentálně obývá kříženec labradora a vlčáko - setra, čivavák Kubíček a kočičí slečna Maruška. Na Vánoce přibude chameleonka Boženka, jen čeká na přestěhování do nového bydliště (rekonstruovali jsme a dnes se s manželem, dcerou a zvěřincem stěhujeme do vlastního, bydleli jsme u našich, přechodně). Připraveno je i "morčatárium", pod stromečkem budou pro dcerku (rozuměj pro mě) dvě morčecí slečny Smile
Ale abych se dostala k podstatnému, naši měli kocourka, Matýska, "obyč" venkovního, doma jen jedl, spal a mazlil se, jinak se věnoval loveckým aktivitám venku (byl kastrovaný). Bohužel trpěl chronickým selháním ledvin, až se stav zhoršil natolik, že přes veškerou péči nebyla naděje...museli jsme udělat to těžké rozhodnutí ukončit mu trápení. Během posledních měsíců jeho života přibyla Maruška, také běžná kočka domácí, narozdíl od Matýska - zachráněnce z půdy ze skelné vaty - byla Maruška "chtěná" a plánovaná, známým se spustila kočičí dáma ... Smile Maruška je hnědozrzavě mourovaná bez bílých znaků, očkovaná, pravidelně odčervovaná, veterinárně "pod dohledem", je jí půl roku a zvažuji v dohledné době kastraci, ještě tedy nemrouskala. Má se samozřejmě stěhovat s námi. Protože byla na Matesa zvyklá, chtěla jsem si pořídit ještě jednu kočku, jsem už dlouho zamilovaná do Siamek ... Maruška je neuvěřitelný živel, sice by se umazlila k smrti, ale energie v ní bublá 24hodin denně, lítá, šílí, loví, pere se ... Smile No, než jsem stihla sehnat siamče, chtěla jsem kočku, s PP (zastávám i u psů názor, že buď kříženec, nebo čistokrevné plemeno zásadně s PP, čistokrevná zvířata bez PP mám na "černé listině", tedy spíše jejich majitele, chovatele - špatné zkušenosti z minula)....
V sobotu jsme byli s manželem nakupovat v Tescu, a když jsme přijeli s vozíkem k autu, slyšeli jsme vyděšené mňoukání. Mezi auty tam pobíhalo mrňavé šedě mourovaté kotě, bílé tlapky, náprsenka, "lysinka" mezi očkama, růžový čumáček ... odhaduji tak necelé dva měsíce, hubené, ale krásné, čisté oči, nos i zadeček, okamžitě ke mně přiběhlo a z náručí už mi nevylezlo, když jsem ho postavila na zem, okamžitě skočilo do otevřeného auta a přikrčilo se na sedačce. Co s ním, že .... rozhlíželi jsme se, ale nikde nikdo, nechat ho na parkovišti? Ani omylem, tak jelo s námi..vzali jsme ho tedy už do nově zrekonstruovaného, na chodbě má pelíšek, misky, během chvilky začalo používat kočičí záchod, jí granule..je to kočička, ještě nemá jméno, ale mazlivější a tulivější zvíře jsem neviděla..bylo to v sobotu, manžel tam tedy už zůstal a já s dcerkou přijedu i s věcmi dnes, jen bych ráda odpoledne zajela na veterinu, nerada bych k sobě dávala naší "prověřenou" kočku a "bezprizorní" kotě.. jsem z troho ještě sama taková zmatená, ale asi tedy máme dvě kočky Smile
Nejsem zkušený chovatel, vždycky jsme měli spíš psy, hlodavce ... je něco, z nemocí, co bych na kotěti poznala hned? Vypadá zdravě, má krásnou srst, bez průjmu, nezvrací, jí, pije, spí ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 11:54:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den,jste zlatá,že jste se kočičky ujala.Pokud se jeví jako zdravá,u veta,bych jí nechala vyšetřit,odčervit vyčistit uši,s odčervením zároveň aplikovat něco proti ušnímu svrabu.Podle druhu podaného odčervovacího prostředku odčervení zopáknout,ale to vám řekne vet.Když bude odčervená,tak zase po poradě s vetem naočkovat a za stanovenou dobu přeočkovat.Upozorňuji,že očkování až po odčervení.Krmit kvalitními granulemi,určitě ne těmi levnými,lze kupovat v menším množství.Krmit kotě jednou značkou granulí a kotěcími.Stravu neměnit,bůh ví,co jedlo a tudíž má určitě rozhozený trávící systém,mohou nastat potíže(průjem,ale to je třeba potom být trpělivá a ve způsobu krmení nějakou dobu vydržet.Organismus potřebuje čas,aby se všechno ustálilo.Já bych jako hlavní nechala granule(obsahují vše potřebné),dávala trochu kapsičky,konzervy,jednou týdně trochu bílého,neslazeného jogurtu,nebo tvarohu,kysané smetany.Jeden den v týdnu místo kapsičky k obědu,přemražené syrové hovězí maso,drobínek na drobno nakrájený,jednou v týdnu kousíček uvařené ryby(ne kapra)já kupuji aljašskou tresku pro nás s dostávají i kočky,také drůbeží maso,rovněž uvařené.Krmila bych jí tak,aby granule zastávaly největší podíl.Kotě musí mít k dispozici stále čerstvou vodu,pokud by jí odmítalo pít,tak já vodu naší Lee,obarvila dvěma,třemi kapkami smetany:-))),potom dokázala vypít celou misku během noci:-).Do očkování bych kotě držela stranou až po očkování bych je nechala seznamovat.Já Leu,ještě před tím,než jsem jí pustila k ostatním,vykoupala.Jo ať také vet zkontroluje,jestli nemá blechy:-).Možná,že bude mít někdo jiný názor,ale z naší Leonky se stala krásná zdravá kočka,která měla problémy,ale asi za šest týdnů byla a je pořád fit.Určitě sem ještě někdo napíše,budete mít na vybranou.Pokud by jste se chtěla podívat,jak Leonka vypadala,tak se na její začátky u nás podívejte do fotoalba u Barunky PELI*CZpokračování a aktuální fotky má už ve svém albu, Lea von Neukirchen.Moc vám přeji,aby jste měla s kočičkou co nejméně starostí a kočičce přeji hodnou a láskyplnou dvounohou,což vy určitě jste:-).Bětka

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 13:10:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

jsem strašně ráda za každou všímavou a citlivou duši, která není lhostejná, i přes to, že si krapet zkomplikuje život...ti, co už zkusili ví, že jim to vše nalezená kočka tisíckrát vrátí...
Mám doma nalezence Fílípka (album Filípek Závodníkovic, začátky v albu Damíšek a Amálka Závodníkovic). Kromě výše uvedeného od Bětky dělám před seznámením se "starousedlíky" testy FIV a FeLV. U nás probíhalo nejdříve asi třítýdenní seznamování přes zavřené dveře, protože měl Filípek podezření na plíseň (které se nepotvrdilo) a výsledek déle trval. Po otevření dveří to vypadalo, jako by ani nikdo nový nepřibyl a bylo vše při starém Smile Filípek je ten neúžasnější koček na světě Smile
Jinak pokud dnes najdu kočku, vím, že si ji již nemůžu nechat, dám ji do karantény v jednom pokoji, testy nedělám, jen základní vet. ošetření jako odblešení, odčervení, popřípadě kastrace a hledám nový domov přes net (viz. Babetka, Honey a Bunny a Tobíšek).
Hodně štěstí! Smile
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 13:35:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mezi kočkami je asi 5 nemocí, které jsou přenosné, a je s nimi velké trápení.
Jmenuji se Felv, Fiv, Fip, chlamydie a plísně. Felv, Fiv, Fip jsou pokud vím nevyléčitelné a většinou smrtelné. Jsou přenositelné krví a myslím, že i slinami(nevím to jistě, prosím opravte mě). Testy šly cenově momentálně dolů, cca 400 kč za jeden.
Felv - existuje očkování - které funguje
Fiv - neexistuje očkování
Fip - existuje očkování - ale není moc účiné.

Pokud je Felv a Fiv negativní, tak můžete dát kočkátory dohromady.
Když bude pozitivní jen Felv, mělo by stačit vaši domácí kočku naočkovat.

Pokud je Fiv nebo obojí pozitivní, tak bych je asi dohromady nedávala, stačí málo a bude nemocná i ta vaše. Pro nemocné zvířátko bych asi hledala domov, kde by byla jedináčkem.

Fip bohužel, je taková hrůza, že nemá smysl testovat nebo proti tomu "očkovat", prostě musíte doufat, že jej prcek nemá. (můj názor)

Chlamydie taky není nic příjemného, většinou se to projevuje jako tmavý výtok z očí. Ale dá se to léčit.
Plísně, podle mě horší než chlamydie. Většinou má zvířátko zarudlé flíčky v srsti, stroupky, nebo je na místech bez srsti. Velice nákladná léčba.

Chlamydii a plísní bych se tolik nebála, pokud je koťátko čisté a v dobré kondici.

To co jsem napsala, je velice zkrácené, je lepší dohledat si přímo články na jednotlivé nemoci.

PS: můj kamarád si před rokem přinesl kotě od popelnic a všechny testy mělo negativní, takže bych se nebála a testy zkusila Smile
Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 19:23:32
Odpovědět s citátem

Jste zlatá, že jste se kotěte ujala. Určitě ho nechte vyšetřit na veterině, doufám, že bude úplně v pořádku a bude vám dělat jen radost. My máme dvě kočky takto zachráněné ze dvorků a pod., a obě kromě nějakých maličkostí na začátku - svrab, zánět v očích a pod., byly a doufám i budou zdravé. Věřím tedy, že i vaše kočička bude zdravá a užijete si s ní hodně radostí.
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 20:29:48
Odpovědět s citátem

Já se takhle ujala dvou cca měsíčních klučíků nalezených v lese. Měsíc jsem je měla v karanténě, to jsem se k nim i převlékala a důsledně si myla ruce.

Nejdřív jsem je odčervila a odsvrabila strongoldem, pak jsme kurýrovali nějakou tu rýmičku (nalezení byli koncem října), když byli v pohodě, dostali včeličku a pak ještě jednu, a až pak jsem je pustila mezi smečku. Takže sami byli v karanténě cca 6 týdnů.

Vyrostli z nich nádherní, naprosto zdraví jedinci, kteří jsou velice přítulní a mazliví.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fireangel



Založen: 22.11.2011
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 14:02:44
Odpovědět s citátem

Díky všem za odpovědi,
omlouvám se, že reaguji až teď, v uplynulých dnech proběhlo zmíněné stěhování a v novém bydlišti jsem zatím bez internetu. S kotětem jsem byla na veterině, podle klinického vyštření je mrně naprosto v pořádku - má kilo sedmdesát, je to tedy opravdu kočička, jsou jí asi dva a půl měsíce. Dostala jméno Emička, Emí. Odčervili jsme takovou tou žlutou pastou, co jí teď nemůžu přijít na jméno, za dva týdně přečervení, za týden půjdem na očkování. Prý nemám mít obavy se seznámení obou slečen, kdyby kotěti něco bylo, už bychom to věděli, a druhá kočka i přes očkování může prý mít stejně tak bůhvíco, když chodí ven....což je asi pravda, ale tak nějak nevím...jinak jsme se bavily i o Matesovi, co nám umřel na chronické selhání ledvin, a dostala jsem přísný zákaz jakýchkoliv granulí typu Friskies, Whiskas .. (ne že bych je kupovala, i když je pravda, že Friskiesu jsem tu měla ještě malý nenačatý reklamní pytlík, kotěcího, což mladá dáma přes víkend zbouchala). Tak jsem koupila ProPlanky a uvidíme, čivavák mi dlabe zásadně Royal Canin, nic jiného nevezme do ctěné tlamy, tak možná skončíme u jedné značky komplet celý zvěřinec. Jen teď tedy řeším ty "eFka", první kočka na nic takového testovaná není, teď se stydím, že přesně nevím, ale prostě je "normálně" naočkovaná, co to znamená, netuším. Mrknu se doma do očkováku..
Jinak Emí bude asi taky pěkné pako, v dobrém slova smyslu, stejně jako je MAruška, tu když to chytne, lítá dokola po celém bytě hlava nehlava, nedávno celá nadupaná dělala kolečko po obýváku, až vyskočila na křeslo, a jak byla celá rozlítaná, nenapadlo ji nic lepšího, než skočit šipku hlavou proti dveřím, rána to byla slušná, ale oklepala se a šup znova, tentokrát tlapkama dopředu Very Happy
Co tedy dělají obě, nezávisle na sobě, protože se ještě neviděly, je lov nohou pod peřinou. Nejlíp, když už je člověk v tak hlubokém spánku, že zoubky a drápky přes peřinu fakt nečeká Shocked Laughing
Taky jsou obě neuvěřitelně "ukecané", to od kocoura fakt neznám, v jednom kuse melou pantem, koukají člověku do očí a vykládají a vykládají ...no, jsem na ně fakt zvědavá Smile Až se tu trošku zorientuji, hodím sem fotky, Emí je fakt povedená, vypadá, jakoby ji někdo namočil do smetany Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2011 7:39:16
Odpovědět s citátem

fireangel napsal:

Taky jsou obě neuvěřitelně "ukecané", to od kocoura fakt neznám, v jednom kuse melou pantem, koukají člověku do očí a vykládají a vykládají Very Happy

... že by chtěly maso, podrbat, pustit ven...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fireangel



Založen: 22.11.2011
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 13:12:20
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
fireangel napsal:

Taky jsou obě neuvěřitelně "ukecané", to od kocoura fakt neznám, v jednom kuse melou pantem, koukají člověku do očí a vykládají a vykládají Very Happy

... že by chtěly maso, podrbat, pustit ven...


Drbu, hladím, mazlím a jinak projevuji náklonnost víc než dost,
maso dávat nehodlám, ačkoliv souhlasím s tím, že je to vhodná varianta,
ven před kastrací nepůjdou Cool
A na provokace nereaguji Very Happy (to jen tak preventivně) Wink
_________________
"Člověk, který by chtěl porozumět mezilidským vztahům, by si měl pořídit psa, který by ho zbožňoval, a kočku, která by ho ignorovala."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 13:49:16
Odpovědět s citátem

Hehe, právě bylo reagováno. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 16:48:21
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Hehe, právě bylo reagováno. Laughing


Tak sa nám tu zase ktosi raz dobre zabáva namiesto toho, aby povedal niečo užitočné k veci. Čo už, aj také diagnózy sú Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 16:54:44
Odpovědět s citátem

[quote="Iva GoliTak sa nám tu zase ktosi raz dobre zabáva namiesto toho, aby povedal niečo užitočné k veci. Čo už, aj také diagnózy sú Laughing[/quote]
Už mi ty Vaše diagnózy chyběly, Ivo. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 16:58:25
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
[quote="Iva GoliTak sa nám tu zase ktosi raz dobre zabáva namiesto toho, aby povedal niečo užitočné k veci. Čo už, aj také diagnózy sú Laughing

Už mi ty Vaše diagnózy chyběly, Ivo. Twisted Evil[/quote]

Omyl, to sú Vaše diagnózy, ja len komentujem ich prejavy Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 17:14:47
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Kočičí máma napsal:
[quote="Iva GoliTak sa nám tu zase ktosi raz dobre zabáva namiesto toho, aby povedal niečo užitočné k veci. Čo už, aj také diagnózy sú Laughing

Už mi ty Vaše diagnózy chyběly, Ivo. Twisted Evil


Omyl, to sú Vaše diagnózy, ja len komentujem ich prejavy Laughing[/quote]
No tak komentáre, no. Mi chyběly. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 20:17:21
Odpovědět s citátem

citace:

No tak komentáre, no. Mi chyběly. Cool


Ja som hneď vedela, že Vám nejde o mačky ani o to, aby ste niekomu úprimne poradili Wink
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 22:17:00
Odpovědět s citátem

Ivo, že se zase dáte vyprovokovat! Tahleta dáma neumí nic jiného než si dělat pr.....l na účet jiných, nikdy neporadí nic kloudného, jen popichuje a baví ji, když se lidi chytí a reagují-nereagujte, nechte ji. To je jediné, co na lidi jejího založení platí, nevšímat si jich.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 22:23:33
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ivo, že se zase dáte vyprovokovat! Tahleta dáma neumí nic jiného než si dělat pr.....l na účet jiných, nikdy neporadí nic kloudného, jen popichuje a baví ji, když se lidi chytí a reagují-nereagujte, nechte ji. To je jediné, co na lidi jejího založení platí, nevšímat si jich.

Milá chovatelko, nemáte pravdu a dobře to víte. Nebo snad nečtete všechny příspěvky na Modrém kocouři? No ale klidně mě ignorujte, když se pořád berete tak smrtelně vážně. Copak chovatelé nemají ani špetku smyslu pro humor? Ani kousek sebeironie? Ani zblo nadhledu? No asi ne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 22:27:25
Odpovědět s citátem

Fireangel má moto:
"Člověk, který by chtěl porozumět mezilidským vztahům, by si měl pořídit psa, který by ho zbožňoval, a kočku, která by ho ignorovala."
A já dodávám, že kdo chce opravdu porozumět mezilidským vztahům, měl by mít především rád lidi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 22:42:30
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

A já dodávám, že kdo chce opravdu porozumět mezilidským vztahům, měl by mít především rád lidi.


Hm, prečo sa len prepánakráľa dotyčna dáma týmto svojim hlbokomyseľným záverom neriadi aj sama??? Rolling Eyes
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2011 9:32:48
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Kočičí máma napsal:

A já dodávám, že kdo chce opravdu porozumět mezilidským vztahům, měl by mít především rád lidi.


Hm, prečo sa len prepánakráľa dotyčna dáma týmto svojim hlbokomyseľným záverom neriadi aj sama??? Rolling Eyes

Paní Ivo, je mi Vás opravdu líto. Vám musel někdo hodně ublížit, že máte v sobě tolik hořkosti. A takových je Vás tu víc, že, Tatiano?
Ano, popichovala jsem Vás, protože mě baví, jak nadskakujete, když se objeví někdo, kdo s Vámi nečíčá a nevrní v jedné tónině. Kočky to řeší stejně. Jenže ty se napřed posekají, ale pak spolu baští z jedné misky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2011 15:50:00
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Iva Goli napsal:
Kočičí máma napsal:

A já dodávám, že kdo chce opravdu porozumět mezilidským vztahům, měl by mít především rád lidi.


Hm, prečo sa len prepánakráľa dotyčna dáma týmto svojim hlbokomyseľným záverom neriadi aj sama??? Rolling Eyes

Paní Ivo, je mi Vás opravdu líto. Vám musel někdo hodně ublížit, že máte v sobě tolik hořkosti. A takových je Vás tu víc, že, Tatiano?
Ano, popichovala jsem Vás, protože mě baví, jak nadskakujete, když se objeví někdo, kdo s Vámi nečíčá a nevrní v jedné tónině. Kočky to řeší stejně. Jenže ty se napřed posekají, ale pak spolu baští z jedné misky...


Za co??!!! Už se jděte vycpat!! Ani nečtu, co předchází, vzhledem k tomu, že jste v diskuzi Vy, tak se ani nebudu namáhat.
Ono vůbec nejde o to, že si někdo s někým nenotuje, ale jde o to, že z Vás lezou jen samé bláboly a nikdy jsem se k danému tématu od Vás nic, ale vůbec nic nedozvěděla... Pouze s chutí otravujete ovzduší a to je celé. Někdo musel spíše ublížit Vám a teď jen štěkáte na prázdno do éteru...
To je poslední příspěvek na Vaší adresu - být moderátorem, tak si tady už ani neškrtnete, ale to bohužel nezávisí na mně Crying or Very sad


VŠEM OSTATNÍM PŘEJI VŠE NEJLEPŠÍ V NADCHÁZEJÍCÍM ROCE A MAZLÍČKŮM MILUJÍCÍ DOMOVY A PLNÁ BŘÍŠKA Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2011 22:02:00
Odpovědět s citátem

Kecy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + MZR



Založen: 04.05.2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Horní Maršov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2012 8:42:54
Odpovědět s citátem

Před 2 lety se ke mně takhle přitoulal kouzelný bílomourek. Čisté uši, čisté oči, čumáček, čistý zadeček, nebyl ani příliš podvyživený, zřejmě někomu utekl nebo, což je větší pravděpodobnost, ho někdo vyhodil ven na mráz. Byl sníh, konec listopadu a kotě zoufale pobíhalo kolem domu, když jsem přijela a otevřela kufr, abych si vyndala tašky, tak tam skočilo a v teplíčku se schoulilo do koutku. Třepalo se zimou a mokrem. Protože jsem jela jen "na otočku" přes noc, nebrala jsem svoje kluky s sebou, ale doma bylo jídlo, záchůdky, všechno, co mohl drobek použít. Tak jsem ho vzala nahoru do bytu a dala mu nabaštit, napít a celou noc spal jak andílek přitulený ke mně v posteli. Aspoň mi po těch mých 3 nepřítomných "chlapech" v posteli nebylo tak smutno. Ráno jsem ho dala do prádelního košíku a odvezla do Prahy ke kamarádce do kočičího depozita (mám od ní Melíška). Ta mu vyčistila ouška, protože uvnitř přeci jen nějaké sajrajtíky byly a očistila ho, protože se po cestě stihl, chudínek malej, pokadit. Moc se auta bál. Poskytla mu odčervení, očkování a prohlídku. Za necelý rok jsem ho viděla na umisťovací výstavě. Byl z něj nádherný, veliký a statný kocour s krásnou kresbou bílou v mouraté. Sice se tehdy, myslím, neumístil, ale myslím, že to v depozitu ani moc nevadilo, měli ho tam moc rádi. A to mi připomíná, že musím zavolat, jak to s ním je, jestli má nové páníčky a domov nebo jestli je pořád ještě "depozitní mazlík". Kdybych tehdy domů nejela, kdoví, co by se s ním stalo. Na vesnici je to jinak, každý by ho ode dveří odehnal, pokud by mu neublížil jinak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top