Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Strach z koupaní


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: Strach z koupaní
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 15:04:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prosil bych někoho o radu. Mám 4 měsíční kočičku sphynxe, která se nerada koupe. Koupu ji asi už od 13 týdne věku, ale stále jsme si nezvykli. Je to docela porod a všude pišou, že sphynx se vodě nebraní a když už jo, tak aspoň drží. Pořád utíká a když už ji chytnu, tak to odnese celé mé tělo škrábancema.Je docela prasátko, již druhý den je hned špinavá (snažím se ji koupat 1x týdně) a to ještě nemluvím o drápech. Máme takové nánosy, že když se nám odloupnou, tak máme černý maz přilepen všude. A čistění drapů, problém no.2. Zase to schytám já a v nejlepším případě jen moje ruce. Nemáte někdo prosím radu, jak sphynxíkovi udělat koupání příjemnější? Aspoň do té míry, ať mi chvilinku drží? Moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 16:51:04
Odpovědět s citátem

U nás to řešíme "koupáním ve dvou". Čili jeden páníček ve vaně, druhý mu podá sphynxe a jde se na to. Na nic lepšího jsme nepřišli, alespoň u nás se tedy vodě brání. A hlavně, nepouštět vodu, určitě nesprchovat, tekoucí vody se mohou vylekat ještě víc, takže používat žíňku.

Na špinění má vliv také krmení, nejlepší je krmivo s co nejmenším obsahem vitamínu A a hlavně nějaká ta lepší krmiva, ne ty šmejdy s obilím, byť rádoby světoznámých značek.

Drápky je nejlepší čistit buď po koupání, když je špína vlhká a jde dobře dolů, nebo když sphynx spí, tak než se stihne probrat, nejlepší jsou vlhčené toaletní ubrousky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: Strach z koupaní
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 17:08:37
Odpovědět s citátem

Krásný den,

Říká se že sphynx se vodě nebrání, dokonce jsou i videa jak se slastně čvachtají, ale bohužel každý vodu snese jinak, dle své povahy občas i zkušeností.
Jakmile voda není určená pro ně poskakují po vaně a jsou zvědavý, ale jakmile přijde řada na jejich koupání, nelze je najít a to nemusíte ani vyslovit, jako by četli myšlenky Smile)))
Píšete, že koupete od 13tt ale koťísci by si na vodu měli zvykat dříve a po „stolování“ třeba od tvarohu to jinak ani nejde.
Jak koupete? Nezkoušeli jste třeba jen vaničku, při koupání hladit a povídat? Nebo si v triku vlézt s kočičkou do vany, či se zavřít do sprchového koutu.
Pokud jsou zatím tyto možnosti nereálné, zkuste zatím jen otírání žínkou a postupně zkoušejte vaničku…
Ani se špiněním u sphynxů to není jiné, každý je svůj originál některému stačí koupel 1 za měsíc, někdo by mohl koupat každý den, jak píšete Vy.
Naše princezna se celkem potí, takže taky koupeme často, ale nic se nemá přehánět.
K čištění drápků poradím jen to, zkuste to, když spinká, nebude se jí chtít bránit, no a pokud to nepůjde po "dobrém" zabalit do deky nechat koukat hlavičku, přinejlepším druhá osoba hladí a poslouchá nadávky druhá čistí

Tak hodně zdaru a pusinu holčičce, trpělivost.







Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 18:57:31
Odpovědět s citátem

No, sphynxika musím koupat vedle plastové vaničky a to tak, že vezmu dvě namydlené žínky, namydlím ho vedle vaničky a nakonec pod velkým tlakem strčím dovnitř a zlehka opláchnu konvičkou s vodou. Samozřejmě si s ní povídám, hladím jí a za odměnu dostane pamlsek. Ještě občas používám vlhké ubrousky pro miminka, ale taky se nám to moc nelíbí. A čištění drápků ve spánku je stejné jako když bdí. Zajímavé je, že čištění oušek, které musím čistit každý den naší slečně nevadí. Co se týče krmiva, tak používám Orijen, obsahuje kolem 15.000m.j vitamínu A, což je taková standardní dávka. Ještě mě napadlo, že bych ji objednal Sphynxí mýdlo, ale nevěřím na zázraky Very Happy . Třeba máme jen velkou pubertu a až se "doufám" zklidní, tak nebude takový boj s koupáním Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 19:52:02
Odpovědět s citátem

vitekl napsal:
No, sphynxika musím koupat vedle plastové vaničky a to tak, že vezmu dvě namydlené žínky, namydlím ho vedle vaničky a nakonec pod velkým tlakem strčím dovnitř a zlehka opláchnu konvičkou s vodou. Samozřejmě si s ní povídám, hladím jí a za odměnu dostane pamlsek. Ještě občas používám vlhké ubrousky pro miminka, ale taky se nám to moc nelíbí. A čištění drápků ve spánku je stejné jako když bdí. Zajímavé je, že čištění oušek, které musím čistit každý den naší slečně nevadí. Co se týče krmiva, tak používám Orijen, obsahuje kolem 15.000m.j vitamínu A, což je taková standardní dávka. Ještě mě napadlo, že bych ji objednal Sphynxí mýdlo, ale nevěřím na zázraky Very Happy . Třeba máme jen velkou pubertu a až se "doufám" zklidní, tak nebude takový boj s koupáním Very Happy


dobrý večer,
čím více odmašťujete kůže sphynxe, tím se vám bude rychleji mastit. Normální to rozhodně není. Také není normální, že mu musíte denně čistit uši. Něco je opravdu špatně. Myslím, že by jste kvůli špinění uší měl navštívit veterináře. Uvědomte si opravdu jednu věc: čím častěji odmašťujete, o to rychleji se maz tvoří.

hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 20:53:13
Odpovědět s citátem

Sphynxí mýdlo je dobré, ale úplně stejnou službu udělá nějaký dětský sprchový gel.

Jak říká Hanka, čistit uši každý den je moc často, u našich špindírek to je cca 1x týdně a že Narča i Bigi mají ušiska jak horníci.

Zrovna u Orijenu máme zkušenost, že po něm se nám kočky "špiní" více. Ono je to navíc ryze individuální, my většinou koupeme cca 1x za 10 dní, výjimka je Bigouš, toho aby se neřeklo koupeme cca 1x za půl roku.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 21:15:39
Odpovědět s citátem

Každý den jsem tím myslel drobnou špínu zevně jen tampónkem na sucho Poctivě tak 1x týdně + prokápnutí kapičkami Otifree. Jinak to není žádná hrůza. Veterinářka to viděla a dostala samozřejmě stronghold proti ušnímu svrabu, aniž by svrab diagnostikovala pod mikroskopem. Kočička se ani neškrabala. Byla strašně na prachy, tak jsem ji vyměnil a zítra jdeme na očkování k jiné, tak ji řeknu ať se ji mrkne do oušek. Jinak co se týče krmení, tak jsem zkoušel na to špinění HiLLS, RC, Sanabelle a je to stále stejný, tak jsem zůstal u Orijenu Very Happy Je to naše špindíra ... Moc Vám děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 21:30:13
Odpovědět s citátem

vitekl napsal:
zkoušel na to špinění HiLLS, RC, Sanabelle a je to stále stejný


No, Orijen je alespoň narozdíl od těchto pšenično-kukuřičných předražených šmejdů kvalitní krmivo Wink

Zkuste granulky vždy poprášit něčím přírodním, zlepší to trávení a i vše okolo, tedy možná i to špinění (yucca, chlorella, zelený ječmen...)
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2012 22:53:24
Odpovědět s citátem

Můj Adam se také nekoupe 2x nadšeně. Naštěstí ho nemusím tím trápit často, moc se nemastí, koupeme tak 4x do roka Laughing . A to si ho vezmu do sprcháče, když se jdu sprchovat i já-nejdřív umeju kocoura, utřu ho a pak se sprchuju já. Vanu nemáme. Takto to se řvaním přežije. A já kupodivu taky, a bez úrazu.

No a když vylezu, očistím mu drápajzy-to na mě vždy syčí a vrčí-nemá to ani trochu rád Rolling Eyes . Já to ale jako neslyším a práci dokončím. Pak vyčistím uchošťourama uši a je hotovo.

Jinak já používám olivové přírodní mýdlo nebo obyčejné mýdlo na praní s jelenem.

A s diagnózou ušního svrabu mám také zkušenosti, také jsme dostali Strongold, ale mně se to nezdálo, tak jsem mu ho nedala a šla jinam, kde mu udělali výtěr z ucha a koukli na to pod mikroskopem-samozřejmě že tam žádné brebery neměl, jen ušní maz. Já mu uši čistím ubrouskem tak 4x týdně a cca 1x měsíčně uchošťoury. Ale to už mu vybírám z uší mazut.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2012 7:50:04
Odpovědět s citátem

K tomu odporu ke koupání teď můžu přispět vlastní zkušeností. Právě nám čerstvě odešlo 5 koťat do nových domovů. Byly nějaké rodinné starosti a nebylo moc času na zvykání koťat na vodu. Máma a tety je pečlivě čistily, takže ani moc špinaví nebyli. Ovšem týden před odchodem jsem je zkusila namočit poprvé do vody a ejhle, málem jsem přišla o život Smile bránili se jako dravá zvěř. Dovolím si podotknout, že už jsem zvládla hodně vzpouzejících se kočičáků, ale tohle byl masakr. Celá vyplašená, že noví majitelé nezvládnou vykoupat své nové miláčky, jsem nasadila tvrdou zvykací kůru. Nešlo o nic složitého, prostě jsem každý den 1x-2x dle možností napustila do vany trochu příjemné teplé vody. (Sphynxíci mají teplotu kolem 38°C takže to nechce vlažnou vodu, ta je studí, ale trochu teplejší) a každého kočičáka jsem prostě do té vody postavila a zkusila ho mírně ošplouchnout vodou nabranou do dlaně. Bez mýdla a opravdu jen namočit, pak hned osušit a křičícího maniaka vypustit z koupelny. Po 3 dnech i ten nejzarputilejší odpůrce pochopil, že voda není vražda. I když se spoustou keců, ale přesto se nechali rychle umýt i mýdlem. Raději jsem je takhle namáčela celý týden a doporučila novým majitelům nejpozději po 2 dnech v novém domově toto namáčení zopakovat. Zatím volali 2 nadšenci, že koupání proběhlo v klidu a pohodě, pouze s náležitým hlasovým doporovodem.
Takže možná zkuste jen častější namáčení do příjemně teplé vody. Máte pravdu, že kolem 4 měsíce na nás tyhle inteligentní potvůrky zkoušejí taky své pubertální stávkování, ale většinou důsledným opakováním namáčení si prostě zvyknou a i když koupání nemilují, tak ho prostě přežijí bez boje, jen s nadáváním. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2012 8:35:42
Odpovědět s citátem

Adam umí nadávat asi ve více jazycích Laughing . Když se do toho pustí, tak by se jeden hnedle bál! Vycházejí z něj šílené zvuky, kterých si já ovšem vůbec nevšímám a prostě dokončím, co jsem začala (hlavně při čištění drápků mi tak strašně nadává Wink ). V životě si nedovolil z nadávání přejít do útoku a cokoliv si na mně zkusit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2012 17:40:56
Odpovědět s citátem

Tak jsme dneska navštívili vet. na přeočkování a říkal jsem paní doktorce, že se naší slečně strašně špiní ouška. Tak se podívala kukátkem a vzala stěr na bakterie, plísně a parazity, dala pod mikroskop a vše s negat. výsledkem. Prostě je to náš kominíček Very Happy Děkuji RadceK za za radu, vyzkoušet to můžu, ale myslím že jak naše dáma ucítí na tlapkách vodu, bude pěkně rychlý vystřel z vany a pár škrábanců na rukách Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 5:31:50
Odpovědět s citátem

No někteří naši naháčci jsou fakt kominíčci a nic s tím nenaděláme. Berte to pozitivně, zase se nemusí česat a nemáme plný byt chlupů Very Happy
K tomu koupání můžu ještě poradit vzít si látkové, pletené, nebo takové třeba froté rukavice (stačí za 20,- od Vietnamců). Kočičák pak neklouže a zachytí to i nějaký ten škrábanec. To namáčení funguje, namočit denně na několik vteřin do vody a hlavně vydržet dýl než kočičák a pak to koupání přežijete oba Very Happy, uvidíte. Jen to nevzdávejte a vydržte.
U nás taky nikdo koupání nemiluje, ale prostě se naučili to přetrpět a nebrání se fyzicky, jen mi u toho vždy nadávají. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 10:48:35
Odpovědět s citátem

No, nějak to zvládnout musíme. Včera jsem koupání zkoušel a docela nám to šlo (chvilku, ale přece) Very Happy Jen musím malinko vychytat vytáhnutí kočičáka z vany. Pěkně se do mě zaryl. Asi slečnu budu muset nechat vyskočit samotnou a zavřít dveře v koupelně, abych neměl všude na plovoučce mokré ťapky. Ještě jsem se chtěl zeptat. Včera jsem byl u vet. a bavili jsme se ohledně krmení. Řekl jsem ji, že krmím Orijenem a doktorka byla z toho docela nešťastná. Orijen a Acana mají údajně vysoké množství bílkovin, které způsobují ledvinové selhání. Dokonce léči asi 8 zvířat (psy i kočky), které dlouhodobě používaly tuto firmu. Jaký máte na to názor ??? Říkala, že pokud chci užívat lepší krmivo, tak by mi doporučovala ANF. Slyšeli jste o tom něco ??? Nebo je to zase nějaký reklamní hit ze stran veterináře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 17:11:43
Odpovědět s citátem

vitekl napsal:
Včera jsem byl u vet. a bavili jsme se ohledně krmení. Řekl jsem ji, že krmím Orijenem a doktorka byla z toho docela nešťastná. Orijen a Acana mají údajně vysoké množství bílkovin, které způsobují ledvinové selhání. Dokonce léči asi 8 zvířat (psy i kočky), které dlouhodobě používaly tuto firmu. Jaký máte na to názor ???


Ano, veterinářka má pravdu - ovšem dle mého názoru pouze částečně. Určitě i ze superprémiového a velmi kvalitního krmení mohou být problémy. Dovolím si zde překopírovat svůj názor, který jsem psal na kočkách on-line.

Ono krmení granulemi vůbec dost mate, absolutně se nedá srovnávat s krmením masem nebo konzervou. Maso obsahuje cca 80% vody, granule jen 10%. Pokud si to tak nějak dopočítáme, tak pokud nasypeme do misky 100g granulí, tak adekvátně masa by v té misce ležela 450g flákota!!! Kdo z nás by dal kočce skoro půl kila masa???? Pak nemají mít kočky problémy - za vším hledej granuli !!!

Samozřejmě vzhledem k technologii výroby a toho, že granule nejsou jen z masa, u těch kvalitních, bezobilných, kde je obsah masa deklarován na cca 60-70% lze zjednodušeně říct, že ve 100g granulí je cca okolo 300-350g masa.

Ještě bych dodal, že u surovinového složení ze zákona musí být seřazeny položky od hmotnostně nejvíce zastoupené po tu obsaženou v nejmenším množství. Takže kde je na prvním místě obilí, rýže, kukuřice a podobné sračky, takovému krmivu se obloukem vyhněte. Tudíž, ČTĚTE SLOŽENÍ.


Osobně krmím i granulemi které mají daleko více bílkovin než Orijen či Acana. Problém není ani tak v obsahu bílkovin, ale v tom, že se jedná o GRANULI, tedy nepřirozený fujtajblík bez vody. Pokud by se vzaly kočky které Orijen nebaští, myslím že poměr ledvinářů by byl podobný. Tak jako je stejný poměr u koček kastrovaných či nekastrovaných a přesto se šíří bludy o škodlivosti kastrace na močové cesty. Ať se již jedná o maso, či obiloviny, to kočičí tělo to musí stejně zpracovat, ale jde o to, že když krmíme kvalitnějším, tedy masovějším krmivem, měli bychom ho dávat adekvátně méně.

Naše kočky mají jen bezobilné granule s opravdu hodně vysokým obsahem bílkovin a to bílkovin z masa, ne z kukuřice, ale vždy několik druhů. Ale hlavně, mimo to mají 2x denně VLHKÉ krmení, buď maso nebo konzervu. To co ničí ledviny není ani tak ten vysoký obsah bílkovin, jako granulová MONODIETA.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vitekl



Založen: 08.05.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 20:41:53
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
vitekl napsal:
Včera jsem byl u vet. a bavili jsme se ohledně krmení. Řekl jsem ji, že krmím Orijenem a doktorka byla z toho docela nešťastná. Orijen a Acana mají údajně vysoké množství bílkovin, které způsobují ledvinové selhání. Dokonce léči asi 8 zvířat (psy i kočky), které dlouhodobě používaly tuto firmu. Jaký máte na to názor ???


Ano, veterinářka má pravdu - ovšem dle mého názoru pouze částečně. Určitě i ze superprémiového a velmi kvalitního krmení mohou být problémy. Dovolím si zde překopírovat svůj názor, který jsem psal na kočkách on-line.

Ono krmení granulemi vůbec dost mate, absolutně se nedá srovnávat s krmením masem nebo konzervou. Maso obsahuje cca 80% vody, granule jen 10%. Pokud si to tak nějak dopočítáme, tak pokud nasypeme do misky 100g granulí, tak adekvátně masa by v té misce ležela 450g flákota!!! Kdo z nás by dal kočce skoro půl kila masa???? Pak nemají mít kočky problémy - za vším hledej granuli !!!

Samozřejmě vzhledem k technologii výroby a toho, že granule nejsou jen z masa, u těch kvalitních, bezobilných, kde je obsah masa deklarován na cca 60-70% lze zjednodušeně říct, že ve 100g granulí je cca okolo 300-350g masa.

Ještě bych dodal, že u surovinového složení ze zákona musí být seřazeny položky od hmotnostně nejvíce zastoupené po tu obsaženou v nejmenším množství. Takže kde je na prvním místě obilí, rýže, kukuřice a podobné sračky, takovému krmivu se obloukem vyhněte. Tudíž, ČTĚTE SLOŽENÍ.


Osobně krmím i granulemi které mají daleko více bílkovin než Orijen či Acana. Problém není ani tak v obsahu bílkovin, ale v tom, že se jedná o GRANULI, tedy nepřirozený fujtajblík bez vody. Pokud by se vzaly kočky které Orijen nebaští, myslím že poměr ledvinářů by byl podobný. Tak jako je stejný poměr u koček kastrovaných či nekastrovaných a přesto se šíří bludy o škodlivosti kastrace na močové cesty. Ať se již jedná o maso, či obiloviny, to kočičí tělo to musí stejně zpracovat, ale jde o to, že když krmíme kvalitnějším, tedy masovějším krmivem, měli bychom ho dávat adekvátně méně.

Naše kočky mají jen bezobilné granule s opravdu hodně vysokým obsahem bílkovin a to bílkovin z masa, ne z kukuřice, ale vždy několik druhů. Ale hlavně, mimo to mají 2x denně VLHKÉ krmení, buď maso nebo konzervu. To co ničí ledviny není ani tak ten vysoký obsah bílkovin, jako granulová MONODIETA.





Děkuji za Váš názor, myslím si, že to co jste napsal je logické a pomohlo mi to rozhodnout se , jak krmit.Nemohl jsem se rozhodnout ,kterými granulemi krmit a jestli přikrmovat masem, protože i na to se názory různí. Například jedna veterinářka mi tvrdila,že přikrmovat,když krmím superprémiovými granulemi, je jako koupit si Ferrari a snažit se ho vylepšit.Taky názor,ale nesouhlasím s ním.Dávám občas maso nebo srdíčka.
Zaujalo mě,že píšete,že dáváte granule a k tomu 2 krát denně konzervu nebo maso.Chci se vás zeptat,kolikrát denně krmíte a jak víte, jakou dávku granulí dát.Mám obavy,aby naše zlatíčko nebyla jak soudek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2012 21:02:23
Odpovědět s citátem

Já osobně přirovnávám granuli k takové "polévce z pytlíku". Je logické zbaštit celý pytlík v suchém stavu?

Pytlíček je pro polévku pro čtyři osoby. Ale zkuste si to vysypat do misky bez vody, je toho troška a kdyby to nebyl hnus, člověk by to snědl sám Wink Pytlíček sušeného masa také slupnu u televize na posezení a ono je to v reálu skoro půl kila masa Wink


Krmím 2x denně. Mám 4 kočky a na den jim rozdělím buď jednu cca 400g konzervu, nebo adekvátně mají maso. Konzervu navíc dost silně naředím, poněvadž jim tekutější více chutná, milují kapsy se sosíkem, tohle je levnější a kvalitnější varianta. Jakmile jsou talíře vymetené, nasypu granulky vždy cca 130-150g, to pak dozobávají průběžně do dalšího jídla. Granule vždy vylepším něčím zdravým - řasy, yucca, chlorella... Celkem je tedy granulek denně necelých 300g, také tedy ve dvou dávkách. Samozřejmě že než je další jídlo, je vždy talíř prázdný.

Ještě k těm procentům bílkovin, krmiva s více procenty bílkovin (z masa samozřejmě) se dává méně než toho dietnějšího, takže v konečném výsledku je to stejné, jen odpadá zátěž v pro kočku nestravitelných a těžce stravitelných položkách - kočka je masožravec, nikoliv křeček či slepice.

PS: Ferrari je to maso a tím nepřikrmujeme ALE krmíme, oč má kočka více masa, o to má samozřejmě méně granulek Wink
Za vším je třeba hledat kšeft, názor řezníka, co je zdravější, zda maso či granule, by asi byl jiný Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2012 4:20:47
Odpovědět s citátem

K tomuto bych ještě dodala, že Olda má kočky dospělé a těm opravdu stačí krmení 2x denně. Vy máte ještě kotě, takže tam bych krmnou dávku jistě rozdělila aspoň na 3-4 krmení za den. Dle vašich časových možností. Malé děti potřebují prostě mezi jídly ještě svačinky a stejné je to i u koťat. Celková denní dávka jídla by ale neměla přesahovat doporučenou denní dávku, protože jinak si takzvaně kočku rozežerete a pak bude tloustnout. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2012 8:02:22
Odpovědět s citátem

Vidíte Radko, to mě nenadlo, díky za upozornění Wink

Ovšem jak mají po mokré baště granule, tak jim to vždy vyjde takřka do další bašty, takže vlastně žerou jednou denně - FURT, od rána do večera, nebo vlastně od rána do rána.
Teda jak ten čas letí... Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top