Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Agresivita mezi kočkami po 9 měsících


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ehrena



Založen: 16.03.2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Česká republika, Praha

Předmět: Agresivita mezi kočkami po 9 měsících
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 11:56:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám dvě kočiny, britky, Číču - stáří rok a půl, a Mimi - rok. 9 měsíců spolu v pohodě vycházely a od včera nastal obrat o 360 stupňů, nevím, co se stalo, ráno když jsem přišla k nim do pokoje - jsme na chalupě a tady se mají, mají svůj pokoj - spaly spolu v pelíšku, seskočily na zem, když jsem vešla, a hnaly se jako obvykle k miskám s jídlem, co jsem jim přinesla, a najednou, aniž by se dostaly až k nim, ta mladší Mimi se otočila na Číču, celá se naježila a začala na ni syčet a hučet takovým tím výstražným tónem a Číča se otočila a utekla ven a Mimi celá naježená za ní. Číča utekla pod auto a bála se vylézt a Mimi chodila naježená a čekala, kdy vyleze.Nakonec tam vlezla za ní a vyhnala ji tím do louky, běžela tam za ní, ale brzy se sama vrátila. Od té doby se jí Číča bojí, schovává se před ní, pořád je někde zalezlá a vyleze jen, když tam není Mimi, bojí se jít i na jídlo a na záchod. A Mimi, jak ji vidí, naježí se a letí za ní a hučí na ni a syčí, jak kdyby to byla cizí kočka, dnes ráno jí skočila dokonce na záda a vypadalo to, že ji kousne za krk. Už jsem nevydržela a hnala jsem ji, plácala jsem ji novinami, tak se lekla a stáhla se, ale pořád zježená, jak vidí Číču, je prostě jak pominutá, když je jen se mnou, je v klidu a děsný mazel. To tedy byla vždycky, Číča takový mazel zdaleka není.
Teď je Číča sama v jejich pokoji schovaná nahoře na skříni a bojí se slézt, Mimi chodí za mnou jak ocásek a já nevím, co si počít a co se to mohlo stát. Nemám s tímhle zkušenosti, víc jak jednu kočku jsem dříve nemívala a takovéhle problémy bych čekala jen při seznamování dvou cizích koček a ne po 9 měsících jejich společného života, vůbec tomu nerozumím a nevím, jak to řešit. Jestli máte nějaký nápad, napište mi, prosím. Jsem z toho docela dost nešťastná, bojím se, abych nakonec nemusela jednu z nich dát pryč, to bych moc nerada.
Ještě dodám, že zatím není ani jedna kastrovaná a v současné době nemají ani jedna říji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LA



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 12:30:18
Odpovědět s citátem

Mohlo by to souviset s dospíváním a s ujasňováním si pozice. Poradit, bohužel, neumím. Možná se samy usmíří, až budou zcela dospělé a vyjasní si pozice, ale jistota není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 17:08:49
Odpovědět s citátem

Dobrý den, pokud nemáte kočičky na chov, tak je asi čas na kastraci, to by je mělo zklidnit. ještě bych vyloučila nějaké zdravotní problémy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ehrena



Založen: 16.03.2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Česká republika, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2012 9:32:48
Odpovědět s citátem

Mezitím se situace trochu uklidnila, ale Číča se evidentně od té doby Mimi bojí, jakmile je nablízku, je hodně opatrná. Tím myslím těsně vedle ní, jinak po místnosti už chodí normálně obě a venku vůbec není problém, tam si běhají i se honí jako dřív. Ale ani já si nejsem jistá, kdy to Mimi zase popadne.
Jen jsem se chtěla zeptat, vy, kdo jste chovatelky a máte víc nekastrovaných koček, máte mezi nimi taky takovéhle problémy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2012 11:29:05
Odpovědět s citátem

U nás to probíhalo stejně,rok se kočky milovaly a když bylo kocourkovi tak rok a půl a přerostl naší kočičí dámu o 3 kila,tak ta starší Nelinka takhle na něj taky začala z ničeho nic útočit.A on moula se nechal fackovat.Taky jsem to nemohla pochopit ale tak za 14 dmí jsem si všimla,že ona tím jak je o rok starší ho prostě vychovává a přestože je sama proti němu prcek,dává mu kapky.Teď asi po 3 měsících se situace uklidnila,už se zase milujou,hrajou si,spinkají spolu,protože kocourek už ví,co si k ní může dovolit a kdy raději ubrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top