Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dieta pro kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Chipchawii



Založen: 01.07.2012
Příspěvky: 1

Předmět: Dieta pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2012 8:36:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prosím poraďte mi. Mám kočku, je jí asi šest let a má 7,5 kg a chtěla bych poradit nějakou účinnou dietu.

Ráno má půlku kapsičky od Whiskasu...mezi tím k dispozici suché krmení pro sterilizované kočky a vodu a večer má maso..

Ano, slyšela jsem že by nemělo být pořád k dispozici suché a to jsem už omezila a porce snídaně a večeře, ale co dál?

Je to kočka doma, chodíte ven jen na vodítku (a to se skoro vůbec nehýbe) a jinak je o prázdninách na chalupě-volně.

Děkuji:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Dieta pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2012 10:23:11
Odpovědět s citátem

Chipchawii napsal:
Dobrý den,
prosím poraďte mi. Mám kočku, je jí asi šest let a má 7,5 kg a chtěla bych poradit nějakou účinnou dietu.

Ráno má půlku kapsičky od Whiskasu...mezi tím k dispozici suché krmení pro sterilizované kočky a vodu a večer má maso..

Ano, slyšela jsem že by nemělo být pořád k dispozici suché a to jsem už omezila a porce snídaně a večeře, ale co dál?

Je to kočka doma, chodíte ven jen na vodítku (a to se skoro vůbec nehýbe) a jinak je o prázdninách na chalupě-volně.

Děkuji:)



Dobrý den,já bych vyměnila granule které jí dáváte za granulele light,do misky jí nasypala pouze dávku udrčenou na den,pokud by je snědla brzy,tak bych dávala po částech,také maso a kapsičku,kterou dáváte bych omezila na jednou za den.Možná bude z počátku hladová,ale zvykne si:-)Je to stejné jako u lidí,pokud má méně pohybu ,musí se zmenšit dávka jídla:-).Já jsem to takhle praktikovala u naší Maruschky a bylo to učinné.Možná bude mít někdo jinou radu:-).


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Dieta pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2012 15:58:38
Odpovědět s citátem

Chipchawii napsal:
Dobrý den,
prosím poraďte mi. Mám kočku, je jí asi šest let a má 7,5 kg a chtěla bych poradit nějakou účinnou dietu.


Hlavní je otázka, PROČ dietu? Pokud je kočena tlustější, mělo by stačit upravit množství a kvalitu.

Pokud krmíte jak píšete, tedy kapsička, granulky, syrové maso, dle mého pokud pomineme vyloženě BARF, tak je to ideální stav, žádná monodieta, prostě krmíte skvěle.

Osobně bych kapsy Whiskas, což je šmejd za hodně peněz vyměnil za něco kvalitnějšího, například kvalitativně jinde, avšak též se sosíkem který kočkám tak chutná, jsou tetrapaky Bozita. Granule pro kastráty jsou komerční hovadina, spíše se poohlédněte po kvalitních granulkách bez obilovin, zejména bez pšenice a kukuřice. Pokud má kočena 2x denně vlhké krmení (konzerva, kapsa, maso), pak granulek stačí již jen troška na pozobávání Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (62x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (27x)
4
Kočičí jména (26x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Komiks: Podáš koččce celaskon? (20x)
9
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top