Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dotaz

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 6:48:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ach jo zase jeden ublíženej chlap. Tatiano souhlasím se vším, co jste z pohledu chovatelky napsala, i to "sexistické", že někteří chlapi těžce nesou kastraci, jako by se to týkalo jich samotných.
Já osobně si myslím, že jsme kočičákům tu jejich přirozenost sebrali tím, že je chováme v bytě a proto je pro ně kastrace úlevou, protože doma nemůžou dělat to, co by dělali venku. Zase má pobyt doma jíné výhody. Je to prostě pohodlnější, ale ve většině případů, i delší život.
Myslím, že už mám za těch několik let chovu koček taky nějaké zkušenosti s kastracemi a nevím ani o jednom kocourovi, kterému by se přitížilo po kastraci.
Takže určitě se kastrace kocourka nebojte, uvidíte, že bude všechno pak v klidu a pohodě.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 10:25:45
Odpovědět s citátem

[quote=
Ano, není to fér dávat do sml. podmínku kastrace. Je to doslova podvod. To je jako koupit si auto a prodejce Vám dá do sml, podobnou nesmyslnou podminku jako že ho nesmite prodat, nebo predelat nebo tam dá podminku rovnou sešrotovat Wink
Nenapsal jsem že to je JEN kvuli tomu aby se to nepremnozovalo Wink Pokud si koupim kocourka nebo kočičku, mnohdy ani človek netusi co bude zítra, natoz aby mel povinnost ho mrzačit. Jestli ho chce na chov, proč ne?
mnohdy ani neví, jestli třeba nepřikoupí protejšek a nebude chtít rodinku. Navíc je to vše otázka peněz, což je logické a chovatelům to neberu. Ale vy zase neberte zvířátkům jejich prirozenost.[/quote]

Když si koupím auto, tak mám za jedny peníze prostě jednu věc. Když ho budu chtít prodat, nikdy na něm nevydělám. Ten příměr byl hodně pitomý.

Když si nějaký chytrolín koupí za pár tisíc kočku(nebo psa) absolutně nevhodnou do chovu a udělá si radost koťátkama, sprzní mnohaletou práci chovatele, kterému jde o zdraví a typ zvířete. Ale to lidem jako vy je zřejmě zcela zbytečné vysvětlovat-máte přece tu svoji věc, za kterou jste zaplatil a s tou věcí si můžete dělat co chcete. Nechat ji množit, ať je pro to vhodná nebo není-jak to jako laik chcete posoudit, proč zrovna to vaše zvíře chovatel do chovu nepustil? Jo a pak také dost podstatný rozdíl-koupí auta o peníze pouze přijdete, kdežto koupí věci živé je můžete dostat zpátky, že? Koupíte lacino, rozmnožíte, včas koťata prodáte a penízky jsou zpátky doma, a možná i něco navrch.

Ach jo, dokud tady nebude zákon jako v Polsku, že se NESMÍ prodávat zvířata bez PP coby určité plemeno, tudíž jsou to vždy "jen" mindy ze dvorka (jen jsem dala do úvozovek, protože proti mindám nic nemám, sama mám doma dva nádherné exempláře "obyčejných" kocourů), do té doby takovým jako vy pšenka pokvete. A mám obavu, že to bude v našich podmínkách hodně dlouho Evil or Very Mad .......

Lidé jako vy mě utvrzují v rozhodnutí, že koťata určená na mazlíka budu prodávat už vykastrovaná a nebudu riskovat, že nějaký chytrák nedodrží smlouvu, protože je to pro něj cár papíru a on má svá práva na svou věc.
Takže vám vlastně děkuji, protože jsem pořád váhala s tímto rozhodnutím. Teď už neváhám, je to jediná možná obrana v tomto "právním státě", jak donutit příštího mazlitele, aby mazlitelem byl a zůstal a aby ho nic nepokoušelo zkusit si prásknout koťátka. Na mém zvířeti bez mého souhlasu tedy rozhodně NE.

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 11:54:31
Odpovědět s citátem

Táňo, so se týká smluv a kastrací, to by bylo na samostatné téma. Osobně nevidím problém v těch "chytrácích" ale v tom, že lidé zde nejsou zvyklí se brát za svá práva a dodržení smlouvy si vynutit. Každý jen pláče nad tím, jací jsou u nás množitelé a jak se smlouvy nedodržují a přitom v drtivé většině si za to mohou chovatelé sami. Problémem množení není nedodržování smluv, vždyť v drtivé většině ti na které se nadává, vesele bouchají koťata s PP. Část svých koček, které jsem koupil, tak na ně také nemám ŽÁDNÉ omezení, pokud bych se rozhodl "množit", mohl bych mít kočky ať již s papíry, nebo bez nich a neporušil bych NIC. Myslím¨si že nepotřebujeme ani zákony jako v Polsku či kdekoliv, stačí nám ty co máme, stačí je dodržovat a v opačném případě si dodržení vynutit. Ale to jsem odbočil a vím že spousta chovatelů se mnou nebude souhlasit..., ale když čtu po diskuzních fórech ty nářky chovatelů - "znalců práva", jak nic nejde, čerti mě berou.
Ajnoka

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 12:28:12
Odpovědět s citátem

Tea racer
Prosím buďte tak hodný a poraďte mi, když to dle vašeho příspěvku víte a máte jistě i vlastní zkušenost, jak zabránit kocourům ve značkování, čůrání po kuchyňské lince, do prádla, na sedačku, na stůl, na zeď kdy omítka je už rozežraná a další a další místa, bez toho abych je musela vykastrovat. Budu vám velice vděčná, a pokud vaše rady zaberou, s radostí je finančně ohodnotím. Bohužel feliway, feromonový obojek, bachovky, nezabírají. Suprelorin jeden čip účinkuje tak 3/4 roku.
Opravdu nechápu kdo nechá takto kocoura řádit, pokud ho nemá koupeného k chovu. Kastrovaných kocourů už jsem několik měla, rozhodně nikdo nebyl žádný trouba, nepletete si to trochu s kočkou co je v depresi, nemá žádného zvířecího kamaráda, celý den je jen sama doma a leží na gauči, život už ji nebaví. Moji kastráti se tak rozhodně nechovají, jsou to stále dobře naladěné kočky, dělají lumpárny a jsou stále dobře naladění, protože je nijak netrápí neukojené touhy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
damayaty

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 12:52:12
Odpovědět s citátem

Paní Tatiana naprosto perfektně a srozumitelně vysvětlila celou problematiku ohledně kastrací. Táňo, díky, je úlevné číst rozumné a odůvodněné argumenty, pak jsou to totiž opravdu argumenty, které lze brát vážně.
To však nelze říci o reakci odpůrce. Argumentace zde chybí, či je nepodložená. Uvádí, že je nejjednodušší a proti přírodě kocoura kastrovat:-) Ano, samozřejmě, ovšem pouze pokud se jedná o kvalitní chov a chovatele, který "ví, co bude zítra", jinak je totiž nesmyslné si chovná zvířata vůbec pořizovat, všichni víme, jak posléze končí. Chybí mi vysvětlení, jak jinak kocourovi zamezit v přirozeném samčím chování. Dospívající kocour je vždy snadno identifikovatelný - zpěv, hubnutí, pronásledování vhodného či náhradního objektu, značkování. Pokud nedostane možnost krýt, projevy nemizí, naopak se prohlubují. Jak chce tedy tento pán tomu všemu předejít? Chce, aby se kocour choval přirozeně, aby nebyl "mrzačen"- a tedy logicky trpěl absencí pohlavního života. Možná tomu svému řekne "prostě nešukej a basta", na ostatní to však bohužel neplatí:-), samčí pud je u kočkovitých šelem velmi silný, proto kocouří rivalita a nesnášenlivost. Sama mám zkušenost se třemi dospělými nekastrovanými samci, vím přesně o čem mluvím. Mrzačení? Směšné! ČIP? Zbytečné - aplikovali jsme ho před kastrací silně značkujícímu a kočky kryjícímu psíkovi - našemu mazlíčkovi na základě doporučení veterináře. Nepomohl, byly to vyhozené peníze, následná kastrace však ano, neznačkuje již vůbec, a to od prvních dní po kastraci, po kočkách přestal rajtovat také:-).
Jak tedy zařídím, aby kocour nepociťoval touhu po opačném pohlaví? Myslíte, že rozvášněného samce zastaví bylina, či jiná kravina? Very Happy Opravdu nezastaví. Nechce-li člověk solidně chovat, nechce-li žít s hubeným, zpívajícím a flustrovaným kocourem, a nechce-li čichat kocouří mámení - nechť kastruje, uleví tak jemu i sobě.
A co jsem vůbec nepochopila, je pánovo tvrzení, že kastrace je NEZVRATNÁ /nelze předejít něčemu, co ještě nenastalo, ale nutně nastane/- tímto s námi přece plně souhlasí, proč tedy píše opak? Divné:-) Ale možná, že myslel NEVRATNÁ /nelze vrátit něco, co již bylo vykonáno/, to by pak ty rozumné názory:D seděly:-)))))))))
Thunder

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 15:36:30
Odpovědět s citátem

Já souhlasím se vším co zde padlo. Pochopitelně kromě blábolů Tea Racer.

A po tom všem by měl jen zajímalo, zda by si Tea Racer pořídil silně ochlupeného Sphynxe s HCM chorobou (což by se pochopitelně projevilo až by ho dlouhodobá zbytečná léčba různých příznaků a účty za tisíce dohnaly na testy) bez PP???? Nejlépe říjícího (řvoucího, kostnatého a chčijícího) kocoura.

Vlastně ani přechytřelý pan Tea odpovídat nemusí Laughing Laughing Laughing Laughing zřejmě by si takového sphynxe koupil. Proč ne??? Za pár korun. Cena odpovídající kvalitě... ostatně, když si člověk kupuje ojetinu auta, taky nečeká, že bude stát 200tis. Nemám pravdu?? A co by asi tak dělal??? Aha, odnaučil by ho ječet a kálet, učinil z něj kouzelného , osvaleného a psdychicky vyrovnaného andílka...možná i ty chlupy by mu opadaly, ne??? Škoda jen, že by nakonec umřel na HCM.

A omlouvám se April za práci s přesunováním do správného vlákna Embarassed Twisted Evil
Tea Racer

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 20:33:11
Odpovědět s citátem

Ano já tu píši bláboly, hlavně že vy ne. Smile
Čekal bych zde trochu sofistikovanější názor, než co tu zaznělo. Ano o te potrefene huse to bylo presné. A moc dobre víte jak to bylo míněno. Kdyby se tu chovatelka nerozčilovala kdyby nevěděla oč jde. Není divu že sem už prakticky nidko nechodí. Kdo tu byl a měl jiny názor než 5 vyvolených byl odsud vyštípán. Dodnes jsou na jinych forech kopie diskusí....
Jen jsem zde napsal svůj názor a pustili jste se do mě jako kobylky. Nechtel jsem nikoho urazit a neurazil. Ale když vidím jak tu moderatori, jsou silne Off Topic, jak mě tu uražíte, atd...nevadí...
Tak i přes varovaní lidí jsem se zde snažil řící že jsou i jiné metody, než šup a vykastrovat. Nema cenu se tu více rozepisovat, ty utoky ohledne chlapa a kastrace už jsou mimo netiketu internetu. Ale to tu nikomu nic neříká. Rady lidí jak se kočky a kocouri chovaji bez kastrace od lidi co maji doma jen kastraty hodne vypovídají.
Kdyby se s uspechem na značkování, neosvedcila bachova terapie, homeopatie, atd. Tak by se asi neprodavaly ne? Ale ono to je jednoduche, šup, při prvním problemu vykastrovat.
Nevadí, svuj nazor jsem řekl a nebudu se snižovat na uroven abych to daval na FB jako vy, nebo vytrhoval věty z kontextu ba dokonce překrucoval co jsem rekl.
nemusíte mne ani banovat ani mazat, ulehčím vám to vsem že jsem už nepřijdu. Jen jsem chtel poradit tazatelce, která má evidentně svého spynxíka ráda a nechce zvolit radikální a nevratné řešení.
Chovatelky ohledne kastrace a jejich povídaček o HCM a nekriženi se atd... To komentovat nebudu, naštesti je v CR dost chovatelek, které nepodminují kastrace, jsou seriozní a nemají snahu profitovat z každého vrhu.
Četl jsem vše velmi dobře, ale je vidět že ostatní ne, také je velmi dobře vidět kdo tu přispíva a s jakou intzenzitou, je to už jen komunitní forum.
Tak se velmi omlouvam ( ne to není sakrasmus, myslim to uprímně ) lidem které jsem pobouril nebo jim nejak kazil treba i obchod, jak mi prislo do PM. Melo by to být diskusní forum, ale jaksi tu není místo pro jiny názor, bohužel.

Hezký večer, diskusi můžete smazat. Stejne je to tu na denním poradku že co se nehodi to se smaže...

PS: Děkuji za podporu do PM a snad jsem na vše odpovedel do PM nebo do tohoto topicu.

PS2: moc se mi líbí přechytralé řeci lidi, co tu píší dokonce kde a zakolik jsem své kočičky koupil. Bravo, další výmysly....

...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
fofo177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 20:50:59
Odpovědět s citátem

for Tea Racer

S těmi jinými metodami si myslím že to není tak jednoduché. Např. já jsem Charlieho nechal být, kastrovat jsem nemusel, jenže pak začal hubnout, chodit po bytě, toužil po kočkách. Dostal antikoncepční čip, ale jak přestal působit, bylo to nanovo. Pak již chodila po bytě sphynxí kůže s nožičkami, takže byste radil co?

Narča dostala z častého a časného mrouskání zánět dělohy, marně jsem se snažil měsíc léčit, radil byste v tomto případě co?

Četl jsem hodně studií jak o kastraci obecně, tak o vlivu časné kastrace, mnohem dříve než v jednom roku. Vědecky nebyl negativní vliv kastrace, ani té v ranném věku, prokázán. Mé kastrované kočky až na to že neřvou a nehubnou se chovají stejně. Jaký je tedy ten hrozný vliv? Nechci se hádat, ale názor musí být něčím podložený, takže v čem je ta špatnost kastrace oproti výhodám? Samozřejmě se bavíme o kočkách doma na gauči, ne v přírodě, tam je to něco jiného.
tatiana

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 20:59:32
Odpovědět s citátem

Já mám doma 5 kastrátů a 4 chovné kočky. Značkováním jsem si prošla a u kocourů (chovných) procházím neustále, takže jsem vyzkoušela všechna možná řešení-bachovky, Feliway, oblékání kocoura do gatí s vložkou, čip. Takže já doopravdy vím, o čem je řeč a také vím, že všechno bylo neúčinné-vyjma čipu, ale ten dostal chovný kocour, který měl mít chovnou pauzu. Vše ostatní se ukázalo jako naprosto neúčinné. Pomohla až kastrace.
Tož tak.

Iva Goli
Anonymní

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 21:36:13
Odpovědět s citátem

[quote="Tea Racer"]Ano já tu píši bláboly, hlavně že vy ne. Smile
Čekal bych zde trochu sofistikovanější názor, než co tu zaznělo.

Rady lidí jak se kočky a kocouri chovaji bez kastrace od lidi co maji doma jen kastraty hodne vypovídají.
quote]

Z nejakého dôvodu mám pocit, že Vám tu odpovedali chovatelia i nechovatelia, ľudia ktorí majú doma chovné mačky a kocúrov i kastrátov, nestačilo, stále chcete mať pravdu, OK. Aký level sofistikovanosti by Vám tak asi stačil? PhD? - špecifikujte:)))))
Odpovědět 
ZdenkaP

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 0:43:30
Odpovědět s citátem

Nejspíš tady máme Kočičího tátu Smile
O svých zkušenostech nepíšete nic, jaké máte kočky, jak je chováte či držíte atd., možná by bylo lepší, kdybyste nás poučil o tom čaji, o tom zjevně víte hodně dle Vašich stránek, ale se svými názory mezi zodpovědnými chovateli i majiteli, kteří sem chodí pro radu či poradit si vzájemně, stěží uspějete.
Jinak vše bylo řečeno, nemám co dodat....

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
jaana20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 8:03:08
Odpovědět s citátem

Moc všem děkuji za odpověd. Včera jsme byli u vet kocourek je zdráv tak jsme řešili zda kastrovat či ne řešila jsem s ním i variantu chemické kastrace a asi zvolíme variantu klasické kastrace z důvodu že kocourka do chovu nemáme papíry k němu máme, ale už když jsem si ho pořizovala věděla jsem že na výstavy jezdit nebudem , jen jsme chtěli mít jistotu že opravdu budu mít čisteho Sphynxe proto jsme kupovali dražšího kocourka,ale vážně jen na mazlení a pro děti alergiky. Vím že mě spoustu lidí odsoudí za kastraci, ale je mi to už jedno jak psala v předešlé odpovědi Tatiana krásně to napsala a moc jí zato děkuji vážně nechci stále kupovat nový nábytek a smradlavý a pochcaný barák také ne , takže kastrovat půjdem předešle dva kocoury jsme měla také kastrované Perského a Britského kocoura a žádní hlupáci z nich nebyla byli ta osobnosti.
Betty

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 10:51:38
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Nejspíš tady máme Kočičího tátu Smile

Zdenko, tak teď jste to rozsekla Smile Jsem pod stolem, fakt. To se vám povedlo. Konečně se můžu v tomto vláknu zasmát, jinak jsem si připadala jako na Marsu. Díky Smile

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Betty

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 10:53:29
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
Vím že mě spoustu lidí odsoudí za kastraci, ale je mi to už jedno

Myslím, že jste se rozhodla správně. Důležité je, aby váš kocourek byl spokojený a vy také. A to určitě budete. A co si myslí nějací "tátové a mámy" vám může být fuk Smile

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
jaana20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 11:46:39
Odpovědět s citátem

Děkuji za podpoření , myslím že kocourem i po kastraci zůstane a hlavně jemu bude líp a nám také , jen se chci zeptat zda mu po kastraci mám změnit granulky zatím papka teda spíše žere royal canin kitten 36 je na nich závislák Laughing zda pak máme najet na granulky pro kastrovaný ? děkuji
tatiana

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2012 11:57:22
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
Moc všem děkuji za odpověd. Včera jsme byli u vet kocourek je zdráv tak jsme řešili zda kastrovat či ne řešila jsem s ním i variantu chemické kastrace a asi zvolíme variantu klasické kastrace z důvodu že kocourka do chovu nemáme papíry k němu máme, ale už když jsem si ho pořizovala věděla jsem že na výstavy jezdit nebudem , jen jsme chtěli mít jistotu že opravdu budu mít čisteho Sphynxe proto jsme kupovali dražšího kocourka,ale vážně jen na mazlení a pro děti alergiky. Vím že mě spoustu lidí odsoudí za kastraci, ale je mi to už jedno jak psala v předešlé odpovědi Tatiana krásně to napsala a moc jí zato děkuji vážně nechci stále kupovat nový nábytek a smradlavý a pochcaný barák také ne , takže kastrovat půjdem předešle dva kocoury jsme měla také kastrované Perského a Britského kocoura a žádní hlupáci z nich nebyla byli ta osobnosti.

Je to správné rozhodnutí-obojí. I že jste na kocourkovi nešetřili a koupili si zvíře papírové z chovné stanice, i že budete kastrovat. Věřte mi, mám už pár let zkušenosti jak s kastráty, tak s nekastrovanými kocoury-a s těmi je to zvěrstvo. Fakt nepomáhá nic, jen to vzít jako daň za koťátka. Je pár šťastlivců, jejichž chovní kocouři nečůrají na nepatřičná místa, ale je jich jako šafránu. Většina chovatelů prostě řeší jen to, jak byt udržet provozuschopný, aby smrady nepomřeli Wink . Já mám ještě tu kliku, že mí kocouři značkují-nemočí plný močák-a značkují na místa, kde to až tak nevadí, že se to dá dobře uklidit. A navíc mí kluci díkybohu nesmrdí. Přesto to je nepříjemné a xkrát denně lezu a prohlížím jejich oblíbená místa a uklízím. Ale mám, co jsem chtěla, protože chci koťata, tak to musím skousnout. Kdyby mi ale měli čůrat do gauče, postele a tak, to by šli taky a na chov bych se vybodla. To už je neúnosné. Natož u kocoura, který k chovu určený není. A radím vám dobře, jakmile s tím začal, chvátněte si, než se mu to nežádoucí chování upevní. Aby s tím nepokračoval i po kastraci. Ještě tak 14-30 dní ho pak hlídejte, po měsíci by ho to ochcávání už mělo definitivně přejít.

Granule bych mu zatím nechala, v klidu je dokrmte. Je mu 9 měsíců, ještě je může. Pouze kdyby začal drasticky rychle přibírat, změňte krmení. Uvidíte sama. Mám kastrátů 5 a tlustý je jeden jediný. Nemusí nutně tloustnout. Zkuste mu pak koupit třeba tohle krmivo http://www.zoofast.cz/taste-wild-rocky-mountain-feline-formula-68kg-p-12827.html.

jaana20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2012 20:58:17
Odpovědět s citátem

Tak v uterý jedem na kastraci tak snad vše proběhne hladce a náš drahoušek nám brzo odpustí Rolling Eyes
tatiana

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2012 23:02:01
Odpovědět s citátem

Druhý den nebude vědět o ničem.

Balisek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2012 16:41:09
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
Tak v uterý jedem na kastraci tak snad vše proběhne hladce a náš drahoušek nám brzo odpustí Rolling Eyes

Jano, nenechte se rozhodit panem Chytrým. Kocourek Vám neodpustí, protože Vám odpouštět nemá co! Kočky neumí přemýšlet jako lidi - prodělaný zákrok si nespojí s Vámi a že by Vám vyčítal jakési celoživotní zmrzačení, tak je už úplná pitomost.

Kocouří kastrace je skutečně jednoduchý zákrok, který nezabere víc než pár minut (přesvědčila jsem se o tom na vlastní oči, jelikož jsem byla díky příteli veterináři přítomna při kastraci našeho kočkouna). Hojení probíhá rychle a téměř bezbolestně, protože řez je veden pouze kůží, nezasahuje do žádných hlubších tkání jako u kočky. Kocour se prospí, pak se nejspíš pozvrací z narkózy a bude se trochu motat, za 2 dny však bude více-méně fit a po týdnu na něm vůbec nic nepoznáte!

Z vlastní zkušenosti Vám mohu potvrdit, že kastrace sice utlumí nežádoucí pohlavní chování zvířete (značkování, teritoriální agrese atd.), jeho povahu však v základu nezmění! Jeden z mých kocourů byl kastrován v 8 měsících, druhý ve 2.5 letech, kočka až ve 4. roce života (ti poslední dva nějaký čas působili v chovu). Po kastraci sice přestali toužebně helekat nebo počůrávat kvartýr, jinak však zůstali stejní jako předtím. Lobotomik byl nadále lobotomikem (od malinka je to taková pomalejší, ne moc chytrá blondýna), cvok cvokem a naše dominantní primadona se pořád chová jako pupek světa - kastrace-nekastrace:-)

Osobně si myslím, že soudný člověk bez chovatelských ambicí nakonec dobrovolně sdílet byt s plodnou kočkou / kocourem ani nemůže - vždyť by to byl masochismus! Ono se to snadno lká nad představou nebožátka úpícího pod kudlou veterináře - jenže zpravidla jen do první říje nebo první louže... Když se pak týden nevyspíte, protože kočka celé noci bloumá bytem, řve a řve (sousedé si Vás ráno soucitně prohlížejí ve výtahu a pátrají po modřinách, které jsou očekávaným výsledkem toho nočního kráválu u VásSmile ) nebo když denně perete peřiny a drhnete gauč octem (jediným úspěchem je to, že to u Vás srmdí jako v konzervárně na okurky, kde celá pracovní směna vymočila do nálevuSmile ), tak Vás ten soucit rychle přejde a honem scháníté první volný termín u veterináře:-)

Stejně tak bludná je představa, že chovatelé propagují kastrace kvůli ochraně svých "investic". Nabídka papíráků i bezpapíráků je víc než štědrá, poptávka omezená... Když si někdo bude chtít koupit "tu modrou kočku" za 2 tisíce, tak si jí prostě koupí! A když někdo bude chtít odchovat koťata na PP mazlech, odchová je - a Vy si podepsanou smlouvou o kastraci si můžete akorát tak více co!

Kdo se však trochu orientuje v plemenitbě, tak vidí i "za zrcadlo" - vídí riziko HCM, PKD, PRA... Vidí, jak se vytrácejí exteriérové i povahové znaky plemene... Vidí majitele, kteří si v dobré víře pořídili 7-8 týdenní "čistokrevné" koťatko a pak brečí na fórech, že je nemocné, agresivní, asociální...

Kastrace NENÍ mrzačení! Je to rozumné opatření, jak dopřát svým zvířatům (i sami sobě) klidný život a jak neprodukovat koťata, o které se neumíme či nechceme kompetentně postarat!
tatiana

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2012 19:47:18
Odpovědět s citátem

Balísku, tleskám-lépe bych to nenapsala.

Akorát všech mých 5 kastrátů nevědělo o ničem už druhý den po kastraci. A ochcávači s tím milým zvykem přestali do 2 týdnů.

fofo177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2012 11:22:56
Odpovědět s citátem

Balísku, palec nahoru, líp by to už nikdo nenapsal Wink
Jana.k

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2012 22:18:33
Odpovědět s citátem

Ahojky vsem Very Happy ,
i kdyz od posledniho prispevku v teto diskuzi uplynulo dost casu, musim teda rict, ze me to zvedlo ze zidle.. Twisted Evil Jak muze nekdo napsat, ze kastraci se kocour "zmrzaci" a ze kdo ma rad sve kocky je nekastruje atd atd a plno dalsich takovych blbosti??!!
Mel by se o danem tematu alespon nejdriv informovat a pak troubit do sveta takovy kraviny!
Naopak, kdo ma rad sve kocky a kocoury a nema je na chov, je da vykastrovat a to co nejdriv!
Tatiano, absolutne souhlasim s Vasim nazorem, ze kotata budete prodavat (nebo uz prodavate) vykastrovane!
My sice s chovem teprve zaciname, takze zkusenosti prakticke musime jeste nasbirat, ale jelikoz vsichni vime, jaci jsou lidi, tak nejake pravidlo o pozdejsi kastraci ve smlouve nam bude bohuzel casto slouzit jen jako toaletni papir. A take jsem toho hodne precetla o kastraci v ranem veku - je tam vic pro nez proti. Takze i my jsme rozhodnuti, ze az (jestli buh da) budeme mit kotatka, budeme je na mazliky prodavat jiz kastrovane a tech na chov myslim velmi malo..
Myslim, ze kdyz se clovek pusti do chovu, melo by byt automaticke, ze to bude delat zodpovedne!
Mejte se vsichni krasne, hezky vecer
Very Happy

Jdi na stránku Předchozí  1, 2