Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Akutní problém !

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: Akutní problém !
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2012 23:37:48
Odpovědět s citátem

Hezký den,

rozhodla jsem se, že své kočičí slečně pořídím malého kocouřího kamaráda. Seznamovačka proběhla mimo domov a po příjezdu domů byli oba hodní. Ani jedno zasyčení, ani jedno projevení agresivity. Oba už si spolu hrají. Kočka se pasovala do role jeho mámy. Pořád ho čistí a hraje si s ním. Někdy musím uznat, že jí docela prudí a ona chudák neví, jak ho od sebe odehnat. Ale abych se dostala k jádru věci. Mrňousek si s sebou přinesl ušní svrab. Kočce se začaly zatahovat mžurky a začala mít řidší bobky. Kocour je měl řídší už, když k nám přijel. Tak jsme jeli v úterý s oběma k vetovi. Tam dostali oba dávku Strongholdu na odčervení a proti svrabu. Ale kočka to začala snášet no, nějak divně. Ve středu nám začala kadit mimo záchod (2x do různých rohů místnosti, 1x do sprchového koutu, 1x v kuchyni, 1x málem do umyvadla, 2x se jí to povedlo do záchůdku - za to byla pochválena, pomazlena a odměněna). Jenomže nemá pevná hovínka, ale řídká. Čůrat chodí normálně do záchodku. Malej chodí hezky kadit i čůrat na záchod. S tím problémy nejsou. Už jsem z toho na prášky. Nevím, co mám dělat. Záchod mají velký, čistím jim ho i 5x denně, mají tam i deodorant, na který byla kočka zvyklá, stelivo jsem nezměnila, žrádlo taky ne. Teď máme od doktora doporučenou dietu, takže vařím rýži s masem, převařuji vodu a stále se nic nelepší. Kočka má čas od času zatažené mžurky, ale jinak jí nic není. Co se týče záchodu, tak kočka je zvyklá, když jedeme k přítelovi, chodit na záchod, kam chodí i 4 další kočky. Dokonce tam chodil i náš nový mrňous, když tam ještě bydlel. Poradíte prosím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 8:16:09
Odpovědět s citátem

Dobré ráno,

no v prvé řadě se měli seznamovat až po zaléčení mrňouse. Měla proběhnout léčba,karanténa a pak seznamovačka. Malý si mohl přinést ještě jinou chorobu (i když se u něj nemusela extra projevovat) než jen svrab (z toho průjem nebývá). Nepíšete jestli proběhlo i vyšetření trusu a výtěry nebo se léčil jen svrab. Průjem může být způsobený chorobou a kálení mimo wc je následek choroby a nebo taky jen vyjádření nespokojenosti a rozčarování z nového člena rodiny (i když se zdálo, že se hned kamarádí a není problém), dříve byla pozornost pouze pro jednu a teritorium bylo její. Takže možností je spousta. Hlavní roli hraje nemoc a nebo ten stres ze změny.

Rozhodně to není standartní situace a kočička se vám snaží vysvětlit, že je něco špatně. Pokud se vyloučí choroby u obou, pak můžete pátrat spíš v té psychologické oblasti.

Určitě se vám tu ozve více chovatelů, zkušenějších...a poradí co mě třeba hned nenapadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 8:56:32
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Kocourek je venkovský a máme ho od přítelovy maminky, která se o ně pečlivě starala, odčervovala, apod. Pravidelně čistila ouška, takže se svrab zas až tak moc neprojevil, nevšimli jsme si ho. Propukl až u nás. Museli jsme si ho vzít co nejdříve, protože byl odchov pro ni finančně docela náročný ( v domácnosti žijí 3 stávající kocouři, 1 kočka a 1 pes a k tomu tedy i nově 3 koťátka).
Vyšetření zatím neproběhlo, ale v pondělí se chystáme. Pokud se nepotvrdí přítomnost žádného "bacila", tak je jasné, že je to psychický problém. V tom případě už ale vůbec nevím, co s tím. Confused
Mimochodem v noci jsem vůbec nespala, protože se nám Zoe vyčurala do postele a následoval tekutý bobek v kuchyni. Takže jsem celý večer prala peřinu a povlečení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Akutní problém !
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:00:41
Odpovědět s citátem

Pěkný den,možná je to blbost ale mi pro 2 kočky musíme mít 3 záchody, to samozřejmě neřeší prujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:09:23
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. O tom jsem také pemýšlela, jenomže máme byt 30m2 (garsonka) a na další záchod jaksi nemáme prostor. Ale jak jsem už psala ona je zvyklá na záchod, který používají i jiné kočky. Když k nám přijede někdo s kočičí návštěvou, tak taky kocouře použije náš záchod a Zoe je to jedno. Chtěla bych zkusit nejdřív, zda to není zdravotní problém. Zarážjí mne práve ty zatahující se mžurky, což je obecně "důkaz" toho, že je číče špatně. Samozřejmě pokud se to nevyřeší, budu hledat řešení třeba v přidání další ho záchodku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Akutní problém !
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:15:54
Odpovědět s citátem

Tak první rada - pořídit druhý záchůdek, to je základ. Ono to, že jinde chodí na záchůdek, kam chodí jiné kočky, je něco úplně jiného, než domácí záchůdek. A mimochodem druhý záchůdek může být první a dost často to bývá účinné řešení té nečistotnosti kolem.

Druhá rada - vrátit se ke granulím, dieta kuřecí s rýží nám nepomohla, spíš naopak, a je v podstatě strašně chudá na výživu (vitamíny, minerály, probiotické látky, ....) a mně přišlo, že kočkama tahle strava jen prolítla bez užitku. Kvalitní (!!! hlavně žádné Whiskas, Friskies atp.) granule poskytnou potřebnou výživu.

Rada třetí - na veterině si říct o probiotika, probiotickou pastu, která by měla pomoci srovnat bakterie ve střevech.

Stronghold působí nejen proti svrabu, ale je to i odčervovadlo na vnitřní parazity, může se stát, že prostě u citlivějších koček zamává s trávením.

Můj názor jak zvládat průjem je takový, že základem je neexperimentovat se stravou a v rámci možností nechat střeva navyknout na jednotvárnou stravu bez experimentů a zkoušek toho, co zabere. Prostě stereotypní a pravidelná strava.

Jinak nechat vyšetřit trus je více než vhodné, zvláště na giardie, které bývají původcem průjmů, ale je na ně třeba nasazení jiných přípravků než klasických odčervovadel.

Co se mžurek týče, může to být příznak toho, že kočce není dobře, ale taky důsledek únavy. Jestli je to příznak choroby se musí vyjistit z kompletní prohlídky. Nicméně hodně laicky bych to řekla asi tak - je možné, že kocourek sebou přinesl nové breberky (bakterie, parazity, viry, bacily, a tak podobně) a imunitní systém kočky reaguje na tyhle změněné podmínky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:34:39
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. O pastu si určitě řeknu! Záchod zkusím přidat. Co se týče krmení, tak oni mají granule stále k dispozici celý den. Nebojte, kupuji pouze kvalitní krmiva pro oba (RC, Hill´s, apod.) Tu rýži s masem dostávají místo klasické kapsičky, na kterou jsou zvyklí, vždy večer.

Mě teď právě napadlo, zda ten průjem nemůže být způsobený stresem. Čistíme, na radu veta, oběma ouška Otifree. Samozřejmě jen povrchně, abychom jim něco neudělali a pravidelně kapeme do oušek. Číče se to ale vůbec nelíbí. Vždycky s námi bojuje a je celá strašně vyděšená. Co myslíte? Může to být příčina?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:46:20
Odpovědět s citátem

Ono ty granule je třeba zmínit a vyjistit, čím krmíte, protože některé příčiny průjmu mohou být v uvedených granulích.

No stresem, na stres se dá svést spousta věcí, nicméně často děláme a budeme kočkounům dělat věci, které se jim zrovna nezamlouvají (čištění oušek, cpaní léků, odčervovadel, stříhání drápků a další a další), včetně přinesení dalšího kočkouna, nicméně jako klasický průjem bych viděla jako důsledek stresu pouze v případě, kdy by bylo zjevné, že kočička nového kocourka opravdu nesnáší a jeho přítomnost jí brání v běžném fungování (nevyspí se, nemá klid, je zalezlá v koutku, odmítá na sebe sáhnout, nechce jíst, ...) což nepopisujete. To stejné v případě Vašich zákroků, kdyby jí to tak moc stresovalo, asi by se Vám obloukem vyhýbala a byla zalezlá a odmítala jakýkoliv kontakt.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:52:41
Odpovědět s citátem

Další záchůdek je dobrý nápad. U nás byl zbytečný, chodí pořád jen do jednoho, tak mě to nedošlo. Zrušili jsme ho. Ale tady by byl asi na místě. Nevím kde máte ten stávající,ale vždycky se dá najít místo pro další.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 9:58:44
Odpovědět s citátem

Máme ho v předsíni, čistý je téměr okamžitě, co tam někdo z nich zavítá. Ještě jsem přemýšlela, že bych jim pořídila ten Jumbo Corner záchod. Ale asi další záchůdek pořídíme. Z důvodu nedostaku prostoru, to budeme muset vyřešit asi následovně:
http://www.protivna-blondyna.cz/2012/05/strcte-ho-do-skrine-i-s-kockou.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 10:17:54
Odpovědět s citátem

wesulle napsal:
Máme ho v předsíni, čistý je téměr okamžitě


Nápad dobrý, jak říkám, vždycky jde vymyslet jak to udělat. Jinak pokud by kočce vadilo chodit do společného s malým, tak by to bylo o pachu, který vy nezaznamenáte...ne o znečištění. A ten pach jí může vadit i po vymydlení a vyměnění steliva. Proto se nabízí volba druhého wc. Navíc je jasné, že to teď při tom průjmu úplně nestíhá...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 10:41:49
Odpovědět s citátem

No ona by to i stihla, ale asi to dělá, aby mi ukázala, že jí něco je. Protože když se jí začne chtít, běhá po bytě jako střelená a neví, jak si sednout a pak si někam zaleze a vykoná potřebu.

Myslela jsem si, že by to mohlo být taky tím, že nám teď došel deodorant do záchudku. Tak jsem ho koupila a byla tam asi jednou za tu dobu. Snad se to zlepší
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 11:11:39
Odpovědět s citátem

Průjem by mohl být po strongholdu, ale může být z něčeho, co přinesl prcek. Pro jistotu nechte vyšetřit trus (giardie - na ně platí Entizol), jak už tu bylo napsané. Kuře s rýží u nás nikdy nepomohlo. Ale výborné zkušenosti mám se Smectou, pokud to není parazitického původu. To že kočka před potřebou lítá jak střelená a neví co by, je podle mne kvůli tomu, že se jí to ve střevech "vaří", cítí že je něco špatně a proto je z toho vykolejená. Myslím, že druhý záchůdek to nevyřeší, ale to je můj osobní pocit. když se kočička chová k malému jako ke svému. Můj tip jsou paraziti.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Akutní problém !
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 11:50:44
Odpovědět s citátem

nám také dostala kočka prujem po stěhování ale za par dnu přešel sám ,k Vám chodí na návštěvu i cizí kočky pokud jo tak to není dobrý nápad[/i]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2012 12:26:16
Odpovědět s citátem

Cizí kočky k nám nechodí. Asi jsem to napala špatně. Smile Jen přítelovo sestra občas přinese svojí kočku, která je sestra té naší. Ale opravdu jen občas A my jezdíme k nim. Taky zřídkakdy. Spolu pak jezdíme k přítelovo rodičům, tam jsou další kočky. Nikdy to ani jedné z nich nevadilo Wink

Uvidíme, co mi zítra řekne doktor. Jinak jí zkusím dát trošičku Smecty. Aby jí alespoň přešel ten průjem, když to nebude parazitické.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (33x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (21x)
7
Pojištění koček (20x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top