Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Barvy u sphynxů


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bubu



Založen: 27.03.2008
Příspěvky: 1

Předmět: Barvy u sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 13:31:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem začátečníkem v chovu koček (zatím mám doma pouze jednoho nalezeného kocourka rezounka, u kterého je barva jasná Wink), a proto možná můj dotaz zní hloupě. Nepodařilo se mi ale nikde najít nějaký přehled barev u Sphynxů, kde by kromě kódů byla vždy alespoň jedna fotografie, abych si mohla udělat představu, jak konkrétní barevná varieta opravdu vypadá. Samozřejmě vím, že fotka může značně zkreslovat, ovšem jde mi skutečně o základní přehled. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Barvy u sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 14:38:01
Odpovědět s citátem

bubu napsal:
Dobrý den,
jsem začátečníkem v chovu koček (zatím mám doma pouze jednoho nalezeného kocourka rezounka, u kterého je barva jasná Wink), a proto možná můj dotaz zní hloupě. Nepodařilo se mi ale nikde najít nějaký přehled barev u Sphynxů, kde by kromě kódů byla vždy alespoň jedna fotografie, abych si mohla udělat představu, jak konkrétní barevná varieta opravdu vypadá. Samozřejmě vím, že fotka může značně zkreslovat, ovšem jde mi skutečně o základní přehled. Děkuji.


Kdysi měla jedna finská chovatelka na webových stránkách přehled barev Sphynxů vždy s fotkou. Pak bohužel přestala chovat a stránky byly zrušeny. Od té doby nic takoveho v ucelené formě, pokud vím, neexistuje.
Sphynxové se vyskytují ve všech barvách a kresbách jako jiná plemena koček, některé barvy (kresby, kombinace) se ale vyskytují velmi zřídka, jiné téměř vůbec. Navíc je povolené, narozdíl od většiny jiných plemen, křížit mezi sebou jakékoliv barevné variety. Z tohoto důvodu vznikají často Sphynxové s dost komplikovanými barvami resp.kresbami. Tím (spolu s komplikovaností určování barev) nezřídkakdy dochází k chybnému barevnému zařazení. Dnes jsou již k dispozici DNA testy, které (jak u Sphynxů, tak u chlupatých koček) barvu a kresbu určí zcela přesně. Test stojí okolo 40$
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: seal sepia / mink
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2009 14:47:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den, nechci otevírat nové téma barev, proto navazuji... Sphynx se tedy vystavují ve všech barevných varietách? Může se tedy vystavit i kočička barvy seal sepia - mink? Co je to vlastně za zbarvení? Pokud mi to někdo osvětlí, nebo bude mít fotečku dospělé číči, budu ráda Smile Děkuji moc Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: seal sepia / mink
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2009 15:02:33
Odpovědět s citátem

Jana&Vasek napsal:
Dobrý den, nechci otevírat nové téma barev, proto navazuji... Sphynx se tedy vystavují ve všech barevných varietách? Může se tedy vystavit i kočička barvy seal sepia - mink? Co je to vlastně za zbarvení? Pokud mi to někdo osvětlí, nebo bude mít fotečku dospělé číči, budu ráda Smile Děkuji moc Wink


Ano, u Sphynxů jsou povoleny všechny barvy, odznaky a kombinace. V existujících barvách se také vystavuje.
Seal (v překladu tuleň) je označení barvy, v kombinaci s odznaky se černé neříká černá ale seal. Seal sepia-mink není možné. Buď má kočka kresbu/odznaky mink (tonkinské odznaky) geneticky [cb cs] nebo sepia (barmské odznaky) geneticky [cb cs]. Obojí najednou nelze. Pokud je geneticky [cs cs] je point (tedy se siamskými odznaky). Mink je vlastně kombinací siamských a barmských odznaků a pohledově je něco mezi. U Sphynxů vzhledem k tomu, že jde o termo sensitivní kresbu vlivem absence chlupů nedochází k tak markantním kontrastům jako například u Birem, Siamek nebo Ragdolů. Tonkinská depigmentace je pokud vím pouze u Tonkinských koček, Sphynxů a Rexů.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2009 15:25:51
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za velice srozumitelnou odpověď. Vzhledem k příspěvku výše ohledně chybných barevných zařazení - chovatel by měl poznat tyto barvy už u koťátka, nebo je třeba počkat než se trochu vybarví, vzhledem k tomu, že právě nemají specifické chloupky, které barvu srsti určují... Omlouvám se za tak hloupé dotazy, ale nikde jsem to nenašla Confused
Mám doma trošku jiná bezsrstá zvířátka a tam se barvy určují velice těžce, tak mne zajímá, zda je to stejné i u sphynxíků a i zkušený chovatel může mít problém Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: Určení barvy
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2009 17:52:48
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám ted podobný problém s určením barvy u svého kocourka. V rodokmenu máme čokoládovou barvu tudíš SPH (b), ale opravdu asi budu muset nechat udělat testy, protože se mě to nezdá. Máme Německý rodokmen, tudíš stejně půjdeme na výstavě do konrolní třídy a tam se budou muset dohodnout i na barvě. No podle chmíří na čumáčku je to opravdu hodně tmavá čokoláda a podle pigmentace polštářků a břicha také. I lemy kolem uší jsou čokoládové, ale hřbet je spíše šedivé barvy. Zdá se mě, že světlá, ale je to opravdu poprvé co si nejsem barvou jistá. Sad Pokud se tady najde někdo, kdo by se pokusil určit barvu budu ráda. Na stránkách se té barvě nejblíže přibližuje druhá fotografie. Jinak na ostatních vypadá spíše do černa, ale fotky dost skreslují. Moc děkuji za každý názor Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: Barva
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2009 18:02:33
Odpovědět s citátem

Omlouvám se je to třetí fotka. Dala bych jí sem, ale nevím jak se sem foto vkládá Rolling Eyes [/url]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 17:33:02
Odpovědět s citátem

Jana&Vasek napsal:
Moc děkuji za velice srozumitelnou odpověď. Vzhledem k příspěvku výše ohledně chybných barevných zařazení - chovatel by měl poznat tyto barvy už u koťátka, nebo je třeba počkat než se trochu vybarví, vzhledem k tomu, že právě nemají specifické chloupky, které barvu srsti určují... Omlouvám se za tak hloupé dotazy, ale nikde jsem to nenašla Confused
Mám doma trošku jiná bezsrstá zvířátka a tam se barvy určují velice těžce, tak mne zajímá, zda je to stejné i u sphynxíků a i zkušený chovatel může mít problém Smile


Odznaky se vybarvují několik měsíců i třeba dva roky. Sphynxové mění barvu i během roku, tmavnou na sluníčku. Odznaky se mění během celého života v závislosti na tepletě, při které je Sphynx chován.
Problémy s určováním barev mají i velmi zkušení a dlouholetí chovatelé. Na mezinárodnám fóru je to věčné téma. Bez DNA testu v podstatě nikdy není jistota.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Barva
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 17:38:22
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Omlouvám se je to třetí fotka. Dala bych jí sem, ale nevím jak se sem foto vkládá Rolling Eyes [/url]


Sem se foto nevkládá, to musíte uložit jinam a sem pak s dát jen odkaz ( pomocí těch html tagů se vloží fotka namísto aby tu byl jen link)[/url]
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bláža



Založen: 14.02.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barvy u sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 21:41:07
Odpovědět s citátem

Dobrý večer. Měl by někdo odkaz na informace o barvách a barevných varietách včetně vysvětlivek, co který název odznaku, kombinace a barva znamená? Např. Seal=tuleň, atd. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana.k



Založen: 13.07.2012
Příspěvky: 36
Bydliště: Terst

Předmět: barva kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2012 14:52:06
Odpovědět s citátem

Krasne odpoledne vsem Smile ,
mam jeden dotaz na zkusene chovatele, co se tyce vyberu barvy chovneho kocourka, uvidime, jestli mi nekdo pomuze, ja uz mam hlavu jak tykev Crying or Very sad
Popisu strucne situaci: mame doma dve chovne kocicky, 4 a 5 mesicu, jedna cerna sph n (mamka sph n, otec sph n 03 33) a druha bila sph w 66 (mamka w 63, otec n 03 33).
Pomalu k nim zaciname hledat kocourka ale jelikoz nam jeste chybi zkusenost, chtela bych poprosit o tuto radu: podle vas, abychom v budoucnu meli vetsi vyber barev kotatek, pro jakou barvu kocourka bychom se meli rozhodnout? Rozmyslime se mezi cokoladovym bikolorem a cervenym s/bez odznaku a kresby..
Ale nejsem si jista, zda cerveny je idealni kombinace k bile kocicce.. neni to trosku riskantni spojeni? co se tyce zvyseni risku hluchoty atp..
Samozrejme nezvazujeme jen barvu, ale i ostatni faktory, rizika, predky, nemoce, atd..
Take by me zajimalo, zda tato cerna kocicka, jejiz deda je sph b, muze mit cokoladova kotatka nebo je to nepravdepodobne?
A co se tyce te bile - prosla jsem vsechny tabulky krizeni barev a samozrejme o bile tam neni nic, predpokladam, ze ji mam tedy pocitat jako cernou? (vzhledem k barve otce).??
Predem moc dekuju za pomoc, v budoucnu chceme chovat zodpovedne a nerada bych se hned v zacatku dopustila nejake byt i banalni chyby, ktere bychom potom litovali..
Krasny den Very Happy
_________________
Jana & Melody & Sunshine
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top