Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Přejití na nové stelivo

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Akinomka



Založen: 06.08.2012
Příspěvky: 4

Předmět: Přejití na nové stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 19:17:07
Odpovědět s citátem

Zdravím a prosím o radu, jak přejít ze starého steliva na nové? Nejdříve to míchat dohromady? Opravdu si nevím rady a již zítra budu muset začít.

ps. Jde o přechod z Mikeše na Cats Best Nature Gold
(mám krytý záchod a dlouhosrstého kocourka osm měsíců starého)

Děkuji velmi moc moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 19:31:27
Odpovědět s citátem

Můžete zkusit míchat stelivo ke starému, ale je možné, že potom nebude hrudkovat tak jak má. Každé stelivo má trošku jiné vlastnosti a smícháním se nemusí doplňovat. Další možnost je dát ještě druhý záchod s tím novým stelivem. Tak jsem to udělala já. Kočky začaly normálně chodit i do toho s novým stelivem a bez problémů si na něj zvykly. A pak už jsem dávala jen to nové a nebyl žádný problém. Ale záleží to na tom, kolik máte místa a jaké máte možnosti.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Akinomka



Založen: 06.08.2012
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 19:39:48
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu, zkusila bych nejradši tu vaší variantu se dvěma záchodky, ale mám jen jeden a další kupovat nebudu, protože mám jen jednu kočičku...
Napadlo mě ještě, že bych nasypala to nové stelivo (Cats Best Nature Gold)do jeho záchodku a staré (Mikeš) do lavoru, který bych umístila hned vedle...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 19:43:09
Odpovědět s citátem

Dala bych do lavoru vedle to nové. Kdyby se mu nelíbilo, aby měl svůj záchod v pořádku a nereagoval na to nečistotností.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Akinomka



Založen: 06.08.2012
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 19:52:49
Odpovědět s citátem

Dobře. Akorát já opravdu potřebuji, aby na to nové stelivo přešel a nevím, jak udělat, aby ten lavor s novým stelivem neignoroval?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 20:12:36
Odpovědět s citátem

Je mi líto, ale pokud nebude chtít, tak do toho nového steliva prostě chodit nebude. Může se to stát. A vy s tím nic nezmůžete. Přeji vám, abyste s tím problém neměla a kocourek to zvládl bez problémů.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Re: Přejití na nové stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2012 21:39:30
Odpovědět s citátem

Cat Best Natur Gold jsem také zkoušel a u mě se neosvědčilo. Mám 2 kočky a mají v provozu 3 záchodky s dvířky, přičemž v jednom aktuálně dodělávám staré stelivo, se kterým z důvodu prašnosti končím, v druhém mám poslední zbytek "Biokats Premium Fresh", které sice nepráší, ale hrudky nedrží příliš pohromadě, takže už ho také kupovat nebudu a ve třetím mám stelivo "Professional Classic", na které mám v plánu postupně přejít u všech tří záchůdků. Co jsem nasadil to "Professional Classic", tak kočky přestaly chodit na to "Biokats Premium Fresh" a chodí jen tam a na to původní prašné, takže ten zbytek toho "Biokats" budu asi muset sesypat s tím původním až bude docházet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Přejití na nové stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2012 5:41:32
Odpovědět s citátem

Při přechodu na jiné stelivo to není jako s přechodem na krmivo. Míchání se nedoporučuje, protože pak ani jedno ze steliv nefunguje jak má. Doporučila bych určitě dát na pár dní obě steliva, to nové třeba do toho lavoru. Ale jak už tady bylo napsáno. Pokud se kočka rozhodne, že se jí stelivo nelíbí, tak do něj chodit nebude, kdybyste se na hlavu postavila. Snažím se takhle přesvědčit svých 5 koček, aby chodily na dřevité stelivo, neboť je pro MĚ výhodnější, ale všech 5 se rozhodlo, že ho prostě nebudou používat a raději chodí do betonitového a všichni na 1 wc a pak na zem vedle, jen aby nemuseli do toho dřevitého a věřte mi, že jsem vyzkoušela všechny možné přesvědčovací metody.
Takže držím palce, aby kočičák neměl s novým stelivem žádný problém, jsou to potvůrky a mají svou hlavu Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Akinomka



Založen: 06.08.2012
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2012 11:26:08
Odpovědět s citátem

Děkuji všem velmi moc. I když nerada, ale přeci jen chápu, že se mi to nemusí zdařit, protože přeci jen na tom bentonitovém stelivu prakticky vyrostl a hrabe se v tom často dlouze, z čehož usuzuji, že ho to baví a dřevité mu tuto "zálibu" nemusí uspokojovat.

Víte, prvotní o co mi jde, je vynášení. Kocourek je dlouhosrstý a opravdu nevím, které bentonitové stelivo by nezůstávalo na pacičkách a zároveň pohltilo pach... Kombinace těchto dvou vlastností mi přijdeu bentonitového steliva nemožná, nebo jen špatně hledám?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Re: Přejití na nové stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2012 13:21:02
Odpovědět s citátem

Když jsem neúspěšně zkoušel to Cat Best Natur Gold, tak pokud tam kočka náhodou přeci jen zašla, tak stejně dokázala i toto stelivo vynést ven. A to mám krátkosrsté šelmy bengálské. Teď se mi nejvíce líbi stlivo Professional Classic.
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/professional_classic/121819
Dělá pevné hrudky a nepráší. Proti vynášení částečně pomáhá předložka. Akorát se ho musí dát větší vrstva, aby se hrudky nelepily ke dnu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2012 15:19:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den ,tak to mi máme štěstí naše kočky chodí na jakékoliv stelivo bez problemu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bobr



Založen: 06.11.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Mar. Lázně

Předmět: Přejití na nové stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 10:56:38
Odpovědět s citátem

Zkuste místo Mikeše použít Catsan.
Je sice drahý, ale za cca 10let používání s ním nebyl nikdy problém-Nehrudkuje jako Mikeš nebo Mici (to nové), takže jej lze i vyprat a vydesinfikovat Savem a po vysušení v troubě lze alespoň ještě jednou použít.
Catsan lze smísit s podobným kamenitým stelivem a vyprat - tím trochu ušetříte.
Po vykálení okamžitě výkaly pomocí lopatičky vyhoďte a při výměně steliva (když už kočka nějak sama nebude do toalety chtít), vždy toaletu pořádně vydesinfikujte desinfekcí (třeba na WC) a opláchněte horkou vodou a vysušte. Pak teprve nasypte čisté stelivo.

Pokud chcete kočku uvyknout na nové stelivo, tak do čisté, suché toalety nasypte cca 3-5 cm nového steliva a kočičku na něj postavte a zkuste jí pacičkou prohrábnout to nové stelivo. Je nutné to několikrát zopakovat (formou hry) a hlavně naučit kočičku, aby věděla, kde toaletu výdy najde. Tedy, aby měla toaletu stále na stejném místě nejlépe někde v klidném koutku u škrábadla.
_________________
Bob
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blackgul



Založen: 29.10.2013
Příspěvky: 1
Bydliště: Pakistan

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2013 13:10:15
Odpovědět s citátem

Akorát já opravdu potřebuji, aby na to nové stelivo přešel a nevím, jak udělat, aby ten lavor s novým stelivem neignoroval?
_________________
I am satisfied completely from the impressive working of the website of Brain dumps good luck
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bobr



Založen: 06.11.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Mar. Lázně

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2013 13:20:01
Odpovědět s citátem

blackgul napsal:
Akorát já opravdu potřebuji, aby na to nové stelivo přešel a nevím, jak udělat, aby ten lavor s novým stelivem neignoroval?


Udělejte to formou hry jak jsem již psal výše. Je důležité to i několik dní po sobě opakovat, aby zjistil, že se mu v něm dobře hrabe a hlavně bych se vyhnul navoněným stelivům.
EDIT: A není náhodou problém v tom, že ignoruje ten lavor?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top