Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

přidat se do světa majitelů sphynx...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: přidat se do světa majitelů sphynx...
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 16:17:20
Odpovědět s citátem

Již brzy si přivezu krásnou koťátkovskou holčičku sphynx... Hodně jsem se vzdělával, pročítal fóra, chtěl jsem co nejvíce vědět o nemocích, výživě, péči atd... Za spoustu Vašich příspěvků moc děkuji Very Happy Už teď někteří z Vás i přesto, že Vás vůbec neznám jste mi velmi sympatičtí a působíte na mě úžasným dojmem.
Je dobře, že jsem snad! četl pozorně, protože bych jinak měl pomalu strach se sem přidat. Sphynxíci jsou úplně báječný:-) a proto tu jistě všichni jsme. I když nemám právo do toho co mluvit, rád bych se přidal na stranu těch, kteří by všechen ten hnus, který jsem si v některých diskuzích četl smazali. To byla jediná věc, která mě brzdila Vám už konečně napsat, jakou strašně velikou obrovskou radost mám, že si pro miláčka už tak brzy jedu.... Mám doma jednu dokonalou chlupatici:-), tak jí přibyde kamarádka.[/b]
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 17:10:54
Odpovědět s citátem

Hezký den, no to je skvělé, že se tu objevil nový majitel (ještě tedy čekatel na) sphynxíka. Já jsem sama poměrně nováček na tomto fóru a jsem vděčná všem, kteří zde přispívají. Každý majitel a koneckonců i chovatel se setkal s něčím jiným, ať už jsou to příjemné (skvělé zážitky, "trable" jak koupat, jak očkovat...) nebo bohužel i špatné zkušenosti (nemoci, nezodpovědní chovatelé...) a je moc fajn, že se tu o nich píše.
Jen já osobně nesouhlasím s promazáním některého obsahu fóra. Podle mě to "nejhorší" (tzn. vše) již bylo řečeno a tempem, jakým témata a příspěvky přibývají se ta "krizová" témata posunou hooodně dozadu. Nehledě na to, že nejde o smazání jednoho témata, ale i několika příspěvků vsunutých do poměrně zajímavých témat, takže by si musel dát někdo opravdu velkou práci to promazat.
A i když to někoho může odradit, těch podstatných informací je na tomto sphynxím fóru daleko více než té špíny, což je pořád dobré skóre Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 17:24:32
Odpovědět s citátem

Sphynxí svět je úžasný a kdo jednou tato stvoření poznal, většinou jim úplně propadne. Já začínal u jednoho sphynxe a neuběhla ani dlouhá chvíle a už jsem si jel pro druhého. Takže vítám Toma do Sphynxího světa a myslím že mluvím i za ostatní, když napíšu, že už se těšíme na představení oné krásné koťátkovské holčičky sphynx Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 19:12:19
Odpovědět s citátem

Jéje, další ujetej, no to je príma Wink ! Bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic Laughing !

Je to nádhera, to horké nahaté tělíčko, které se chce tulit a mazlit a dává najevo, jak je pro něj důležitý právě ten jeho člověk, je to prostě něco úplně jiného než "normální" kočky-to poznáš brzy sám. Jsou neopakovatelní a úžasní-a ještě k nim přidám devon-rexe, to vyjde povahově nastejno (obojí mám doma). Já kdybych mohla, tak bych šla do dalšího sphynxíka, ale to už bych nezvládla časově ani finančně-jedu si teď v sobotu pro devoní holčičku, takže 3 kočky je tak akorát.

Takže vítej a ptej se, co víme, povíme, co nevíme, zjistíme Wink

A hlavně nezapomeň hned dát fotku do kočkoalba, abychom viděli novou krasavici!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 21:18:18
Odpovědět s citátem

Musím říct, že jste opravdu úžasní. S Oldou jsem si už vyměnil i email a telefon. Klobouk dolu před tímto člověkem. A na Vás ostatní se už moc a moc těším. A vězte, že již koncem týdne Vám představím tu naši holčičku. Mějte se zatím moc prima.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Kouzlo Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 16:09:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, pokud sem ještě někdo chodíte.Question Rozkoukávám se zde a mám dojem, že v roce 2011 jdu mezi Vás drobet opožděně. Snad je to jen zdání. Jsem novou majitelkou kocourka SPH d, Arturka Bohemia Elegans, božského stvoření o kterém nám chovatelka říkala, že by mohl být vhodný i k chovu, plánujeme proto udělat vše co bude třeba. Zatím jen propadáme jeho neodolatelnému kouzlu a den po dni objevujeme jeho svět. Chovám již mnoho let Sphynx potkany, takže znám kouzlo naháčů...ale povaha této kočky je ještě mnohem dál. Mám ještě 2 obyčejné kočičky, a dřív jsem chovala Perského kocourka a Barmskou kočičku - nelze nijak srovnávat, SPHYNX je POKLAD! Pokud zde ještě funguje tento chat, moc se budu těšit i na nové rozhovory a ne jen hledání v minulosti. Ač za tuto příležitost Vám moc všem děkuji, snad alespoň naberu nezbytné znalosti Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 16:32:53
Odpovědět s citátem

Vítám nováčka Smile . A doporučuji stránky kamaráda Oldy http://www.mooncat.cz/ je tam o těchto nahatých pokladech snad úplně fšecko Wink Wink Wink (vím, že se píše všechno Smile ). Skutečně vřele doporučuji.

Chov sphynxů v současné době je krapítko problematická záležitost, jak to tak sleduji (já ho mám jako mazlocha, Adamíška našeho, spynxe nechovám, ale cvrkot sleduji). Protože před pár lety byli spynxící za moc peněz, dal se na jejich chov kde-kdo-no a dnes se nabídky hemží bezpapíráky za pár šupů, a klesla i cena koťat s PP. Viděla jsem už i inzeráty za 5-7000 s PP. To je na hranici rentability, kdy se ani nevrátí to, co do odchovu koťat člověk investuje-pokud je nešidí. Takže radím, chov si dobře promyslet a rozmyslet.

Teď se vůbec špatně prodávají koťátka, asi jakéhokoliv plemene. Vidím to kolem sebe-chovatelé, u kterých byl pomalu pořadník na koťata, mají doma celé neprodané vrhy...

Sphynx potkani se mi taky strášně móc líbí, jsou úžasní! Jak se snesou kočka a potkan? Koketuji už delší dobu s myšlenkou na nahatý přírůstek... potkaní. Jen vymyslet, kam klec v bytě plném koček dát Laughing ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 17:22:12
Odpovědět s citátem

for EDRIMEA:

No co říct, vítej mezi námi a jak já říkám, naháčů není nikdy dost Very Happy
Bohužel s chozením sem to bude asi problematičtější, páč mám pocit, že se všichni přestěhovali na facebook Rolling Eyes
Nahatej potkan je můj sen, bohužel, prošel by pouze přes manželčinu mrtvolu Razz
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 17:29:01
Odpovědět s citátem

Jo, jo, všichni nebo skoro všichni jsou na Facebooku-mně nějak furt nedochází, proč Rolling Eyes .......
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Kouzlo Sphynx - Nováček EDRIMEA
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 19:31:44
Odpovědět s citátem

Tak ještě jednou zdravím všechny a mám ohromnou radost, že jsem Vás tu zastihla. A děkuji za velmi milé přijetí Smile .Bohužel Facebook nemám, zatím mne nijak nelákal, zkusím to zvážit do budoucna.
Dovolte mi se představit, jmenuji se Eva Drimlová, patří mi chovatelská stanice EDRIMEA, tedy zatím jen pro potkany. Kdysi byla pod ČSCH, nyní pár let chovám jen na sebe. Do budoucna bych chtěla ChS EDRIMEA Sphynx aby se vše sjednotilo. Jen nevím, zda znovu registrovat přímo pod ČSCH nebo jinde. (Třeba i s tím mi pak poradíte. Všimla jsem si, že v tom se to u chovatelů kočičáků dost liší díky výběru více možností v této zemi.) S potkany problém nemám, plánuji chov pod USA klubem. Sphynx u nás zatím není uznaný. Pro svou stanici zatím připravuji nový web - zatím jen základ / kostra je na www.edrimearat.unas.cz - dosud tam byl web pro potkyše, ale změnila jsem postupně chovatelský rozsah a tak se hodilo vše rovnou z gruntu předělat. To bude bohužel na déle. Pro potkánky mi to nevadí a kočičák je ještě bebátko/puberťák, tak to má čas. Asi nejvíce o mém potkaním chovu najdete v mých fotoalbech http://picasaweb.google.com/edrimea. Sphynx tam ale nejsou, jen náš Artíček. Jak sami víte, senzace je každý chtivý, tak ty opravdu nechovám na "kšeft", ale pouze zatím na udržení genofondu a testování mé nynější linie. Proto dosud nebyli nikde moc veřejně vidět.

Co se týče reakcí a dotazů:
For tatiana - Vřelé poděkování za milé přivítání a přijetí. Také za odpověď a tipy na Sphynxácký rady. Mám radost - hned jak jsem chtěla domů kočičáka nahatce, projela jsem kdejaký web a webky MoonCat byl krásný začátek, jak poznat co vlastně je Sphynx kočičák. Vlastně nezískat zcela náhodou našeho Artíčka, plánovala jsem kočenku a tahle stanice byla jedna z favoritů na koťátka.Smile
Všech rizik zlatokopů v chovu jsem si plně vědoma. Přesně proto, jak zmiňuji výše, svoje potkaní Sphynxe nechovám na zisk, ale jen pro velmi přísně prověřenou klientelu, kterou pak velmi přísně sleduji, aby se z této variety nestal modní trend a chov na zisk. U kočičáků to nemíním dělat jinak. Oboje plánuji chovat stejně jako to bylo u potkánků, vždy chov jen pro mou radost a genofond. Že nepůjde o zisk, s tím plně počítám, popravdě stejně jako u potkanů, očekávám chov spíš dotovat. asi jsem větší cvok než by se mohlo zdát. Embarassed Ale nahatcům jsem už dávno propadla a teď s Artínkem už jsem naprosto rozhodnutá nic jiného nechovat. Vše pouze v holých varietách. I za cenu, kterou již dobře znám Confused
Potkan a kočičák: Mám ještě 2 další obyč micinky, nebudu to rozepisovat, ale jedna ač lovec myší bez potíží potkany postupně laskavou péčí přijala i téměř v 10 letech. Druhé kotě bylo s nimi již vychováno a tak si je potkani respektu naučili sami. Nyní Artíček přišel k nám až půlroční, tak zatím s ním musím být opatrná. Naši potkani se koček nebojí, zatímco on by je chtěl lovit. Především je chytá za ocásek a to musím teprve vymyslet, jak to změnit(tím by jim mohl dost ublížit). Ale občas už něco chápe...holt to bude na dýl, věřím, že to zvládne tak jako ostatní. U nás je ještě i rybička a morčák Skinny(taky nahatec, hih) a nemáme s nikým problém, že by spolu nevycházeli v míru a pohodě. Vše je jen o laskavosti a trpělivosti je takovémuto soužití naučit a rozumět jejich "řeči"/přirozeným pudů a vhodně je ovlivnit! Je těžší naučit některé lidi žít s potkany, než jiné zvířecí druhy.

Takže tatiano, dokud jsou myšáci v kleci, kočky jim těžko mohou ublížit, stačí jen drobet korekce a maj z toho jen zamilovanou TV! Artíkův nejmilejší program jsou právě klece s potkany. Už ví, že nesmí lovit, jen sedí a pozoruje. A když zkusí tlapičkou sáhnout - myšáci už si ho sami odradí jemným kousnutím Smile Artík je tu nováček, přesto krev netekla ani jedenkrát. Čekala jsem začátek mnohem horší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 19:42:04
Odpovědět s citátem

Díky za představení se, super příspěvek, dávám palec nahoru Smile
A jak tak koukám, Artíček vypadá na těch světlejších fotkách skoro jako můj Charlie, málem bych si je spletl Very Happy

A těch myšáků radost pohledět, bohužel co se potkánka týká, přes paní domu nejede vlak Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 20:46:15
Odpovědět s citátem

Zdravím Vás a Artíka také Wink
Koukám, že se také "rád" fotí Very Happy
Já jsem naopak ráda, že je zde na fóru klid, snad to značí, že jsou všichni naši sphynxové zdraví a v pořádku Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 21:31:17
Odpovědět s citátem

Caleb je úžasňák!!!! Jsem z něj na čočku!

A jak jsem viděla foto sphynxího růžováka, hned mi bylo jasné, že kamarád Olda bude vyjasněnej-je to jeho srdeční záležitost, růžoví nahatci.

Jinak vidím, že to máš v hlavě srovnaný, takže dobrý. Nováčci většinou plno věcí neví, ale tys postupovala naprosto správně, Olda odvedl skvělou práci se svým řekla bych až profi webem. Kdo dnes hledá něco o sphynx, narazí na něj a plno věcí se dozví včas-má-li tedy zájem.

Takže vítám ještě jednou Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 22:04:39
Odpovědět s citátem

Teda Táňo ty toho nakecáš, jakej profi web Very Happy Stránky tu má přece skoro každej z nás Wink
Poslední dobou ale nestačím odpovídat na dotazy ohledně přírodní léčby, asi si otevřu čínskej šopík, nebo rači dva, jeden pro dvounožce a druhý pro kočky Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 0:23:59
Odpovědět s citátem

Nejsou stránky jako stránky! Já mám spíše blogísek s fotečkama, a kecy o tgěch svých miláčcích, možná sem-tam něco i pro každého milovníka koček nebo zájemce o koťata všeho druhu, ale ten tvůj se mi prostě moc líbí.

JJ, začni s přírodní léčbou a zbohatneš Laughing ! Zvlášť pro lidi a zvlášť pro zvířata, to není špatný podnikatelský záměr, ještě to rozpracovat a jít na to. A na chození do práce se můžeš raz dva tři.... Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iví



Založen: 03.02.2011
Příspěvky: 1
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2011 21:00:59
Odpovědět s citátem

Dobrý večer chci se poradit , máme doma Kulíška kocourka sphynx je mu sedm měsíců a v pěti nám začala růst srst , na tlapkách špičkách oušek a ocásku srst byla dřív , ale v normách pro sphynxe , prostě tak jak to má být Smile .Ale v těch pěti měsících začala růst srst i na hřbětě kde by být neměla na bříšku je to v pohodě zatím nic neroste ani nevypadá že by se chtěl náký chloupek vyklubat Smile . Chci se tedy zeptat esli se to děje normálně , že v pubertě začne kanadský sphynx chlupatit . Navíc líná Což opravdu nemám ráda proto jsem si sphynxe pořizovala , samozřejmě že už ho nikomu a nikam nedám je to náš miláček mé druhé dětátko Smile ale štve mě to no Sad za každý názor radu budu moc vděčná . Paáá Iví a kulíšek Smile
_________________
Iví a Prďolín Kulíšek Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2011 4:24:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak bohužel je to v pubertě normální. Samozřejmě by sphynx chlupatět neměl, jen tak jak je povoleno, ale geny jsou geny ty má kotě po rodičích i prarodičích a pokud se k tomu přidají ještě hormony v pubertě, tak se může stát, že kočičák začne chlupatět víc, než si jeho majitel přeje.
Zkušený chovatel by měl umět odhadnout, jaké má k tomu kotě předpoklady a pokud si berete malé 3 měsíční kotě a už je chlupaté trošku, tak je předpoklad, že v pubertě nebo po kastraci se to ještě zhorší. Měl by na to budoucího majitele upozornit, ale ne každý, kdo prodává sphynxe, je zkušený chovatel Sad. Taky je dobré si při koupi kotěte prohlídnout jeho rodiče, je tam velká pravděpodobnost, že bude kotě vypadat podobně, jako jeden z rodičů. Tohle ale laik poznat nemůže, to je jen o zodpovědnosti chovatele. Vy jako budoucí majitel máte jen jednu možnost. Než si kotě koupíte, tak si pořádně zjistit o sphynxech vše co se dá a vybrat si správného chovatele.
Je mi jasné, že Kulíška už nikomu nedáte, ale pokud chlupatí na ocase a na stehýnkách a někde jinde po těle víc, než je vám příjemné, můžete ho klidně oholit mašinkou (pokud se teda nechá nebo pokud s ním neplánujete výstavy). Mám zkušenost, že na zimu jim taky často narostou chlupatá místa, která přes léto nemají (i sphynxům roste zimní srst Smile ) a když jsem to na jaře zkusila oholit, tak byl až do podzimu od chlupů klid. Na bříšku je mít určitě nebude, většinou jim jen víc zchlupatí ocas a udělají se takové chlupaté fleky na stehnech.
Tak držím palce, ať už víc chlupů neroste a ať vám kulíšek dělá jen samé radosti.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2011 21:42:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mam jednu otazku a jelikoz jsem nechtela zakladat nove vlakno pisu to sem. Taky jsem novou podotykam hrdou majitelkou sphynxiho pubertaka ma skoro 4,5 mesice. Je to moje prvni kotě,takze moc zkusenosti nemam a nejak mne vsechno u nej desi. Uz jsem tady psala o vytoku, ted zase o vaze. Krmim ji RC pro kotata, kupuji 4kg baleni granuli ktere ma snezene ani ne za mesic,k tomu ji jeste krmim konzervami 5x do tydne, ale prijde mi porad strasne hubena. Dost jsem si toho precetla a vim ze nahaci maji zrychleny metabolizmus takze hodne se cpou,,ale sezere toho na svuj vek fakt hodne a kosti ji lezou porad. Je radne odcervena,ockovana a zdrava ale proc je tak hubena? je to normalni? Neni to treba tim jak moc je aktivni? lita vzdy po byte jak silenec. Davam odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=mNej3SW4OTo&feature=player_embedded#at=11
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2011 21:50:16
Odpovědět s citátem

Podívala jsem se na video a kočička se mi hubená rozhodně nezdá. Vypadá, že je ve velice dobré kondici. Holt bude drobnější, to kočky bývají. nevím, co byste potom řekla mé sotva dvoukilové nahaté peterbaldce Wink ... a taky je nemám za hubenou-je prostě drobná. Hubené kočce koukají kosti, jsou jí vidět žebra, to případ vaší není. Tak nešilte. Máte krásnou zdravou hravou kočičku, tak si jí užívejte a rozmazlujte Smile

Sphynxíci doopravdy hodně papají. Já bych jí krmení poněkud zpestřila-na můj vkus je moc fádní. Ale to je jen můj názor, nikomu ho nevnucuju. Já krmím více druhů granulí, které míchám dohromady-dobrá značka za dobrou cenu je třeba Brit care (superprémiovka), ráno a večer dávám konzervu nebo maso, tu vařené, tu syrové (přemražené), někdy vařenou rybu, vnitřnosti, kolem oběda tučný tvaroh někdy se žloutkem, bílý jogurt, kysanou smetanu, když dostanu, tak kozí mléko nebo kaši z něj, případně ho nechám zkysnout-to milují. Do mléčných výrobků přidávám občas trošku medu. Zkuste jí dát i masíčko, nejen konzervy. A ggranulky a čistou vodu ať má k dispozici ve dne v noci. Zkuste přikrmovat krom granulí 3x denně-třeba ráno konzervu nebo kapsičku, k obědu něco mléčného (ne kravské mléko!!!) no a večer maso-syrové nebo vařené či rybu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 0:21:53
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

Děkuji za rady, určitě to vyzkoušim. Bala jsem se ji davat mleko, protoze jsem nekde cetla ze ho kocky v dospelosti nestravi a maji akorat prujem,jsem zvedava co to udela s Lilith Very Happy Vyzkousim i dalsi jidlo, at je poradne rozmlsana, protoze krmit ji jen granulema a jeste k tomu stejnym druhem je asi fakt moc fadni pro tu kocku, taky by mne nebavilo jist poradne stejne jidlo.

Jinak doufam ze az bude starsi tak trosku pribere a nebude tak krehka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 7:51:07
Odpovědět s citátem

Pozor, kravské mléko NE!!! To kočky trávit neumí a mohla by začít průjmovat. Jedině kysané výrobky-kys. smetranu, bílý jogurt, kefír, nebo i tučný tvaroh se žloutkem a troškou medu. Chcete-li mléko sladké, tak kozí, nebo speciální mléka kočičí třeba od Gimpetu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Elsa



Založen: 10.08.2012
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 14:39:20
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny sphynxomili. Ještě před pár lety se mi tyhle kočičky moc nelíbily, ale také jsem o nich nic nevěděla. Přivedla mě k nim alergie a již po pár přečtených článcích o tomlhle plemeni jsem začala zjišťovat, že je pro mě Sphynx jako na míru dělaný Very Happy Momentálně vyčkávám na svého vytouženého naháčka Laughing Nemůžu se dočkat, vše mám doma připravené a už chybí jen ta kočka. Mám toho o nich spoustu přečteného a čím dál více jsem do nich zamilovaná. Rozhodla jsem se koupit si kočičku už před několika měsíci, bohužel můj první pokus nebyl zrovna šťastně vydařený. Nenechala jsem se rozhodně odradit. A opatrněji jsem si našla jinou bezvadnou chovatelskou stanici. Tyhle kočky jsem si naprosto zamilovala a věřím, že u jedné nezůstane. Těším se jak ji budu hýčkat a rozmazlovat. Děkuji za bezva stránky, je zde spousta zkušených chovatelů od kterých rady určitě pomůžou. Hezké odpoledne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 14:43:31
Odpovědět s citátem

Sphynxe bych kupovala jen ze stanice, která testuje na HCM-po mé smutné zkušenosti, kdy můj sphynx Adamíšek v 5 letech na HCM umřel.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Elsa



Založen: 10.08.2012
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 15:20:21
Odpovědět s citátem

Věřím, už si jsem o vaši bohužel špatné zkušenosti přečetla tady na fóru. Je to velice smutné. Kupuji kotě od testovaných rodičů. Snad bude vše v pořádku to přeji i všem ostatním majitelům kočiček a hodně štěstí a hezkých chvilek majitelům jejich zlatíček, kteří se s touto zákeřnou chorobou setkalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top