Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Agresivita kocoura na návštěvy


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: Agresivita kocoura na návštěvy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 7:22:08
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny.

Chtěl bych poprosit o radu, co dělat se svým kocourem. Bude mít 3 roky a je kastrovaný (hned jak to bylo možné). Vzal jsem si ho jako koťátko běžné kočky přes internet. Bydlím s ním nyní sám a je na mě velmi hodný, mazlí se, vítá mě a občas si i hrajeme. Problémem ovšem je, že nesnese veterináře a hlavně cizí návštěvy. Obecně spíše ženy. Když příjde muž (opravář, kamarád,..), tak se ho spíše bojí a zaleze. Jiné to je, když příjde žena. Kromě mé matky a bývalé přítelkyně, které má v oblibě, tak na ostatní je neuvěřitelně agresivní. Začne zničeho nic syčet, prskat a ježit se. Musím ho urychleně zavřít do pokoje, kde je sám. Už dokonce vystartoval i po mě a pak jsem byl dost poškrábaný.

Včera dokonce když byl zavřený v pokoji, jenom viděl a slyšel kamarádku v přes okno na balkón a neuvěřitelně řval a prskal. I ten výraz v očích byl děsivý. Dokonce se pokusil i zaútočit a skočit proti oknu na nás. Jak potom ale návštěva odejde tak se hned zklidní a je zase jako vyměněný.

Jako by to byl schizofrenik. Tohle předvedl i při kastraci, kdy i veterinář řekl, že to nezažil. Stačilo mu vidět sestřičku a byl konec:((.

Mohli byste prosím poradit co dělat? Nerad bych se ho zbavoval, je mou velkou součástí a mám ho moc rád, ale myslím že takhle to nemůže pokračovat..

Děkuji za názory o rady..

Mirek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 12:04:51
Odpovědět s citátem

A co takhle pořídit mu kamaráda? Já vím, to není rada na váš dotaz, tu já tedy fakt nemám, s tímto jsem se ještě nestkala, ale myslím si, že kdyby byli doma dva, tak se víc utahá, víc si bude hledět druhého kocouře a dostanou se mu do hlavy jiné myšlenky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Agresivita kocoura na návštěvy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 12:18:09
Odpovědět s citátem

JsKoVy napsal:
Mohli byste prosím poradit co dělat? Nerad bych se ho zbavoval, je mou velkou součástí a mám ho moc rád, ale myslím že takhle to nemůže pokračovat..


Budu upřímná, co se mi nelíbí, je už jen ta myšlenka, že byste se ho "nerad zbavoval". Je jasné, že situace není jednoduchá a musí se něco zkusit změnit, ale neumím si představit, kam by kocourek s problémem se ženami mohl jít a kdo by se ho chtěl ujmout tak, že by byl jen v kontaktu s chlapama :-/ V tomhle bych řekla, že nemáte moc na výběr.

Asi bych začala klasickým dvojbojem - Feliway a Bachovky.
Feliway v chovatelských potřebách a Bachovky např. zde www.sluzbyprozvirata.cz

A pak to, že by příchozí ženy v něm měly vzbuzovat pozitivní pocity - takže šanta, kozlík (šantou třeba ovonět ruce, kozlík raději na sebe nelejt, spíše jen třeba nějaké ovoněné hračky přinést), pamlsky, měly by mu třeba naservírovat konzervičku ... a holt raději delší rukáv a kalhoty. Možná by bylo fajn příchozím dámám nabídnout nějakou svou košili, aby z nich šel Váš pach.

Jestli to půjde změnit, to se zaručit nedá, ale musí se hodně pomalu a postupně. Jde taky o to, zda nemá automaticky spojenou návštěvu žen s tím, že je někde zavírán; jeho reakce pak může být nesnášenlivost, protože si spojí žena=zavření=nelíbí se mi to.

A jak píše tatiana - druhý kočkoun se jeví sice jako zvláštní řešení, ale někdy právě druhá kočka může přinést té "nervnější" určitou jistotu a zbavit strachu a dodat odvahu.

Zatím mě víc nenapadá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 12:28:43
Odpovědět s citátem

No ono že si to spojí žena = zavření to asi nebude..Prvně se tak nervnul (sice ne tak moc) když byl volně puštěný po bytě.

Je to vemi nepříjemné, navíc uznávám, že když prská a křičí, tak se ho sám bojím.

Jak dlouho by asi mohlo trvat, s tou šantou a Feliway? A s pamlskem to taky nepůjde, to už jsem zkoušel. Vzal si ho a za chvíli už se ježil..Ještě dodávám, že kapky ani tabletky mu není šance dát. On si nenechá ani ostříhat drápky pořádně..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 15:02:40
Odpovědět s citátem

Jsou kočky, které si na drápky sáhnout nenechaj a s tabletkama je boj u většiny koček ... to zase není až tak nezvyklé.

Své kočky se ale nesmíte bát. Vemte si, že zvířata všeobecně umí vycítit to, jak se člověk cítí, takže zřejmě byste měl zapracovat i na tom, aby Vy sám jste se cítil pohodlně a při dámských návštěvách nebyl nervozní, co kocourek vyvede.

Upřímně řečeno, nedokážu ani říct, zda to zabere, natož za jak dlouho. Musíte to zkusit.

Jinak to není krátkodobý proces, pamlsek dát jednou, dvakrát ... to nestačí, musí se z toho udělat prostě rituál, návyk ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 6:59:18
Odpovědět s citátem

No pokusím se to nějak vymyslet. Jak by to tedy asi mělo vypada, když někdo příjde cizí?

Včera zse byl nějaký více přítulný, jako by si to uvědomoval že předtím udělal něco špatného:(..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 7:17:36
Odpovědět s citátem

Ono to jde fakt těžko radit. Nemám zkušenost s takovými reakcemi, naši si spíš někam zalezou se schovat (mimochodem - má kocourek nějakou schovku? Stan, krabici?

Takže opravdu teoreticky, jak bych to asi zkoušela já.

Koupit tedy ten Feliway, do zásuvky, ten se dostane do vzduchu a u některých koček to zabírá, že se začnou během pár dní cítit klidněji.

Hlavně to chce, aby kocourek nebyl předem nikde zavřený. Asi chvíli před očekávaným příchodem dát kocourkovi nějakou mňamku, na vznik pozitivních asociací.
V rámci možností si ho při příchodu návštěvy nevšímat (nevím, jestli máte zvonek, ale naše kočky nerady zvonek). Dobré by bylo, kdyby návštěva dostala hned při příchodu třeba nějakou tu šantovou či kozlíkovou hračku, možná dát jí nějakou svojí mikinu, klidně přes ramena, k přebytí pachu té osoby. Určitě delší kalhoty, kdyby měl kocour tendence útočit. A asi do ruky nějaké mávátko - hračku, kde nedochází k přímému kontaktu a drží kočku v bezpečnější vzdálenosti, dobré by taky mohlo být laserové ukazovátko na odlákání pozornosti - kočky rády loví tu červenou tečku. Prostě pokud by kocour měl tendence nějak na návštěvu útočit, tak mít čím ho zaměstnat. Připravit si nějaké bonbonky k ruce a kocourkovi házet (našeho Maxíše spolehlivě přivolají bonbonky v plastové krabičce, jak rachtají, slyší a už běží, ví, že je to mňamka).

Opravdu nevím, co moc jak konkrétně radit.
Prostě musíte být hlavně v klidu a přemýšlejte sám, co by kocourkovi mohlo pomoct, co má rád a co ho uklidňuje ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 7:25:23
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu. Nějak tak to asi zkusím, ikdyž je docela nevhodné využívat slečny k pokusům jak to trdlo zkrotit.

On těch schovek má hodně a v průběhu si chodí volně po bytě když nejsem doma. A navíc byl agresivní, ikdyž se nezvonilo a otevřel jsem klíčemi. Myslím si že jsou mu dost nepříjemné cizí parfémy. Ale s tou mikinou nebo svetrem je to dobrý nápad. Asi si dám před dveře i nějaké pamlsky a koupím ten laser. Ten Feliway bych měl asi koupit a zapnout těsně před tím, než příjde návštěva asi že? On je totiž jinak zcela klidný a hodný, teda až na to, kdy se začně přede mnou předvádět a lítat po bytě jak střela kolem mě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 7:55:59
Odpovědět s citátem

Ten Feliway by měl být v zásuvce dlouhodoběji, před návštěvou učitě spíše pár dní než hodin.

Více např. zde:
http://www.veterinarnipece.cz/feliway-2863.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 8:00:55
Odpovědět s citátem

A jak by to fungovalo, když si na to zvykne několik dní a pak najednou zase změna, když někdo příjde? On je totiž pořád hodný, do té doby než někdo příjde.

Není lepší zvolnit ten stres že se to zapne jen nějakou dobu před návštěvou?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 8:26:06
Odpovědět s citátem

Jak bych to řekla ...

U Feliway nejde o "zvyk" nebo "návyk", ale o to, že by dlouhodobě měl navodit pocit klidu.

Fakt nevím, jak to popsat. Asi jako antidepresiva - ty taky nelze brát jen v okamžiku blížícího se stresu, ale pravidelně, aby se mozek naladil na správnou vlnu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 8:30:16
Odpovědět s citátem

Ano ano, už tomu rozumím.
Ikdyž nevím jestli je to vhodné, když opravdu je celou dobu klidný a doma se mu moc líbí.

Ale asi jinak to nepůjde
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 14:04:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak tohle je pěkný oříšek. Souhlasím s April. Jen by mě ještě zajímalo, jak to probíhalo s Vaší matkou a bývalou přítelkyní? K těm se měl hned nebo si také prošli tímhle drsným výcvikem, co popisujete. Jestli by z toho nešlo něco odvodit. Také kdo ví, co se mu stalo jako malému, jestli mu nějaká ženská neublížila.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JsKoVy



Založen: 16.08.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 14:18:55
Odpovědět s citátem

Na ty právě nikdy takto nereagoval. Mám za to, že to je tím, že je u něj byly od kaťátka. No mamky se spíše bojí trochu, protože moc do bytu nechodila, ale nějak ještě patří do okruhu jeho přátel..Smile..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (53x)
3
Kočičí jména (38x)
4
„Ať je koček milion!“ Kolik je v Česku opravdu ... (28x)
5
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (25x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (25x)
7
Kočičí věk (24x)
8
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (23x)
9
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (23x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top