Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

S PP nebo bez PP


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kočenka



Založen: 18.02.2010
Příspěvky: 5

Předmět: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 10:33:09
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla jsem se zaptat jak je možné mít kotě bez PP po rodičích s PP. Tzn že bylo kotě z chovu vyloučeno? Jaké jsou nejčastěji důvody vyloučení z chovu? Jsou toho plné inzeráty.... děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 10:37:12
Odpovědět s citátem

Můj laický názor (nejsem chovatel a nemám to příliš prostudováno) je ten, že to jsou kočky s PP, s kterýma nechcou lidé jezdit na výstavy a řešit všechny ty věci kolem. Protože pokud by řádně měli kočky uchovněny a pak koťata, která by měla nějaké vady, které by nebyly slučitelné s chovností, tak papíry dostanou, ale s razítkem "nevhodné do chovu". Docela bych sázela na to, že většina "hrdých" majitelů koček s PP a koťaty bez PP, si kočičku kupovali na mazlíka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 10:54:19
Odpovědět s citátem

Je to tak, jak píše Smeny.

Někdo si koupí kočku a kocoura s průkazy původu. A z nich má koťata, která nemohou mít průkaz původu, protože majitelé kočky a kocoura nejsou chovateli ve smyslu organizovaného chovu (registrace pod chovatelskou organizací), takže nemá kdo jim vystavit průkaz původu.

Nejde o žádné vyloučení z chovu, všechna koťata ve vrzích organizovaných chovatelů získavají průkaz původu, žádné není "nadbytečné", aby nemohlo dostat průkaz, maximálně koťata nevhodná do chovu mají zmiňovaný přetisk.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočenka



Založen: 18.02.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 11:58:51
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za vysvětlení
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 13:00:54
Odpovědět s citátem

Kočenka napsal:
Dobrý den, chtěla jsem se zaptat jak je možné mít kotě bez PP po rodičích s PP. Tzn že bylo kotě z chovu vyloučeno? Jaké jsou nejčastěji důvody vyloučení z chovu? Jsou toho plné inzeráty.... děkuji



No moje Barunka je také bez PP a oba její rodiče PP mají.Barunka nedostala PP z toho důvodu,že její matka,nebyla uchovněná,než došlo k uchovnění tak jí kocour s PP stihl nakrýt(to se někdy stane).Koťata,která se potom narodí,nedostanou PP,přestože nemají žádnou vadu,pro kterou by nebyla schopná do chovu.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 13:04:26
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:


No moje Barunka je také bez PP a oba její rodiče PP mají.Barunka nedostala PP z toho důvodu,že její matka,nebyla uchovněná,než došlo k uchovnění tak jí kocour s PP stihl nakrýt(to se někdy stane).Koťata,která se potom narodí,nedostanou PP,přestože nemají žádnou vadu,pro kterou by nebyla schopná do chovu.


BBMM


Ale to se přece dá řešit na chovatelské komisi,toto nechtěné nakrytí.Nezažila jsem to,ale mám pocit že se dá požádat poradce chovu,že se přijde podívat na vrh,a koťata PP dostanou.Každopádně tohle musí mít SCHK očetřené,protože mají v řádu že kdokoli je pod SCHK a má kočeny s PP,nesmí bez PP odchovávat.Jako samozřejmě že když Vám nakryje mývalák britku tak máte problém a prostě PP nedostanete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 13:27:02
Odpovědět s citátem

Ale to se přece dá řešit na chovatelské komisi,toto nechtěné nakrytí.Nezažila jsem to,ale mám pocit že se dá požádat poradce chovu,že se přijde podívat na vrh,a koťata PP dostanou.Každopádně tohle musí mít SCHK očetřené,protože mají v řádu že kdokoli je pod SCHK a má kočeny s PP,nesmí bez PP odchovávat.Jako samozřejmě že když Vám nakryje mývalák britku tak máte problém a prostě PP nedostanete




Ale mě je to nakonec úplně jedno,takhle mi to řekla chovatelka,já to neřešila.Proč si ona po tom neběhala,to byl její problém.Nemyslím,že vaše odpověď, je odpověď na původní dotaz.Napsala jsem to sem jako jeden z možných důvodů,proč koťata po rodičích s PP,tento nedostanou Very Happy


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 14:03:16
Odpovědět s citátem

I já se přidám a musím souhlasit s dříve napsaným.
Jen bych ještě dodala takové své dělení, jak vznikají bezPP koťata po PP rodičích:

"blbec" chovatel, který svou kočku neuhlídal
v nevhodné době (kočka smí mít koťata až od 1 roku věku a max. 3x za 2 roky)
nebo s nevhodným partnerem (nechovný kocour, moc mladý kocour, rodiče příbuzní, genetické vady)
nebo ještě před jejím uchovněním
To se pak drží za hlavu a posypává si ji popelem, s komentářem typu "že já blbec nedával větší pozor, v životě by mě nenapadlo, že jsou schopni to pletivo rozebrat (dveře podhrabat, dveře otevřít, švírečkou prolézt, ...)" .Takového chovatele můžete aspoň vyzpovídat ohledně předpokládané povahy a zdraví koťat. Ale o koťata by mělo být alespoň dobře postaráno.

množitel, který kočky takto množí cíleně
a) lempl - nenamáhá se proniknout do kočičí mysli ani chovatelského řádu, jen uspokojuje své potřeby - líbí se mu koťátka. Ale s PP chovem je mnohem víc práce (blbost, s jakýmkoliv chovem je práce) a moc výdajů (taky blbost - 1 výstava za 2 roky tolik nestojí a chovatelská stanice se přiděluje doživotně). A kočka navíc koťata chce - další blbost, kočka není člověk, nemá stejné sociální vazby, k spokojenému životu potomky nepotřebuje, když se jí kastrací vypne rozmnožovací pud, nic jí ke štěstí chybět nebude.
Při výběru kocoura-otce má takový člověk docela problém, protože s kvalitním uchovněným kocourem nemůže počíta (chovatelský řád to PP chovatelům zakazuje), takže musí brát to, co se namane. Povaha a genetika koťat? Sázka do loterie. Péče? Řekněme - laická. Teplo a dost potravy (kvalitní jak kdy). Veterinář - taky jak kdy. Socializace snad dobrá, majitel při své potřebě mazlit koťiska ji, byť neplánovaně, poskytuje. A kdypak je pošleme ven? Asi jako štěňata, v 8mi týdnech ... (koťata potřebují pro správný sociální vývoj kontakt s matkou aspoň do 12ti týdnů)!!
Čestným výjimkám se omlouvám, ale tohle je často realita.

b)kšeftař - prodejem zvířat se živí a tak se snaží srazit náklady na minimum - jak? Koupí zvíře "na mazla" a na něm chová. Zvířata prodávaná "na mazlíky" jsou levnější. Proč? Nejsou vhodná k chovu - mají vady v typu nebo, v horším případě, nesou nebezpečné geny pro různé nemoci (genetické, tudíž nevyléčitelné). Množení nemocných zvířat je u mě týrání chovem, leč kšeftaři je to fuk. A vady v typu? Spojování jedinců s výraznými odchylkami od standardu má za následek, že jejich potomstvo je od standardu ještě dál, než rodiče (a že ty vady musí být výrazné, aby kvůli tomu kočka nedostala aspoň dočasnou chovnost). Je to kupci jedno? Pak se ale nabízí otázka, proč si vlastně kupuje nějaké plemeno, když krásných a přítulných "střešáků" je všude dost a útulky praskají ve švech. A co socializace a vůbec péče o koťata. To stojí přece spoustu času a peněz, takže zredukovat na minimum. Že jsou koťata špinavá, nemocná, zamořená parazity a bojí se i vlastního stínu? To už je starost nového majitele - kšeftař jen rychle shrábne peníze a víc ho to nezajímá. Nový majitel je rád, že má kočku "za levno" - když si spočítá, že na veterině nechal následně 3x tolik než stálo kotě, je už pozdě.

I mezi organizovanými chovateli se občas najde shnilý fík, který svým chováním pošpiní všechny ostatní a zneváží jejich práci. Člověk by brečel a vraždil, když se na něco takového přijde, ale to bohužel nemůže. Když uváží průběh několika kauz, vůle konat ho opouští a nastupuje místo ní beznaděj. Co vlastně může? Může mluvit - ukázat prstem na provinilce, poradit těm, co o radu stojí. Že člověk nesmí vidět jen krásné chlupaté (ev. nahaté) myšičky, musí vnímat i vše kolem, nepřecházet nesrovnalosti, ptát se a umět říct chovateli / zájemci o kotě NE. I když to někdy trhá srdce. Jinak se budeme sami za sebe stydět asi navždy (bohužel jen ti, co mají svědomí).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 16:22:28
Odpovědět s citátem

Ali napsal:
Koupí zvíře "na mazla" a na něm chová. Zvířata prodávaná "na mazlíky" jsou levnější. Proč? Nejsou vhodná k chovu - mají vady v typu nebo, v horším případě, nesou nebezpečné geny pro různé nemoci (genetické, tudíž nevyléčitelné).


Já myslela, že na mazla kolikrát prodávají i zdravá a typová koťata, jen třeba nejsou tak super a chovatel nechce, aby každé z jeho koťat bylo chovné. Nebo se domluví s budoucími majiteli, že oni s nim na výstavy moc jezdit nechcou, tak se prodá levněji s dodatkem povinné kastrace do smlouvy. Kdyžtak mě někdo opravte Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 16:36:28
Odpovědět s citátem

No já si také myslím, že kotě na mazla nemusí být nutně "vadné". Já mam mainku s PP a je perfektní typová a na mazla jsem ji dostala levněji než jsou na chov, samozřejmě s podmínkou kastrace. Často narážím na majitele, kteří prodělali pár negativních zkušeností s prodejem koťat do chovu a tak radši i nádherná zvířátka prodají za méně do dobrých rukou a podmínek jako mazlíky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 18:07:19
Odpovědět s citátem

Smeny i lucbic pravdu díte, ono opravdu kotě na mazla nemusí být netypové či nějak vadné. Stejně tak u kotěte do chovu není záruka absence geneticky podmíněných nemocí (HCM, PKD, jsou onemocnění, kterými, bohužel, trpí i typové a chovné kočky).

Původ bez PP koťat byl ale myslím objasněn vcelku jasně, morálku jednotlivých chovatelů či množitelů netřeba řešit (stejně se nic nevyřeší).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2010 10:35:48
Odpovědět s citátem

citace:
No já si také myslím, že kotě na mazla nemusí být nutně "vadné". Já mam mainku s PP a je perfektní typová a na mazla jsem ji dostala levněji než jsou na chov, samozřejmě s podmínkou kastrace.

Já si myslím, že Ali to vyjádřila nejlépe, jak to šlo. V citaci jsme trochu někde jinde, poněvadž jste koupila papírové kotě na mazla - čili nikoliv kotě po rodičích s PP bez PP. Tam pak většinou opravdu nedodrží majitelé podmínku kastrace, nebo mají zvířata, jejichž chovatelům je úplně jedno, kam a jak jdou a smlouva je jen ta nejnutnější (pokud vůbec je...), i já jsem svoji první kočku koupila jen s cenou a její nacionále, nic víc. Kdybych na ní začala množit bezpapíráky, nic by se nedělo, taky její chovatelka se o ni nikdy víc už nezajímala.
Ano, choroby jsou samozřejmě i u papírových, jak píše April, ale slušný chovatel testuje, hlídá nespojovat linie, kde se nemocný předek vyskytl - zatímco když si najdu na krytí kocoura na bezPP koťata, obvykle co nejblíže, asi se nestarám o jeho původ.
A můj dojem? Koťata bez PP po rodičích s PP - hmm, já bych si ráda u všech těchto inzerentů nechala PP ukázat... Myslím si, že většina je nemá a inzerent tak chce "zaručit", že prodává opravdu dané plemeno. Jak taková koťata konkrétně u britek často vypadají (typově) - to asi nebudu rozebírat.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2010 10:42:34
Odpovědět s citátem

Uplne sa stotoznujem s Ali a jej prispevkom. Sam by som to nevyjadril lepsie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: s PP nebo bez
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2012 11:23:32
Odpovědět s citátem

Ono je to těžké. Málokdo, kdo si pořizuje první kočičku (kočičky) v životě se zajímá o důvody, proč by kotě mělo mít PP. často vidí šanci pořídit kotě levně (ano, laiky čato zajímá cena, přiznávám) od "množitele" a uvědomí si jen to, že nemůže chodit na výstavy, což většině nevadí. upřímně, stejně to bylo i u nás. navíc jsme se rozhodli poměrně rychle pro pořízení kocourků, zažívala jsem těžké období po dvou nevydařených těhotenství a opravdu jsem neřešila víc, než že si pořídíme dvě kočičky (konkrétně to jsou kocourci). ano, byli levní dali jsme 2000,- za jednoho. pro popichování se mi snad ani nechce psát rasu, protože by mi chovatelé napsali, že se stejně o dané plemeno nejedná Smile ale tím se nevysmívám chovatelům. přečetla jsem spoustu diskuzí na téma, proč s PP a proč bez. dneska bych postupovala jinak a vzala si kotě s PP (klidně na mazlíka), ale rozhodně s PP. nejde totiž tolik o perfektní vzhled jako o co největší šanci na zdravého miláčka. když jsem se dozvěděla o nemocích, kterými často dané plemeno trpí, tak přemýšlím, že je snad necháme vyšetřit zpětně. nikdy jsme jim nic neodpírali, hračky, škrabadla ani nejkvalitnější granulky, konzervy, takže by se nějaké ta tisícovka při pořízení kočičky navíc ztratila. ale jak jsem psala, jednali jsme rychle a ukvapeně, nyní bych víc rozmýšlela. a i když jsem si myslela, jak to nebyli skvělí lidé od kterých máme koťátka, tak opravdu za za pár měsíců jsem našla na internetu další vrh, takže chovatelé vědí, o čem mluví, když používají termín "množitelé". a nikdy se o osud našich kočičáků nezajímali, jestli se kastrují, nic. bohužel většina lidí, co mají kočku, nevnímá riziko vývojových, genetických vad a nemocí. a chápu chovatele, že bojují za čistotu rasy, i když až postupem času... takže teď už jedině s PP (i když zatím další neplánujeme).
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2012 20:41:03
Odpovědět s citátem

Vikma-díky za ten příspěvek, ten by mělo číst co nejvíce lidí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
StadnaM



Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2012 20:46:06
Odpovědět s citátem

tak já si myslím že pokud to nemám na chov tak je mi s PP na nic. Nebo snad ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2012 5:46:21
Odpovědět s citátem

Myslet můžete, co chcete, ale že je něco k něčemu užitečné, či naopak neužitečné zjistíte, až když si najdete víc informací.
Takže doporučuju najít si informace (nejen na MK jsou toho napsaná už kvanta) o tom, co znamená PP (průkaz původu), k čemu jsou chovatelské svazy, něco o zdraví a dědičnosti chorob, o přístupu chovatelů, množitelů a zjistíte, že nic není černobílé a vždycky je třeba zvažovat, kde si kočku člověk pořídí.

Wink

Reklamní odkazy byly z Vašeho příspěvku odstraněny. Pokud máte zájem o reklamu viz http://www.modrykocour.cz/reklama.php
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2012 15:47:34
Odpovědět s citátem

pěkný den mi měli kočky s pp od samého počátku zdravotní problém, puvodní chovatel byl hluchý a slepí ted mam kočičku bez pp s chovatelem si voláme a naše Renča je zdravá a užasná
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2012 15:54:11
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
pěkný den mi měli kočky s pp od samého počátku zdravotní problém, puvodní chovatel byl hluchý a slepí ted mam kočičku bez pp s chovatelem si voláme a naše Renča je zdravá a užasná


A můžu se zeptat, které testy máte udělané, když tak vehementně prohlašujete, že máte zdravou kočku??
Nikdy nic není tak černobílé, jak to stavíte Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bobr



Založen: 06.11.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Mar. Lázně

Předmět: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 16:05:12
Odpovědět s citátem

Myslím si , že pokud chcete kočku jako domácího tvora a milou šelmičku, tak si vystačíte i s kočkou bez PP, ale od "dobrého chovatele".

Kočky s PP jsou většinou plemenné určené k dalšímu chovu a udržování čisté linie.
Jak už tu bylo ve fóru napsáno- při pořízení kočky s PP je nutné se obrátit na certifikovanou chovnou stanici, ale předem upozorňuji, že cena čistokrevných koťat může dosáhnout pomalu ceny motocyklu.... Very Happy
Pokud jí nechcete dále na chov, zkuste si vzít i obyčejnou evropskou kočku, třeba z útulku- udělá vám stejnou radost jako čistokrevná.

Toto se možná dost lidem líbit nebude, ale dost lidí si pořizuje čistokrevné kočky už jen z pocitu snobství, že na to má.
_________________
Bob
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bobr



Založen: 06.11.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Mar. Lázně

Předmět: Re: Hodinky a holinky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 17:11:04
Odpovědět s citátem

Tei napsal:
Myslím, že v příspěvcích výše, je již napsáno celkem dost. Doporučila bych panu Bobrovi, aby si to také přečetl.

Prosím, alespoň tady nemystifikujte, ať již záměrně, anebo z čiré nevědomosti tazatele Exclamation

A velice bych Vás poprosila, abyste byl tak laskav a uvedl konkrétně jaký motocykl jste si koupil za cenu kotěte z chovatelské stanice. Zrovna bychom nějaký pořídili a kdyby nás měl vyjít na stejnou cenu, jako kotě, co mám z chs, tak bych to velice uvítala Rolling Eyes

Pletete zde dohromady jablka a hrušky, hodinky a holinky.

T.

Vážená paní!
Můj příspěvek nebyl směřován proti dobrým chovným stanicím, ale byl určen jako varování před koupí kočky pomocí inzerátu různě v tisku, či obchodních domech, kde majitelé koťat nasadí schválně vysokou cenu, aby budili dojem kvalitních chovatelů.
Takže jsem se setkal i s cenou za kotě s PP okolo 15.000,-Kč.
_________________
Bob
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 19:26:06
Odpovědět s citátem

Mi měli kočky s PP za dost vysokou cenu a zdravé nebyli jak už jsem psal , ve dvou letech jsme museli nechat Jasmínku utratit bohužel Fip a to byla ta přetřásaná kvalita , ted mam britku bez PP nechali jsme otestovat zatím základ vše v pohodě a pan množitel nám předložil i vet. vyšetření rodiču jak to bude do budoucna to ukáže čas ale jak mi zde bylo napsáno PP není záruka zdraví ale daného druhu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 19:56:31
Odpovědět s citátem

docela by mi zajímalo jak je to když kupuji kotě za plnou cenu a nepadne zmínka o tom jestli budu chovat kotata nebo né, tak totiž prodává větší procento chovatelu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 20:15:36
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
docela by mi zajímalo jak je to když kupuji kotě za plnou cenu a nepadne zmínka o tom jestli budu chovat kotata nebo né, tak totiž prodává větší procento chovatelu


No, takže asi tak - na moji otázku jste mi odpověděl velmi kulantně - základ je co??
Co se týká chovatelů - co já vím a tak jsem také prodávala i své koťátka, má každý zodpovědný chovatel jasně dané ve smlouvě, zda-li kupujete koťátko za účelem chovu a nebo jako mazlíka a do určitého věku musíte podat i potvrzení o provedené kastraci.
To, že jste si zrovna Vy vybral nějakého pouze rádoby chovatele a asi jste se ani moc nezajímal, co je dotyčný zač neznamená, že jsou všichni chovatelé čičin s PP k ničemu! Rolling Eyes
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 21:11:01
Odpovědět s citátem

koťátko za účelem chovu , taže to znamená že musim chovat kotata a co když nakonec nechci chovat kotata ,já netvrdim že všichni chovatelé stojí za houby to určitě né ale to tady nebudu rozpitvávat jelikož se to už řešilo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 22:15:27
Odpovědět s citátem

Nějak nerozumím proč se tu pořád diskutuje proč s PP a proč ne.když nahoře je to tak krásně napsáno.
Kdo nechce nepochopí.

Doporučím koupit časopis (odstraněno z důvodu relamy) je tam článek .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2012 22:16:08
Odpovědět s citátem

Buďte obezřetní a neunáhlete se, informujte se o CHS navštivte ji.
Každá chovatelská stanice Vás ráda uvítá, ale prosím berte to zodpovědně, chovatelé jsou lidé, kteří mají právo na svůj soukromý život, rádi se Vám budou věnovat, ale neobírejte jej zbytečně o čas.
Měli byste být přivítáni kočkami veselými, čistými zdravě vypadajícími, bez známek kašlání, kýchání, oteklých očí, průjmu …
U chovatele by mělo být čisto, ale může Vás překvapit pach nekastrovaných kocourů.
Chovná stanice neznamená, že zvířata žijí v klecích ba někde odděleně, je to termín, který se
Používá v organizaci sdružující chovatele koček, je to vlastně, ochranná známka registrované CHS pod určitým jménem.

Chovatel by měl být ochotný a nápomocný, před i po prodeji. Měl by Vám věnovat svůj čas a zodpovědět všechny dotazy. Nestyďte se ptát, neexistují hloupé otázky. Dobrý chovatel chápe, že jste nováčci a se vším vám rád poradí a pomůže.
Bude se určitě také mnoho ptát. Není to z pouhé zvědavosti. Chce se jen přesvědčit, že jeho miminko najde dobrý domov, kde bude milováno a dostane se mu té nejlepší péče.

Odběrem kotěte s dobrým chovatelem kontakt nekončí, ba naopak začíná, chovatelský servis je samozřejmostí, můžete se na chovatele obrátit s jakýmkoli problémem a naopak i chovatele velmi zajímá růst jeho odchovu, však ve většině případů najdete nové přátelství.

S novým členem domácnosti, které by mělo být očkované, odčervené a většinou čipované,
si odnesete rodokmen, smlouvu, popřípadě něco do začátku.
Nikdy si neberte kotě mladší 12tt
Ani péčí nonstop 24 hodin mu nikdy nenahradíte matku a její socializaci.
Věřte, že kotě odtrhnuté brzy od matky bude mít problém, který poznáte v dospělém věku, a nebude mít problém jen on, věřte, že i Vy!
Jsou koťátka schopná sami jíst od 6tt věku ale to rozhodně neznamená, že jsou samostatné a mámu nepotřebují!

Vyhýbejte se odchovu bez PP.
PP stojí chovatele 150,- Kč když se zamyslíte, cena není vyšší jen kvůli PP!
Nezapomeňte CHS dělá patřičné genetické testy a nemocné jedince vyřazuje.
Nechte si testy předložit!
Jedině PP Vám zaručí, že si odnášíte kočku daného plemene.

Já říkám, že najdete mezi množiteli lidi „dobré“ a mezi chovateli lidi „zlé“
To, ale neznamená, že množitele podporuji, rozhodně ne!
Aby člověk objevil a nepodporoval, musí hledat, navštívit aspoň dvě - tři CHS aby,zjistil že někde asi není něco v pořádku.
Když chceme dům nebo dobré jídlo, taky nekoupíme první, co vidíme, ale pečlivě vybíráme a zvažujeme, tak proč nehledáme takto společníka na celý jeho život, prostě člena rodiny?
Rozhodně doporučím nasbírat, co nejvíce informací v dnešní době internetu to už není žádný problém.

Prosím, nepodporujte množitele a pokud nemůžete investovat tolik peněz za plemeno, které jste si vybrali, navštivte útulek, je tam plno opuštěných dušiček, co čekají na svůj domov a lásku.V útulku Vám o kočičce vždy řeknou vše potřebné a poradí, navíc kočičky jsou ošetřené, očkované a kastrované, není čeho se bát.

Množitelé své odchovy netestují a tím hatí práci chovatele. Vypouštějí do světa kočičky se špatnými genetickými předpoklady, se skrytými vadami, nemocemi, které se mohou projevit mnohem později a pak je velká bolest stát před ortelem své smrtelně nemocné kočičky. Toto Vám množitel nikdy neřekne, nikdy řešit nebude a čelem se k tomu nikdy nepostaví. Většinou koťata krmí nejlevnějším krmivem a rychle „pakuje“ koťata z domu, klidně je i doveze až za Vámi. A na nějaký kontakt s Vámi už není zvědavý, takže jste možná ušetřili, kdo ví.



Protože má kočka PP neznamená, že musíte absolvovat výstavu
PP zaručují jistou kvalitu a zodpovědnost chovatele.

Zaručí Vám PP povahu kotěte, jeho výbornou socializaci, kvalitní péči a zdraví ???
Každé kotě je osobností, s povahou se rodí, my jí můžeme ovlivnit svým přístupem (stálým kontaktem, jemným zacházením, hraním a citlivou, ale důslednou výchovou, lze přirozenou hravost, přítulnost a inteligenci ještě zintenzivnit. Koťata od chovatelů věnujících se chovu důsledně a intenzivně, jsou výjimeční společníci a mazlíci), takže můj názor zní, že socializaci a kvalitní péči, solidní CHS rozhodně zaručit může.
A zdraví? U solidní CHS je samozřejmě nesrovnatelně vyšší šance zdraví, s garancí být nápomocen. Testováním genetických nemocí se chov pečlivě hlídá, potřebné jedince vyřazují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: S PP nebo bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2012 15:00:47
Odpovědět s citátem

Bobr napsal:
Myslím si , že pokud chcete kočku jako domácího tvora a milou šelmičku, tak si vystačíte i s kočkou bez PP, ale od "dobrého chovatele".

Kočky s PP jsou většinou plemenné určené k dalšímu chovu a udržování čisté linie.
Jak už tu bylo ve fóru napsáno- při pořízení kočky s PP je nutné se obrátit na certifikovanou chovnou stanici, ale předem upozorňuji, že cena čistokrevných koťat může dosáhnout pomalu ceny motocyklu.... Very Happy
Pokud jí nechcete dále na chov, zkuste si vzít i obyčejnou evropskou kočku, třeba z útulku- udělá vám stejnou radost jako čistokrevná.

Toto se možná dost lidem líbit nebude, ale dost lidí si pořizuje čistokrevné kočky už jen z pocitu snobství, že na to má.


Obávam sa, že toto je úplne pomýlený a veľmi laický a naivný pohľad na to, čo je mačka s PP a na čo je určená. Priznám sa, že za cenu, za ktorú ja predávam mačiatka s PP ako maznáčikov po testovaných rodičoch, riadne vakcinované, očipované a vychované do slova a do písmena v našej posteli by som si nekúpila ani lepší bicykel - toto ma skutočne veľmi úprimne pobavilo Laughing Medzi ľuďmi, ktorí si od nás kúpili mačiatko som doteraz na žiadnych snobov netrafila, asi mám šťastie Smile Sú to skôr ľudia, ktorí nechceli nakúpiť lacno "pravý" tovar v čínskom obchode a už vopred si niečo naštudovali alebo už mali skúsenosti s domácimi miláčikmi, takže vedeli čo chcú.

Mimochodom, zo všetkých mačiatok s PP, ktoré sa narodia v nejakej CHS ide do chovu v priemere tak jedno, možno dve z vrhu a z niektorých vrhov vôbec nie. Ostatné sú proste určené pre potešenie ľuďom ako dokonalí maznáčikovia - ak ide o dobrú CHS. Samozrejme, existujú aj neseriózne CHS - ako v každej skupine ľudí, aj medzi chovateľmi sa nájdu ľudia slušní a neslušní.

Inak, čo sa týka obstarania si obyčajného mačiatka - s tým môžem len súhlasiť, aj ony si zaslúžia lásku a starostlivosť Wink
Odpovědět 
Míra



Založen: 28.01.2013
Příspěvky: 2

Předmět: S P.P. nebo bez P.P.
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2013 15:57:58
Odpovědět s citátem

K Vánocům jsme se rozhodli pořídit si Britskou kočičku.
Po prostudování inzerátů, jsme se rozhodli pro koťátko s P.P.
Proběhlo několik telefonických rozhovorů s paní chovatelkou a přes svátky jsme pro kotě vyrazili.
Jsme naprostí laici ale to co jsme uviděli nám vyrazilo dech! Koťata žila v šílené špíně a smradu všechna měla rýmu a teklo jim z očí.
Paní chovatelka tvrdila že to není problém, že stačí antibiotika a bude vše v pořádku.
Když jsme odmítli kotě převzít, začala nám nadávat, jak si to představujeme, že ona nemá čas na to aby se k ní chodili dívat lidi na koťata jako do ZOO!
Paní chovatelka nás od koupi kočky málem odradila.
Měli jsme chuť pořídit si raději psa ale vzhledem k pracovnímu vytížení je to nemožné.
V Lednu nám naše známá doporučila chovatelku která dělá sice koťata bez P.P. ale má od ní dvouletou kočičku.
Zavolali jsme jí a po prvním zážitku jsme čekali jakou hrůzu zase zažijeme.
Paní chovatelka působila v telefonu dost odměřeně, prohlásila že nám kotě nedá, pokud nebudeme mít koupený záchod pro kočku a musíme přijet s přepravkou, bez přepravky ani náhodou.
Nechtělo se mi tam vůbec jet! Manželka ale trvala na koťátku, že jsem ho slíbil.
Jaké bylo naše překvapení když jsme dorazili. Panelákový byt, kočky měly svůj krásně zařízený pokoj, několik škrabadel, pohybovaly se po celém bytě a hlavně žádný smrad a špína!
Paní nám ukázala koťata, fontánky na pití, záchody - stelivo, granule kterýma krmí, kapsičky, konzervičky.
Ukázala nám průkazy původu dospělých koček, očkovací průkazy ve kterých bylo veterinářem potvrzeno že jsou testovány na kočičí nemoci.
Nevycházeli jsme z údivu že někdo kdo prodává bezpapírová koťata se o kočky tak stará.
Překvapení ale pokračovalo.
Dostali jsme kupní smlouvu na kotě, očkovací průkaz, návod co kotětem, ve kterém bylo uvedeno co - jak - proč a navíc odkazy na internetové obchody kde nakupuje potřeby pro své kočky. Mimo jiné i na servr "modry kocour".
Tašku s krmení na první dny, několik kapsiček a konzerviček.
Z vyprávění paní chovatelky vyplynulo že je letitou chovatelkou koček. Na výstavy přestala jezdit díky poměrům a rivalitě v klubu, taky z časových a finančních důvodů.
Naše nadšení nebralo mezí, několikrát jsme paní volali co s kotětem, vždycky ochotně poradila.
Nechci ze dvou zkušeností s chovatelkami s P.P a bez P.P. dělat nějaké závěry ale pokud někdo chová zvířata na kšeft a pro peníze v hrozných podmíkách, neměl by o chovnou stanici přijít!?
Záměrně neuvádím jméno ani jedné chovatelky, nechci jim dělat reklamu - pozitivní nebo negativní.
Tolik k mému zážitku s koupí kotěte.
Začal jsem na internetu studovat souboj mezi těmito dvěma skupinami chovatelů, nebo spíš chovatelek.
Nechápu ho, pokud se někdo o kočky stará s láskou, je jedno jestli mají papíry nebo ne, tam bych si kotě koupil.
Sto průkazů původu v rukách člověka který nemá vztah ke zvířatům která chová, není k ničemu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2013 0:00:17
Odpovědět s citátem

A má paní své chovné kočky také testované na HCM? Každá cca čtvrtá britka je bohužel HCM pozitivní! Nepřeju vám zažít umírání mladého zvířete, které vám přirostlo k srdci, na nevyléčitelné onemocnění srdce.... já to zažila vloni v červenci-umřel mi spyhnx, z netestovaného chovu.

To, že v jedné CHS to vypadalo, jak popisujete, tak to neznamená, že tak je to všude. Všechno je vždy v lidech, jsou lidé dobří a jsou hajzlové-a když se dá hajzl na chov zvířat, dopadne to vždy špatně. A že i mezi těmi, kdo odchovávají bez PP mohou být fajn a zodpovědní lidé, to je také jisté-sama takovou paní též znám. A neodsuzuju to. I když sama chovám jen s PP.

Je dobře, že jste narazili na zodpovědnou chovatelku a moc vám přeju, aby vaše koťátko rostlo a dělalo vám jen samou radost a mělo srdíčko v pořádku, zdravé.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top