Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmeni osirelych koťat- pomoc!!!!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eva.vt



Založen: 26.10.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Krmeni osirelych koťat- pomoc!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2012 21:24:28
Odpovědět s citátem

Prosím o radu, mám 6mainek 14 dni starých,ve čtyřech dnech jim zemřela maminka,krmime mlékem royal.zacali dobře pit pribirali,ale už treti den mi nechtějí sat z lahvicky, spise ji zesila kousou, jednou si cucnou a konec. Tři mi nepribiraji, snažím se krmit strikackou, ale dostat do nich pokaždé 5-10 ml. Je hrozne. Slyšela jsem o kozim mléku. Asi je myšleno nadojene a převarene, nemohou dostat průjem? Kolik a jak často jim mohu dat na povzbuzení Glukopur do mléka? Prosím poraďte jak je zase nastartovat. Vůbec nevím, co jim muže vadit. Nechci o ne přijít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Krmeni osirelych koťat- pomoc!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2012 21:30:38
Odpovědět s citátem

Eva.vt napsal:
Prosím o radu, mám 6mainek 14 dni starých,ve čtyřech dnech jim zemřela maminka,krmime mlékem royal.zacali dobře pit pribirali,ale už treti den mi nechtějí sat z lahvicky, spise ji zesila kousou, jednou si cucnou a konec. Tři mi nepribiraji, snažím se krmit strikackou, ale dostat do nich pokaždé 5-10 ml. Je hrozne. Slyšela jsem o kozim mléku. Asi je myšleno nadojene a převarene, nemohou dostat průjem? Kolik a jak často jim mohu dat na povzbuzení Glukopur do mléka? Prosím poraďte jak je zase nastartovat. Vůbec nevím, co jim muže vadit. Nechci o ne přijít.


...Masírujete jim bříška,aby se vyprazdňovali?Pokud ne,tak je mají plná a je to možný důvod proč odmítají pít.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva.vt



Založen: 26.10.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Krmeni osirelych koťat- pomoc!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2012 2:01:11
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Eva.vt napsal:
Prosím o radu, mám 6mainek 14 dni starých,ve čtyřech dnech jim zemřela maminka,krmime mlékem royal.zacali dobře pit pribirali,ale už treti den mi nechtějí sat z lahvicky, spise ji zesila kousou, jednou si cucnou a konec. Tři mi nepribiraji, snažím se krmit strikackou, ale dostat do nich pokaždé 5-10 ml. Je hrozne. Slyšela jsem o kozim mléku. Asi je myšleno nadojene a převarene, nemohou dostat průjem? Kolik a jak často jim mohu dat na povzbuzení Glukopur do mléka? Prosím poraďte jak je zase nastartovat. Vůbec nevím, co jim muže vadit. Nechci o ne přijít.


...Masírujete jim bříška,aby se vyprazdňovali?Pokud ne,tak je mají plná a je to možný důvod proč odmítají pít.

BBLMM


To děláme při kazdem krmeni, stolice mají docela hodně, i po kazde curaji.????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2012 8:45:04
Odpovědět s citátem

Tak mě napadá, jestli to nebude jako s lidmi - ne každému chutná všechno. Možná by to chtělo změnit značku mléka, možná tvrdší dudlík, nevím, je potřeba to vyzkoušet.
Možná by taky stálo za úvahu pohledat kojící kočku, třeba v útulku, které zůstalo jen jedno nebo dvě koťata a zvládla by i ty Vaše. Rozhodně bych žhavila telefony na všechny strany.
Každopádně přeji, ať to dobře dopadne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2012 10:52:55
Odpovědět s citátem

Souhlasím s EvaNo. V hodně případech mi tak malá koťata dudlík po pár dnech odmítala, a to jsem zkoušela dudlíky různých značek a tvrdosti. Skončili jsme potom pokaždé na stříkačce. RC mlíčko jsem zkoušela jen jednou a běžela pak koupit raději Tatra neslazený mlíko. Nejlíp mi přijímali Kitty Milk od Beapharu a právě tu tatru.
Teď jak je sezona podzimních koťat, tak hodně lidí bere pro sirotky Gimpet sušené mléko, ale s tím nemám zkušenosti.

Zkuste sehnat jiný dudlík, ten z RC balení je hodně měkký a úzký. Jestli se ani jiný neujme, tak pak opravdu zbývá stříkačka. A také kupte jinou značku mlíka. Prostě nezbývá než zkoušet.
Kojná kočička by byla nejlepší, ale nedoporučovala bych obvolávat útulky. A to hlavně z důvodu FIP. Hodně útulkových kočiček má v sobě koronoviry a to bych neriskovala.

Držím palce a pište jak bojujete
Jestli koťátka přibírají a tak
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: Krmeni osirelych koťat- pomoc!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2012 12:46:19
Odpovědět s citátem

s čerstvým kozím mlékem má velmi dobré zkušenosti Tatiana a už jsem slyšela i od jiných chovatelů jen samou chválu.
Je důležité mít ověřený zdroj, pokud budete brát čerstvé.
Já kupuji Bio kozí mléko (v Bio obchodech) nebo se dá sehnat v Globusu, Bille.
Pro jistotu ho převařuji a holky ho milují Smile
Určitě bych, zkusila najít náhradní maminku.
Držíme tlapky at´to zvládnete!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2012 9:57:48
Odpovědět s citátem

EvaNo napsal:
Tak mě napadá, jestli to nebude jako s lidmi - ne každému chutná všechno. Možná by to chtělo změnit značku mléka, možná tvrdší dudlík, nevím, je potřeba to vyzkoušet.
Možná by taky stálo za úvahu pohledat kojící kočku, třeba v útulku, které zůstalo jen jedno nebo dvě koťata a zvládla by i ty Vaše. Rozhodně bych žhavila telefony na všechny strany.
Každopádně přeji, ať to dobře dopadne


Mám jednu zkušenost se změnou mléka a málem tragickou.
Mám nalezené kotě, tenkrát bylo 3 týdenní a dávala jsem mu neslazené zahuštěné mléko, které prodávají hlavně v Bile a v Tesco. Musela jsem s koťátkem jet k rodičům a bohužel mi v té době došlo zmíněné mléko a tak jsem zkusila Tatru... Kotě mi málem umřelo! Začalo zvracet a průjmovat, díky bohu, že sem byla u rodičů, kde mám svoji užasnou veterinářku, kdybych byla s kotětem v Praze, tak by asi nepřežilo. Sice tu(v Praze) mám vybraného dobrého veterináře, ale bohužel je to klinika a zastihnout tam zrovna jeho není možné… Veterinářka musela toho prcka nakanilovat a modlili jsme se, že to přežije.
Rozhodně nemněte značky u takto malých stvoření! Není nic horšího, než když vámi piplaný brouček se nehýbe a je na kapačkách... Nedoporučuji měnit mléko u takto malých koťátek! Koťata občas stávkují, mám doma kočičku, která dost s jídlem zlobí ale jinak je v pořádku. Je normální, že koťata nepřibírají pár dní, důležité je aby rapidně nehubla. Nejlíp se mi osvědčilo krmit malou stříkačkou, někdy prostě kotě nechce, když bude mít hlad, rozhodně vám to dá vědět, to se nebojte, řvát umějí od narození.
Někdy má problém i dospělá kočka se změnou stravy, co myslíte, že to udělá s koťátkem…
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2012 16:07:06
Odpovědět s citátem

Dobrý den,já takhle piplala jedno kotě od dvou dnů jeho života,to,co popisujete se začalo dít kolem 6 dne,nedovolila jsem mu to,prostě,jak mělo dudlík v puse,strašně jemňounce jsem jako mačkala dudlík a ono mu to stříkalo na horní patro,ten sklon je důležitý,aby se,jak se říká netopilo mlékem,kotě pochopilo po pár pokusech,že nemá jinou šanci,než začít polykat,byl to boj,vystrkávalo dudlík a plivalo mléko ven,spousta ho i tekla mimo,jak se vrtělo a bránilo,ale nesmíte povolit...mléko jsem měla RC a neměnila jsem ho,nechtěla jsem riskovat průjem,či něco jiného,prostě jsem každou hodinu ve dne i v noci ho krmila a nedávala jsem do týdne života víc,jak 2 ml každou hodinu,po týdnu jsem dávala každou hodinu 4ml a potom už to šlo samo a čas se prodlužoval a dávky zvětšovali,nesmíte mu dávat moc,na týdenní kotě je 10 ml moc,má maličký žaludek a nepobere to......držím palce
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: mléko
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2012 20:24:27
Odpovědět s citátem

Posílala jsem SZ.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (19x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top