Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Divné chování


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: Divné chování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2010 10:00:19
Odpovědět s citátem

Máme britského kocourka, mimochodem dneska má narozeniny, jsou mu 3 roky. Zdá se mi poslední dobou hrozně divný, takový otrávený, sám si nehraje, udělá dva kroky a sedne a kouká, pak udělá dalších pár kroků a kouká, paštičky i granule baští normálně, masíčko mu taky šmakuje, ale je prostě znuděný, otrávnený, protivný. Nejmilejší je ráno, to nastavuje hlavičku, jinak se teď vůbec nenechá pohladit, stahuje hlavičku, vyhýbá se pohlazení, přijde třeba postele, lehne si kousek od nás, ale jak na něj šáhneme, začne kousat a kopat. Feliway máme v zásuvce. chodíme často ven na procházku na kšírkách, to ho baví, ale jak přijdeme domu, je zase stejný. Připadá mi jak kdybych ho doma týrala. Snažíme si s ním hrát, moc ale na hru nereaguje, dřív honil brčka, myšky, ted si jich ani nevšimne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Divné chování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2010 12:51:15
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
Máme britského kocourka, mimochodem dneska má narozeniny, jsou mu 3 roky. Zdá se mi poslední dobou hrozně divný, takový otrávený, sám si nehraje, udělá dva kroky a sedne a kouká, pak udělá dalších pár kroků a kouká, paštičky i granule baští normálně, masíčko mu taky šmakuje, ale je prostě znuděný, otrávnený, protivný. Nejmilejší je ráno, to nastavuje hlavičku, jinak se teď vůbec nenechá pohladit, stahuje hlavičku, vyhýbá se pohlazení, přijde třeba postele, lehne si kousek od nás, ale jak na něj šáhneme, začne kousat a kopat. Feliway máme v zásuvce. chodíme často ven na procházku na kšírkách, to ho baví, ale jak přijdeme domu, je zase stejný. Připadá mi jak kdybych ho doma týrala. Snažíme si s ním hrát, moc ale na hru nereaguje, dřív honil brčka, myšky, ted si jich ani nevšimne.


Chování,které tady popisujete není divné,pro britky je v normě,jsou to klidné kočky.Ale vzhledem k tomu,že je sám se může opravdu nudit,co takhle pořídit mu kámoše?Mám také tříleté britky,ale dvě,hračky je zajímají pouze nové,se mnou si hrají také jenom chvilku,ale spolu se dokáží vydovádět:-))).Honičky a přátelské rvačky(až lítají chlupy),jsou několikrát během dne.Pozorně sledují každou mojí činnost a chodí za mnou po baráku jako pejsci:-).Při tom vždy vyvinou nějakou činnost,lumpárnu:-))))

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2010 13:00:32
Odpovědět s citátem

ano, počítáme s tím, že mu pořídíme kamaráda. Odlétáme za dva měsíce na floridu, kocourek bude mezitím v hotelu ještě s kocourkem majitelů, tak tam si snad vyhrají a pak si pořídíme taky ještě jednu kočenku. Spíš mi ho bylo líto, tak tak popochází a neví do čeho by se vrtnul a uhýbá před pohlazením, takový zkrátka naštvaný a protivný. Hned jak dorazím domů z práce, vezmu ho na kšírky a pošupajdí pěkně ven na sluníčko do přírody, to ho moc baví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2010 13:44:59
Odpovědět s citátem

Ještě bych jen dodala, včera jsem ho vzala opět ven, chodili jsme spolu venku, ale spíš se tak vlekl, než aby lítal jako obvykle. Šlo mi o změnu jeho chování, nebýval takový, dneska ráno přišel, já ho chtěla pohladit, on mne okamžitě kousnul. Jen nastaví hlavičku, chce pohladit, dát paštičku a granulky, ale jinak ho nic nezajímá. Nevím jestli s ním mám třeba zajít i na veterinu, aby na něj koukli, zdravotně na něm snad nic není, samozřejmě dovnitř nevidím. Navíc včera honil cat dancer a lítal jako splašenej, přemety, šílel, pořád na to musím myslet a nevím co s ním
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2010 13:53:32
Odpovědět s citátem

tak at máte klid a netrápí vás to,skočte s ním na tu veterinua nechcte ho prohlédnout,nechci nijak strašit,ale je vždycky lepší vědět,že je zdravotně v pořádku,pak budete vědět,že je třeba jen smutný a nebo sám a chce kámoše,ale vyloučí to zdravotní problém.
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Renáta Solská



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 3

Předmět: jak to dopadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 14:02:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den, jak to dopadlo, pořídili jste kocourkovi kámoše?
Mám nyní stejný problém u briťáčka, má 2 roky. Confused
_________________
Albert
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2012 21:40:05
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, přidávám dotaz ke staršmu tématu, ale mám podobný problém. Mám měsíc novou kočičku ke dvěma starším, seznamování probíhalo standartně, byla jsem připravena na horší. Poslední týden je kočička velmi smutná, jen celý den spí, normálně jí, vylučuje, na zdravotní problém to nevypadá.Je jí asi osm měsíců, ráda si hrála, teď jen kouká a nenechá se ničím vyprovokovat. Devítiletého kocourka se už nebojí, asi šestnáctileté kočičce jde z cesty, ale nikdo se neprojevuje agresivně. Snad ji netlučou když jsem v práci, ale vypadá to, že pořád jen spí. Děkuji za rady, zítra raději půjdeme na veterinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2012 9:19:57
Odpovědět s citátem

Micubiši napsal:
Poslední týden je kočička velmi smutná, jen celý den spí, normálně jí, vylučuje, na zdravotní problém to nevypadá.Je jí asi osm měsíců, ráda si hrála, teď jen kouká a nenechá se ničím vyprovokovat.


Upřímně řečeno, poslední týdny bych taky jen nejraději spala a nic nedělala. Jinak můžete zkusit vzít teploměr, změřit jí teplotu, jestli třeba nemá zvýšenou (běžně kočky mívají kolem 38°), prohlédnout jí dásně, jestli jí třeba netrápí zoubky. Ale jestli jinak baští a nemá problémy se záchůdkem, tak to asi zdravotní problém nebude.
Ale u nás se taky hodně spí a hodně málo řádí v posledních dnech, i bych řekla, že to souvisí s podzimem, změnou času a vůbec tím pošmournem venku.
Veterinou určitě nic nezkazíte, ale pokud jí vet shledá zdravou, tak Vám nejspíš i nějaký krevní testy a tak, vymluví.
Mně když se jednou nezdála Auriša, u které opravdu bylo pospávání hodně neobvyklé, tak jsem nasadila na týden Imunactiv (od Walmarku) čistě jen pro svůj klid, že jestli je třeba lehce nachlazená, mohlo by to pomoct, protože dle veta byla úplně v pořádku. Pak už zase byla OK, kdo ví, čím to tehdy bylo.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2012 9:36:24
Odpovědět s citátem

Díky, odpoledne dám vědět. Mám pocit, jestli se málo nehýbe proto, že byla před měsícem kastrovaná a v této souvislosti nevznikl nějaký problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2012 12:54:37
Odpovědět s citátem

Tak jsme se vrátili od pana doktora. Nejdřív tvrdil, že má jen blbou náladu, ale poprosila jsem o změřění teploty, měla 41st. Tak dostala inj. atb a zítra máme přinést moč. To ještě nevím, jestli se zadaří. Poslechově to vypadá na problém v dýchacích cestách. Doktor i syn si mysleli, že ji jen moc pozoruji, protože papá a vylučuje normálně, ale povaha se nemůže změnit ze dne na den, bylo jasné, že se asi necítí dobře. Držte nám tlapky, ať to není nic vážného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2012 13:39:21
Odpovědět s citátem

Micubiši napsal:
Tak jsme se vrátili od pana doktora. Nejdřív tvrdil, že má jen blbou náladu, ale poprosila jsem o změřění teploty, měla 41st. Tak dostala inj. atb a zítra máme přinést moč. To ještě nevím, jestli se zadaří. Poslechově to vypadá na problém v dýchacích cestách. Doktor i syn si mysleli, že ji jen moc pozoruji, protože papá a vylučuje normálně, ale povaha se nemůže změnit ze dne na den, bylo jasné, že se asi necítí dobře. Držte nám tlapky, ať to není nic vážného.


Je vidět,že i změna nálady je příznakem něčeho a je moc dobře,že jste se u veta nenechali odbýt!Držíme palce,aby to bylo jenom něco lehčího!

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top