Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sterilizácia/ Kastrácia


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 16:47:31
Odpovědět s citátem

Žádný strach. Šicí materiál, kterým se šije břišní stěna a podkoží vyvolává místní reakci úplně běžně (hlavně catgut). Já na to každého klienta radši předem upozorním, aby nepanikařil zbytečně. Pokud jí z toho nic neteče, tak je vše v pořádku, za pár týdnů to zmizí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 9:23:52
Odpovědět s citátem

Tak my jsme byli na kastraci včera. Měla jsme šílený strach. Přečetla jsem všechno co tady na toto téma bylo napsáno, takže strach byl o něco větší. Nakoupila jsem vše o čem se tady píše, že by mohlo být potřeba. Probanové košilky, umělé slzy, dětskou přebalovací podložku do postele, kdyby se kočička počůrala. Pořídila jsem si taky řepík na případný hojivý odvar. Objednala jsem Betty na kastraci a vyžádala jsem si předoperační vyšetření. Několikrát jsem jí doma zvážila, aby narkóza byla dávkována přesně. A jak to dopadlo? Předoperační vyšetření bez problémů. A samotná kastrace - paní doktorka Bětku zvážila, přrsněpodle váhy dala narkózu. Používá nějakou dražší, při které kočičkám nezapadá jazyk, ale vyplazují ho. (Zapadnutí jazyka jsem se taky bála). Vykapala kočičce oči, aby jí při narkóze nevyschly. Operaci provádí laparoskopicy, takže máme asi 1,5 cm dlouhou ranku se třemi stehy. Po operaci jí píchla antibiotika (pro jistotu půjdeme ještě na dvě dávky) a taky glukózu, aby měla výživu když nejí a nepije. Pak jí oblékla do probanové košilky a vrátila mi jí v přepravce s radou, ať jí nechám spát v přepravce než bude úplně při vědomí a jíst a pít ať jí dám až druhý den. To jsem taky udělala. Když jsem jí otevřela, vylezla ven, ale zadní nožičky jí ještě neposlouchaly, ale přesto došla na záchod a vyčůrala se. Potom odešla do svého oblíbeného pokoje, zalezla si tam a celou noc spala. Ráno ještě nechtěla jíst ani pít, ale snad už odpoledne si něco dá. Teď spí, ale vypadá to, že to dopadne dobře. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 12:10:34
Odpovědět s citátem

Tak to je moc šikovná kočenka. Já jsem si připravila měkoučce vystlanou krabici, ale byla mi na nic, Mína po vypuštění skákala jak opice (čím výš, tim líp) já šílela hrůzou, že ji popraskají stehy, litovala jsem, že jsem přepravku otevřela. No, naštěstí to dopadlo dobře, ale ty pocity, kdy je člověku špatně už měsíc dopředu a ještě týden po operaci si pamatuji dobře.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vladunka



Založen: 30.04.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha-Vinohrady

Předmět: Tip na veta na kastraci v Praze
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2008 13:37:19
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, naší Elinku chci objednat v srpnu taky na kastraci, bude jí 7 měsíců, tak by to mělo být akorát. U veta jsme byli akorát na očkování, dvakrát, v Praze 10, Rybalkova. Ráda bych ale od Vás získala nějaký tip na ověřeného veta, který je opravdu fajn na ty kastrace, s kým máte dobrou zkušenost? Nejlépe Praha 2,10 nebo 3. Děkuji mockrát a zdravím všechny kočenky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Re: Tip na veta na kastraci v Praze
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2008 9:29:54
Odpovědět s citátem

Vladunka napsal:
Ahoj všichni, naší Elinku chci objednat v srpnu taky na kastraci, bude jí 7 měsíců, tak by to mělo být akorát. U veta jsme byli akorát na očkování, dvakrát, v Praze 10, Rybalkova. Ráda bych ale od Vás získala nějaký tip na ověřeného veta, který je opravdu fajn na ty kastrace, s kým máte dobrou zkušenost? Nejlépe Praha 2,10 nebo 3. Děkuji mockrát a zdravím všechny kočenky.


Dobrý den, já jsem byla s Anabell v dubnu na kastraci u pana Hankeho v Petrovicích: http://www.veterinapetrovice.cz/. Je to skvělý člověk, vše probíhalo v pohodě, kočenka z toho byla rychle venku Laughing . Nemám výtek Wink .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: změna povahy
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2008 20:01:26
Odpovědět s citátem

Ahoj, asi mi u veta vyměnili kočku. Nesla jsem tam na kastraci micku která byla panicky xenofobní (v situacích výstava nebo na krytí u kocoura i s kocourem u nás doma, lidská cizí návštěva - chování jako v tématu agresivní kočka - prostě vsteklý pitbull, sadomaso útoky i na mě jakožto paničku). Celý roční živůtek nebyla mazlivá, přišla se mazlit tak jednou denně na 5 min výhradně ke mě a ani nezavrněla. Byla ráda se mnou, ale ne u mě - tedy v místnosti ano, ale když jsem si přilehla šla znechuceně o metr dál. Matku a otce ignorovala naprosto, na matku po promluvení rozšířila zornčky a začala mrskat ocasem.

No a probrala se z narkozy a okamžitě u mě na polštáři a vrrrrrrrněla a vrrrrrrní doteď (7.den po kastraci) a máááááázlí se a čistí mě a mazlila i návštěvu -před kterou vždy prchala do úkrytu k nenalzení -a i vrněla!!! Chodí si hajnout k mámě kterou nemohla vystát už od pohledu.

Jak je to možné taková změna OKAMŽITĚ po kastraci. To snad nemůže být hormonama. Ona to asi dělá jen proto, že ví že má jakési bebí a potřebuje mě a cítí že se o ni starám??? Nebo mě přemlouvá ať ji sundám košilku (kvůli stehům) ? Já koukám jak vyvoraná myš. Třeba teď si sama od sebe přišla pro pomazlení. Sedla si mi na klín a vrní - to nikdy předtím neudělala.

jsem v šoku (naštěstí v příjemném) Laughing Shocked Laughing

může to být UŽ hormonama? někdo podobnou skušenost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re : změna povahy
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 7:26:46
Odpovědět s citátem

To Ragdoll:
Tak tuhle šokovou proměnu po kastraci jsem také prožila. Nemazlivá, málo kontaktní a lehce agresívní číča (s vyjímkou mladšího syna, s ním se chodila pomazlit od mala) byla ihned po kastraci jako vyměněná. A to mě vetka upozornila, že to trvá až 7 týdnů, než se hormony vyplaví z těla a kočka se "vyladí".
Celý týden po kastraci si pro nás chodila, abychom s ní leželi na synově posteli - měla tam deku, v té byla stočená a my ji museli hladit a ona vrněla. Když jsem někam odcházela, tahala mě za rukáv zpátky od dveří a příšerně mňoukala.
Doporučuji si tohle období co nejvíce užít! Taková dlouho nebude. Aspoň naše se sice hodně zklidnila, ale přehnaná mazlivka se z ní nestala.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Re : změna povahy
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:08:49
Odpovědět s citátem

Jé tak to je škoda. No třeba jí to zůstane.. Rolling Eyes
Za jak dlouho - znormálněla ta vaše?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 11:55:33
Odpovědět s citátem

Asi tak dva měsíce. Ale pořád je mnohem lepší než před kastrací. My se s tím už smířili, že přísavka to nebude, tak aspoň, že vymizela ta vzteklost po říji, kdy vrčela a sekala packou. Teď se nechá několikrát za den krátce pomazlit a při hře nepouživá drápky. Vyjímečně se ovšem dokáže pěkně rozřádit a to pak zabírá jenom postříkání vodou.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Pro Ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 18:15:39
Odpovědět s citátem

Tak u nás to bylo velmi podobné. Betty normálně není mazlivá a nejraději se s námi pere. Ale je to jenom hra, nikdy do krve, ale někdy to přece jenom bolí. Někdy se nechá pohladit, ale jenom 3-5x a už nechce. Okamžitě po kastarci byla strašlivě mazlivá. Nechala se drbat pod bradičkou a hladit klidně celý den. Napsala jsem o tom i deníček.
http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?id=1368
Společně se sundáním košilky se nám vrátila naše stará Betty. Musím říct, že jsem trochu ráda, že je zase taková dračice jako byla, protože byla až moc, moc hodná. Někdy bych ale ráda, aby se na chviličku vrátila ta mazlivá kočička, abych se s ní mohla poňuchňat. Tak si tu vaší kočičku rychle pomazlete do zásoby, protože jestli to bude jako u nás, tak už si moc neužijete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 12:05:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak jdeme dnes v 17.15 na kastraci našeho kocoura... Mám z toho docela strach, ale snad všechno bude v pohodě. Po tom, co mi ve čtvrtek pročůral nově vyndavou péřovou peřinu, jsem ho už objednala..Žrádlo už má od asi 22 hodin sebrané, vodu od dopoledne. Jen se bojím, abych ho nějak nedehydratovala či aby netrpěl hlady, jestli jsem mu to nesebrala moc brzy Embarassed V noci tentokrát mňaučel a kvílel úplně neskutečně, buď měl vztek, že nemá granule anebo na něj zas jen mňaučení v noci přišlo Sad Náš vet. dává kocoury neprobuzené, tak asi ani nebude mít šetrnější narkózu..Nedává ani mast do očí s sebou (co říkala kamarádka, která u něj byla s britákem), tak koupím nějaké umělé slzy alespoň. Myslíte, že se hodí i takové ty jednorázové přebalovací podložky, nebo to stejně pročůrá? A jak mu mám pak hlídat jazyk, aby nezapadl? Děkuji moc za rady Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 12:59:28
Odpovědět s citátem

Nebojte se, ono to bude dobrý. Určitě hlady neumře a dehydratace v takhle krátké době taky nehrozí.
Že dává kocour vet neprobuzené - ono ačkoliv se o probouzecí narkoze říká, že je šetrnější, tak z logicky věci to není až tak úplně přesné. Dostanete sice probuzenou kočku, ale ta kočka si po zákroku neodpočine, nevyspí se - tím, že je hned vzhůru, má tendence začít se hýbat, a viděla jsem pro probouzecí narkoze vyvádějícího spyhnxe a děkuji, nechci. My si kočkouny vyzvedávali částečně už probuzené, takže při počátku buzení byli ještě pod kontrolou veta. Jinak o jazyk se nebojte, jen kocoura neste v přepravce, ve vodorovné poloze (ne třeba v náručí).
Přebalovací podložky vzít můžete, dejte je kocourovi do přepravky, ale můžete pod něj dát klidně i staré ručníky.

Nebojte se, ono to bude dobrý, sice kočkouni vypadají po kastraci děsivě, člověk má výčitky, ale zvlášť kocouři jsou během pár hodin zase na nohou a druhý den už fungují skoro normálně.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 13:32:15
Odpovědět s citátem

Díky za uklidnění a rychlou odpověď Smile My ho dostaneme zřejmě ihned po zákroku...snad nebude mít nějaké komplikace po probuzení. Pokud bych na šetrnější narkóze trvala, musela bych ho objenat na zdejší kliniku, jsem ale spokojená s naším veterinářem, ke kterému mám důvěru, tak budu doufat, že se vzbudí brzy. Máte ale pravdu, že takhle bude mít lepší podmínky pro zotavení. On tedy není žádný divoch ani jindy (jen občas ho chytne rapl či blbne s hračkama), tak by snad ale i po té šetrnější nelítal..Já jen nevím, jestli se mi ho povede do té přepravky nasoukat, když bude bezvládně ležet..A doma ho spíše vyndat na deku a udělat mu přítmí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 14:03:19
Odpovědět s citátem

Rozár napsal:
Díky za uklidnění a rychlou odpověď Smile My ho dostaneme zřejmě ihned po zákroku...snad nebude mít nějaké komplikace po probuzení. Pokud bych na šetrnější narkóze trvala, musela bych ho objenat na zdejší kliniku, jsem ale spokojená s naším veterinářem, ke kterému mám důvěru, tak budu doufat, že se vzbudí brzy. Máte ale pravdu, že takhle bude mít lepší podmínky pro zotavení. On tedy není žádný divoch ani jindy (jen občas ho chytne rapl či blbne s hračkama), tak by snad ale i po té šetrnější nelítal..Já jen nevím, jestli se mi ho povede do té přepravky nasoukat, když bude bezvládně ležet..A doma ho spíše vyndat na deku a udělat mu přítmí?


Dobrý den,také jsem u svých koček nevyžadovala tu rychle probouzející narkozu,dostaly normální.Ale chvíli po předání se mi žačaly probouzet,většinou než jsem dojela domů byly probuzené,ale ještě několik hodin to trvá než se zorientují,spíš ještě pospávají,motají se padají,je potřeba je hlídat.Moje všechny se chtěly dostat na wc,tak jsem jim pomohla.Jinak u kocoura není zákrok těžký,některý vet ani ranku nešije a když ano,tak se dává pouze jeden steh.Matěj byl na kastraci v poledne,večer už byl naprosto fit,skákal na šplhadlo.Do přepravky ho nandáte v pohodě,ta narkoza působí, koucour bude vláčný:-)).Doma dát na teplé místo a spíš do šera,no uvidíte a nebojte se,nakonec se svým obavám budete smát:-).Pokud ho budete držet v šeru,tak,aby mu nešlo do očí přímé světlo,tak umělé slzy ani nemusí když dáte,je to lepší,pro náš klid:-)).Držíme palce,ať jste obá v pohodě:-).

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 15:15:09
Odpovědět s citátem

Děkuji za uklidnění a rady! Smile Snad máte pravdu a jen plaším.Kamarádce se měl její kocourek probudit za dvě hodiny a prý to trvalo mnohem déle(byla u stejného vet.) tak se toho také obávám. Pokud se někam jede v přepravce, tak mňaučí jak vzteklej a jednou asi strachy udělal i bobek, tak ho od té doby vozím raději na klíně..pokud se jede kousek. Ale v tomto případě snad nebude problém, ho tam dostat, máme to kousek,pojedeme autem a pak stejně bude omámený..Bála jsem se, že bude mít hlad,ale zatím pořád spal a před chvílí se akorát prošel kolem místa, kde mívá misky a jen čuchnul a šel..
tak se nám to krátí..Pak dám vědět, jak jsme to zvládli Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 15:42:39
Odpovědět s citátem

No moje vetka mi vždy dala s sebou ve stříkačce cosi, čím jsem měla otevřené oči proplachovat až do probuzení. Kočku jsem od ní dostala na její nahřívací podložce, na které byla dětská nepromokavá plena.

Asi to tak nedělá každý vet, takže já osobně bych se zeptala, čím mám oči vykapávat a jestli by mi trošku nedal/a do stříkačky. A ty podložky jsou dobré, většinou se počůrají, tak se to snadno vymění. S tím radši počítejte, že se počůrá.

Druhý den nebude vědět o ničem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 11:55:46
Odpovědět s citátem

Tak to máme za sebou Smile Včera asi v 18. hod jsme ho odnášeli do auta, oči měl otevřené, párkrát jsem mu je promnula, postupem času je začal zavírat..asi po 2 hodinách se začal teprve trochu hýbat..pak se chtěl vždycky někam vydat, ale cestou spadnul, tak jsem si ho dala na sebe a to spal..měla jsem pod ním přebalovací podložku,ale ani jednou se nepočůral a nepozvracel. Akorát u doktora po 1. injekci vyzvracel žaludečních šťáv trochu. V 23:30 se začal nemotorně vydávat po kuchyni, nejvíc ho zajímalo žrádlo, voda vůbec..protože docela hltal, ač mu jíst moc nešlo, pár granulí jsem mu trochu namočila a zbytek vzala,aby nezvracel. Stejně do sebe napasoval tak třetinu misky skoro,do tý doby. Dala jsem ho vyčůrat, čůral chuděra docela dlouho. Ráno v pět už byl na pelechu na topení, kam musel vyskočit..Pak skočil ke mně na gauč, začal vrnět a šlapat..občas si ránu olíže a vypadá trochu zbídačeně, jinak ale dobrý Smile Teď usnul u vody, konečně se trochu napil.
Doktor kocoura nezvážil ani neposlechnul srdce..to mě trochu vyděsilo..prý ale dává všem kočkám narkozu na 4 kg, víc že nedává. (náš má lehce přes pět) Probouzecí narkozu pry vubec nedělá, aspon si zvíře po zákroku odpočine prý..probouzení mělo trvat 2-3 hodiny, což se začal trochu hýbat,takže to trvalo mnohem dýl..Mast do očí nedostal,ani kapky,nakonec nebyly třeba,nestihli jsme je pořídit..Snad už vše bude Ok Smile Díky všem za uklidnění! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 12:00:01
Odpovědět s citátem

Rozár napsal:
Tak to máme za sebou Smile Včera asi v 18. hod jsme ho odnášeli do auta, oči měl otevřené, párkrát jsem mu je promnula, postupem času je začal zavírat..asi po 2 hodinách se začal teprve trochu hýbat..pak se chtěl vždycky někam vydat, ale cestou spadnul, tak jsem si ho dala na sebe a to spal..měla jsem pod ním přebalovací podložku,ale ani jednou se nepočůral a nepozvracel. Akorát u doktora po 1. injekci vyzvracel žaludečních šťáv trochu. V 23:30 se začal nemotorně vydávat po kuchyni, nejvíc ho zajímalo žrádlo, voda vůbec..protože docela hltal, ač mu jíst moc nešlo, pár granulí jsem mu trochu namočila a zbytek vzala,aby nezvracel. Stejně do sebe napasoval tak třetinu misky skoro,do tý doby. Dala jsem ho vyčůrat, čůral chuděra docela dlouho. Ráno v pět už byl na pelechu na topení, kam musel vyskočit..Pak skočil ke mně na gauč, začal vrnět a šlapat..občas si ránu olíže a vypadá trochu zbídačeně, jinak ale dobrý Smile Teď usnul u vody, konečně se trochu napil.
Doktor kocoura nezvážil ani neposlechnul srdce..to mě trochu vyděsilo..prý ale dává všem kočkám narkozu na 4 kg, víc že nedává. (náš má lehce přes pět) Probouzecí narkozu pry vubec nedělá, aspon si zvíře po zákroku odpočine prý..probouzení mělo trvat 2-3 hodiny, což se začal trochu hýbat,takže to trvalo mnohem dýl..Mast do očí nedostal,ani kapky,nakonec nebyly třeba,nestihli jsme je pořídit..Snad už vše bude Ok Smile Díky všem za uklidnění! Smile



Dobrý den,tak mám radost i s vámi:-).Ani to nebylo určitě tak hrozný jak jste se bála:-)

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 18:55:26
Odpovědět s citátem

Super, v podstatě jste krásně popsala běžný pokastrační průběh.

Určitě to bude užitečná informace pro ty, kteří mají tento zákrok u svých kocourků před sebou! Smile

Díky za info.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 21:21:25
Odpovědět s citátem

Smile Přežíli jsme obá, jen mám trochu blbý pocit, že určitě musí vědět, co jsme mu to provedli Very Happy Je pořád trochu takový "zbídačenější", ale to než se z toho asi dostane a začne zase lítat..a zbytek dne prospat, jako to dělával do teď Smile Jsem trochu na vážkách, čím krmit.. Vet. říkal, že granule pro kastráty stačí tak jednou za rok a měsíc s nima krmit..míchat je s jinýma, že nemá vůbec smysl, že se jima úplně změní kyselost moči..no, zatím dožírá kotěcí Iams..Taky toho asi moc nevypije, dneska jsem ho viděla pít tak dvakrát..možná ho jen moc sleduju,ale asi mu pořídím druhou misku do jiný mítnosti.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 21:25:33
Odpovědět s citátem

April napsal:
Super, v podstatě jste krásně popsala běžný pokastrační průběh.

Určitě to bude užitečná informace pro ty, kteří mají tento zákrok u svých kocourků před sebou! Smile

Díky za info.


Díky Smile To jsem ráda! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 21:37:25
Odpovědět s citátem

Rozár napsal:
Smile Přežíli jsme obá, jen mám trochu blbý pocit, že určitě musí vědět, co jsme mu to provedli Very Happy Je pořád trochu takový "zbídačenější", ale to než se z toho asi dostane a začne zase lítat..a zbytek dne prospat, jako to dělával do teď Smile Jsem trochu na vážkách, čím krmit.. Vet. říkal, že granule pro kastráty stačí tak jednou za rok a měsíc s nima krmit..míchat je s jinýma, že nemá vůbec smysl, že se jima úplně změní kyselost moči..no, zatím dožírá kotěcí Iams..Taky toho asi moc nevypije, dneska jsem ho viděla pít tak dvakrát..možná ho jen moc sleduju,ale asi mu pořídím druhou misku do jiný mítnosti.. Smile



Já krmím i po kastraci všechny adultem,tlustá začla být akorát Maruschka,tak ta dostává lightky,ale zobnou si od ní všichni:-)).Doporučuje se dát misky s granulema a vodou na více míst,takže u nás jsou v kuchyni, obýváku a i v chodbě.Jdou kolem zubnou granuli,upijí vody:-))).Poznám kolik vypili podle množství hrud ve wc:-)))


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2011 22:04:02
Odpovědět s citátem

Zítra nebude vědět o ničem-uvidíte.

Vodu rozhodně dejte na více míst, třeba i na umyvadlo-moji tam chodí pít velmi rádi, máme vodu na 4 místech v bytu, a granule ještě hustěji Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2011 8:28:56
Odpovědět s citátem

Souhlas s výše uvedeným - vodu na dvě, tři místa v bytě ... my máme teda vodu v misce v kuchyni a pak ještě trochu hladinku v koupelně ve vaně ... jinde nemůžeme, ánžto Auriša je děsná cachta a po jejím hraní si s vodou je kolem misky potopa a v misce žádná voda Smile

Co se týče krmení ... my zůstali i po kastraci na Adultkách, Rubka je sice kulatější diplomaticky řečeno, ale nemyslím, že by na vině byly dospělácké granule po kastraci, Maxíš ani Auriša nenabrali ... v současnosti mají namícháno v miskách Adult od Hills, Hairball od Iams a Light od Iams. Kapsičky a konzervičky dostávají taky normální.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2011 11:48:06
Odpovědět s citátem

Tak už včera to byl zase skoro "dřívější" kocourek...jen jsem se k němu ráno naklonila do pelíšku, už mi okusoval tkaničky na mikině a večer lítal pod závěsem a skákal na potkana na kolečkách, kterého jsem mu do závěsu pouštěla Smile
Veterinář právě upozorňoval na to, že se kastrovaným kocourům může ucpat močová trubice, (že se to pozná tak, že sedí strašně dlouho na wc a nemůžou se vyčůrat, jediná pomoc, že je pak vycévkování Sad o tom tu už určitě někde řeč byla..a že jako prevence by mohlo pomoct měsíční krmení granulema pro kastrované kočky..
Bárny má vodu v kuchyni,ale jak jsem tak koumala, není moc kam ji ještě jinam umístit,leda do obýváku a to by měl kousek od "kuchyňské" misky..chodbu máme zavřenou,takže ani do koupelny se nedostane..z vany vodu olizuje, teď co sme mu nedávno koupali ocas se do koupelny trochu bojí.

A v části Krmení je ještě dotázek, jak krmit. Děkuji.
_________________
Bárný, Charlie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2011 13:06:23
Odpovědět s citátem

Močová trubice se sice může ucpat, ale s kastací to moc nesouvisí. Tento problém postihuje i chovné a tedy nekastrované kocoury.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2011 14:31:36
Odpovědět s citátem

Potvrzuji. Můj kocour s tím měl obrovský problém, a to kastrovaný nebyl. Teď je, a zatím dobrý, nechci to zakřiknout. A taky s tím měla veliký problém má nekastrovaná kočka.

A kastrát prozatím žádný.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Nebojte se kastrace u kocourků
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2012 19:51:01
Odpovědět s citátem

Hezký večer,
jen bych chtěla všem spolubydlícím kočiček říci, ať se nebojí kastrace u kocourků. s kočičkami teda nemám zkušenost, tam je to trochu komplikovanější, ale co se týče kocourů, tak naši chlupáči byli před necelými 3 týdny a oklepali se za dva, tři dny! akorát byla chyba, že jsme je nevzali naráz, ale postupně a ty 3 dny jsme je museli zbližovat, cítili ze sebe cizí pachy a syčeli. dnes už jsou zase nejlepší kamarádi (možná víc, než kdy před tím!), neustále lítají, vymýšlí lumpárny. řekla bych, že se jim naopak "ulevilo", takhle veselí byli naposled jako malá koťátka. a o mazlení s dvojnožci ani nemluvim, to vyhledávají pětkrát častěji než dřív. byli kastrovaní na 11 měsícich (i tak jsem se bála, abychom něco neuspěchali) a za mě naprostá spokojenost, změny jedině k lepšímu (jeden před tím po nocích vymňoukával kočičky a "nakrýval" druhého kocoura-bráchu, ten byl z toho taky rozmrzelý a nevyspalý..). pokud váháte, jděte do toho! samozřejmě nemohu posoudit zdravotní důsledky (močové kamínky?), to ukáže čas, ale krmím je nadále Orijenem, zatím nejsou na dietě (byť nám ji vetka neustále doporučovala - Hills pro kastráty Very Happy ).
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2012 7:32:21
Odpovědět s citátem

Prosím vás, to s těmi močovými kamínky u kastrátů je naprostá blbost, kterou dodnes někteří veterináři krmí své pacienty. Nikde nebyla prokázaná souvislost s kastrací a onemocněním močových cest, to vzájemně vůbec nesouvisí. Nejvíc na močák trpěl můj velice sexuálně aktivní kocour a chovná kočka! Tohle je dáno stravou a asi i genetikou, někdo je na to náhlejší a někdo může sežrat cokoliv a nic se neděje. S kastrací to doopravdy vůbec nesouvisí!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Močové kamínky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2012 23:31:57
Odpovědět s citátem

Hezký večer - už jsem se dočetla, že to je s těmi šutříky po kastraci ptákovina Embarassed Very Happy
tak nevím, jak na to veti přišli Rolling Eyes
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (22x)
4
Kočičí jména (21x)
5
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
7
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)
9
Somálská kočka (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top