Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie a soužití s kočkou

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: Alergie a soužití s kočkou
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2011 11:15:32
Odpovědět s citátem

Ahojte,přeji příjemný den..

Přicházím za vámi s prosbou,ať všichni ti,co mají alergii an kočku a odmítli se kvůli tomu kočky zbavit, napíší,. jak s alergií bojovali,jaké měli úspěchy,popřípadě nějaké rady a tipy na to jak si pomoct a odbourávat jí.

Předem moc děkuju za odpovědi
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Alergie na kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2012 14:38:54
Odpovědět s citátem

Ahoj, sice trochu opožděná odpověď, jistě jste to už "vyřešili".. snad pomůžu někomu, kdo bude mít podobný problém.. je to strašná věc, po příchodu 2 koťátek přítel chytil do 10 dnů alergii, ale hroznou! kdyby jen kýchal a smrkal, měl červené oči, ale on sýpal jako astmatik.. no, vlastně asi proč jak, že Rolling Eyes byla jsem z toho hodně špatná, naštěstí ani on nechtěl dát miláčky pryč, to jsme fakt zavrhli jako řešení s tím, že budem zkoušet všechno možné.. nasadil si lék na alergii, do toho vdechoval na noc z inhalátoru (zbyl mi po mém "astmatu", které se nakonec neprokázalo, vím, není ideální řešení Wink ), obzvláště inhalátor zabral prakticky hned.. brouzdala jsem a brouzdala a neustále se ujišťovala, že i alergik může žít s kočičkou (byť třeba s inhalátorem a na lécích..). No, a je to zvláštní, ale světe div se, za dalších 14 dní postupem času zmizly veškeré příznaky, dnes už ani nic nebere a je (ťuky ťuk) ok.. takže podle mě si hodně lidí může do měsíce "přivyknout". existují mimo to i čističky vzduchu (různé názory a zkušenosti), taky special přípravek do vzduchu, který snižují výskyt alergenů.. ale podle mě by mělo "stačit" častěji uklízet, vysávat, vytírat, utírat prach, odstranit koberce (naštěstí nemáme) a zbyteční "krámy" Razz ale ze všeho nejvíc bych se vrhla na posilování imunity - koupit třeba odšťavňovač a pít šťávy.. samozřejmě ani veškerá opatření nemusí vést k ničemu Sad ale co mám "načteno", nemá cenu chodit k alergologovi, většina přikáže zbavit se zvířátka (což nikdo z nás nechce). existují i volně prodejné léky (kamarádka, alergička asi na všechno, mi říkala, že některé mají shodné účinky s těmi na předpis). no, zkoušet, zkoušet, zkoušet a doufat! všem, koho to postihne, moc přeji, aby vytrval a aby se situace zlepšila jako u nás!
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: Re: Alergie na kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2012 21:03:17
Odpovědět s citátem

Ahoj, máme doma již 7 let 2 kočičáky. Mezi tím se nám narodila dcera, které je 3,5 let. Bohužel včera jsem se dozvěděla, že má alergii na kočky. Já ani manžel na nic alergičtí nejsme a ani v našich rodinách se nikdy žádná alergie nevyskytla. A BUM BÁC moje noční můra se vyplnila. Dceři se al. projevuje rýmou. Od včerejška čtu a čtu články o alergiích....tak vím, že i kdybych se s úklidem roztrhla alergeny z bytu nedostanu. Samozřejmě se s miláčkama nehodláme rozloučit a tak bych také ráda uvítala Vaše zkušenosti a názory. Chtěli bychom pořídit čističku vzduhu, můžete poradit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Alergie dcery
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2012 23:46:26
Odpovědět s citátem

Ajaj, to mě mrzí Sad přeci jen u těch dětí je to zas ještě horší.. no, taky chceme mimi, tak jsem zvědavá (obzvlášť, když přítel alergický je), ale k věci.. v tomto případě bych určitě čističku vzduchu zkusila. no, vlastně všechno! zkuste nějakou diskuzi na toto téma,třeba vám bude nějaká konkrétní doporučena.. teď nevím, jestli si mohu dovolit napsat konkrétně, ale zkusím to Embarassed slyšela jsem o přípravku Air cleanse, který se stříká do vzduchu, alergeny ztěžknou a spadnou na podlahu, pak se dají lépe vysát/vytřít. také existují doplňky stravy (není problém je "vygooglit"), ale tam bych se asi u tříletého dítěte bála.. v lékárně nejsou k sehnání, asi pouze přes e-shop (tím spíš je to rozporuplné).ale tak daleko jsme se nedostali.. držím pěsti, aby holčička byla ok a přitom mohli kočičáci zůstat... kdybyste měla problém stránky nalézt, dám Vám na ně odkaz..
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Alergie na kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2012 6:27:27
Odpovědět s citátem

V tomhle vlákně jsou odkazy na téma alergie, co se dá dohledat tady ve foru:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=4375
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: Re: Alergie na kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2012 9:03:01
Odpovědět s citátem

Ahoj. Jsem zakladatelka tohoto témata.I přes alergii manžela sme si pořídili kocoura ještě druhýho Smile zdálo se to jako šílenej nápad,ale my sme do toho šli a rozhodli sme se že pro alergii u nás neni místo.Přestali sme o ní mluvit,všímat si toho a tak.Manžel si vzal prášek když se v noci dusil nebo bylo potřeba si ho vzít.No a máme je už třičtvrtě roku a manželovi musim zaťukat,alergie ustoupila.Příde to na něj hodně občas že by jako kašlal poslední dobou už skoro vůbec a takhle už to funguje asi 4 měsíce.Podotýkám,že nikdy se s kačkaama nepřestal mazlit.furt si je nosil,choval,na gauči se s nima ňuňal a dneska i snese když spí s posteli kde předtim ležel macci Smile

S dítětem je to těžší,to si netroufnu radit.Ale je přípravek Petal cleans a Home cleans. ten první se vtírá kočce do srsti a má zabíjet alergeny a ten druhý se rozprašuje na nábitek a pohovky a slyšela sem na něj chválu.
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2012 9:42:03
Odpovědět s citátem

Když ten Petal cleanse mi přijde krutý! vtírat to kočičce do srsti... pak se chce omýt, tak to olizuje.. a vzhledem k tomu, že to ničí její alergeny ve slinách,tak mi to pro ni nepřijde zdravotně nezávadné.. ale můj názor Wink ten Air cleanse do vzduchu zní podstatně lépe.
Jinak stejná situace jako u nás Very Happy taky máme rovnou 2 kocourky a taky se s nima přítel pořád mazlí alergie nealergie...
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2012 10:12:31
Odpovědět s citátem

mam ho doma a aplikovala sem ho sice jen 2 krát a neni ani nějak cítit.naplatá se to na kočku a pak se srst vydrbe ručníkem jakoby do sucha,nemyslím si že by byl závadný. ale tak ten Home cleanse co se stříká po nábytku by se mohl zkusit.ale je to docela pálka za tahle přípravky
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2012 8:14:12
Odpovědět s citátem

Ahojte,
máme doma už 7 let kocoura z útulku a 5letého chlapečka. A vypadá to, že kluk asi má na kocourka alergii. Ještě to nemáme potvrzené lékařsky, je teprve objednaný na první návštěvu na alergologii, ale výsledky nasvědčují tomu, že to zřejmě alergie bude (velmi zvýšené eosinofily, paraziti vyloučeni). Neprojevuje se mu to ani rýmou ani dýchacími potížemi, ale tím, že je zvýšeně náchylný na chytání chorob. Od té doby, co chodí do školky, je zdravý pouze tak 3-5 dní v měsíci, zbytek nemocný - rýma, kašel, občas teploty, často to dojde k nutnosti brát antibiotika...
Nu nejsem odborník, ale přijde mi tady docela špatná rada nechodit na alergologii a řešit alergii sám. Nedovedu si představit, že bych dítěti ordinovala léky na alergii sama, bez konzultace s odborníkem, nota bene když tomu skoro vůbec nerozumím.
Chtěla jsem se zeptat jen tak orientačně - existují nějaké léky, které by dítě mohlo brát, abychom si mohli kocoura nechat doma? A jak obhájit rozhodnutí nechat si kocoura doma i přes alergii dítěte před rodinou, která vyvíjí psychický nátlak, abychom se kocoura zbavili, dokonce ještě v době, kdy není ještě úplně potvrzeno, jestli a na co je dítě skutečně alergické... a když používají často nechutné podpásovky, argumenty typu "Vy máte kocoura raději než své dítě!"? Nejsem tak intenzivní milovnice koček jako někteří zde, nejsem třeba ochotná kocourovi dělat "pomyšlení" a třeba mu vyvařovat, nebo když nemám náladu, tak se s ním nemazlím, ale mám ho ráda a považuju ho za tu dlouhou dobu, co je u nás, za člena naší rodiny a pokud by se alergie našeho syna dala řešit nějak jinak, nechtěla bych dávat kocourka pryč.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2012 10:28:46
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
Ahojte,
máme doma už 7 let kocoura z útulku a 5letého chlapečka. A vypadá to, že kluk asi má na kocourka alergii. Ještě to nemáme potvrzené lékařsky, je teprve objednaný na první návštěvu na alergologii, ale výsledky nasvědčují tomu, že to zřejmě alergie bude (velmi zvýšené eosinofily, paraziti vyloučeni). Neprojevuje se mu to ani rýmou ani dýchacími potížemi, ale tím, že je zvýšeně náchylný na chytání chorob. Od té doby, co chodí do školky, je zdravý pouze tak 3-5 dní v měsíci, zbytek nemocný - rýma, kašel, občas teploty, často to dojde k nutnosti brát antibiotika...
Nu nejsem odborník, ale přijde mi tady docela špatná rada nechodit na alergologii a řešit alergii sám. Nedovedu si představit, že bych dítěti ordinovala léky na alergii sama, bez konzultace s odborníkem, nota bene když tomu skoro vůbec nerozumím.
Chtěla jsem se zeptat jen tak orientačně - existují nějaké léky, které by dítě mohlo brát, abychom si mohli kocoura nechat doma? A jak obhájit rozhodnutí nechat si kocoura doma i přes alergii dítěte před rodinou, která vyvíjí psychický nátlak, abychom se kocoura zbavili, dokonce ještě v době, kdy není ještě úplně potvrzeno, jestli a na co je dítě skutečně alergické... a když používají často nechutné podpásovky, argumenty typu "Vy máte kocoura raději než své dítě!"? Nejsem tak intenzivní milovnice koček jako někteří zde, nejsem třeba ochotná kocourovi dělat "pomyšlení" a třeba mu vyvařovat, nebo když nemám náladu, tak se s ním nemazlím, ale mám ho ráda a považuju ho za tu dlouhou dobu, co je u nás, za člena naší rodiny a pokud by se alergie našeho syna dala řešit nějak jinak, nechtěla bych dávat kocourka pryč.


Jenže ono je to po nástupu do školky normální...děti si předávají choroby neustále dokola. Nebylo to u nás lepší a kočkama to nebylo. Co se týká nátlaku rodiny - je to Vaše domácnost a musíte vědět, co je pro Vás přednější, zdali to, že se budete řídit dle přání zbytku rodiny, která s Vámi nežije v jedné domácnosti a nebo si svůj běh domácnosti budete řídit sama.
Nevím, co bych k tomu více napsala - jestli je to opravdu alergie, konejte, jak musíte, ale když to nemáte ještě ani potvrzené?
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2012 5:59:43
Odpovědět s citátem

Chtěla bych na tomto místě poopravit jeden názor zde uvedený - někdo zde srovnával alergii s očkováním a to podle mě není na místě, neboť očkování se provádí proti chorobám a alergie není choroba. Právě naopak, alergie je přehnaná imunitní reakce organismu.
Já vím, že častá nemocnost dětí je po nástupu do školky obvyklá, ale můj syn má z krevních testů potvrzenou eosinofilii neboli zvýšenou aktivitu bílých krvinek eosinofilů a jak jsem psala výše, zvýšená činnost bílých krvinek (=přehnaná imunitní reakce organismu) znamená alergii. Zatím tedy čekáme na testy, na co ta alergie bude, a prostě se obávám, že bude na kocoura.
Nevím, z čeho jste, Karin, usoudila, že se chceme kocoura mermomocí zbavit - já se naopak ptám, jestli existují nějaké léky na potlačení alergie, abychom se kocoura zbavovat nemuseli.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2012 15:01:19
Odpovědět s citátem

léky na potlačení jsou , u nás se alergie zlepšila v pubertě léky nic moc nepomáhali kočky jsme v té době neměli ale pes nevadil,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2012 22:01:12
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
Chtěla bych na tomto místě poopravit jeden názor zde uvedený - někdo zde srovnával alergii s očkováním a to podle mě není na místě, neboť očkování se provádí proti chorobám a alergie není choroba. Právě naopak, alergie je přehnaná imunitní reakce organismu.
Já vím, že častá nemocnost dětí je po nástupu do školky obvyklá, ale můj syn má z krevních testů potvrzenou eosinofilii neboli zvýšenou aktivitu bílých krvinek eosinofilů a jak jsem psala výše, zvýšená činnost bílých krvinek (=přehnaná imunitní reakce organismu) znamená alergii. Zatím tedy čekáme na testy, na co ta alergie bude, a prostě se obávám, že bude na kocoura.
Nevím, z čeho jste, Karin, usoudila, že se chceme kocoura mermomocí zbavit - já se naopak ptám, jestli existují nějaké léky na potlačení alergie, abychom se kocoura zbavovat nemuseli.


Já to nechtěla napsat tak, že se ho chcete zbavit, ale ptala jste se jak regovat na rodinu...jen jsem napsala, že musíte vědět Vy sama, co chcete, jelikož zbytek rodiny Vaší domácnost nejspíše nesdílí. Ale ono je těžko teď něco vědět, pokud ještě není na 100% potvrzená diagnóza.
A na rovinu píši, že pokud jste ochotna dítěti podávat léky na alergii, které by jinak brát nemuselo, tak před Vámi smekám. Ale zase řeším něco, co ještě není definitivní...
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2013 13:35:31
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
vypadá to, že kluk asi má na kocourka alergii. Ještě to nemáme potvrzené lékařsky, je teprve objednaný na první návštěvu na alergologii

Chtěla jsem se zeptat jen tak orientačně - existují nějaké léky, které by dítě mohlo brát, abychom si mohli kocoura nechat doma? A jak obhájit rozhodnutí nechat si kocoura doma i přes alergii dítěte před rodinou, která vyvíjí psychický nátlak, abychom se kocoura zbavili, dokonce ještě v době, kdy není ještě úplně potvrzeno, jestli a na co je dítě skutečně alergické... a když používají často nechutné podpásovky, argumenty typu "Vy máte kocoura raději než své dítě!"? Nejsem tak intenzivní milovnice koček jako někteří zde, nejsem třeba ochotná kocourovi dělat "pomyšlení" a třeba mu vyvařovat, nebo když nemám náladu, tak se s ním nemazlím, ale mám ho ráda a považuju ho za tu dlouhou dobu, co je u nás, za člena naší rodiny a pokud by se alergie našeho syna dala řešit nějak jinak, nechtěla bych dávat kocourka pryč.


Dobrý den,

myslím si, že nejdůležitější je počkat na názor alergologa, jak se říká, nestahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Alergolog udělá veškeré testy, tedy nejen na kočku (srst, sliny...), ale i další případné alergeny, prachy, plísně, pyly, pes... Bez přesného vyšetření by bylo nezodpovědné se kočky zbavit, když alergie na ni není potvrzená. Bohužel většina doktorů a lidí má ten názor, že by se mělo z domu preventivně vyhodit úplně všechno, což je samozřejmě blbost, pokud tedy nebude alergie na kočku potvrzena, i přes moudra jiných není důvod se kočeny zbavovat.

Vím o čem mluvím, sám jsem si tím prošel. Když byl syn malý, v okamžiku nástupu do školky byl tak neustále nemocný, že s ním nakonec musela manželka zůstat doma.

Léky na potlačení alergie samozřejmě jsou, dnes již velmi účinné, bez vedlejších účinků. Mám astma i alergii a kočky čtyři, ale nahaté. Před dvaceti lety jsme měli peršanku a následně mi zjistili silnou alergii na kočičí srst, takže šla do dobrých rukou, dnes již nejsem přesvědčen, zda bych postupoval stejně, přeci jen dnes jsou jiné možnosti z hlediska lékařské vědy.

Pokud by ale bylo dítě na kočku silný alergik, osobně bych situaci nehrotil a nalezl jí nový skvělý domov.

Tak ať to dobře dopadne,
s pozdravem Olda
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
palkovic



Založen: 26.01.2016
Příspěvky: 27

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2018 13:17:57
Odpovědět s citátem

U manželky zistili alergii na kočky, 3.stupně, byla celá vyházená,po cca měsících se všechno vrátilo na pořádek a je v pohodě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (32x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (30x)
5
Kočičí jména (29x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top