Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

mrouskání siamka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
varinie



Založen: 09.01.2013
Příspěvky: 3

Předmět: mrouskání siamka
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2013 21:43:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek a na internetu jsem moc odpovědí nenašla...Pořídili jsme si s přítelem thajku, neboli původní siamku...má čerstvých 8 měsíců a dnes nám začala mrouskat, což plně odpovídá její rase...do budoucna, tak možná za rok, bychom jí chtěli připustit a mít jí nějakou dobu na chov...takže kastrace nepřipadá v úvahu...máme jí v bytě, nechodí ven vůbec. Tak se chci zeptat, jak často ode dneška mi bude Mia mrouskat po dobu toho jednoho roku. Vím, že se to nedá s jistotou určit, ale jaký interval je nejčastější... A jestli to je pro ní opravdu tak vyčerpávající. Vždyť by to pro ní mělo být přirozené, tak jak pro ženy menstruace a taky se nenecháváme kastrovat i když to máme každý měsíc... Papá normálně, většinu dne prospala a když byla vzhůru tak volala kocoury, ale netrvalo to dlouho... Takže bych chtěla vědět na co se s přítelem máme připravit.[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mrouskání siamka
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2013 6:55:44
Odpovědět s citátem

Ono ženy a kočky mají odlišnou ovulaci - ženy ovulují 1x měsíčně, kdežto kočky mají ovulaci provokovanou - vajíčko se spustí až v okamžiku poměrně "drastického" styku - kocouří penisy mají háčky k uchycení ve vagíně. Proto to je pro ně "náročnější" než pro ženu, navíc u nich může mrouskání přejít v permanentní říji, pro ženu to po pár dnech "skončí".

Ve stručnosti - načtěte si informace o chovu, množení, útulcích, pokud dospějete k závěru, že jste zodpovědný množitel/chovatel a že najdete pro svá kotiska bez problémů (projděte si i inzeráty nabízených koček, je jich fakt přehršel) dobré domovy, tak si najděte hesla jako - zánět dělohy, rakovina mléčných žláz a přemrouskání, antikoncepce, hubnutí, kvalita srsti při mrouskání. To všechno se tu probíralo.

Pokud odchováváte s PP, tak by Vám informace měl poskytnout chovatel/ka, od kterého svou kočku máte. Pokud bez PP, ale kočka PP má, pročtěte si smlouvu, zda neporušujete její podmínky. Pokud celkově bez PP, nemáte jistotu, že máte skutečnou thajku/siamku.

A pokud i přesto budete chtít dál kotiska, tak si nastudujte příspěvky o kočičím těhotenství, porodu, přikrmování, strep g. Jediné, co mám dojem, že u siamek není nějaká vyloženě specifická choroba typu HCM, PKD, nebo odlišnost krevních skupin.

Ono opravdu zkuste si pročíst nějaká vlákna s uvedenými hesly, myslím, že tu najdete odpovědi na svoje otázky. Stejně tak na netu je toho opravdu hodně Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
varinie



Založen: 09.01.2013
Příspěvky: 3

Předmět: Re
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2013 10:43:40
Odpovědět s citátem

No vím s jistotou, že mám thajku, je po papírové mamce a mám zbarvení blue point, takové kočičky by jste jen těžko našla v útulku a navíc jsem jí celý měsíc hledala, než jsem konečně našla a to podotýkám, že až v Polsku a stála mě v přepočtu asi 2500,- a jela jsem si pro ní skoro 450km...na českém trhu je pouze jediná chovná stanice, kde kočky stojí minimálně 8000,- s rezervací dlouho dopředu, kde je kočka vyloženě na kšeft a na Slovensku není žádná Sad ..takže pokud chci koťata, tak vím, že pro ně domov najdu a nějaké bych si i chtěla nechat . Ne všichni chtějí plemeno s PP. Přečetla jsem si pár příspěvku, které jste mi tady navrhla a byla jsem docela překvapena, jak se názory různí, třeba co se kastrace týče...jinak mockrát děkuji za odpověď. Našla jsem informace, které jsem potřebovala Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Re
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2013 10:55:38
Odpovědět s citátem

Ono opravdu to dneska už nejde shrnout do pár vět a diskuze, které se nad některými tématy často vedly, není možné předat plně dál. Proto je lepší si je dohledat a pročíst a udělat si obrázek sama. Jen to chce znát správné výrazy a termíny, kterémi je třeba se při hledání řídit, pak to jde snáz dohledat právě to, co člověku může pomoct při rozhodování.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (44x)
2
RSS kanály (43x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (16x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (14x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top