Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šáchor - Šanta kočičí

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: Šáchor - Šanta kočičí
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 22:47:23
Odpovědět s citátem

Koupila jsem kočkám v květinářství Šáchor. Teď jsem zjistila,že pravá Šanta kočičí vypadá jako tráva a my máme stonky a na konci rozvinuté jako palmičky.Kočlám moc chutná. Za pár dnů jsme kytku měli jak po útoku sarančat. Nemůže se kočkám něco stát. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 23:01:53
Odpovědět s citátem

Papirus šáchor je taky super. Kočkám chutná a je jedno, jestli máte šantu, nebo šáchor, nebo osení, nebo obyčejnou trávu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 23:25:53
Odpovědět s citátem

Prý Šáchorů je více druhů, tak snad není jedovatý žádný. Tráva dříve než okoušou uschne. Toto stihne dorůstat. Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šáchor - Šanta kočičí
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 7:03:25
Odpovědět s citátem

Alena H napsal:
Koupila jsem kočkám v květinářství Šáchor. Teď jsem zjistila,že pravá Šanta kočičí vypadá jako tráva a my máme stonky a na konci rozvinuté jako palmičky


Šáchor a šanta kočičí jsou dvě odlišné rostliny.

Šáchor je, tak nějak všeobecně řečeno, pro kočiny na baštění a následné pročištění žaludku od bezoárů. Jedovatý by opravdu být neměl.

Šanta kočičí, catnip je tzv. kočičí droga, vypadá jako kopřiva. Kočky, některé, zejména na sušenou reagují velmi intenzivně - např. otíráním se.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šáchor - Šanta kočičí
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 22:05:28
Odpovědět s citátem

Alena H napsal:
Koupila jsem kočkám v květinářství Šáchor. Teď jsem zjistila,že pravá Šanta kočičí vypadá jako tráva...

Jedná se opravdu o dvě různé rostliny - bližší popisy jsou tady:
Šanta - http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=396
Šáchor - http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=420

A šáchor jedovatý není - akorát závidím, pokud někomu stihne dorůstat, u nás ho kočičáci vyničí skoro vždycky dokonale, takže se musí vypěstovat znova. Řeším to tak, že šáchorům dopřávám klid v práci, a pak jdou domů "na okus" (i když už i to omezujeme, protože Charlie z toho děsně blinká).
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: Re: Šáchor - Šanta kočičí
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 23:00:15
Odpovědět s citátem

Aha,teď už vím, že mám Šáchor, jako je na foto u článku. A podle komentařů to nevadí, jestli mám takový nebo podobný trávě. Hlavně,že jim chutná. Teď jsem uřízla jednu rostlinku a zkusím množení (podle rady). Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2008 8:40:30
Odpovědět s citátem

Koupili jsme našim kočičkám šáchor, vrhly se na něj jako divé. Nastal ale problém. Zvrací po něm, ta nejstarší kočka dokonce krev.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: Šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2008 11:09:24
Odpovědět s citátem

Al Džazíra napsal:
Koupili jsme našim kočičkám šáchor, vrhly se na něj jako divé. Nastal ale problém. Zvrací po něm, ta nejstarší kočka dokonce krev.


Ale to je moc divné. V žaludku by se krev vyskytovat neměla.

Mě kočka šáchor nebaští. Je zvyklá na trávu, po ní taky sem tam zvrací, někdy bezprostředně po konzumaci, ale myslím, že proto kočky trávu konzumují, aby se pročistily.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2008 13:41:00
Odpovědět s citátem

Tak s námi šanta nedělá vůbec nic. Ani sušená ani živá. Koupila jsem několik sazenic a udělala Bettynce na balkóně její květináče a úplně ho přehlíží. Nás baví šáchor, s tím se vyblbne hodně a pak tráva.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2008 18:56:28
Odpovědět s citátem

naše šáchory fakt nestihly dorůst
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2008 6:28:24
Odpovědět s citátem

Al Džazíra napsal:
Koupili jsme našim kočičkám šáchor, vrhly se na něj jako divé. Nastal ale problém. Zvrací po něm, ta nejstarší kočka dokonce krev.


Je nutné si uvědomit, že kočky nežerou trávu, šáchor či cokoliv zeleného jen tak pro legraci. Vzhledem k tomu, že si čiští kožíšek jazykem a všechny olízané chlupy jdou do trávicího ústrojí, je nutné se jich pak nějak zbavit. Souhrnně se dá říci, že pasty a granule napomáhají hladkému průchodu bezoárů (smotky chlupů) střevy, kdežto tráva nutí k jejich vyzvrácení. Takže zvracení po trávě je naprosto normální. Krev by se objevit neměla, nicméně pokud tráva kočce nesedne až tak moc, že zvrací krev, je nutné zvolit pasty nebo granule a trávu nepodávat. Rozhodně jí k životu nepotřebuje. My trávu kočkám vůbec nepodáváme.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2008 15:00:00
Odpovědět s citátem

Nakoupili jsme granule Whiskas s trávou a doufám že bude klid. Přestaly okusovat dokonce pokojové kytky. Nevím jak dlouho jim to vydrží ale zatím si jich nevšímají. Veterinář kočky prohlédl a nic jim prý není, jsou zdravé. Tak nevím proč ta krev.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2008 17:14:36
Odpovědět s citátem

Ta krev nejspíš byla z podráždění hltanu. Objevit by se samozřejmě neměla, ale kočky mívají někdy citlivější trávení, takže pokud to byla opravdu výjimečná situace, navíc podmíněná podáním šáchoru, mělo by nepodávání šáchoru problém vyřešit.

Jen bych dodala, že na trávení má rozhodně vliv kvalita krmiva a troufám si říci, že existují lepší, kvalitnější a k zažívání šetrnější krmiva než Whiskas, takže pokud by se zvracecí problém objevil i bez šáchoru, stálo by za to zvážit jinou značku.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 9:18:41
Odpovědět s citátem

Vím že existujou lepší krmení ale s trávou jsem zatím žádné lepší nenašel.
Pokud někdo víte o lepším krmení s vysokým obsahem trávy, budu rád.
Jinak mají granule Hills s tuňákem, konzervy Almo nature, Gourmet....

Šáchor jsme vyhodili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 9:24:37
Odpovědět s citátem

S trávou či maltozou se dělají např. konzervičky Shiny Cat.

Nicméně pro trávení chlupů jsou přímo granule typu Hairball (má je např. Royal Canin i Hills), příp. granule typu Indoor, které má v nabídce většina výrobců, jsou přizpůsobeny taky pro lepší trávení chlupů u koček žijících v bytě.

Z vlastní zkušenosti však musím podotknout, že ani tyhle granule, pasty, atp. nemusí zvracení bezoárů zabránit - náš Maxíš prostě chlupy nepřetráví a vyhodí je. Což je stále lepší varianta, než mít ucpaná střeva.

Ale pokud do teď problémy se zvracením chlupů nebyly a opravdu to byla jen nahodilá událost způsobená šáchorem, zdá se, že chlupy kočky přetráví dobře (naše Rubka vůbec nezvrací). Takže bych se nebála zkusit kvalitnější granule.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 12:30:29
Odpovědět s citátem

No my bydlíme v malém bytečku v Praze a nerostou nám tady ani pokojovky, takže se mi šanta ani šáchor nepodařily vypěstovat, náš kocourek je ale naprosto "jatý" po zeleném, nejen že mu kupuju GrasBits od Gimpetu (naprosto je miluje a dostává je jako bombonky), ale dávám mu i ve vodě rozmíchaný prášek "Mladý ječmen". Zjistili jsme, že když jsme si ho umíchali my k pití, tak nám stále lezl do hrnku a pil ho, takže už mu několikrát týdně umíchám trošku do misky taky, má to radši než vodu. Kromě toho náš kocourek zbožňuje ovoce, takže občas dostane taky trochu (má rád hrušky, meloun, jablka- ty hodně moc, hroznové víno..je to sranda když vidíte kočku jak baští ovoce a ještě jí to strašně chutná Surprised)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 9:39:56
Odpovědět s citátem

Šáchor u nás nemá šanci přežít. Kočky se do něj pustí jak divý. Kocour po něm zvrací, ale kočka ne. V bytě ho nemám ani kam dát, aby mohl trochu dorůst. Pěstuji si šantu u kamaráda zahradníka (od té doby se mu tam slézají kočky z okolí) a kocour je ochotný si pro ní vlézt i do skříně. Jednou zmizel a já ho hledala. Už jsem začala být nervní. Najednou jsem slyšela lehké mňoukání ze skříně. Když jsem jí otevřela, vypadl z ní kocour totálně v rauši Laughing Už jí mám v plechové dóze a je klid. Kočka nereaguje ani na šantu ani na kozlík. Ta je v rauši ze psích uší. Leze hafušačce do uší, flémuje a pak se jí válí po tlamě.
Pro Veverku - mě zas kočka baští Chlorellu. Jednou mi spadla tabletka na zem a ona ji slupla. Taky jí chutná pangamin.
Používám jak šáchor, tak i jednou za čas hairball, který přimíchám do klasického krmiva.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Chlorella
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 15:16:57
Odpovědět s citátem

No to kocourek taky zbožňuje,když byl o prázdninách na letním bytě u "babičky a dědy" na "venkově" v Poličce, tak přitelově mamince kocour "kradl" chlorellu připravenou pro ni a pro tatku(dědu), tak poté, co to zjistili, tak mu ji dávali každé ráno taky:o)) myslím, že mu to dělá moc dobře, kdyby ji nechtěl a nepotřeboval, tak to zelené tak nevyhledává Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: Už je k dostání šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2013 22:47:49
Odpovědět s citátem

Kdyby někoho zajímalo, tak se mi letos poprvé podařilo najít šáchor skladem v Opavě http://www.zahradnictvi-branka.cz/search?phrase=%C5%A1%C3%A1chor
_________________
Monika & Beruška & Nelinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top