Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Oddělení off-topic příspěvků


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2013 14:49:55
Odpovědět s citátem

Pro kočky není přirozené, aby byly drženy jen v bytě. Když musí, tak si nakonec zvyknou, co jim taky zbývá, ale chodit ven je pro kočku normální. Ortodoxní chovatelé zvedají prst i hlas, že venku na kočky číhá nebezpečí FIV a FeLV a kdoví co ještě... ale taky bezva courání zahradou, pozorování lučních koníků, vyvalování v trávě...
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2013 16:49:47
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Pro kočky není přirozené, aby byly drženy jen v bytě. Když musí, tak si nakonec zvyknou, co jim taky zbývá, ale chodit ven je pro kočku normální. Ortodoxní chovatelé zvedají prst i hlas, že venku na kočky číhá nebezpečí FIV a FeLV a kdoví co ještě... ale taky bezva courání zahradou, pozorování lučních koníků, vyvalování v trávě...


a nebo taky "bezva" lidi, který jim ublíží, "bezva" auta, který je zraní...zejména ve městech a panel. sídlištích...tam toho vyvalování v trávě a pozorování lučních koníků moc nezažijou...

vy jste si na ty chovatele nějak zasedla...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2013 16:53:53
Odpovědět s citátem

Právě naopak, milá Báro. Po prvním zveřejnění mého názoru se na mne chovatelky sesypaly jako vosy a zařadily mne do kategorie nežádoucích.
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2013 17:39:08
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Právě naopak, milá Báro. Po prvním zveřejnění mého názoru se na mne chovatelky sesypaly jako vosy a zařadily mne do kategorie nežádoucích.


Myslím, že si o Vás mohou udělat obrázek všichni sami.

Není problém dočíst si historii příspěvků jednotlivých uživatelů, jejich názory, postoje, vystupování, reakce a udělat si vlastní názor. Což každému vřele doporučuji, protože pak každému dojde, s kým má tu čest.

Nemusíte se tu stavět do role nežádoucí chuděry.

A jen upozorňuji, že (nejen) toto téma skouzává do offtopic a bude-li nadále pokračovat v tomto směru, příspěvky přesunu tam, kam patří.


April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2013 19:43:46
Odpovědět s citátem

Děkuji, April, že jste svým příspěvkem potvrdila můj předchozí příspěvek. Také já doporučuji, aby si ten, koho to zajímá, přečetl, jakým způsobem jste vždy reagovala na vše, co jsem napsala. A nemusíte opět demonstrovat svou moderátorskou moc, je to zbytečné.
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2013 21:15:21
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Pro kočky není přirozené, aby byly drženy jen v bytě. Když musí, tak si nakonec zvyknou, co jim taky zbývá, ale chodit ven je pro kočku normální. Ortodoxní chovatelé zvedají prst i hlas, že venku na kočky číhá nebezpečí FIV a FeLV a kdoví co ještě... ale taky bezva courání zahradou, pozorování lučních koníků, vyvalování v trávě...


Jj, je úplne super nasiať vlastný ľan a potom ho spracovať a utkať si z neho na vlastne zostrojenom tkáčskom stave odev a tiež som nadšená vlastným odchovom hospodárskych zvierat, ktoré behajú na pažiti okolo rodinného domčeka, kde si vlastnoručne namútime maslo a upečieme chlieb v peci na drevo, ktoré si narúbeme v lese, teda chlapi narúbu Smile Nebavia ma mobily, faxy, e-maily, zákazníci, účty za všetky dodávky médií, kurník, staňme sa všetci farmármi:)))) Alebo sa vrátime koľko rokov dozadu? Až tam, kedy mačky ešte vôbec nežili s ľuďmi a boli to mačkovité šelmy? Idem do toho, len mi prosím Kočičí máma, povedzte ako ďaleko do minulosti by som mala zájsť, aby to bolo ONO, prosím Smile
Odpovědět 
Jasonka



Založen: 08.10.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Milovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2013 12:40:54
Odpovědět s citátem

Mám kastrované 2 kočky, jedna, ta se kastrací vůbec nezměnila, ale ta byla v pohodě i před ní. A ta druhá se po kastraci začala víc mazlit a zklidnila se - byla docela plašan.
A co se týče koček, které pobytem doma údajně trpí - když se mě na to někdo ptá, tak jako příklad dávám Rozárku - tu plašandu. Vzala jsem si jí jako odrostlé kotě /6-8 měsíců/ z depozita. Byla odchycená u bezdomovců při kastracích a byla nemocná /herpesvirová rýma, bronchitida/. Do té doby byla teda venkovní. Zkoušela jsem jí vzít ven - nehcce tam být, hned chce jít domů. A když otevřu balkon, tak se mu na rozdíl od ostatních koček raději vyhýbá.. Takže jsou kočky, kterým nejen nevadí, že jsou v bytě, ale i takové, které to preferují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2013 18:51:22
Odpovědět s citátem

A přesně o tom to je. Smile Nechat kočku, ať si vybere. Rozárka si vybrala a Vy to respektujete. Rozárka je v pohodě. Moje kočky chtějí obě ven. Vybraly si to. Já to respektuju a ony jsou v pohodě. Jistěže se jim může něco stát, ale to vám nebo mně taky. Nebudu z nich dělat vězně jen proto, abych je sobecky měla pro sebe. Miluju je a dávám jim všechno, co je v mých možnostech. Včetně toho volného pohybu. Protože to k tomu patří. Myslete si, co chcete.
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2013 21:44:26
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
A přesně o tom to je. Smile Nechat kočku, ať si vybere. Rozárka si vybrala a Vy to respektujete. Rozárka je v pohodě. Moje kočky chtějí obě ven. Vybraly si to. Já to respektuju a ony jsou v pohodě. Jistěže se jim může něco stát, ale to vám nebo mně taky. Nebudu z nich dělat vězně jen proto, abych je sobecky měla pro sebe. Miluju je a dávám jim všechno, co je v mých možnostech. Včetně toho volného pohybu. Protože to k tomu patří. Myslete si, co chcete.


Já si nemyslím,že by někdo, kdo je milovník koček,nutil kočky dělat něco co nechtějí.Je jasné,že jsou kočky,které nikdy nebyly venku,tak ty ven nechtějí,ale ty,které se chtějí venku proběhnout,tak je samozřejmě pustit,ale určitě ne samotné,jsou vodítka,na které si kočky zvyknou a líbí se jim chození na vodítku.A nebo chodit s nimi ven bez vodítka,ale hlídat je,je jasné,že musíte vědět,jak se vaše kočka venku zachová,pokud je nebezpečí,že vám uteče,tak je dobré to zmíněné vodítko,anebo pokud víte,že se bude zdržovat ve vaší blízkosti,tak vodítko není třeba,ale to je rozhodnutí každého člověka,protože jenom on ví,jak se bude jeho kočka chovat.Např moje dvě kastrované kočky mohou chodit ven samy,pohybují se v určitém prostoru,jinam nejdou,naopak můj kastrovaný kocour,toho bych samotného nepustila,sice neuteče,ale schová se,takže s ním ven chodím a chodím mu doslova za zadkem,mockrát mne už prohnal,je to šprýmař:-))).Jak píšu,je to věc každého,mám kočky,mám je ráda,znám je a jako správný kočkomil,dělám co jim na očích vidím:-)))


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2013 6:33:36
Odpovědět s citátem

citace:
Já si nemyslím,že by někdo, kdo je milovník koček,nutil kočky dělat něco co nechtějí.

No právě. (Skoro) každý pravověrný chovatel nepustí svou kočku ven. Staví jim voliéry a dává na balkon sítě. Ve městě a v paneláku bych to i pochopila, tam je riziko opravdu velké, ale dělají to i na vesnicích v domcích se zahradou. Vodítko může být kompromisním řešením, ale kočka není pes svou podstatou a kočka na vodítku vypadá fakt divně.
No a nedobrovolná kastrace? Která kočka by to chtěla? Smile
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2013 8:43:30
Odpovědět s citátem

Pokud příspěvky sklouznou k tématu, co kočka chce, nebo nechce, už je opravdu čistě jen teorie a při vší úctě k diskutujícím, nikdo nevidí kočkám do hlavy a kočičí řečí se taky nikdo nenaučil mluvit.

Takže vše, co údajně kočka chce, či nechce, jsou jen lidské domněnky a dohady. Proto schovávat se za to, že kočka chce chodit ven, případně nechce být kastrovaná, atp. je alibismus. Děláme rozhodnutí za zvíře. Pokud chceme zvíře nechat žít dle jeho libosti, tak si ho k sobě nepoutejme a nepřebírejme za jeho život a život jeho potomků zodpovědnost, ale žijme tedy bez zvířat.

Vlákno tedy přechodem do nesmyslných teoretických úvah ztrácí svou informační hodnotu a rozhodně nemá co dočinění s původním dotazem. Příspěvky tedy byly odděleny a přesunuty.

Děkuji za pochopení.

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top