Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko problém se stolicí - řidší

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
juddynka



Založen: 15.01.2013
Příspěvky: 6

Předmět: Koťátko problém se stolicí - řidší
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2013 16:41:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych poradit, mám kocourka 5 měsíců, který má trávící problémy, dlouhodobě měl i po 2x odčervení řidkou stolici (buď uplná voda, nebo hustší tekutina nebo kaše) a nafouklé bříško i prdíky, vet říkala že zkusíme silnější odčervovadlo 3 dny po sobě a ono pomohlo. Asi týden tuhá tmavá stolice (váleček) říkám si hurá je po problému, ale dnes opět 2x kaše, už jsem z toho zoufalá, nafouklé bříško už nemá, pořád chodím vybírat záchodek a modlím se aby to už konečně bylo tak jak má být Sad kocourek je venku, když mrzne tak v kotelně, dostává každý den čistou vodu, krmím granulemi Purina Cat Chow pro koťátka a granulky s masovou náplní Dreamies, jednou denně dostane tři lžičky nějaké kapsičky nebo paštičky (dein bestes, whiskas pro koťátka atd.) veterinářka totiž říkala že kapsičky jen po troškách proto tak málo. Je to moje první koťátko takže s tím nemám velké zkušenosti, ale odčervené by tedy mělo být takže nevím proč je ta stolice tak kašovitá... Může to být z tak malého množství těch kapsiček? Zase mi je líto ho nechávat jen o suchých granulích Sad Děkuju za každou radu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťátko problém se stolicí - řidší
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2013 6:50:49
Odpovědět s citátem

Purina Chow patří mezi ty nejobyčejnější granule a složení je dost bídné. Takže doporučuju jako první krok změnit granule - z těch levnějších supermarketových - např. Purina One nebo Perfect Fit, příp. Dein Bestes (ale u těch teď nevím složení). Kapsičky ty Whiskas a Dein Bestes ještě jdou, ale vyhnout se Friskies a KitKatům. Samozřejmě najdou se lepší. Ale uvádím značky, které jsou cenově dostupné a které jsou k sehnání v obchodech.

Samozřejmě pak se dají koupit dražší a kvalitnější značky - omrkněte internetové obchody a zdejší vlákna, kde najdete informace "čím krmit" nebo "kde nakupovat":
http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=37
http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=45

Myslím, že po změně granulí by se za pár dní až týdnů měla situace zklidnit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
juddynka



Založen: 15.01.2013
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2013 10:29:29
Odpovědět s citátem

děkuji za odpověď a za rady, je možné že to bude těmi granulemi, protože ty dostává pořád, tak to by vysvětlovalo proč má tu stolici řidší už tak dlouho... zkusím dnes ještě kuřecí maso s rýží, když ho dostával týden tak průjem neměl ale zase se mi nechce mu stále vyvařovat prsíčka tak uvidíme, jak to dopadne, už bych byla ráda aby byl v pořádku, dnes měl zase řidší stolici známi říkají ať ho nechám tak že se z toho nějak vylíže a že se to zpraví samo ale to že má tu stolici řídší tak to podle mě svědčí že není něco v pořádku, zkusím mu dát dnes granule hills koupila jsem na zkoušku 400 gramový pytlíček jinak jsem včera koupila v Pet Center granule Pet Royal, kde by mělo být 37 % masa, nebo proteinů teď nevím tak uvidíme, každopádně děkuji ještě jednou za rady, a myslíte si že je třeba dobré navštívit veta? máme tady na vesnici takového vydřiducha takže aby mi řekl že mám krmit granulemi a pak si za to vzal 300,- takže se mi tam moc nechce, co myslíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2013 10:57:44
Odpovědět s citátem

Můj názor je, že příčinou jsou granule, takže veterinář by zřejmě asi byl předražená rada. A určitě nedejte na známé, že se z toho kočka vylíže. V okamžiku, kdy si k sobě připoutáme zvíře, jsme za něj zodpovědní a i za jeho zdravotní stav.

Co se granulí týče - asi základní rada - na prvním místě ve složení by mělo být uvedeno maso v nějaké formě. U levnějších granulí bývají na prvním místě, což značí největší podíl, obiloviny, což pro kočku jako masožravce není dobré.

Ohledně masa, kočka nemusí dostávat zrovna prsíčka a svíčkovou, když se koupí celé kuře a to se naporcuje a obere, vyjde to levněji, stejně tak třeba nějaké hovězí odřezky, na guláš a tak (jinak hovězí je třeba přemrazit).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zaniste



Založen: 27.03.2013
Příspěvky: 4

Předmět: Koťata s řidší stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2013 11:41:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den, řeším podobnou věc. Mám dvě koťata, jsou to nalezenci (listopadoví), cca 7 měsíců staré kočičky, byly zvenku začervené a několikrát jsem je odčervovala, než to zabralo. V lednu jsem nechala udělat rozbor stolice, pořád tam byly škrkavky, takže byli znovu odčervené (3x) jiným preparátem, po tomto už to vypadalo v pořádku. Původně (listopad, prosinec) dostali 1. banminth a 2. caniverm (po 14 dnech), v lednu pak 3x flubenol.
Ale řídká stolice se vrátila, už asi 14 dní je to chvíli jen řídké, chvíli tekuté, občas nějaký ten tužší bobek... Nezabírají probiotika (aptus aptobal.) ani další doplňky na průjem (diarsanyl, vet regul).
Co se týče krmení, dostávají 3x denně (ráno, odpoledne, později večer) masovou konzervu (porta 21 čisté kuřecí, carny, bozita - střídáme), granule mají RC kitten a Husse pro koťata - jsou k dispozici stále.
Co byste doporučili, mám nechat dělat znova koprologii? Mohlo by to být znovu začervení? Nebo dělám nějakou dietní chybu?
Díky za rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťata s řidší stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2013 13:06:54
Odpovědět s citátem

Ještě koprologii, a na giardie, ty docela často způsobují takový dlouhotrvající průjem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zaniste



Založen: 27.03.2013
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Koťata s řidší stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2013 14:48:34
Odpovědět s citátem

Díky, tak já ještě jednou nechám otestovat stolici, ale myslím, že naše vetka dělala vše, parazity i prvoky - alespoň o tom mluvila, a pozitivní vyšly jen ty škrkavky (v lednu) - byl to vzorek bobků sbíraný tři dny od obou koťat. Jsem sama zvědavá, co za tím je, už je to docela dlouhé a náročné, koťata to musí vyčerpávat. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2013 20:48:27
Odpovědět s citátem

Mám špatnou zkušenost s RC kitten, jedno z našich koťat po nich mělo průjem. Dost dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to čím to bylo. Změnila jsem značku granulí a stolice se upravila. Na jiné granule případně přecházejte postupným přidáváním nového druhu.
Pokud vaše kočky chodí ven je pravidelné odčervování nezbytné. Pasta nebo tableta nemusí být spolehlivá. Spot Profender je dražší, ale mělo by to být to nejlepší co je u nás na trhu k dostání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zaniste



Založen: 27.03.2013
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2013 17:10:03
Odpovědět s citátem

Čert.cz napsal:
Mám špatnou zkušenost s RC kitten, jedno z našich koťat po nich mělo průjem. Dost dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to čím to bylo. Změnila jsem značku granulí a stolice se upravila. Na jiné granule případně přecházejte postupným přidáváním nového druhu.
Pokud vaše kočky chodí ven je pravidelné odčervování nezbytné. Pasta nebo tableta nemusí být spolehlivá. Spot Profender je dražší, ale mělo by to být to nejlepší co je u nás na trhu k dostání.

Zrovna u RC by mě problém s možným průjmem nenapadl, ale je fakt, že v granulích může být ledasco, co kočkám nesedne. Ty naše mají granule spíš jen tak na chuť, nikdy jich moc nesní, jsou hlavně na masových konzervách a občas jim uvařím domácí kočičí specialitku Smile
Ven nechodí, bydlíme v bytě. Zapomněla jsem napsat, že obě dostaly i Stronghold, tedy něco podobného jako Profender, možná trochu levnější.
Bobky jsem sesbírala a včera zanesla na kliniku jsem zvědavá, jestli tam něco najdou. Momentální stav je takový, že jedna z nich má stolici v pořádku a druhá průjmuje.
Doufám, že budou v pořádku. Obě jsme našli ve zbědovaném stavu v odpadcích na zastávce autobusu, mohly mít tak 3 měsíce. Lidi dělají neuvěřitelné věci. Je celkem zázrak, že se daly tak dohromady...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2013 19:31:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Stronghold je báječný přípravek na svrab, blechy a na oblé červy (škrkavky). Bohužel na tasemnici se musí použít přípravek jiný, například výše zmiňovaný Profender. Profender je na čevy ploché i oblé. Myslím si ale, že to asi nebude váš problém, když je trus vašich kočiček vyšetřený. Netroufám si radit jak v případě průjmu postupovat, snad jen to, že vet mi radil, dávat kocourkovi Smectu. Přimíchanou do kapsičky, nebo konzervy jí baštil naprosto bez problému. Rozhodně bych nechala veta, aby sám rozodl jak se má v léčbě postupovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2013 20:47:52
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, řešila jsem průjem u kocourka dva měsíce, nechala jsem vyšetřit bobky třikrát, byla tam kokcidie, ale u kocourka to přetrvávalo a pomohly až dietní granule. Je z útulku a hrozně žravý, na dietě byly všechny tři kočky, ale pomohlo to, nyní už opatrně krmím normálně. Vypadalo to beznadějně, ale po více než dvou měsících to už vypadá dobře. Ta stolice také hrozně páchla, kočky mám doma řadu let a jsem zvyklá, ale přinesla jsem si i ústenku,jak to bylo hrozné. Určitě se to upraví, buďte trpělivá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top