Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krmivo bez obilovin a kuřete

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Matýsek z Pankráce



Založen: 26.05.2012
Příspěvky: 13

Předmět: krmivo bez obilovin a kuřete
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2013 18:53:14
Odpovědět s citátem

Ráda bych se zeptala, jestli někdo máte zkušenosti s krmivem bez obilovin a kuřete? Kocourek má dlouhodobě krev na bobečkách, prošel mnoha vyšetřeními, nakonec se zjistila bakterie ve střevě. Potíže pominuly jen přechodně - během braní ATB proti té bakterii. Krmíme dietou Hills w/d (protože měl před těmito problémy krystalky v moči, naštěstí jen krátkodobě) a teď nám bylo řečeno, že se může jednat o alergii na obiloviny a kuře. Nechceme ho trápit dalšími "slepými" pokusy se změnou stravy, proto bychom rádi hned vybrali nějaké kvalitní. Děkujeme za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: krmivo bez obilovin a kuřete
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2013 11:10:43
Odpovědět s citátem

Matýsek z Pankráce napsal:
Ráda bych se zeptala, jestli někdo máte zkušenosti s krmivem bez obilovin a kuřete? Kocourek má dlouhodobě krev na bobečkách, prošel mnoha vyšetřeními, nakonec se zjistila bakterie ve střevě. Potíže pominuly jen přechodně - během braní ATB proti té bakterii. Krmíme dietou Hills w/d (protože měl před těmito problémy krystalky v moči, naštěstí jen krátkodobě) a teď nám bylo řečeno, že se může jednat o alergii na obiloviny a kuře. Nechceme ho trápit dalšími "slepými" pokusy se změnou stravy, proto bychom rádi hned vybrali nějaké kvalitní. Děkujeme za odpověď.


Zdravím,
toto krmivo je bez obilovin i bez kuřete.
http://www.shop4dog.cz/cz/e-shop/887443/c55737-taste-of-the-wild/taste-of-the-wild-canyon-river-feline-6-2c8-kg.html

Je oblíbené mezi chovateli. Nemám s ním zkušenost, moje kočky granule s rybí příchutí nechtějí. Ale podle složení patří ke kvalitním krmivům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Matýsek z Pankráce



Založen: 26.05.2012
Příspěvky: 13

Předmět: Re: krmivo bez obilovin a kuřete
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2013 20:18:38
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za tip. Už jsem taky pár dalších v nabídkách výrobců i prodejců našla, ale jsem ráda právě za doporučení chovatelů. Přeji Vám i Vašim kočičkám hodně zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + MZR



Založen: 04.05.2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Horní Maršov

Předmět: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2013 9:12:31
Odpovědět s citátem

My jsme měli alergickou reakci u Zrzínka na kefírové a acidofilní mléko. Má ho strašně rád, ale začaly se mu po čase "ujídání" z hrníčku tvořit lysiny na krku a hlavičce, stále se drbal až do krve. V té době kluci vyloudili i kousky kuřecího masa - zvláště srdíčka na kousíčky, to byla mňamka největší. Jenže jim to nesedělo ani jednomu. Melíšek měl vysloveně průjem, Ríša řidší hovínka. Striktně jsem tedy vynechala vše - nedávám vůbec syrové maso, oblíbené acidofilní mléko si sama piju rovnou z lahve a krmím pouze granulemi a konzervami. Přestala jsem kupovat granule RC a další, pečlivě sleduji složení na obalu a dbám na to, aby obsah masa byl co největší a pokud možno neobsahovaly granule žádné obiloviny. Uvedený odkaz je dobrý, je to krmivo velmi kvalitní, ale je potřeba kočku na něj zvykat. Zpočátku granule přimíchávat do krmení, na které je zvyklá a až postupně přecházet na plné dávky. Také dávám pozor při výběru vhodných pamlsků. Kupuji jim tyčinky s droždím a různé vitamínové a sýrové pasty. Osvědčilo se mi i sušené maso Miamor. Protože kluci zásadně nebaští nic s rybami, tak většinou kupuji jen hovězí, jehněčí, zvěřinu, kuře a drůbež jsem úplně vyřadila.
_________________
Panebože dík, že jsi stvořil kočky. Lidi sis mohl ušetřit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Matýsek z Pankráce



Založen: 26.05.2012
Příspěvky: 13

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2013 18:43:38
Odpovědět s citátem

Karolíno, moc Vám děkuji za podrobnou odpověď s doporučeními i varováními. Matýsek už rok dostává jen kočičí stravu, nic lidského (měl totiž tehdy problémy s průjmy), teď od ledna pouze dietní granule Hills kvůli krystalkům v moči, bez jakýchkoliv dalších pamlsků. Při změně krmiva se budeme řídit Vaší radou postupného přidávání nového k původnímu.
Ještě jednou děkuji a přeji Vám i Vašim kocourkům hodně zdraví.
Milada
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: krmivo bez obilovin a kuřete
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2013 19:22:28
Odpovědět s citátem

Matýsek z Pankráce napsal:
Ráda bych se zeptala, jestli někdo máte zkušenosti s krmivem bez obilovin a kuřete? Kocourek má dlouhodobě krev na bobečkách, prošel mnoha vyšetřeními, nakonec se zjistila bakterie ve střevě. Potíže pominuly jen přechodně - během braní ATB proti té bakterii. Krmíme dietou Hills w/d (protože měl před těmito problémy krystalky v moči, naštěstí jen krátkodobě) a teď nám bylo řečeno, že se může jednat o alergii na obiloviny a kuře. Nechceme ho trápit dalšími "slepými" pokusy se změnou stravy, proto bychom rádi hned vybrali nějaké kvalitní. Děkujeme za odpověď.


já kupuju Trovet Hypoallergenic - mají příchuť králík nebo jehně
Složení: cereálie (100% rýže) maso a masné deriváty živočišného původu ( 100% králík), oleje a tuky, extrakty z rostlinných bílkovin, minerály

Merlin se dřív osypával na hlavičce,kterou si rozdrbával do krve, bere tedy 1x týdně medrol a papá dietku plus bozitu konzervičky
Vigovi jsem pořídila Applaws v domnění, jak skvělé granulky mu pořizuji, když píšou ve složení 80% masa a bez obilnin, bez barviv, vyvinuto veterináři atd atd atd...ale Vigo mi po tom zvracel
začal dostávat Trovet, stejně jako Merlin a je klid...
navíc jim to šíleně chutná...

kupuje zde: http://www.svetkrmiv.cz/alergie/trovet-hypoallergenic--rabbit--rrd--3kg-kocka
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Matýsek z Pankráce



Založen: 26.05.2012
Příspěvky: 13

Předmět: Re: krmivo bez obilovin a kuřete
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2013 19:56:29
Odpovědět s citátem

Báro, moc děkujeme za tip a podrobný komentář s doporučeními. Všechny tipy promyslíme a prodiskutujeme s vetem (kvůli kombinaci Matýskových potíží - krev na bobečkách + krystalky v moči), ale reálné zkušenosti chovatelů z praxe jsou pro mě výrazným vodítkem při rozhodování.
Ještě jednou děkuji a přeji Vám všem hodně zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top