Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

čůrání mimo WC

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2009 11:02:35
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Vždycky když kočka která byla doposud čistotná začne močit mimo záchůdek doporučuji jako první vyloučit zdravotní problém. Na záněty a kamínky trpí i mladé kočky. Teprve když je jasné že je kocour zdravý začala bych se zamýšlet nad dospíváním nebo psychickými problémy.


Přesně tak, to je hned první krok. Až po vyloučení tohoto problému hledat další.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačule



Založen: 06.07.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Mnichovice

Předmět: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2009 10:47:53
Odpovědět s citátem

Ahojky,
tak jsem se radovala předčasně, v pátek to vypadalo, že se kocourek umoudřil a chodí způsobně na záchodek, a že příčinou byla Savem vytíraná podlaha, ale od neděle chodí zase na podlahu. Vždycky místo vytřu octem, ale udělá to jinde. Pro jistotu jsem jeden ze záchodů vymyla vodou a dala čistý kočkolit, ale nezajímá ho to. Skočí do druhého kam chodí starší kocour, a občas to tam udělá, ale spíš to skončí na podlaze, obzvlášť přes den, když jsem v práci, to ho nemůžu okřiknout. Tak nevím Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2009 10:54:52
Odpovědět s citátem

Kačule napsal:
Ahojky,
tak jsem se radovala předčasně, v pátek to vypadalo, že se kocourek umoudřil a chodí způsobně na záchodek, a že příčinou byla Savem vytíraná podlaha, ale od neděle chodí zase na podlahu. Vždycky místo vytřu octem, ale udělá to jinde. Pro jistotu jsem jeden ze záchodů vymyla vodou a dala čistý kočkolit, ale nezajímá ho to. Skočí do druhého kam chodí starší kocour, a občas to tam udělá, ale spíš to skončí na podlaze, obzvlášť přes den, když jsem v práci, to ho nemůžu okřiknout. Tak nevím Sad


Nabrat moč do stříkačky, zanést k vetovi-bez vyšetření se nehnete dál!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačule



Založen: 06.07.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Mnichovice

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 16:01:10
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Kačule napsal:
Ahojky,
tak jsem se radovala předčasně, v pátek to vypadalo, že se kocourek umoudřil a chodí způsobně na záchodek, a že příčinou byla Savem vytíraná podlaha, ale od neděle chodí zase na podlahu. Vždycky místo vytřu octem, ale udělá to jinde. Pro jistotu jsem jeden ze záchodů vymyla vodou a dala čistý kočkolit, ale nezajímá ho to. Skočí do druhého kam chodí starší kocour, a občas to tam udělá, ale spíš to skončí na podlaze, obzvlášť přes den, když jsem v práci, to ho nemůžu okřiknout. Tak nevím Sad


Nabrat moč do stříkačky, zanést k vetovi-bez vyšetření se nehnete dál!


Ahoj, tak se mi podařilo vzít moč a nechat ji vyšetřit. Samík je zdravý jako řípa. Veterinářka říkala, že to musí být psychické a dala mi kontakt na dr. Žertovou, ,která sídlí v Brně a ordinuje občas i v Praze. Ale jak jsem zjistila jedná se o doktorku z pořadu Polepšovna mazlíčků, a na svých webovkách se bohužel omlouvá a z důvodu pracovní vytíženosti do Prahy v současné době nedojíždí. Nevíte prosím o někom, kdo by se touto problematikou zabýval? Na jednu stranu mi přijde jako kdyby kocour neuměl používat záchod, na druhou stranu mě napadlo, jestli třeba neodmítá chodit do záchoda, který použil starší Max. Ale k dispozici měl několikrát záchod čistý nepoužitý a nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marek



Založen: 19.10.2013
Příspěvky: 1

Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2013 19:32:01
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
bea napsal:
Asi píšu na špatné místo, ale v minulých příspěvcích byla doporučována poradna, konkrétně MVDr. Navarová, ale stránka mi nejde již 3 dny zobrazit. Nebyla odstraněna?
Díky za odpověď.


Stránky se mi každý den normálně zobrazují. http://www.allcats.cz/phorum.php?index,16


tento web někomu asi propagujete, nejde tam vůbec žádné fórum
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2013 8:32:29
Odpovědět s citátem

Marek napsal:

tento web někomu asi propagujete, nejde tam vůbec žádné fórum


Příspěvek, na který reagujete, je z roku 2006, kdy forum ještě jelo. Doporučuji reagovat spíše na aktuální příspěvky, případně kontrolovat datum, zda nereagujete na příspěvek historičtějšího typu a tudíž informace ani odkazy nemusí být aktuální či aktivní.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Marečková



Založen: 26.09.2010
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2013 16:00:52
Odpovědět s citátem

Taky mám problém s čůráním mimo toaletu.
Máme 2 kočičky (už 5 let), které spolu jsou od koťátek. Mají 1 společný záchod, který pravidelně čistíme 2x denně (ráno a večer). Stelivo měníme dle potřeby- po 14 dnech, někdy dříve, někdy déle. Podle potřeby.
Jedna kočička je vykastrovaná a ta nám pravidelně čůrá mimo záchod. Vždy před vrátka. Nikdy se to nestávalo, max tak 2x ročně. Nyní je to ale třeba 2x týdně.
Nevím, jaký je důvod a proč to dělá.
Vždy, když se to stane, mám podezření na špinavé stelivo, atd. Ale krom pár případů, kdy kočka nezahrabala bobek je stelivo čisté, voňavé a dle mě nemá důvod nejít dovnitř :-/
Poradí mi někdo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2013 19:35:37
Odpovědět s citátem

Jana Marečková napsal:
Taky mám problém s čůráním mimo toaletu.
Máme 2 kočičky (už 5 let), které spolu jsou od koťátek. Mají 1 společný záchod, který pravidelně čistíme 2x denně (ráno a večer). Stelivo měníme dle potřeby- po 14 dnech, někdy dříve, někdy déle. Podle potřeby.
Jedna kočička je vykastrovaná a ta nám pravidelně čůrá mimo záchod. Vždy před vrátka. Nikdy se to nestávalo, max tak 2x ročně. Nyní je to ale třeba 2x týdně.
Nevím, jaký je důvod a proč to dělá.
Vždy, když se to stane, mám podezření na špinavé stelivo, atd. Ale krom pár případů, kdy kočka nezahrabala bobek je stelivo čisté, voňavé a dle mě nemá důvod nejít dovnitř :-/
Poradí mi někdo?


Asi je problém v WC,jeden pro dvě kočky je málo,všude se píše,že má být vždy o jeden wc víc než je koček.Takže kupte ještě jeden wc a uvidíte.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2013 17:00:24
Odpovědět s citátem

Kamarádce kočička také začala čůrat před záchodek, příčina byl zánět močového měchýře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2013 19:11:06
Odpovědět s citátem

Nechte vyšetřit moč. To je nutné udělat jako první. Pokud nebude prokázána žádná zdravotní příčina, čeká vás náročné pátrání. Kočička vám tím něco "říká". Je velmi obtížné zjistit co. Může to být počet záchodů, jak už bylo napsáno. Může jí vadit chodit do WC po další kočce. Může jí vadit stelivo. Může jí vadit cokoliv jiného v domě nebo bytě. Přemýšlejte co se změnilo, zda se stalo něco významného, co nám lidem nevadí, ale kočičce vadit může. Chodí k vám domů někdo nový? Přestěhovali jste nějaký nábytek? Druhá kočička je nekastrovaná, pokud jsem to dobře pochopila, neprojevuje nějaké dominantní chování vůči té kastrované? Neděláte vy něco jinak? Věnujete se kočičce stejně jako dřív? Může to být skutečně cokoliv a velmi těžko se nám lidem odhalí pravá příčina. Držím vám palce ať to vyřešíte a přestanete se trápit vy i vaše kočička.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Elimíra



Založen: 10.12.2013
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2013 11:04:15
Odpovědět s citátem

Moc prosím o radu.
Mám britského kocoura, byl nalezený jako kotě venku a nechali jsme si ho.
Nyní je mu 1,5 roku, ze začátku byl čistotný, to jsme bydleli s bývalým přítelem, pak se přestěhovali pouze s kocourem když mu byly asi 4 měsíce k mým rodičům, začal značkovat, tak jsem ho nechala v 1 roce vykastrovat. Poté bylo vše v pořádku 2 měsíce a pak začal močit na kobereček (s vysokým chlupem) v jednom pokoji - jinak nikde. V této době jsem také začala přespávat u nového přítele a i když jsem byla s kocourem každý den, tak v noci býval s mými rodiči a já u přítele, nechtěla jsem ho zase stěhovat a měnit mu co má zažité, ale když jsem viděla, že mě asi chce upozornit na problém (myslela jsem si, že je mu po mě smutno), tak jsem ho tuto sobotu vzala k mému příteli a od té doby je s námi. První den vzorně čůral do záchůdku a od dalšího dne opět močí na koberec v obýváku (shodou okolností je ten koberec ve stejné barvě a úplně stejný jako ten, na který chodil čůrat v předchozím bytě, ale je úplně nový), do záchudku vůbec močit nejde Sad Stelivo i granulky má stejné, záchůdek je krytý a čistím ho po každém použití. Žádné zvíře předtím v bytě nebydlelo, takže nemůže cítit žádné pachy. Nikam jinak kromě toho koberečku v obýváku nečůrá. Pomohlo by pouze odstranit kobereček nebo by začal chodit jinam? Nebo obývák zavřít? Nenajde si místo jinde? Jinak je hodný, vrní, přijde se pomazlit, všude za námi chodí... Máme ho rádi, přítel si s ním hraje a bývá s ním ráno dýl doma, než jde do práce, aby nebyl sám. Vím, že je to pro něj spousta změn, chci se poradit o zkušenost, kdy se to vrátí do pořádku nebo pomoct, aby se s tím vyrovnal. Jeví se vyrovnaně, ale z nějakého důvodu na ten jeden koberec chodí.... U veterináře jsme byli v létě, když to začal dělat u mých rodičů a byl v pořádku.. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2013 11:33:13
Odpovědět s citátem

Tak znovu odchytit čůrání a nechat vyšetřit moč, zda se nejedná o zdravotní problém. A podle toho se pak zařídit.
Pokud to není zdravotní problém, tak kobereček odstranit a uvidíte, ostatně ono možná ho budete muset buď pořádně vyčistit, nebo dát pryč stejně, protože už je načichlý čůráním.
Možná by taky bylo dobré záchůdek nečistit hned po každém použití, ono prostě ten pach záchůdku je pro kočky svým způsobem určující.

Chce to zkoušet, co zabere, a nejde říct, jestli si najde jiný terč na čůrání.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Elimíra



Založen: 10.12.2013
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2013 13:10:12
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tak znovu odchytit čůrání a nechat vyšetřit moč, zda se nejedná o zdravotní problém. A podle toho se pak zařídit.
Pokud to není zdravotní problém, tak kobereček odstranit a uvidíte, ostatně ono možná ho budete muset buď pořádně vyčistit, nebo dát pryč stejně, protože už je načichlý čůráním.
Možná by taky bylo dobré záchůdek nečistit hned po každém použití, ono prostě ten pach záchůdku je pro kočky svým způsobem určující.

Chce to zkoušet, co zabere, a nejde říct, jestli si najde jiný terč na čůrání.


Takže jsem kobereček důkladně vyčistila, dala schnout a od té doby, co je v sušárně, chodí kocour jen do svého záchůdku, asi se mu koberec prostě jen nelíbil Smile Pokud bude dál vzorný, tak hold budeme v obýváku bez koberčku, asi to nebudu riskovat, aby do něj začal chodit... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2013 8:37:22
Odpovědět s citátem

Tak držím palce, ať už to kocourkovi vydrží a čůrá, kam má! Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top