Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Podivné chování- čůrání, drápky, atd...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kašky



Založen: 09.12.2013
Příspěvky: 6

Předmět: Podivné chování- čůrání, drápky, atd...
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2013 18:44:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Mám britskou kočičku 4,5 roku žijící pouze doma. Poslední týden nebo dva se ale kočička chová divně. Nechodí se lísat ani mazlit (dříve běžné) přestala si lehat na zem, sotva po ní přeběhne, lehá pouze na okenní parapety, linku, atd. Také si úplně přestala brousit drápky na škrábadle, takže už je nedokáže schovat. Málo jí i pije. Poslední dva dny se nám dokonce počůrala na koberec, což neudělala nikdy, ani jako kotě. Volala jsem veterináři a ten mi doporučil něco na uklidnění. po aplikaci se nic nezměnilo. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Podivné chování- čůrání, drápky, atd...
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2013 20:08:41
Odpovědět s citátem

Kašky napsal:
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Mám britskou kočičku 4,5 roku žijící pouze doma. Poslední týden nebo dva se ale kočička chová divně. Nechodí se lísat ani mazlit (dříve běžné) přestala si lehat na zem, sotva po ní přeběhne, lehá pouze na okenní parapety, linku, atd. Také si úplně přestala brousit drápky na škrábadle, takže už je nedokáže schovat. Málo jí i pije. Poslední dva dny se nám dokonce počůrala na koberec, což neudělala nikdy, ani jako kotě. Volala jsem veterináři a ten mi doporučil něco na uklidnění. po aplikaci se nic nezměnilo. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji.




Tak tohle vypadá na nějaký zdravotní problém.Změňte veta,nechte jí vyšetřit krev a moč.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2013 20:12:05
Odpovědět s citátem

Myslím, že by bylo dobré vyloučit nějaké onemocnění. Zkuste nechat vyšetřit moč, popřípadě udělat rozbor krve. Pokud bude kočička zdravá, pátrejte dál. Nedošlo k nějaké změně? Je něco jinak? Stačí maličkost, kterou vy ani nezaznamenáte a kočičce může dost vadit. Většinou je to ale dost náročné příčinu odhalit. Držím palce, aby se vám podařilo problém vyřešit co nejdříve.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Podivné chování- čůrání, drápky, atd...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2013 7:10:38
Odpovědět s citátem

Jak píšou výše - chce to vyšetřit, pořádně.

Odchytněte moč a co nejdříve ji doneste na veterinu, zda se nejedná o zánět močových cest, tam kočku ani brát nemusíte, pokud se potvrdí, tak tam naběhnete i s kočkou. Pokud by se nejednalo o problém s močovými cestami, tak pak nechat vyšetřit krev.

Až do toho čůrání na koberec bych to klidně přičítala i zimní únavě a celkovému zimnímu útlumu, ale to čůrání OK není.

Co se týče drápků, tak ty můžete zastřihnout, nebo požádat o zastřižení veterináře.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kašky



Založen: 09.12.2013
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2013 23:15:58
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za odpovědi.
Dnes jsme byly u jiného pana veterináře, který kočičku vyšetřil, zrentgenoval. Žádný problém však neobjevil. Prý je po tělesné stránce zdravá. Ale dal nám nějaké tablety pro zlepšení psychického stavu, tak jsme se nasadily. Snad se to brzo zlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beastie



Založen: 18.03.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2014 17:35:36
Odpovědět s citátem

Mám podobný problém, vše odstartovalo na nový rok, takže si myslím, že je příčinou stres z rachejtlí, ale s kocourem jsme byla doma a ve stresu nevypadal
Ale na nový rok jsem měla počůraný sporák, postel, další den to samé, den poté dokonce i pokaděný sporák, lahoda
Od pátku nic, kocour je v pohodě. Přidala jsem mu záchod do jiného místa, změnila kočkolit, jen tak projistotu kdyby něco nevyhovovalo, ačkoliv značku jsem používala pořád stejnou.
Kocour si najednou nechce nechat sahnout na spodní část těla, vždycky tam byl citlivější ale teď už ho tam nemůžu ani pohladit, otáčí se mi za rukou, mňouká. A často se hrozně náhle začne olizovat na boku, nikdy na genitáliích ani na jednom místě, pokaždé jinde ale je to hrozně náhlé a prudké. Mňouká ale zjevně bez příčiny, není to následováno cestou na záchod nebo ničím. Vyměšování je vpořádku, díky počůranému sporáku můžu říct, že žádná krev v moči neni.
K veterináři teď opravdu nemám čas chodit, je po dovolených a v práci spousta věcí stojí. Kocour je navíc pohodář, dobře jí, pije standardně - vždycky pil hodně. Je to útulková kočka, je mu už něco přes 10 let, já ho mám jen 4 a už tehdy to byl stařík. Aktivní nikdy nebyl, takže tam změna taky není. předtím žádná velká změna pro něj taky nebyla, jen se mnou strávil vánoce u mamky, cestování nesnáší, ale domů jsme dorazili už v sobotu a tohle se stalo až ve středu.

zatím ho pozoruji, ale vypadá jinak vpořádku, až na to divné chování
Druhá kočka tím není zasažena, ta je pořád jako obvykle.
Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2014 18:01:31
Odpovědět s citátem

Hmm, možná je z těch rachejtlí opravdu ještě trochu vystresovanej, ale veterinář toho stejně moc nevymyslí. Zdravotně byste asi poznala, že je něco špatně.

Zkusila bych přípravek Feliway, což by ho mohlo uklidnit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kašky



Založen: 09.12.2013
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2014 22:59:44
Odpovědět s citátem

S kočičkou už skoro dva měsíce jezdíme k veterináři. Absolvovaly jsme všechna možná vyšetření: rentgen, krev, trus, serologie, ... Bohužel, veterinář neobjevil žádný fyzický problém. Kočka se zdá zdravá. Po prášcích na zlepšení psychiky, několika injekcích a aplikaci obojku feliway začala micina žrát, pít i normálně používat kočičí toaletu.
Problém je, že její život se omezil na okenní parapet v chodbě. Tam jsme za ní přestěhovaly všechny potřeby (jinak stagnovala). Z parapetu vůbec neslézá a pokud jí odnesu v náručí, hned uteče zpět.
Nemáte, prosím, někdo radu, co dál? Už jsem v koncích Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sarka javurkova



Založen: 22.01.2014
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2014 16:22:25
Odpovědět s citátem

Kašky napsal:
S kočičkou už skoro dva měsíce jezdíme k veterináři. Absolvovaly jsme všechna možná vyšetření: rentgen, krev, trus, serologie, ... Bohužel, veterinář neobjevil žádný fyzický problém. Kočka se zdá zdravá. Po prášcích na zlepšení psychiky, několika injekcích a aplikaci obojku feliway začala micina žrát, pít i normálně používat kočičí toaletu.
Problém je, že její život se omezil na okenní parapet v chodbě. Tam jsme za ní přestěhovaly všechny potřeby (jinak stagnovala). Z parapetu vůbec neslézá a pokud jí odnesu v náručí, hned uteče zpět.
Nemáte, prosím, někdo radu, co dál? Už jsem v koncích Crying or Very sad

Máme podobný problém, naše kočka přestala před Vánoci chodit do obývacího pokoje, který používáma i jako ložnici ( rozkládací sedačka ).
Vždy s námi v noci spala pod peřinou a najednou se do pokoje bojí chodit. Zkoušeli jsme jí vzít do náruče a v obýváku jií hladit, ale byla celá nesvá a jakmile se dostala na podlahu, okamžitě vystřelila z pokoje, jako když jí hoří kožich. Zkoušeli jsme vypnout počítač a jiné věci, kdyby třeba vydáveli zvuky, které lidé neslyší, ale nic. Včera nás napadlo, jestli jí nevadí nově natřené dveře do obýváku (natřeli jsme je před Vánoci). Jsou už sice zaschlé, ale kočka to může stále cítit. Tak nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2014 17:19:58
Odpovědět s citátem

sarka javurkova napsal:
Kašky napsal:
S kočičkou už skoro dva měsíce jezdíme k veterináři. Absolvovaly jsme všechna možná vyšetření: rentgen, krev, trus, serologie, ... Bohužel, veterinář neobjevil žádný fyzický problém. Kočka se zdá zdravá. Po prášcích na zlepšení psychiky, několika injekcích a aplikaci obojku feliway začala micina žrát, pít i normálně používat kočičí toaletu.
Problém je, že její život se omezil na okenní parapet v chodbě. Tam jsme za ní přestěhovaly všechny potřeby (jinak stagnovala). Z parapetu vůbec neslézá a pokud jí odnesu v náručí, hned uteče zpět.
Nemáte, prosím, někdo radu, co dál? Už jsem v koncích Crying or Very sad

Máme podobný problém, naše kočka přestala před Vánoci chodit do obývacího pokoje, který používáma i jako ložnici ( rozkládací sedačka ).
Vždy s námi v noci spala pod peřinou a najednou se do pokoje bojí chodit. Zkoušeli jsme jí vzít do náruče a v obýváku jií hladit, ale byla celá nesvá a jakmile se dostala na podlahu, okamžitě vystřelila z pokoje, jako když jí hoří kožich. Zkoušeli jsme vypnout počítač a jiné věci, kdyby třeba vydáveli zvuky, které lidé neslyší, ale nic. Včera nás napadlo, jestli jí nevadí nově natřené dveře do obýváku (natřeli jsme je před Vánoci). Jsou už sice zaschlé, ale kočka to může stále cítit. Tak nevím.


Na kočky může působit jakákoliv změna. Cokoliv nového jim může vadit. Třeba i maličkost, kterou my lidé absolutně neregistrujeme. Zamyslete se, jestli není něco takového u vás doma.
Dveře bych třeba zkusila vysadit a dát na chvíli do jiného pokoje a uvidíte. Může to být i jiná maličkost, zdánlivě naprosto nesouvisející.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sarka javurkova



Založen: 22.01.2014
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2014 18:16:07
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
sarka javurkova napsal:
Kašky napsal:
S kočičkou už skoro dva měsíce jezdíme k veterináři. Absolvovaly jsme všechna možná vyšetření: rentgen, krev, trus, serologie, ... Bohužel, veterinář neobjevil žádný fyzický problém. Kočka se zdá zdravá. Po prášcích na zlepšení psychiky, několika injekcích a aplikaci obojku feliway začala micina žrát, pít i normálně používat kočičí toaletu.
Problém je, že její život se omezil na okenní parapet v chodbě. Tam jsme za ní přestěhovaly všechny potřeby (jinak stagnovala). Z parapetu vůbec neslézá a pokud jí odnesu v náručí, hned uteče zpět.
Nemáte, prosím, někdo radu, co dál? Už jsem v koncích Crying or Very sad

Máme podobný problém, naše kočka přestala před Vánoci chodit do obývacího pokoje, který používáma i jako ložnici ( rozkládací sedačka ).
Vždy s námi v noci spala pod peřinou a najednou se do pokoje bojí chodit. Zkoušeli jsme jí vzít do náruče a v obýváku jií hladit, ale byla celá nesvá a jakmile se dostala na podlahu, okamžitě vystřelila z pokoje, jako když jí hoří kožich. Zkoušeli jsme vypnout počítač a jiné věci, kdyby třeba vydáveli zvuky, které lidé neslyší, ale nic. Včera nás napadlo, jestli jí nevadí nově natřené dveře do obýváku (natřeli jsme je před Vánoci). Jsou už sice zaschlé, ale kočka to může stále cítit. Tak nevím.


Na kočky může působit jakákoliv změna. Cokoliv nového jim může vadit. Třeba i maličkost, kterou my lidé absolutně neregistrujeme. Zamyslete se, jestli není něco takového u vás doma.
Dveře bych třeba zkusila vysadit a dát na chvíli do jiného pokoje a uvidíte. Může to být i jiná maličkost, zdánlivě naprosto nesouvisející.

Dveře bychom vysadit mohli, ale rámy tam zůstanou-bydlíme ve staré zástavbě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (27x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
HCM u koček - program PawPeds (19x)
4
Debakl (17x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
6
Zlomek vteřiny (16x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
8
Na domácí frontě klid? (14x)
9
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top