Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mastná srst u kocoura

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: Mastná srst u kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2014 9:12:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,

Můj pětiletý kocourek (kříženec briťáka) má na zádech mastnou srst. Nejvíce je to znát na krku vzádu a na zádičkách. Kůži má v pohodě, žádné lupy atd., líná přiměřeně. Máte někdo zkušenosti, co by to mohlo být? Všude čtu, že kocouři mohou mít mastný kořen ocasu, ale o mastné srsti na zádech a krku nemůžu nic najít. Tento týden kocourovi nechávám udělat krevní texty na fungování vnitřních orgánu (játra, ledviny atd.), ale nepřed se chci zeptat, zda jste se s mastnou srstí na zádičkach u kotíka někdo nesetkal, popř.zda nevíte, co by to mohlo znamenat.

Předem děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mastná srst u kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2014 17:45:04
Odpovědět s citátem

Jen takovej blbej dotaz - nemáte tendence ho víc hladit, když třeba máte čerstvě namazané ruce? Ono zrovna na ty záda si kočičák asi pořádně nedosáhne a nemůže si to tam očistit, že by se mu tam nahromadil maz spíše z vnějšího zdroje, než že by to bylo nějakou vlastní produkcí.

Já když to vezmu podle sebe, tak kolikrát přesně od krku až po kořen ocasu jedu kočkounům rukou, což by klidně mohla být přesně ta místa, kde by se jim srst mohla mastit, kdybych si ruce mazala nějak víc Smile

Vím, že se třeba i drbáním v jednom místě povedlo trochu kočkounovi vydrbat víc srsti.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2014 18:24:00
Odpovědět s citátem

Je pravda, že mám hodně suché ruce, které mám namazané krémem nebo i olejem (olivovým, slunečnicovým) v podstatě neustále. Ne, že bych šla drbat kočičáka minutu poté, co jsme si namazala ruce, ale krém/olej se asi nevsákne na 100% a něco mi na rukách zůstane.

Poté, co mi před týdnem zemřel kocourek na selhání ledvin (který ke konci měla také nepěknou, mastnou srst), sleduju druhého kocourka trochu jako magor a vidím ve všem ty nejhorší možné scénáře. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2014 21:11:54
Odpovědět s citátem

Nechala jsem kocourovi udělat krevní testy. Pozitivní zpráva je, že ledviny jsou ok, FIV, FELV negativní.

Horší je, že podle doktorky krev ukazuje mírný chronický zánet a jaterní enzymy jsou také trochu zvýšené (ALT 1,56, Albumin 44, Leukocyty 6,2, Trombocyty 290, Neutrofily 0,347, Neutrofily - abs.počet 2,1, Lymfocyty 0,5, Eozinofily 0,125, ostatní hodnoty jsou ok). Je tu někdo zkušený, kdo by mi mohl pomohl rozluštit tyto hodnoty? Jak moc se mám obávat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2014 19:10:25
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Nechala jsem kocourovi udělat krevní testy. Pozitivní zpráva je, že ledviny jsou ok, FIV, FELV negativní.

Horší je, že podle doktorky krev ukazuje mírný chronický zánet a jaterní enzymy jsou také trochu zvýšené (ALT 1,56, Albumin 44, Leukocyty 6,2, Trombocyty 290, Neutrofily 0,347, Neutrofily - abs.počet 2,1, Lymfocyty 0,5, Eozinofily 0,125, ostatní hodnoty jsou ok). Je tu někdo zkušený, kdo by mi mohl pomohl rozluštit tyto hodnoty? Jak moc se mám obávat?


Mohla byste uvést, v jakých jednotkách jsou jednotlivé hodnoty uvedeny?
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2014 19:25:22
Odpovědět s citátem

ALT 1,56 ukat/l (norma 0,1-1), albumin 43,9 g/l (norma 23-35), leukocyty 6,2 10^9/l (norma 7-17), trombocyta 290 10^9/l (norma 300-600), neutrofily 0,347 10^9/l (norma 0,51-0,7), lymfocyty 0,502 (norma 0,14-0,35, jako jednotky je uváděna 1), eozinofily 0,125 (norma 0-0,053, jednotka opět 1).

Když se na tyto výsledky čistě laitsky podívám, vychází mi, že nejvíce mimo normu (pokud bych měla porovnávat odchylku v porovnání s normou) jsou eozinofily.

Kocourek nyní dostává dietu na játra, po cca měsíci uděláme kontrolní krev. Také mu nechávám vyšetřit bobek na parazity, první vzorek (jednodenní) byl bez nálezu, uvidíme, jak dopadne třídenní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2014 20:26:34
Odpovědět s citátem

No, uvedené hodnoty by opravdu mohly ukazovat na chronický zánět, ale taky na infekční onemocnění a ty zvýšené eosinofily i na parazity , alergii nebo některé nemoci z poruch imunity.
Myslím, že dosavadní postup léčby je v pohodě.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2014 12:38:29
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověď tif. U nás vše při starém. Kocour má mastnějšé srst pořád (po celém tělíčku, ale nejvíce stále na zádech a hřbetu). April má asi přavdu, že kocoura "natírám" olejem, když ho hladím. Kocour stále baští dietu, ta mu chutná, takže přibírá Smile Vyšetření na parazity je negativní. 12.května bude mít kontrolní odběr krve, uvidíme, co ukáže, a na základě nových hodnot popř.upravíme léčbu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BrabencovaD



Založen: 17.01.2018
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2018 18:37:23
Odpovědět s citátem

my máme mastnou kočku protože ji porad hladime
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top