Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Typ narkózy při kastraci kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana s Mindou



Založen: 30.06.2013
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: Typ narkózy při kastraci kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2014 16:38:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
poctivě jsem tu přečetla, co se dalo, o kastraci kočiček. Nenašla jsme tu ale odpoveď na mojí otázku (komu se to nechce číst celé, tak je na konci příspěvku Smile )

Vzala jsem si loni mladinké koťátko - kočičku z útulku, teď je jí zhruba rok (přesné datum narození nevím) a právě se začala mrouskat.
S její kastrací jsem počítala od začátku, z důvodů, které tu byly mnohokrát zmíněny, a též proto, že ač je to "bytovka", jezdí pravidelně na chatu, kde lítá po venku. Se zákrokem jsem čekala zhruba na tento věk, resp. do prvního mrouskání, je poměrně drobná, chtěla jsem ji nechat trochu povyrůst. A též v tom roli hrálo takovéto "chudinka, oni ji budou řezat, bude ji to bolet ..."

V záchvatu něžnosti - a zejména na popud rodičů - jsem i chvíli zvažovala, zda to "nenechat na přírodě" a nenechat jít jednou mít koťata. Nakonec došlo k tomu, že Mindu hlídali teď koncem týdne na chatě rodiče a samozřejmě jí vypustili ven v době říje. S argumentem "žádný kocour tu nebyl" Smile Naposledy to bylo dnes ráno, když jsem ještě spala, vrátila se za pár hodin a byla cítít po kocourovi, coura moje malá. Jestli se "něco podařilo" nevím, ale je asi poměrně slušná šance. Donutilo mě to k intenzivnímu zamyšlení. Pročetla jsem tu všechna relevantní fóra a definitivně jsem se rozhodla - kastrace okamžitě, jak to bude možné (raději až domrouská). Koťátka by byla jistě úžasná, ale rodičům bych vnutila max. jedno, já sama víc koček mít nemůžu, zabít nebo je dát do útulku nikdy, nespolehlivým lidem taky ne - no všechno to tu už bylo. Prostě už domlouvám jen kde a kdy.

A po delším úvodu tedy ta otázka: Můžete někdo porovnat vaše zkušenosti s injekční a inhalační narkózou u koček?

Vím, že druhá varianta je výrazně dražší, ale o peníze mi nejde. Podle toho, co jsem četla, by měla být šetrnější. Moje známá veterinářka ji nemá. Přemýšlím, zda mám shánět veterinu, kde ta možnost je, jestli to má smysl. Kočička je sice "jen obyčejná", ale je to tak úžasné stvoření, že když už tu nepříjemnost musí podstoupit, chci aby to pro ni bylo co nejméně nepříjemné a nebezpečné.

Jednou z variant je pro mě veterinární klinika na Hrádku, Praha 2, nemáte někdo zkušenosti s tímhle zákrokem tam. Četla jsem tu několik pochvalných recenzí na místního dr. Skalu. My jsme tam byli zatím jen na očkování a myslím, že u jiného lékaře.

Omlouvám se za ten dlouhý úvod, jak jde o kočku, neumím být stručná Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana s Mindou



Založen: 30.06.2013
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2014 13:54:54
Odpovědět s citátem

To já samozřejmě vím, že anestetizační injekce na začátku je nutná, ale je to nízká dávka. Ale podle toho, co jsem četla, je inhalační anestéze menší zátěží zejména pro játra zvířete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2014 19:59:21
Odpovědět s citátem

Domnívám se, že reakce na anestezii je u koček stejně jako u lidí individuální. Rozhodně považuji za vhodné zvolit inhalační narkózu. Doporučila bych vám kliniku nedaleko Prahy http://www.veterinabenesov.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=37:nebojte-se-operace&catid=1:clanky-veterinarni-odborne&Itemid=6
konkrétně MVDr Vašáka.
Doktor vám na všechny otázky odpoví. Na této klinice mi několik koček a kocourů kastrovali. Kočky ani kocourci neměli žádné problémy. Cena kastrace kočky byla cca 1200 Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana s Mindou



Založen: 30.06.2013
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: Re: .
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2014 20:54:27
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

moc děkuji za vaši zkušenost i doporučení. Bohužel Benešov je pro mě trochu ruky, nemám auto, takže bych preferovala něco blízko svého bydliště, i kvůli následným kontrolám apod., ráda bych, aby vše prováděl jeden lékař. Zítra jsem objednaná na veterinu na Praze 2, kde inhalační narkózu umožňují, takže to proberu s místním lékařem. Pokud mi nedá nějaké zásadní argumenty proti, zvolila bych ji. Už abychom to měly s kočkou za sebou, vím, že je to rutina, ale mám z toho snad větší nervy, než kdybych měla jít na nějakou operaci já sama Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana s Mindou



Založen: 30.06.2013
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: Re: .
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2014 11:41:44
Odpovědět s citátem

Zdravím,

pokud by někoho tahle problematika zajímala, tak ještě doplním, jak to nakonec dopadlo. Kočička šla pod inhalační narkózu (isofluran), na začátku dostala injekci pro počáteční sedaci. Plyn dávkovali přes masku (neintubovali, prý je u koček průdušnice úzká a je lépe ji nepodráždit).

Vrátili mi ji asi za 3h od operace, už vzhůru, ale malátnou. Ležet nechtěla, snažila se chodit, trochu se potácela a podlamovaly se jí nožičky. Hned se vydala k mističce a okamžite se najedla - sežrala by asi všechno, co se jí dalo, ale dávkovala jsem opatrně. Asi po hodině už se snažila lézt do výšek, ale neměla ještě stabilitu, nedala si to nechat vymluvit, tak jsem ji musela zavřít v předsíni, kde měla tmu, klid a žádné výšky. Pár hodin se tam ještě tam různě ploužila, polehávala. Během noci se vzpamatovala docela, a nemít na sobě prubanovou košilku, ani by člověk nevěděl, že se něco dělo. Běhá tu jako vždy, cpe se, vrní, mazlí se. Ani ji ráda, zdá se, zatím nebolí, dokonce ani ten obleček ji nijak nerozčilu, to mě hodně překvapilo. Jsem moc ráda, že to má takový klidný průběh. Večer jdeme na kontrolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: .
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2014 8:27:47
Odpovědět s citátem

V podstatě ten popis pooperačního stavu odpovídá tomu, který absolvovaly naše kočky s klasickou injekční narkozou.

Je dobře, že všechno proběhlo v pořádku!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (60x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top