Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Značka v pelíšku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Značka v pelíšku
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2014 12:58:53
Odpovědět s citátem

Ahoj, kočky. Tak je to tu zas... Loni na podzim to bylo prvně a teď znova.
Shanti si prostě ukrůpne do pelíšku. Má dva hlavní spací - krom mé peřiny v nohách (tam to nedělá).
Může to být tím, že má dva a značí tak "tady sice teď nespím, ale je to mé"?
Ale pokud to nezachytím včas, tak v tom označeném klíďo zase spí - i když na straně - tak to už pak identifikuju hned.
Pelíšky má oba čisté, a v obou před "značkou" už spala - mají její vůni a jsou tedy zabydlené.
Vloni sem volala na veterinu, a tam mi řekli, že vzorek - test na inkrustace, no standard... Ale já si nemyslím, že by jí něco bylo - jinak chodí normálně na záchůdek a do pelíšku si to nikdy neudělá "celý". Navíc to pak samo úplně přestalo. Shanti je jedináček a pelíšky má pořád na stejných místech. Spává i jinde, když jí napadne a tam se to loni bohužel občas objevilo také. Ale nikdy na místech, kde jen přez den "polehává".
Nevím, jestli se lze dopátrat příčiny - možná jí jen něco občas přelítne přez nos - kdoví, ale spíš by mě zajímalo, co jiného s tím můžu dělat, krom praní pelíšků.
Mám jí za to trestat? Případně jak?
Díky, Monu a Shanti Meena.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2014 18:23:03
Odpovědět s citátem

Shanti, no já bych pro jistotu odchytla moč a donesla jí na veterinu. Když se potvrdí, že je v pořádku, pak bych teprve začala přemýšlet dál. Abys jí, chudinku nehubovala, když by za to nemohla.
Já si myslím, že si ten pelíšek neznačí, nemá proč. Je tam sama, všechno je jenom její. Pomstu bych teda nevyloučila, vzhledem k tomu, že jí pořád strkáš do vody a jí se to evidentně nelíbí Smile Ale nesedí mi, že se ti mstí, ve vlastním pelíšku. Čekala bych to na nějakém jiném místě, kde nespí, kde netráví čas a třeba, které je důležité pro tebe. Navíc mě zaráží, že v tom počůraném pelíšku vydrží dál spát. To mi vůbec neštimuje.
Možná se zeptám hloupě, ale je to vážně moč? Kolik toho je? Jestli je to jenom pár kapek, nemůže to být z análních žlázek? Nevím, zkouším, na to, aby si čůrala do svého pelíšku schválně se mi to nějak nezdá. Nevím, jestli je možný nekontrolovaný únik moči u koček. Ale nejvíc mě udivuje, že v tom spí dál. Takže asi jsem moc nepomohla. Držím palce, aby se to co nejdřív vyřešilo.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2014 18:26:25
Odpovědět s citátem

No tak já mám tedy zkušenost, že Cipísek klíďo v tom pochcaném spal.Very Happy Ale spíš jestli trošku neprostydla , taky bych vzala moč a hybaj s ní k vetovi.Smile
Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Značka v pelíšku
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2014 19:41:49
Odpovědět s citátem

Kačko, já jí teď koupala jen jednou - sem to koukám pěkně vymňoukla s těma dalšíma obrázkama ze stejného "máčení kočky". Navíc už je to skoro týden a "značku" udělala "až" dnes vnoci...
Je pravda, že je teď chladněji, tak to případné nachlazení se celkem nabízí.
Jen mě zaráží, že to předtím naráz ustalo. Ale to by vlastně nachlazení asi taky odpovídalo...
Kapek je pár - malý kolečko - 6 cm na polštářku po vsáknutí a je to podle mého čichu moč. Shanti nespí přímo na tom místě, ale kousek vedle - teď to teda nestihla, páč už je vypráno, ale na podzim to tak dělala.
Ach jo, do toho veta se mi moc nechce, navíc sou svátky. Mňouky mňou, dík Monu a Shanti Meena.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2014 21:49:34
Odpovědět s citátem

Je jisté, že močení mimo záchůdek znamená, že se je něco v nepořádku.
Je otázkou co.
Jako první je nejlepší vyloučit případné zdravotní problémy kočičky.
Pak bych se soustředila na možné psychické problémy. (Kočky vnímají okolí svého prostředí mnohem citlivěji než človek.)
Zdravotní problém je potřeba řešit v koordinaci s vetem. Odebraná moč musí být do dvou hodin vyšetřená, jinak je to bezpředmětné.
Důvody značkování-močení kočiček mimo záchůdek je jistě častý problém u koček mnoha chovatelů a je mnoho možných příčin proč se to děje. Trestání kočičky je podle mě nesmysl, ktetý může vést k začarovanému kruhu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Značka v pelíšku
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2014 6:08:32
Odpovědět s citátem

Nemůžu ani dospat, jak sem intenzivně přemýšlela, co by mohlo být příčinou...
To nachlazení se mi teď už tak moc nezdá - když spí u mě, tak nic, když leží přez den jinde, nic. Napadla mě i inkontinence - ale stejné důvody mě přiměly ji zamítnout. Navíc to bývalo jen občasné a teď jednou.
K tomu koupání - Shanti má vodu normálně docela ráda - máčí si hlavu při pití z kohoutku, sedává na kraji vany a nechává se rosit odraženými kapkami ze sprchy, líže mi vodu z nohy. Už si i smáčela gaťata jak Vigo, když jí podjela packa a vše vpohodě.
Navíc ve srovnání s koupáním kámošovy polovenkovní kočky, která něčím prolezla a byla jak čuňátko /šílený výraz totálně poděšené šelmy, dva lidi ji nemůžou udržet a člověk neví, jestli brečet nebo se smát/ to u nás probíhalo docela vklidu.
Vezmu kočku, ponořím do teplých bublinek, namydlím lehce se žížalící zviřátko, a jemným proudem opláchnu mírně vyjevenou čičinu. Pak už jen nepustit na rameno - to by byly zářezy! - a šup do osušky. Akce tak max na 5 minut. Obdařila mě sice smrtícím pohledem, ale to bylo všecko... Vpohodě se pak nechala i vyčesat, i když pravda - tentokrát u toho nepředla.
Tak nevím, pořád mi zbývají dvě možnosti, truc a to označení - ten je můj, i když tu nejsem.
Du přemýšlet dál.
Dík za názory.
Monu a Shanti Meena.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Značka v pelíšku
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2014 7:16:11
Odpovědět s citátem

No možná bych se držela spíš té myšlenky, že si Shanti pelíšek značkuje "pro sebe". Po čase ta značka vyprchá, tak si tam znovu cvrnkne. Vyčištěním se zřejmě trochu moč odpuší, ale pořád je cítit. Pak vyčichne úplně a znovu cvrnk. V podstatě vůbec nemusí jít o takový ten projev "tady je moje" nebo že tam už spala a svojí vůni tam má chycenou. Tomu by nasvědčovalo i to, že se nebrání v tom spát, byť kousek stranou, než to trochu vyschne a vyčichne.

Co zkusit dát úplně nové pelíšky? Pokud tedy tyhle dva nebyly nějaké extra spešl.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Značka v pelíšku
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2014 9:19:19
Odpovědět s citátem

Nechci to zakřiknout, ale zatím nic dalšího. Tak to snad bude, jak říká April. Díky všem. Monu a Šanťucha okatá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Značka v pelíšku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2014 19:23:20
Odpovědět s citátem

Shanti Meena napsal:
Ahoj, kočky. Tak je to tu zas... Loni na podzim to bylo prvně a teď znova.
Shanti si prostě ukrůpne do pelíšku. Má dva hlavní spací - krom mé peřiny v nohách (tam to nedělá).
Může to být tím, že má dva a značí tak "tady sice teď nespím, ale je to mé"?
Ale pokud to nezachytím včas, tak v tom označeném klíďo zase spí - i když na straně - tak to už pak identifikuju hned.
Pelíšky má oba čisté, a v obou před "značkou" už spala - mají její vůni a jsou tedy zabydlené.
Vloni sem volala na veterinu, a tam mi řekli, že vzorek - test na inkrustace, no standard... Ale já si nemyslím, že by jí něco bylo - jinak chodí normálně na záchůdek a do pelíšku si to nikdy neudělá "celý". Navíc to pak samo úplně přestalo. Shanti je jedináček a pelíšky má pořád na stejných místech. Spává i jinde, když jí napadne a tam se to loni bohužel občas objevilo také. Ale nikdy na místech, kde jen přez den "polehává".
Nevím, jestli se lze dopátrat příčiny - možná jí jen něco občas přelítne přez nos - kdoví, ale spíš by mě zajímalo, co jiného s tím můžu dělat, krom praní pelíšků.
Mám jí za to trestat? Případně jak?
Díky, Monu a Shanti Meena.


Dobrý den,
Pokud je jedináček tak si nemyslím, že by byl problém v tom, že by si chtěla označkovat pelíšek. Spíše zkuste zajít na vyšetření jestli nemá problém s prostatou. Je možné, že ani neví, že si v pelíšek počůrá, pokud se to děje v noci.A zkusila bych se třeba poradit s jiným veterinářem než minule...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Značka v pelíšku - pro Alzbetukocku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2014 22:39:55
Odpovědět s citátem

Je mi líto, ale kočičky prostatu nevedou ... a veta mám dobrýho - jen sem s tím za ním nebyla - jak vyplývá z textu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top