Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Moje kočička se neustále čistí - myje

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Moje kočička se neustále čistí - myje
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 18:32:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak často se kočky čistí (myjí). Ta moje (britská 4,5 roku) se čistí skoro pořád, až mi to přijde nenormální. Kdykoliv se na ni podívám, pořád se olizuje, pak spí a jak se vzbudí zase se čistí a pak zase spí a tak se to opakuje pořád. Nemůže to souviset s její nemocí? V 06/2011 jí bylo zjištěno HCM. K vet na kontrolu s ní už nechodím, nebo při poslední kontrole v 03/2012 mi vet říkal, že nemoc postupuje stále. Já ji nechci vystavovat stresu který je u koček prý obrovský když se ocitne v cizím prostředí a mezi cizími lidmi (od koťátka je to veliký stresař). Denně bere léky, snad i proto více spí. Děkuji za informaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: Re: Moje kočička se neustále čistí - myje
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2013 10:34:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den, myslím si, že mytí s HCM pravděpodobně nesouvisí, ale únava a časté spaní určitě ano. Je také možné, že dýchá s otevřenou tlamičkou, nebo kašle. Časté kontroly asi kocourka stresují, ale určitě by měl být pod dohledem odborníka na HCM, který upravuje léky dle potřeby, stav kočičky s HCM se totiž neustále mění, hrozí zejména riziko trombozy (ucpání cév) - proto se regulují léky na srážlivost krve, a také zavodnění plic (na to se berou diuretika). Nevím ke kterému chodíte lékaři, ale je určitě dobré se obrátit na odborníka. Jejich seznam najdete na mém webu o HCM: http://www.goisovka.cz/veterinarni-ordinace/. Správnou léčbou můžete kocourkovi hodně ulevit a také mu prodloužit život. Určitě nepodceňujte, je to velice zrádná nemoc a její projevy jsou opravdu zlé. Mám s tím bohužel své zkušenosti. Zuzka

Dadina napsal:
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak často se kočky čistí (myjí). Ta moje (britská 4,5 roku) se čistí skoro pořád, až mi to přijde nenormální. Kdykoliv se na ni podívám, pořád se olizuje, pak spí a jak se vzbudí zase se čistí a pak zase spí a tak se to opakuje pořád. Nemůže to souviset s její nemocí? V 06/2011 jí bylo zjištěno HCM. K vet na kontrolu s ní už nechodím, nebo při poslední kontrole v 03/2012 mi vet říkal, že nemoc postupuje stále. Já ji nechci vystavovat stresu který je u koček prý obrovský když se ocitne v cizím prostředí a mezi cizími lidmi (od koťátka je to veliký stresař). Denně bere léky, snad i proto více spí. Děkuji za informaci.
Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Moje kočička se neustále čistí - myje
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2014 20:26:15
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak často se kočky čistí (myjí). Ta moje (britská 4,5 roku) se čistí skoro pořád, až mi to přijde nenormální. Kdykoliv se na ni podívám, pořád se olizuje, pak spí a jak se vzbudí zase se čistí a pak zase spí a tak se to opakuje pořád. Nemůže to souviset s její nemocí? V 06/2011 jí bylo zjištěno HCM. K vet na kontrolu s ní už nechodím, nebo při poslední kontrole v 03/2012 mi vet říkal, že nemoc postupuje stále. Já ji nechci vystavovat stresu který je u koček prý obrovský když se ocitne v cizím prostředí a mezi cizími lidmi (od koťátka je to veliký stresař). Denně bere léky, snad i proto více spí. Děkuji za informaci.


Dobrý den,
Záleží na tom jestli kočka je pouze doma nebo chodí ven. Kočka, která nechodí ven se myje častěji a spoliká tak hodně chlupů, které jí potom dělají neplechu v žaludku. Proto je potřeba krmit kočičku krmivem, určeném pro jedince žijící v bytě. Jaké krmivo používáte? A možná bych se ještě poradila s jiným veterinářem. Stačí, když za ním zajdete konzultovat bez kočičky a jen mu popíšete situaci. Víc hlav víc ví. Vždy lepší se pořádně přeptat než pak litovat, že jste to neudělala... Aspoň já to tak mám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top